SCHIEDAMSCHE COURANT Al 500 Nactttelijke klopjacht Verenigings bestuur valt verder uiteen aanvragen... verkoop fabriekspartij vloerbedekking RAADSLEDEN HEBBEN GEEN DIPLOMA NODIG' Toeleverings bedrijf mag blijven staan PvdA-zorgen om Kethdb raadhuis Havennota op komst Kiachten- formulier van goud papier Kethel strijdt Na schoten aan Delftse Voorhofdreef B en W nemen principebesluit: TAPIJT CENTRALE HOLLAND Sluis wordt Hagendoorn opgestapt bij Schiedam- Centrum: OJC-protest tegen keuze architecten opgeblazen Maassluis krijgt Raad voor de Volkshuisvesting Donderdag 20 oktober 1977ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25943-6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144M4 SCHIEDAM EN KETHEL Voor het eerst ginds twaalf jaar Vlaardingen -BenW van Vlaardingen komen, bin nenkort met de lang ver wachte nota over het ge voerde ea te voeren ha- venbeleid. Wethouder drs. ïJsbrand van der Velden van economische aangele genheden heelt meege deeld dat moet worden geprobeerd dat het ge bruik van de havenaccom modatie wordt geïntensi veerd, met andere woor den: de exploitatie moet worden verbeterd. Van der Velden heeft de kwestie rond het gebruik van de ha vens ongeveer anderhalf jaar geleden zelf aangekaart Afge sproken werd toen om een havennota samen te stellen. De laatste keer dat een derge lijke nota verscheen is ruim twaalf jaar geleden, in 1865. In de te verwachten havenno ta staan vermoedelijk ook aanbevelingen omtrent de sluis bij de brug tussen de Parallelweg en de Van Ley- den Gaelstraat. Tot nu toe hinken de betrokkenen op twee gedachten of schud-, df keersluis, ui verband hiermede liet Van der Velden zich ontvallen dat het Havenbedrijf Vlaardin- gen-Oost (HVQ) de mogelijk heden voor de bouw van een tweede dok onderzoekt De di rectie van het betrokken be drijf heeft inmiddels al con tact hierover gehad met de gemeente. Dit vanwege de be nodigde vergunningen. Schiedam „Klachtenformulie ren van de gemeentelijke wo- ningdienst schijnen van goud papier te zijn", schrijft Schie dammer C.J. van Opijnen aan burgemeester en wethouders en de betreffende dienst De bewoner van de Jozef Ore- liosingel heeft al een paar keer schriftelijk om zo'n noodzakelijk papiertje ge vraagd. Tevergeefs, wel kreeg hij steeds een briefje waarin staat dat hij een huurschuld heeft, omdat hij vanwege di verse klachten sinds de laat ste huurverhoging weigert de verhoogde servicekosten te betalen. De behandeling door de ge meente noemt de 27-jarige Van Opijnen stijlloos. „Op de ze manier word ik gewoon voor achterlijk versleten". Aan het college schrijft hij verder: „Ik verwacht nu eind elijk, na zo'n tien weken, toch wel eens een wat normalere reactie dan zo'n stom briefje als de laatste keer". In het flatgebouw zijn er vol gens de bewoner legio klach ten, niet alleen van hem. Er is zelfs een plan geweest om i een handtekeningen-actie te beginnen. Om de haverklap zou de lift kapot zijn, de ver lichting en de verwarming niet branden en naambordjes zijn gesloopt. Een buurman zou foto's van alle mankemen ten in het gebouw naar de gemeente hebben opgestuurd, maar nooit enige reactie beb ben ontvangen. Schiedam Vanavond wordt de strijd gestre den. De oude Kethel- lappers tegen de jon geren van de werk groep Kethel, die in de dorpskern woonerven willen. De situatie is gespannen. Harm Poortvliet werd pas nog bij slager Van der Selm bijna over de balie gesleurd toen hij een grapje maakte over de verkeersdrem pels. Een van de oude ren die zich buiten het strijdgewoel houdt is de 77-jarige Willem Jongste, bij iedereen bekend als Ouwe Wil lem. Van hem mogen ze de drempels een meter hoog maken. Willem is er vanavond op de vergadering in het Schepphuys niet bij. De reden vindt u op pagina drie van de ze krant Vlaardingen Met enig ceremonieel werd gis termiddag de eerste paal voor het tenniscen- trum Hoogendijk BV de grond in gestampt Des te drukker zal het over pakweg drie maanden zijn, wanneer het complex aan de Zwanensin- gel, van maar liefst veertien banen, gereed zai zijn. De lijst van aanvragers is de vijfhonderd al ver gepasseerd en dat alleen recreatief tennissen. De hal (van Canadese makelij) waarin alieen al acht banen passen, zal binnen afzienbare tijd in containers worden aange voerd. Behalve de tennisaccommodatie komt er nog een restaurant en een groot parkeerter rein. Kosten van het project anderhalf miljoen. Delft/Westland De politie korpsen van Delft, Rotter dam, Schiedam en Vlaardin gen en de politie uit Naald wijk, Maassluis eu Vlaardin gen en de politie Uit Naald wijk, Maassluis en Maasland hebben vannacht een groot scheepse klopjacht ingezet op een blauwe stationcar, ver moedelijk van het merk Ford, M16. In de wagen zouden drie Duits sprekende personen zitten (twee mannen en een vrouw). Een van de inzittenden van de wagen zou op de Buitenhof- dreef in Delft, nabij het par- keerterreintje aan de Vrij heidslaan, hebben geschoten op een 48-jarige Delftse leraar aan wie hij de weg naar Schiedam had gevraagd. Tussen één uur en half twee vannacht achtervolgden een reeks politiewagens een blau we Ford die via de rijksweg 20 naar Maasland reed. De wagen voldeed aan het signa lement. Met karabijnen bewa pende politieagenten zetten de rijksweg 20 af en omsin gelden de woning Huis ter Lucht 2 in Maasland, waar de auto was gestopt. Een vergeefse actie, bleek korte tijd later, want de achtervolg de bleek de Maaslander J. H. Vermeer te zijn. Hij belde di rect na thuiskomst zélf de po litie in verband met de groot scheepse achtervolging. De klopjacht op de blauwe wa gen werd omstreeks één uur ingezet, nadat de Delftse poli tie via het politienet de omlig gende korpsen van de schiet partij op de hoogte had ge steld en een opsporings ver zoek had uitgezonden. Op verscheidene plaatsen wer den wagens, die min of meer aan de omschrijving voldeden aangehouden, maar het ble- door Cor van Groningen ken niet de gezochte te zijn. In verband met de gebeurte nissen in West-Duitsiand werd het zoeken, ook In de nanacht, onverminderd voortgezet. Twee schoten De aan de Delftse Montgomery- laan wonende Ieraar meldde vannacht om even over half een dat hij op de Buitenhof- dreef was beschoten. Er zou den twee schoten op hem zijn afgevuurd. Dat zou gebeurd zijn nadat hij een Duits spre kende man, die in een blauwe wagen zat die geparkeerd stond op het parkeerterreLu tje bij het winkelcentrum aan de Vrijheidslaan in Buiten hof, had uitgelegd hoe hij in Schiedam kon komen. De le raar had gezien dat zich drie personen in de auto bevon den. Nadat hij de route had uitgelegd was de leraar weggewandeld. Toen hij zich ter hoogte van het aan de Voorhofdreef gele gen benzinestation bevond, hoorde hij een fluitend geluid langs 2'n hoofd en daaama een harde knal. Direct daarna viel er volgens rijn verklaring nog een schot. De wagen draaide vervolgens de Buiten- hofdreef op en verdween via de Kruithuisweg. De politie stelde varmachtïö- rect een uitgebreid onderzoek in de omgeving in. Dat bleef zonder resultaat Er werden geen hulzen gevonden, eu ner gens trof men een kogelinslag aan. Een paartje dat rich in een auto eveneens op het parkeerter- reintje bevond heeft ver klaard geen schoten te heb ben gehoord. Mede op grond van de getuigenverklaring zegt de politie enige twijfels te hebben rond de schietpar tij. De politie is van mening dat, als er inderdaad gescho ten is, de getuigen dat zeker moeten hebben gehoord. Het oude gebouw van het Toeleveringsbedrijf aan de Oosterstraat in Vlaardingen Schiedam Oudere leden van de PvdA hebben gisteravond ernstig bezwaar gemaakt tegen en kele eisen, die worden gesteld aan kandidaat raadsleden voor de verkiezingen van volgend jaar. „Het lijkt wel of je langdurig geschoold moet rijn en een diploma op zak moet hebben," bracht Jan Krabbendam naar voren, in zekere zin gevolgd door Truus de Nijs. Ook had oud raadslid Tina Krikke de conclusie getrokken dat „het raadslid willen worden tegenwoordig meer lijkt op een moeizame sollicitatie". Mevrouw Krikke verwees naar vroeger tijden, „toen iemand nog gewoon door de achterban werd gekozen zonder dat er een rare optelsom aan voorafging". Daarmee bedoelde rij de pun tenwaardering, die het PvdA-bestuur de leden voorstelde met betrekking tot diverse bevoegd heden van de kandidaten voor de nieuwe raad. i „Met al die eisen heeft een timmerman of een' straatveger geen enkele kans meer," foeterde mevrouw Krikke. Arie van Dijk (Rijnmondraadslid) merkte gister avond tijdens de jaarvergadering van de Schie- damse PvdA echter op, dat wèl critena moeten gelden, „om te voorkomen dat alleen wordt afgegaan op iemands mooie blauwe ogen". Van bestuurszijde werden Krabbendam en Krikke ook gesust. „Jullie vatten de voorwaarden veel te sterk op. Iedereen heeft gelijke kansen. Heus," zei secretaris Hans van der Vïist. Vlaardingen Het oude gebouw van bet Toelever ingsbedrijf aan de Oosterstraat 86 in Vlaardingen blijft staan. Het college van burgemeester en wet houders heeft het besluit genomen, dat het pand in principe gehandhaafd moet blijven. Na grondige bestudering zijn B en W tot het oordeel gekomen, dat het gebouw niet gesloopt hoeft te worden. Hun conclusie: „Hetgebouw verkeert in een redelijke, goede staat; het bestaat uit een voormalig schoolge bouw met daaraan gebouwd een ruime werkhal". ADVERTENTIE U kunt nu in 2 dagen honder den guldens verdienen. De tapijicentrale Holland komt 2 dagen naar Vlaardingen. Met medeneming van een kolos sale partij vloerbedekking, 20 uit de fabrieken naar het pu bliek. Met 5 jr. fabrieksgaran tie tegen weggeef prijzen. Eni ge tips om voordeel te beha len zijn: collectie nylon tegels 40x40 zelfklevend 89 cent, in dozen van 50 stuks. Hoogpo lige tapijttegels in 6 kleuren, los leggen p.st. 4,-, keuken en badkamertapijt 45,-, 2 mtr. br. Breed nylon tapijt p. m2 7,44, Huiskamer nylon tapijt in 3 kleuren, 400 br. 29,75 p. str. mtr. Schitterende Engelse bloemtapijten vanaf 79,- p, sir. mtr., 400 br. 100% wollen berber, 400 br. vanaf 99.- p. str. mtr. Huiskamerbreed ta pijt in 400 cm vanaf 34,50; 39,-; 49,-; 59,-; 69,-; 79,-. Als speciale aanbieding een wol len berbertapijt, 400 br. 69,- p, str, mtr. Er kan gelegd worden. Er kan besteld wor den op afroep- Betaling bij ontvangst tapijt De koffie staat klaar voor u. Bij aankoop v.a. 1000,- of meer 1 POCKET CALCULA TOR KADO. Deze eenmalige verkoop wordt gehouden in de Harmonie, Schiedams e- weg 51 in Vlaardingen en wei op vrijdag 21 oktober 's avonds van 17.00 tot 21.00 uur en zaterdag 22 oktober van 10.00 tot 17.00 uur. Haatten. Wet- houder Rien Bovenberg heeft al laten doorschemeren, dat bouwkundige rapporten aangeven dat een eventuele opknapbeurt van het pand zo'n tweëenhalve ton gaat kosten. Met deze investering zou het gebouw in een derge lijke staat gebracht kunnen worden, dat het weer voldoet aan de bouwtechnische eisen en verordeningen. Het pand zou dan „kaal" worden opge leverd. Voor de inrichting zou een nieuw bedrag moeten worden uitgetrokken, dat al licht afkomstig zou kunnen zijn-in de vorm van subsidie van het ministerie voor Cul tuur, Recreatie en Maatschap pelijk werk. In het pand aan de Oosterstraat - dat op 22 augustus werd verlaten door het Toelever ingsbedrijf - zal allicht een dienstencentrum voor de Oostwijk worden ingericht. En hiervoor krii CRM subsi die verlenen. Over die bestemming van het land zal eerst echter een werkgroep - zojuist ingesteld door B en W - een uitgebalan ceerd advies moeten geven. Dit moet op korte termijn ge beuren. Deze werkgroep staat onder leiding van wethouder Bovenberg. Zij wordt ge vormd door de hoofden van de gemeentelijke afdelingen voor financiën en belastingen, algemene zaken, openbare werken, stadsontwikkeling en volkshuisvesting en - ten slot te sport, recreatie en jeugdza ken. Pas als burgemeester Nieboom en zijn wethouders een goed beeld van de mogelijkheden gekregen hebben, zal overleg met de belanghebbenden ge voerd worden. Uiteindelijk heeft de gemeenteraad het laatste woord. "Ik wil me niet voor leugenaar la ten uitmaken", al dus Jan Hagen- doom Plaatsvervangend voorzitter .Jan Hagendoorn opgestapt. Berderwas al - om vrijwel dezelfde reden - bestuurslid Peter van der Knaap uit getreden. De overgebleven bestuursleden bepraten vanavond op een besloten vergadering water nu moet gebeuren. "Ik wil door Van Kleef niet voor leugenaar worden uitge maakt. En ik kan me ook niet verenigen met de wijze waar- Vlaardingen De leden van de werkgroep van het OJC {open jongerencen trum) hebben krachtig ge protesteerd tegen de ma nier, waarop het college van burgemeester en wet houders hun inspraak heeft verleend bij de ar chitectenkeuze voor het te bouwen OJC. BenW hebben twee architecten voorgedragen voor dit karwei: J. Galjé uit Wassenaar en Pie- tro Ha mme! uit Rotterdam.- Het OJC-bestuur ontving een brief gedateerd op 10 oktober, waarin vermeld staat dat op het stadhuis documentatiema- teriaial ter inzage* lag over de beide architecten, „B en W verwachten dat wij op 14 oktober een uitspraak zou den. doen", aldus het verhaal van de OJC-ers. „Wij willen dan nu mededelen dat wij geen reèle keu2e hadden met betrekking tot de twee uitver korenen. Het is maar al te duidelijk dat voor ons de heer Galjé afvalt daar hij vrijwel geen andere ervaringen heeft dan met het bouwen van woonhuizen. Hierdoor blijft architect Hammei over". "Voor de mensen van het OJC bleek het onmogelijk op korte termijn inzicht te krijgen in de ervaringen van de Rotter dammer - die ook het ontwerp heeft gemaakt van het wo ningcomplex aan de Kuiper straat - en eventueel op zoek te gaan naar een andere ar chitect, „die wellicht meer on ze instemming zou kunnen krijgen". In een brief aan het college heeft de werkgroep OJC haar grieven kenbaar gemaakt Schiedam De fundamenten van de Buitensluis worden op geblazen, Op 24, 25 en 26 ok tober wordt gebruik gemaakt van ïrerrut 110, Deze spring stof wordt dan onder water tot ontploffing gebracht. Het is met uitgesloten dat m de directe omgeving van de Bui tensluis aan de Hoofdstraat enig geluid hoorbaar zal zijn. Trilling zal waarschijnlijk ook merkbaar zijn, volgens de ambtenaren van de haven dienst. Van springstoffen wordt ge bruik gemaakt omdat de fun daties voor de graafmachines te stevig zijn. Schiedam Diepe bezorgdheid heeft PvdA-fr actie voorzitter dr. Joop de Jong gisteravond uitgesproken over het oude raadhuisje van dorp Kethel, waarachter het nieuwe win kelcentrum wordt gebouwd. „Het wordt steeds meer ge bruikt voor allerhande activi teiten van verschillende par tijen en groepen. Wij zijn al tijd tegen dergelijke versluier de subsidie geweest," zei hij op de jaarvergadering van de PvdA in zalencomplex Irene aan de Nieuwe Haven. Ook wees hij op de exploitanten van zalencomplexen, „die hierdoor ernstig worden gedu peerd." Het gevaar is volgens De Jong bovendien levens groot aanwezig, dat door de activiteiten in het raadhuis schade wordt aangericht. „Stel je voor dat er brand uitbreekt," merkte hij op, „hoe verkoop je dat de Schie dammers? Tegen deze gang van zaken moeten wij iets doen. Goed toezicht is nodig." op hij de zaken benadert. De vereniging is ingeslapen", al dus Hagendoorn, die pas mid den in een bestuursvergade ring zijn spullen bij elkaar pakte en het bijltje er bij neergooide. Ook volgens secretaris Ben Goe- derond gaan de verenigings- zaken met zoals eigenlijk zou moeten. Hij heeft zijn hoop gevestigd op de Stichting Schiedamse Binnenstad, die een dezer dagen officieel wordt opgericht en waar hij bij in bestuur zit, als een van tl de vertegenwoordigers van de bewonersvereniging. "Nu bereiken we weinig. Met die stichting echter, waar veel groeperingen ui zijn vertegen woordigd, bereiken we vast meer, Daar kan de gemeente niet omheen", aldus Goede- rond, die over het vertrek van Hagendoorn het volgende zegt: "Jammer. Hij is een har de werker. Het is echter on verstandig om op te stappen. Dan verlies je je plaats in het bestuur van de stichting. Het is waar dat Van Kleef al di verse keren heeft laten blij ken dat hij een politieke car rière ambieert In elke familie komt echter ruzie voor. Ik hoop Van Kleef en Hagen- doom binnenkort weer bij el kaar te brengen". Vanwege andere werkzaamhe den moet Goederend wel wat secretariszaken overlaten aan een ander bestuurslid. Om die reden traden op de laatste ledenvergadering al af: 'Ama- Jia Voets, Arend Vrede bregt en Bert Dijk. Voorzitter Hans van Kleef was gisteren met bereikbaar voor commentaar. Vlaardingen De zesduizend huurders van de Maassluise Woningstichting „Woningbe- heer" en de woningcorporatie „Algemene Woningstichting Maassluis" mogen vóór I ja nuari '78 een zestal afgevaar digden kiezen voor de Raad voor Volkshuisvesting. Deze raad zal in Maassluis wor den gevormd in verband met het feit dat „Wonïngbeheer" vanaf die eerste januari zal zijn omgevormd tot een ge- meenelijk woningbedrijf. Alle betrokkenen worden over de kwestie op de hoogte ge steld door middel van een nog te versturen brief. Ben ieder kan zich dan kandidaat stel len. De Raad voor Volkshuisvesting is bedoeld om de bewoners van de door de gemeente be heerde woningen medezeg genschap te verlenen. De raad zal bestaan uit vijftien leden: drie gemeenteraadsleden, drie leden van „Woningbeheer" en de „Algemene Woningstich ting Maassluis". De overige leden zullen worden aangewe zen aan de hand van de uit slag van de stemming onder de zesduizend huurders.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1