Gusto strijdt 2195 Voorlichting ©ver structuur Westland Gepakt MAANDAG 31 OKTOBER 1977 Raiïïbreuk tussen Delft en ScMedam Slot van manifestatie, begin van nieuwe acties 1 Ivi «5 Jubilarissen bij Wilton Dieven rossen ingenieur af Moeilijke kruising gevonden Met drank hekken om Fraai aardewerk voor burgervader Hijskraan valt aan gruzelementen 3 Treinverkeer stilgelegd Schiedam —Het treinverkeer van Delft naar Schiedam is vrijdag middag van tien over één tot twee uur stilgelegd, omdat een eerder op de ochtend ontdekte railbreuk moest worden gere pareerd» De tremen waren van af negen uur met een snelheid van vijf kilometer over de breuk heengereden, maar de Nederlandse Spoorwegen von den het niet verantwoord de herstelwerkzaamheden nog lan ger uit te stellen. Twee Eeneluxtreinen werden om geleid over Gouda, andere trei nen reden via de Hofpleinlijn langs Berkel en Pijnacker. Ér ontstond voor de reizigers ver traging. Het treinverkeer in om gekeerde richting, Schiedam- Delft, ondervond geen hinder van de stremming. EüuuiiuiuiiiniiiiiuüiuuLuuiuiiuiusuitnituiiuiiumminuE imiiuimiuuimnuuiiiiauiiui gjf umimuuw RUTON KOFFIEZET APPARAAT inhoud 10 12 kopjes Adviesprijs 109. Bij Evatoom RUTON URAAITuP STOFZUIGER krachtige 600waTt motor kompleet met slang - zuig- buizeo en zuigmond. Adviesprijs 295, Bij Evatoom ,!jsra?v, ragg Tsfal tupsr-pan «IJ EVATOOM f Ruton (Philips) stoom-sproei-ijzer Rowenta stoomstrijker voor nwmaal er» slooms tnjken. Adviesprijs 71 50 BIJ EVATOOM Bauknecht strijkijzer lichtgewicht, met thermostaat BIJ EVATOOM witte uitvoering met specaie nvochtknop Adviesprijs 115 - DU EVATOOM ,Ik mis eigenlijk een vertegenwoordiging van de aandeelhouders van de IHC. Durven (he niet te komen? Of zijn zij blij- met de dreigende sluiting van de Gusto?" zo riep Piet Schudelaro, secretaris van de ondernemingsraad van Gusto en lid van het actiecomité, vrijdagavond een bijna vol Passage theater toe. Het slot van een dag vol actie om de scheepswerf te behouden, het begin van een reeks nieuwe activiteiten in de strijd, aldus had PvdA-Ka- merlid Arie van der Hek toen al aangekondigd. En tussendoor had Marcus Bak ker staan tieren. De bekend ste communist van Nederland had niet geschroomd de leden van de beleidscommissie scheepsbouw - en met name voorzitter ir. Stikker, presi dent van de RSV „de ouwe rotten van het uitbuï tersvak" te noemen, „die de sluitings plannen ten koste van ons, mannen van de Gusto, erdoor willen drammen". Dat was vrijdagavond, 'a Mid dags was een groep van bijna duizend demonstranten van de werf op de Maasdijk in Schiedam vertrokken, een groep die al na een paar hon derd meter aangroeide tot ruim twaalfhonderd, en in het drukkere deel van de stad vijftienhonderd betogers pro Gusto. In de Plantage kwam het tot een eind. Ook daar sprak Schudelaro de menigte toe: „Een werf met know-how, beste vrienden, die willen ze dichtpietteren. Een werf die zelfs de Japanse scheepsbouw nog harde lessen kan geven. Een werf die prestaties lever de van wereldomvang. Zo'n werf mogen ze toch niet slui ten?" Nee, sprak 's avonds Ulferd Bruseker, namens het actieco mité spitsafbijter van de ma nifestatie in Passage, onder ovaties van vijfhonderd sym pathisanten. Een lange reeks solidariteitsverklaringen las hij voor, van andere werven in moeilijkheden zoals Piet Smit, Wilton-Fijenoord, RDM; van alle politieke partijen in Schiedam, van de midden stand en van de kerken; en een tamelijk opzienbarende van de stichting Maatschappe lijk Werk, die meedeelde steeds grotere sociale proble men te verwachten als een werf met duizend werkne mers moet sluiten. „Schiedam seheepsbouwstad, dat moet zo blijven!" stond op een spandoek. Maasland Aansluitend op de reeds vershenen eerste delen van het structuurplan West- land komt binnenkort het derde uit In het kader van de inspraakprocedure wordt er aan het eind van deze maand in het gehele West- land een voorlichtingskrant verspreid. Daarnaast worden Schiedam/VlaardingeD Bur gemeester drs. Arie Lems heelt in de kantine van het hoofdkantoor van dok- en werfmaatschappij Wilton-Fij enoord enkele koninklijke on derscheidingen mogen uitrei ken. Het betroffen voorname lijk eremedailles in zilver en Zilver ging naar G. van Dorp uit Vlaardingen, vanwege zijn veertigjarig dienstverband. Ook L. Korpershoek uit Vlaardingen kreeg deze on derscheiding op de revers van zijn colbert gespeld. Brons ontvingen de heren: A. Gor- Schiedam Twee dieven heb ben een 48-jarige ingenieur afgetuigd toen deze hen be trapte bij het stelen van zijn auto. Schiedammer V. G. M. D. werd bij de Huis te Rivle- reweg tegen de grond gesla gen en in het gezicht getrapt. In het ziekenhuis zijn hier voor röntgenfoto's van hem genomen. De mishandeling gebeurde om streeks drie uur in de morgen, toen de ingenieur aan twee mannen, die aan zijn auto stonden te morrelen, vroeg wat zij aan het doen waren. Van de twee ontbreekt nog eik spoor. Schiedam Op de gevaarlijke kruising van Vlaardingerdijk met Nieuwe Haven en Nieuwe Damlaan is de achtjarige HL L uit Schiedam door een per sonenwagen aangereden. De jongen fietste daar zaterdag-' middag om tien voor één, maar de verkeerssituatie was voor hem te onoverzichtelijk. Daardoor kon de 67-jarige M. L.K. uit Poortugaal hem niet ontwijken. Met onbekend letsel is de knul ter observatie in het Nolet-zie- kenhuis opgenomen. Gemeentepolitie Schiedam. Te bevragen aan het Hoofdbu reau van Politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zon dag: bos-sleutels; etui met sleutels; hanger met sleutels; kenteken plaat; bankbiljet; dameshorlo ge; pantalon jasje; jas. Te bevragen bij de vinders: etui met sleutels; Gunninghschool, Burg. van Haarenlaah 871 te Schiedam; etui met sleutels; Tempelman, Gedempte-Baan- sloot Gedempte Baansloot te Schiedam; bos-sleutels; J. van Kempen, Joh. Wag en aar straat 20 te Schiedam; etui met sleu tels; Borsboon, E. v. Beinum- laan 64 te Schiedam, dijn, B. W. van Heïjst, J. Jans- son, J, Pappers, C. J. van Flaterink en T. de Quant, al len uit Schiedam. Deze jubila rissen waren niet het langst aan het scheepsbouwbedrijf verbonden. W. van Wijnen uit Slikkerveer spant de kroon met 50 jaar. Hij is souschef houtbewerker. Andere 40-jarige jubilarissen zijn: J. van der Hoek, H, van de Kraan, W. Luthart, allen uit Schiedam. 'Hun zilveren jubileum vierden: J. van Beest, P. M. Elshof, J. den Hollander, N. Kolmeyer, A. Koolmees, J, G. P. Mulder, G. J. Ouwerling en J. Ver boom uit Schiedam en E. C. Burgerhout, J. Hoppe, J. van der Linden, J. Ottespeer, P. van de Velde, M. Visser, J. Voorbach en A. J. van IJpe- ren, allen uit Vlaardingen. In november op diverse plaatsen discussieavonden gehouden. Op deze bijeenkomsten wordt de bevolking op de hoogte gesteld van het ontwerpstruc- tuurplan. Tevens kan men zijn mening over de toekomst van het Westland geven, al smede vragen stellen en voor stellen doen. Begin volgend jaar zal de Westlandraad, het algemeen bestuur van het Sa menwerkingsverband West- land, het ontwerpstructuur- plan voorlopig vaststellen. De resultaten van de vooroverleg- procedure en van de discus siebijeenkomsten worden in deze vaststelling „verwerkt". De eerste discussieavond is don derdag 3 november in Poel dijk. De tweede avond op 8 november in het Trefpunt aan het Kerkplein te Maas land. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Ten behoeve van verenigingen, organisaties en andere groe peringen worden aparte bij eenkomsten gehouden, alt hans als blijkt dat daaraan behoefte bestaat. Aanmeldin gen bij het Samenwerkingsor gaan, Wilhelminaplein 8 te Naaldwijk. Schiedam Voor zijn woning in de Goizen hebben agenten de 25-jarige F. B. aangehou den, die om drie uur in de nacht van vrijdag op zater dag met zijn auto enkele hek ken in de Hoofdstraat omver had gereden, nabij de Buiten- sluis. De man verkeerde onder in vloed van drank. De politie ontdekte zijn flink beschadig de auto in de Zwartewaalse- straat. Het rijbewijs van de man is ingenomen, bovendien onderging hij de blaas- en bloedproeven. Schiedam Twee opgeschoten jongens zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in de kraag gegrepen, nadat zij rond half twee een ruit had den ingegooid van de antiek zaak in de Kreupelstraat, vlakbij de hoek Lange Kerk straat. Politieagenten wisten het duo te grijpen. De negentienjarige J. H. in 't V. en de twee jaar oudere C. J. de G. uit Schie dam hebben inmiddels be kend. Burgemeester Kieboom opende de gerestaureerde percelen van Baauw-aardewerk. Vlaardingen Een fraaie aardewerkschaal met Bijbelse voorstel lingen heeft burgemeester Wim Kieboom vrijdagavond ontvangen als 'beloning* voor het verrichten van een opening: 't Aardse Goed, gerestaureerde panden van de gebroeders Baauw aan de Kortedijk in Vlaardingen. In de percelen startte meteen al een tentoonstelling, van het beroemde Franse aardewerk van familie Masse, waarvan Baauw de Nederlandse vertegenwoordiging heeft gekregen. Aardewerk schild eren werd zaterdagmiddag gedemonstreerd, ook in het kader vjn de feestelijke opening, door de speciaal hiervoor uit Devxès overgekomen meesterschilder Michael AJlais. Deze kunstenaar vertelde: „Het bakken en beschilderen van aardewerk is al ettelijke eeuwen oud. Vroeger werd het alleen gedaan bij het ruwe, rode aardewerk, maar thans maakt men het eerst wit om het daarna mooi te beschilderen. Door andere materialen kunnen heel fijne tekeningen worden gemaakt". Zijn gebakken, zijn imitaties van vormen uit heel Europa. Het gaat om borden, schotels, schalen en kannen, potten, een klokje af en toe, en een modél-koetslampje. Masse heeft ook borden gemaakt, waarvan nog maar vier originele series bestaan. Een exemplaar daarvan is in bezit van het Visserijmuseum aan de Westhavenkade, Schiedam Een mobiele hijs kraan is aan het Edisonplein in Oost volkomen aan gruze lementen gevallen. Bouwbe drijf Hennik uit Rotterdam heeft hierdoor een schadepost van 200.000 gulden. Bij de val van het gevaarte wer den ook de woningen in aan bouw, vernield. De schade aan de nieuwbouw bleef ech ter beperkt tot 2000 gulden. Over de oorzaak tast men nog in het duister. Arbeidsinspec tie en politie stellen nog een onderzoek in.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3