SFSRT ©TIPS Toch geen vaste reserve SPORT Jeugd voor de beker COR PEITSMAN VRIJGESPROKEN SW-middenvelder Bart Krek: Volley-dames spelen weer belangrijke rol Maassluis- HSV een topper Hollandiaan—"DWS Interessante derby Hockey-derby rit-Pollux Spirit- Van der Walle militaire selectie Moeilijk duel voor Juventus Dolf Krijgsman weer terug Excelsior M. thuis Beperkt handbal, programma VRIJDAG 21 OKTOBER 1977 9 SVY-s immer hard dra vende junioren-voorzitter Aad van Dijk is bezie een groots toernooi voor de „d'tjes" te organiseren. Met Pinksteren zouden ploegen als Ajax, Feye- noord, PSV en clubs uit de omgeving worden uit genodigd. Om te zien hoe deze junio ren het doen kunnen be langstellenden komende zondag naar „Harga" gaan. Dan namelijk be gint om 12.45 uur een voorwedstrijd tussen SW-d en Excelsior-d. Kort daarna beginnen de „groten" tegen topper MW. Een bericht van de inva- lidensportverfcniging De Ooievaars aan üe bewo ners in het Centrum Oost van Schiedam. Het luidt als volgt: Cum art es 5 22 ekim tarihinde Centrum Oost Dr. 2amenhof straat 153 büyiik bir Bitpazari vardir. Az para igin güzel seyleri alabilirsiniz. O bitpazari saat 11 da(sa- bahta) acilacak ve saat 1700 kadar acilacaktlr. 9 Het is het Turks voor een oproep om te komen naar een groot opgezette rom melmarkt, die morgen wordt gehouden vanaf 11.00 tot 17.00 uur. De Ooievaars stelt diverse „koopjes" beschikbaar. De opbrengst komt geheel ten goede aan de jeugd van de vereniging. Plaats van handeling: Dr. Za- roenhofstraat 153, Schie dam. Maar dat was ook uit het Turkse bericht te halen.... 9 Deze krant gaat zich van af dit moment houden aan een bepaling die zeer binnenkort door de Ne derlandse Sport Pers zal worden gehandhaafd. De reclame in de sport wordt een halt toegeroepen, één en ander zal inhouden dat sponsornamen van ver enigingen „bedekt" in de krant zullen komen. Van af het komend weekeinde is de maatregel wat ons betreft van kracht. 9 De dug-out van SW in de wedstrijd tegen SHO was afgelopen dinsdag zó vol, dat Pim Visser er naast moest staan. Na rust viel het allemaal wel mee. Al leen Jan van Heijningen, Pim Visser en Eric Ver steeg zaten er nog. Waar door ook Frans Eijken- broek jr. weer een plaats je vond tussen de groep. 9 Bij de voetbalvereniging Vlaardingen werkt men een bouwstenen-actie uit voor het nieuwe project in de Broekpolder, waar- ■J5L voor intussen de eerste spa in de grond is gesto ken, Bestuurslid Wim van den Berg bereidt de actie voor, die 25 gulden per bouwsteen gaat kosten. 9 Bij MSV '71 wil men zo snel mogelijk een dames team in het leven roepen. De dames hebben al geoe fend ook, tegen disco theek De Toevlucht. De nieuwe voetballende da mes wonnen met 7-0. 9 Oranje Nassau zoekt nog enkele senioren om een vijfde team aan de com petitie te kunnen laten deelnemen. Om precies te zijn enkele dames en een heer. Opgaven bij be stuurslid Joop van Hou- welfngen. 9 De korfballers van Vlaar dingen voeren volgende week zaterdag een toneel stuk op in het kader van het vijftienjarig bestaan. Op de grote feestavond in het clubgebouw is er ook levende muziek. Kaarten kosten drie gulden. Q Game heeft de „inhaal wedstrijd" in bowling Musis Sacrum gewonnen. De tennisclub kreeg hier door een verenigingsprijs van 350 gulden, te beste den aan sportartikelen. De spelers van Game be haalden een totaal van 932 punten en bleven zo doende Schiedam voor. De eindstand: Game, Schiedam, BFC, DHS, SZC, SW, De Ooievaars, ODI, Bridgeclub Schie dam West, Harga had af geschreven terwijl Succes en Los Bigotes negatief opvielen door helemaal niet op te komen. 9 Wim Mulder zal de spelers van SW vertegenwoordi gen op vergaderingen van de KNVB. Mulder is se cretaris van de spelers- raad. r Schiedam Wegens gebrek aan bewijs Is Cor Peitsman door de strafconunissie van de KNVB vrijgesproken. De spits van SVV kreeg in de wedstrijd tegen Willem II een gele kaart omdat hij onenigheid had met grensrechter Muller. Peitsman zal derhalve deel uitmaken van de selectie van Pim Visser die het komende weekeinde de moeilijke wedstrijd op Harga tegen MVV tegemoet gaan. Een dnel tegen een tegenstander die met spelers als Smeets, Hulsholf, Vosmaer, Dijkstra, Bon- frère, Gerards en andere routiniers in het veld zal kotnen. Pim Visser: „Hopelijk wordt bet een leuk potje. Uit speelt MW stukken minder dan in Maastricht. Dat heb ik in de wedstrijd tegen FC Vlaardingen kunnen zien. Wellicht dat daar onze kans ligt. Het gevaar is wel dat zij langer stand kunnen houden. We zullen moeten gaan jagen en het hangt er helemaal vanaf hoe lang we dat vol kunnen honden. Wel is het zeker dat we niet verdedigend zullen spelen. SW mag en kan het zich niet permitteren om op eigen veld verdedigend te spelen". SV- V—MW zal derhalve een „open" wedstrijd worden. Op Harga zal om 14.00 uur worden begonnen. Direct na afloop van de Pint Visser in een actieve rol bij het „incident tussen grensrechter Muller en voorwedstrijd tussen de „d-tjes" van SW en Excelsior. Cor Peitsman. De SVV-spits werd vrijgesproken. Vlaardingen De bekercom- peitie voor de betaalde jeugd heeft opgeleverd dat FC Vlaar dingen en SW bij elkaar in één poule zitten. Samen met Haarlem, Sparta en FC Den Haag. Omdat het vijf clubs zijn, spelen FC Vlaardingen en SW elk een halve competitie. De poules van vier clubs spe-. len een hele. Morgen bijten FC Vlaardingen en SW al het spits af, wanneer beide clur» elkaar ontmoeten aan de Mara- thonweg (14.30 uur). De tweede ronde Is zaterdag 19 november, dan zaterdag 3 december en volgend jaar februari. De clubs spelen twee maal thuis en tweemaal uit. II'" Schiedam/Vïaardingen Nu de volleybalcompetitie goed op g2.ng is gekomen en alle teams al enkele wedstrijden hebben gespeeld, komen ook de krachtsverhoudingen wat duidelijker te liggen. De gepromoveerde damesteams van MVC en Passage VCJ hebben het tot nu toe in hun klasse niet eenvoudig. Anders ligt dat voor de teams die vorig jaar de promotie niet haalden. Zowel Volley '68 als Shell spelen in hun afdelingen opnieuw een belangrijke rol en datzelfde geldt ook voor de herenteams van Volley'68 en Passage VCJ. In de tweede divisie gaan de dames van MVC zaterdag op nieuw een zware wedstrijd te gemoet In de Olympiahal komt om half drie het nog ongesla gen USS uit Utrecht op bezoek. De overwinning van afgelopen zaterdag zal MVC zeker het nodige zelfvertrouwen geven, maar of dit genoeg zal 2ijn om ook tegen USS tot winst te komen, moet worden betwij feld. Ook de dames van Passage VCJ krijgen het morgenavond weer moeilijk. In Nieuwkoop moeten zij aantreden tegen De Waterlanders, De Nieuwkoopse dames zijn nog ongeslagen en staan op één van de eerste plaatsen. Passage veroverde nog geen enkel punt en draagt de rode lantaarn. Ook zal er nu op verlies moeten worden gere kend. Schiedam Voor de hockey clubs staat een inhaalweeïc- einde op het programma. Het geen inhoudt dat alleen de he ren van Spirit, Pollux en As- vion in actie komen voor de competitie. Spirit en Pollux ko men tegen elkaar uit. Op „Har- ontmoeten beide tweede klassers elkaar om 14.30 uur.' Een wedstrijd waarin Spirit fa voriet is. Temeer daar de for matie van trainer/coach De Bruyn het de laatste weken erg goed doet. De jonge ploeg de buteert in deze klasse. Pollux daarentegen zit in de moeilijke hoek. Voor de heren van As- vion staat de moeilijke thuis wedstrijd tegen Rapid op het programma, Een tegenstander die bekend staat om hard spel. Voor Asvion wel de kans om de positie in de top van de tweede klas te verstevigen. Voor het damesteam van Vol- ley'68 ligt het allemaal wat een voudiger. Met zes punten uit twee wedstrijden heeft Volley, als enige promotieklasser, nog geen punt verspeeld. Morgen avond om kwart over acht ont moeten de Vlaardïngers in de sporthal aan de Flons de Vijf delaan het zwakke Bouwlust/O- rawi. Een nieuwe overwinning is eenvoudig voorspelbaar. Voor het herenteam van de Vlaardïngers is de prognose moeilijker. Tegenstander Inter mezzo speelt immers thuis. De aanhang van de Middelharnis- sers zorgt in de Olympiahal altijd voor een enorme sfeer. Kan Volley deze sfeer de baas, dan zal het wat simpele volley bal van deze tegenstander ook geen beletsel meer zijn om de punten mee naar huis te ne men. De heren van Passage VCJ spelen zaterdag om kwart over drie in Hoogvliet tegen Yum, Yum is een taaie ploeg die vooral thuis moeilijk te klop pen is. Met vier punten uit twee wedstrijden draaien de Hoogvlieters bovendien in de top mee. Passage zal er, wil het zijn kampioensaspiraties waar maken, stevig tegenaan moeten. Draait de ploeg even goed als afgelopen zaterdag bij vlagen tegen Schovocomca, dan wordt het een Schiedamse overwinning. Het damesteam van Shell staat in de eerste klasse met zes pun ten uit drie wedstrijden alleen aan kop. Deze koppositie wordt zaterdag in Den Briel ernstig bedreigd door TOP. TOP is voor Shell een moeilijke tegen standster, waarvan de Vlaar dïngers bijna niet kunnen win nen. Een gelijkspel zou al gun stig zijn, maar ook dat zit er waarschijnlijk niet in, zodat Shell er op moet rekenen dat het dit weekeinde de koppositie aan TOP zal moeten overdra gen. Vlaardingen Langzaam maar zeker wordt zichtbaar hoe de kansen voor de Water wegclubs liggen. Daarbij valt op dat alleen CKC Maassluis en Hoekse SV nog kanshehbers zijn voor een titel. De overige clubs moeten zich tevreden stellen met een bescheiden rol in de competitie. SSC Harga en Oranje Nassau komen lang zaam maar zeker in de geva renzone. De Schiedamse formatie ont vangt DEVD uit Amsterdam. Een totaal onbekende tegen stander voor SSC Harga. Daar om wederom een moeilijke op gave, maar één voordeel heeft SSC Harga wel. De eerstko mende drie weken speelt het thuis. Algemene 7-12, Zuiderkwartier 7-12, Soesterkwartier 7-10, DKC 7-8, Altius 8-8 DEVD 7-S, OKV 7-4, Harga 5-2 en Celeritas 6-0. Morgen ontvangt Vlaardingen het onberekenbare Vrienden schaar. Een ploeg, die zeer ster ke wedstrijden afwisselt met Uitgebreid korfbal- programma zeer matige duels. Volgens Frans Vermeulen moet een ge lijkspel minimaal mogelijk zijn. ODO 7-10, Swift 7-10, ÖSCR 5-8, Vlaardingen S-7, Crescendo 7-6, Olympiaan 7-6, Vrienden schaar 7-5, HSV 7-5, Fiks 7-5. In Maassluis wordt de strijd om het leiderschap in 3C uitge vochten. Beide teams, CKC Maassluis en Hoekse SV, staan bovenaan en zulten moeten winnen om de koppositie te behouden. Daarom zal het er zeer spannend aan toegaan op het korfbalcomplex in het Wip- perspark. Stand: CKC Maassluis 8-11, Fluks 8-11, Hoekse SV 8-11, Sa- gitta 7-9, Olympia 8-8, Avanti 8-5, Velocitas 7-3, Nieuwerkerik 6-2. Derby Een paar kilometer verderop wordt nog een interessante streekderby verspeeld. ODO behaalde afgelopen zaterdag een verrassende zege op Valto, terwijl Nassau weer niet tot winst kon komen. Eén voor deel heeft Nassau, ODO heeft op het nieuwe veld nog geen enkele maal gewonnen en zat daarom vol zenuwen aan het karwei beginnen. Maar in een streekderby speelt echter zo veel mee, dat een voorspelling zinloos is. Merwede 7-11, Stormvogels 7-LO, Kwiek 6-8, Ventura Sp. 7-7, ODO 6-6, Valto 6-6, SEV 7-6, O.Nassau 7-5, Weidevogels 7-1. Afdeling Succes moet in Gouda Ter Gouw bestrijden. Een moeilijke opgave, omdat Ter Gouw thuis één groot voordeel heeft Het speelt nï. op gravel. De tegen standers zijn steeds bang om verwondingen op te lopen en spelen te verkrampt Ter Gouw profiteert daar vaak van. Overkanters 6-11, Hoogvliet 6-10, Velox 8-7, Succes 5-4, Ter Gouw 5-3, Spartaan 6-3, Uni cum 6-2. Spirit Overige programma: Spirit -gWR en. ODI-VItesse 2. Schiedam Zelfvertrouwen. Het woord staat cen traal wanneer je spreekt met welke speler van SW dan ook. Het ontbreken daarvan lijkt de grootste boosdoener te zijn bij de Schiedammers. De presta ties zijn nog niet om over naar huis te schrijven. Een gebrek aan het zo bekende vertrouwen? Pim Visser zegt „ja", de betweterige supporters ook. Iedereen zegt het. Bart Kreft vormt hierbij geen uitzondering. Wellicht de meest „vreemde" SW-er van dit moment. Die zeker niet tot de zwaksten be hoort maar de laatste we ken pas halverwege de wed strijd mag opdraven. En juist dan aantoont dat hij op het middenveld wel de gelijk een nuttige speler is. Die echter nog met kan doordringen om zodoende een vaste plaats te bemach tigen in Vissers keurkorps. Vlaardingen Hannie van der Walle, speler uit het jeugdelf- tal van FC Vlaardingen, is doorgedrongen tot de selectie van bet Nederlands militair elftal. Deze en volgende maand speelt de militaire ploeg enke le oefenwedstrijden vooraf gaande aan de voorronden van het CISM-kampi oenschap. Ne derland is daarvoor ingedeeld in poule A, met West-Duits- land, Italië en Algerije. De mi litaire ploeg wordt getraind door Jan Zwartkruis. Schiedam De basketbalhe ren van Juventus, die nog steeds ongeslagen zijn in de tweede divisie, spelen van avond de topper tegen DAS in Delft. Beide formaties staan bovenaan. De Delftenaren pro moveerden vorig seizoen uit de eerste klas afdeling Den De ploeg wordt getraind door Charis Siderus, speler van Vastgoed Strijen. De bekendste speler van DAS is ongetwijfeld Bill Sheridan, eerder trainer van Raak Punch. Het is echter nog niet helemaal zeker of de Amerikaan, eens trainer van het nationaal team, erbij is. Vast staat wel dat de Schie dammers het erg moeilijk gaan krijgen. Het duel vindt plaats in de sporthal „De Bras" aan de Brasserskade vanaf 20 uur. De dames van Juventus, die al enkele nederlagen hebben moe ten incasseren, spelen zaterdag tegen Coppens Eagles. Gezien het verschil op de ranglijst zijn er winstkansen voor Juventus. De wedstrijd in de Margriethal begint om 20 uur. Schiedam Dolf Krijgsman, de Schiedamse bokser die de laatste jaren diverse malen succesvol was, gaat weer terug naar boksschool Wim de Ham Krijgsman heeft vijf jaar gele den voor het Dordtse Bouw- lust gekozen. In die periode sleepte hij verschillende Ne derlandse titels in de wacht. Krijgsman en de Dordtse boks vereniging gaan in goede ver standhouding uit elkaar. '"Maassluis Excelsior M. is er in geslaagd om het bekerduel "7tegen vierdeklasser Phoenix te zetten n een t huis wed- ^'strijd. Dus morgenmiddag aan de Kozenlaan vanaf 14.30 uur* Opheldering „Ik heb vorige week met de trainer gesproken," zegt Bart Kreft, „Omdat ik opheldering wilde vragen. Dat heb ik ook wel gekregen. De trainer vertel de mij dat hij beschikt over zes gelijkwaardige middenvelders. Alleen "Wim de Haan springt er een beetje uit Hij verzekerde me wel dat ik niet als vaste door Martij n Verwaai jen reserve zal dienen. Maar ik waag me dan toch af waarom ik niet tegen Heerenveen heb gespeeld teen hij in plaats van drie vier middenvelders opstel de." Bart is overigens niet een te leurgestelde speler die af wenst te geven op wie dan ook. Hij is zich er terdege van bewust dat hij vooral in uitwedstrijden minder goed uit de verf komt „Ik speel inderdaad thuis beter. Maar volgens mij is dat bij iedereen het geval. Maar ik ge loof ook dat dat komt omdat in erg veel uitwedstrijden het middenveld vaak wordt overge slagen. Dan is iedereen blij als die bal ver van de verdediging vandaan is." Het zelfvertrouwen. Bart er over: „Neem nou die wedstrijd tegen Willem II. We hadden toch moeten winnen want zij speelden niet echt aanvallend. Maar dan vallen er wel twee tegendoelpunten die er nor maal gesproken nooit ingaan. Er wordt nogal eens gezegd dat de voorhoede niet best is. Dat bijvoorbeeld Dick Hoogmoed er niet veel aan doet Dat is niet waar. Dick is een erg slimme spits die wel op beslissende mo menten een doelpunt maakt Daar staat hij ook voor." Wat ook meespreekt is het feit dat SW in de eerste wedstrij den leek te grossieren in gele kaarten. Kreft: „Het was voor ons extra moeilijk omdat we de eersten waren die opeens zo veel kaarten kregen. Maar neem nou die van Peitsman vorig weekeinde. Was toch ook zijn eigen schuld. Trouwens, het is wel vreemd dat vier spe lers sinaasappels gaan halen, terwijl een strafschop wordt genomen. Wim de Haan heeft nog niet gemist maar knalt hij tegen de keeper op is er vrijwel niemand die in tweede instantie kan scoren." Bart Kreft weet nog steeds niet of hij ooit vaste keus zal wor den. De concurrentie is erg groot En vooral met de terug keer van „zwoeger" Wim Mul der lijkt het een moeilijke zaak te worden. De man die in Schiedam kortgeleden een sportzaak opende, maakt zich echter geen zorgen. „Ik ben er als ik er moet zijn," zegt hij, waarna hij vriendelijk een poli tieman probeert te overtuigen Bart Kreft voor zijn nieu we sportzaak. „De voor hoede is wel degelijk goed" dat hij geen tijd heeft gehad een bekeuring voor verkeerd parkeren te betalen. Pim Visser is niet van mening veranderd, de politieagent ook niet.... Vlaardingen Voor het eerst in de geschiedenis werkt het handbalverband met divisies in de zaalcompetitie, De hoogst geplaatste club uit het Waterweggebied is DWS in de tweede divisie. Vorig seizoen kwamen de Schiedamse hand ballers niet verder dan een sporthal in Den Haag, maar voor de komende strijd is die grens verlegd tot zelfs Brabant en Zeeland. Voor de Schiedammers gaat een vergelijking tussen veld - en zaalhandbal niet op, anders zouden zij met enige schroom.. aan de competitie beginnen. Desondanks wordt het duel te gen oude rivaal Actief niet één van. de gemakkelijkste. In de derde divisie zijn de dames teams van DWS, De Holland iaan en UVG onder gebracht, terwijl dat bij de heren De Hollandiaan en UVG zijn. De dames van UVG en DWS konden zich vorig seizoen aar dig staande houden, terwijl De Hollandiaan promoveerde, UVG begint tegen Quintus 2, hetgeen geen gemakkelijke taak is, terwijl De Hollandiaan de dames van DWS ontvangt. De heren van De Hollandiaan krijgen bezoek van het gede gradeerde Atomium. De colle ga's uit Schiedam kunnen best wat steun gebruiken, omdat Kermes 2 uit Den Haag nog altijd een gevaarlijke tegen stander is. De wedstrijd is om r# 15 uur in de Margriethal. Afdeling In de afdeling eerste klas zijn de dames van HVK en Wilton en de heren van Unitas en Wil ton bij elkaar onder gebracht HVK, dat vorig seizoen nog een sterke indruk maakte in de promotieklasse, gaat op bezoek bij Meeuwen. De heren van Unitas ontmoeten het uit de landelijke klas geduikelde Ac tief 2, De heren van WIK ten slotte, die in de afdetings twee de klas spelen, ontmoeten zon dagavond in de Margriethal ,JJVG 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7