8 Pt T Waterpoloclob wacht op eigen accommodatie SZCs nog steeds in ontw ikkelin, Eenvoudige opgave Volley- ■ra Sf«T ©TIPS Korfballers de zaal in Tekort zwembad ruim drie ton mum Holybad geschikt voor wedstrijden DONDERDAG 3 NOVEMBER 1977 MVC heeft zich aangepast In Hoek van Holland: ÏSBsll mtata Rudie Chris {.offers derde Alleen Harga en Vlaardingen nog op veld Het team van SZC dat zich in de tweede klas uitstekend handhaaft Schiedam Steeds nadrukke lijker wordt 'duidelijk dat de zwem- en waterpolo vereni ging SZC geen onbekende meer is in de Schiedamse sportwereld. De club van voorzitter Henk Roodenrijs kan het binnenkort te vieren 65-jarig bestaan dan ook or ganiseren met de wetenschap dat met name de afdeling waterpolo met sprongen vooruit is gegaan. „Met name het eerste zevental heeft uitstekende resultaten behaald in het voorseizoen," zegt Rooden rijs. „We wonnen de bondsbeker van ZPB uit Barendrecht en in de strijd om de kringbeker kwa men we in de finale door onder andere „R" en SVH uit te schake len. In die finale versloegen we ZPB, dat een klasse hoger speelt, voor de tweede keer." Vooruitgang Het is al gezegd, het waterpolo lijkt in Schiedam ingeburgerd te zijn. De voorzitter: „Wij komen dit jaar met acht teams in de competitie uit Waarvan twee jongens aspiranten teams en een meisjesploeg. In verge lijking met vorig jaar, is dat een uitstekende vooruitgang. Toen name lijk hadden we alleen één jongen- steam. En voor de rest komen ook nog vier heren- en één damesteam in het water." Het is bekend dat bij waterpolo de laatste jaren nogal eens wijzigingen in de spelregels kwamen. Roodenrijs: „Een duidelijk teken dat het nog in ontwikkeling is." Eén van die regels, het wisselen tijdens het spel, levert echter duidelijk problemen op. „Om dat," zo legt de praeses uit, „we nu niet meer met elf man op stap kunnen gaan voor een wedstrijd. Mensen die namelijk geen vaste plaats in het eerste team hebben, mogen maar drie wedstrijden met dat team spelen. Zijn dat er meer, dan zijn ze uitgesloten voor wedstrijden in de lagere teams. En omdat bij ons de basis in de top niet zo groot is, kan dat best wel eens problemen opleveren." Er kwamen aan het begin van dit sei zoen geen nieuwe spelers naar SZC toe. Wel vielen er twee af. Rooden rijs-." We hebben dat verlies helemaal kunnen compenseren. Met name Wim de Jong is goed doorgebroken. Maar den om te trainen ruim voldoende. Henk Roodenrijs erover: „Het Sport- fondsenbad is om te trainen uiterst geschikt Maar voor de wedstrijden moeten we altijd uitwijken naar Rot terdam-West Ik zou dan ook graag zien dat we in Schiedam een zwem bad krijgen met wel geschikte afme tingen. En misschien ook iets van een clubhuis. Want dat hebben we niet en voor de goede sfeer zou dat eigenlijk hard nodig zijn". Het 65-jarig bestaan nadert Een feit wat voorzitter Roodenrijs met ver- trouwen tegemoet ziet Hij: „Voor het komend seizoen zie ik voor de heren geen probleem. Als ze het koppie erbij kunnen houden, zijn ze zeker een goede tweede klasser. Gezien de resultaten van de dames kunnen wij helemaal de toekomst met vertrou wen t ook spelers als Paul Gast en Frank Ruseier hebben zich de laatste tijd uitstekend ontwikkeld." Zowel de heren als de dames beschik ken over een goede trainer. Rooden rijs: „De trainer bij de heren, Wim van de Kolk, past goéd bij ons. Vooral omdat hij als polospeler internationa le ervaring heeft Hij voelt de sfeer aan hetgeen natuurlijk de prestaties positief beïnvloed. Piet Goederond, die de dames onder zijn hoede heeft is natuurlijk een „oude rot" in het vak. Hij traint overigens ook de meis jes." Uitwijken Nog steeds kent Schiedam geen ge schikte accommodatie voor waterpo lo-wedstrijden. Al zijn de mogelijkhe- Vlaai-dingen Met uit zondering van het da mesteam van Passage VCJ, dat zaterdag te gen koploper Gemini/- Kangoeroes moet aan treden, en de wedstrijd van de dames van MVC tegen Vleuten, hebben de volleybal teams uit het Water weggebied deze week een eenvoudig pro gramma te verwerken. Het damesteam van Passage heeft de pech dat het na gens Sportfondsen en zwem badfonds is hiervoor jaarlijks 234.000 nodig, volgens de gemeentelijke dienst is dat bijna negentigduizend gulden hoger, namelijk 322.000. Wanneer Sportfondsen Neder land uitkomt op een totaal aan lasten van 474,000 met inkomsten ten bedrage van' 212.000, dan levert dat een exploitatieverlies op van 262.000 per jaar. De gemeentelijke cijfers echter spreken van 708.500 aan las ten en slechts 174.000 aan baten. Dat zou betekenen dat het exploitatie tekort oploopt tot 534.500. Hoek van Holland De secreta rie-afdeling Sport en Recrea tiezaken en Openbaar Groen van de gemeente Rotterdam komt, ten aanzien van de ex ploitatie van een zwembad in Hoek van Holland, met geheel andere cijfers uit dan eerder de Vereniging Zwembadfonds in de Hoek. Onlangs hebben alle betrokke nen een samenspreking gehad en naar aanleiding daarvan zijn nu de cijfers van zwem- badfonds en gemeente naast elkaar gelegd. De vereniging zwembadfonds had zijn be groting ontleend aan cijfers van Sportfondsenbaden NV. cijfer, onder de leep baden. Volgens Sportfondsen Neder land kan gerekend worden op 83.000 bezoekers per jaar die 212.000 gaan inbrengen. Sport en Recreatie komt slechts tot 69.000 bezoekers en een bedrag van 174.000. Verder verschillen zijn ontstaan in het lastenpakket zoals sala rissen, brandstof, water, ou- derhoud en dergelijke. Vol waren genomen, was men van gemeentelijke zijde be reid de cijfers te herzien in een iets gunstiger faktor. Maar met 511.000 aan lasten en een inkomsten cijfer van 207.000 dat uiteindelijk op papier werd bereikt, resteerde nog altijd een tekort per jaar van 304.000, en in dat licht bezien zal Hoek van Holland nog wel een poosje op zijn zwembad moeten wachten. het eerste succes van afge lopen zaterdag nu meteen tegen de lijstaanvoerder moet spelen. Een ploeg uit de middenmoot of nog la ger had misschien beter geweest om het groeiende zelfvertrouwen te stimule ren. Tegen Gemini/Kan- goeroes, dat in vijf wed strijden nog geen punt verspeelde, hebben de Schiedamsen geen kans. Toch zullen zij zaterdag in sporthal „De Vliethorst" alles willen geven om zo mogelijk één punt mee naar huis te brengen. Voor de dames van MVC zit er in de wedstrijd tegen Vleuten een kleine winstkans in. De eerste wedstrijd van deze competitie werd in Maassluis tegen dezelfde ploeg een 2—3 nederlaag geleden, maar toen was MVC nog niet aan het spel in de tweede divisie ge wend. Nu het zich heelt aan gepast, lijkt Vleuten zelfs In eigen sporthal te kloppen. Het damesteam van Volley'68 speelt zaterdagavond om ne gen uur in Den Brie! tegen Hobby S/K. Hoewel de Brielse dames in de middenmoot staan, zij jn zij niet sterk ge- noeg om het Volley erg moei lijk te maken. Wie zijn dat wel in de promotieklasse? De Vlaardingse-dames mogen dieptepunt over Bij de heren volleyballers lijkt het evenzeer op een formali teit uit te draaien. Voltey'68 speelt morgenavond om kwart over acht in de Vlaar dingse sporthal tegen Animo. Geen tegenstander om tot grote daden te inspireren. Toch moet Volley oppassen het niet te gemakkelijk op te vatten, één punt fs zo ver speeld, en om de aansluiting met de top te behouden, kun nen de Vlaardingers geen punt meer missen. TJUtUUUlgJCTllUUW dus opnieuw op drie punten sa^ VCJ knjgt het van avond op papier nog eenvou diger. In de sporthal Sehie- broek spelen de Schiedam mers tegen rode lantaarndra ger Sptvo. Ook hier is het oppassen geblazen, want vo rig jaar verspeelde Passage juist tegen zwakke broeders onnodig punten. Om aan de kop_ te blijven moeten de Schiedammers winnen, want ook Volley II krijgt een zwak ke tegenstander. rekenen. De Sheli-dames spelen van avond (donderdag) aan de Vijfsluizen tegen MVC II. Evenals in de eerste wedstrijd van deze competitie tegen de ze opponent, zal Shell ook nu wel weer eenvoudig tot winst komen, MVC II lijkt niet in staat hier iets aan te verande ren. VIaardingen Het Holybad blijkt uitstekend geschikt te zijn voor wedstrijden. Dat ondervond VZC in een inter nationaal duel met SC Dolp hin uit Hamburg. Vrijwilli gers hadden er voor gezorgd dat er veilige keerpunten wa ren aangebracht, alleen zou het aanbrengen van een drie tal golfbrekende lijnen geen overbodige luxe zijn om het bad wedstrijdgericht te ma ken. Over vrijwel alle linies konden de jeugdige VZC'ers hun re cords verscherpen. Uitschie ters waren: Rita Hoogerwerf en Sandra Don, Esther Dijks hoorn en Ger Comelisse in de estafette. Esther Dijkshoorn werd met een derde plaats op de 100 wissel voor meisjes onder tien jaar derde in een nieuwe tijd van achttien se conden. Nti 1.44.2. Bij de jongens was het Marco van IJzerloo, die van 1.48.6 naar 1.29.8 ging. Ellen Albers was sterk op de vrije slag in 1.17.7, hetgeen Herman Bou- man bij de jongens over kwam. Bij de senioren kwam Karin Nieuwstraten tot 2.05.3 en Peter Jonkman tot 1,00.5. Beiden leverde hiermee eerste plaatsen af. Marcel Blomsteel en Irma Voor ham eisten ook de eerste plaatsen voor zich op. In res pectievelijk 1.10.8 en 1.15.3, Robbie Claas en Sandra Don wonnen de 100 vlinder in res pectievelijk 1.28.5 en 1313. Degenen die op zaterdag tóch naar de portier van de LZM bellen om te vragen of bij Sunlight hun wed strijd doorgaat, mogen niet voetballen. De portier heeft namelijk de opdracht gekregen hun namen te no- teren. Met andere woor den: Spelers van Sunlight zijn verplicht zelf naar het veld te komen. 9 De pupillen van MW27 krijgen ter afsluiting van het seizoen een daverend feestprogramma aangebo den. Het circus Berdini verzorgt een programma van onder andere jon gleurs, muzikale clowns en gedresseerde honden. Op woensdagmiddag 9 novem ber in het clubhuis. Q Vooraf aan de subtopper De Hollandiaan-VFC is er in park T Nieuwelant een optreden van het muziek korps Liberté. Ook in de rust maken de majorettes er een show van. Het duel begint om 14 uur. 9 Zaterdag houden de Vlaardingse scheidsrech ters het jaarlijkse zaalvoet bal toernooi in de Westwij k- hal. Tegenstanders van de VSV zijn voornamelijk Vlaardingse bedrijven. Aanvang 20 uur. 9 Scheidsrechter Van Dij ken werd bij FC Vlaardin- gen-Wagemngen gecon fronteerd met drie grens rechters. Een telefoontje naar Zeist leverde op dat Matena mocht vertrekken. De Amsterdammer bleef als toeschouwer en had daar geen spijt van. Het echtpaar Ploeg weer teruggekeerd aan de Marathon weg. FC Vlaar dingen had de „beheerder" hard nodig voor de meest uiteenlopende terrein- werkzaamheden. 9 Voor het eerst op het complex van Fortuna, maar dan ten dienste van FC Vlaardingen, een stalle- ring. Maar al die activitei ten, dse zelfs al door een nieuwe recreatieve ambte naar worden geleid, kosten geld. B en W krijgen daar om binnenkort een verzoek om 32.500 gulden af te staan. De subsidie be draagt thans 15 mille. 9 In dc Vlaardingse spor traad waren de verhoging van de tarieven voor ac commodaties met vijf pro cent en de begroting ha. nierstukken. In het vra- genlialfuurtje bleven een viertal bewoners van de Esdoorndreef bij hun standpunt, dat ze liever geen handbalcomplex voor De Hollandiaan voor hun deur zagen, is In Schiedam moeten de secties meer bij het spor- traadswerk worden betrok ken, vindt het DB. 2ij mo gen dan zelfs prioriteiten aangeven met betrekking tot toekomstige sportvoor- zieningen en jaarlijks een overzicht opstellen van wensen van de gebruikers van accommodaties. tje met vaantjes, shawls 9 Zaterdag gaat Maassluis enzovoort Een goed initia- de Cooperbaaa heropenen. tief dat gezien de belang stelling, gelijk al in een behoefte voorzag. Nogmaals FC Vlaardin gen, dat aan hel einde van dit seizoen niet tal stop pen als de prestaties even tueel zullen achterblijven. 9 De nota sportieve recrea tie kreeg van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Recreatie grote waarde- Nu op het sportveld van de scholengemeenschap Koningin Juliana aan het Kastanjedal. De eerste plaats, die bij het NS-sta- tion West, was verre van ideaal, omdat hard lopen op het ongelijke pad al onmogelijk was, en voorts bleek dat de afstandsbord jes al snel waren verdwe nen. l'l yfciatsmtósliijden op De D'ilhof is Ton Ondshoora nis Kijpwetenng bij de all-rounders op de eerste plaats geëindigd. Zijn winnende tijden op de 500 en 1000 meter waren: 41.16 en 735.75. De lü <7o,1] ?e.herer< was verder; 2. Sjors Rotteveel (Oude Wetering) 42.31 en 7.55.81, 3. Arjan van der Kreeke (sHeerArendskerke) 41.55 en 7.57.78. lil» 42-69 e" 7-57.80. 5. Jan Kooiman (Anunerstol) 44.4? en 7.5X20, 6. M Overdevest (Berkel) 42.01 en 3.00.46, 7. Ger Boelsma (Nootdorp) 42.18 en 3.01.26, 8. Aad van der Marei (Maasdijk) 42.47 en 8.05.79. Sprinters; 1. Jan Bazen (2evcnhuizen) 39.78 en 1.22.49. 2. André Kraajjeveld 40.61 en 1.28.23, 3. Anne Schouten (VIaardingen) 42.31 en Dames: 500 en 1000 meten L Ria Visser (Oud-Beijeriand) 45,91 en .32.98 (tweemaal p.r.), 2. Marja Slruyck (Den Haag) 46.90 en 1.37.11, 3. Elbe van Hagen-Boekma (Nootdorp) 47.97 en 1.35.80. 4. MIeke van der Marei (Maasdijk) 47.16 en 138.01, 5. Anita Vriezema (Den Haag) 4338 en 1.39.54, 6. Joke v.d Voort-Van Galen (Poeldijk) 48 en 1.38.64 Heren junioren: 1. Piet Liefaard Cs-Gravendeel) 43.10 en 2,08.84, 2. Menno Bodsmai (Nootdorp) 42L23 p.r., en 2.14.35, 3. Rudie Christortere (Vlaardm- n.2-^2"2vtTlrien ovenge junioren: Leo van Geest (Poeldijk) ptlk Ni«Jwenhuyaen (Nieuwkoop) 43.31 p.r. en 2.14.02, Arie ??o w Haag) 42.55 on 2.1691, Henk Kasper (Den Haag) 4427 en 2,19,77, Jan Zwanenburg 44.27 en 221.20. Vlaardingen Voor de meeste korfballers is het weer tijd ge worden de veldschoeneu voor lopig in te vetten en de zaal schoen en op te zoe ken. In het weekeinde van 12 en 13 november barst officieel het mi cro-geweld los, maar in de afdeling Rotterdam micro-programma. De meeste korfbalvereni gingen hebben een vrij weekeinde, omdat de corapettiieletding be sloten heeft, gezien het voorspoedige verloop van de competitie, het programma tot de tweede helft te ver schuiven. één keer op het veld in actie. Het mag weer een verre reis naar Alk maar maken. Hopelijk is het deze keer niet voor niets. Een erg be langrijk duel voor SSC Harga, want het moet Ook Vlaardingen moet Celeritas op waarschijnlijk een wed de trouwe supporter weer moed. misschien is de wetenschap, dat het moet winnen voldoende om gemotiveerd te spe len. men al bijna een De Schiedamse formatie maand bezig met het van Harga komt nog afstand te houden. Har ga behaalde een fraai resultaat tegen Zuider kwartier, en dat geeft strijd inhalen. Zeker wist men het nog niet, maar dat zou OSCR kunnen zijn. De overige ploegen ge bruiken de vrije week om te oefenen in de zaal. Zo heeft Vlaardin gen dinsdag-avond een oefenwedstrijd gespeeld tegen Ons Huis. CKC Maassluis en SSC Har ga ontmoeten elkaar vanavond in de Maas- si uuse sporthal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5