jongeren willen Jazz in vervallen Achterhuis - 'ié Actie gemeente om: 4 i Ambulancevervoer wil bij Rijnmond Van der Gaag ziet geen uitweg meer Wie heeft memhMair? BMW eist onderzoek naar wateroverlast buiten SaliaM mag land niet in Maassluis krijgt eindelijk een opbouwwerker VRIJDAG 4 NOVEMBER 1977 Sf -y m Concert in Visserijmu seum 'tmmm Nieuw reisbureau in Maassluis Plan voor bewonersraad 2e Maasbosstraat Door auto gegrepen Onder invloed achter stuur Sluiting kantoor gemeentewerken B'66 vergadert Vrouwensoos in Vlaardingen De Prijsbrekers van Novofel 3 ijl tPi - Minstens tien jongeren gaan het Achterhuis aanpakken. „De ge meente doet er niks aan en laat het ver krotten," zegt Frans Ekel. Daarom wil een strijdlustige kerngroep eind volgende week starten met de brood nodige restauratie. Zonder vergunningen op zak willen zij het Achterhuis redden van verdere verpaupering; de laatste jaren is dit Frans Ekel; onderuitge zakt voor het Achterhuis: „Posthoorn heeft het over gegadigde. Waar blijft die dan?" Schiedam Het pro gramma van de Tem pel voor zaterdagavond ziet er anders uit. De Noorse formatie Salu- ki, die zou optreden, mocht bij aankomst fistermorgren in Am sterdam de boot niet verlaten aangezien werkvergunningen en andere documenten ontbraken, en ondanks moeite van de impresa rio is de band terugge keerd naar Scandina vië. De avond wordt nu opge luisterd door Djamila, een jonge Schiedamse formatie die vorige week nog in sociëteit QT? optrad. De groep brengt sterk ritmische muziek. achterstuk van het Proveniershuis één van Schiedams belang rijkste monumenten zienderogen achteruit gegaan. De actie komt op kraken neer, „Ja, dat heeft een negatieve klank," zegt Ekel, „maar wat de gemeente hier presteert, is nog veel negatiever, Doodzon de van dat Achterhuis. Wet houder Posthoorn praat maar wat, die bink heeft het al een jaar over een gegadigde. Flau- wekulietje natuurlijk. Dan moet Posthoorn maar eens zeggen wie die gegadigde is, die zo nodig een bistrootje wil maken van het Achterhuis maar die al met al toch mooi nog geen piete heeft gedaan." De actiegroep bestaat uit beken de baasjes uit de subcultuur, die in Schiedam verschijnse len voortbracht zoals de Tem pel, de Martin Green Society, Spectrum het JOP en om dat zij Schiedam een gezapig stadje vinden worden, gaan ondermeer Fedde Visser, Eien Rissema en lange Leo van Haasteren het Achterhuis om werken tot jazzcentrum. „Het heeft geen enkele zin om bij de gemeente aan te klop pen met de vraag: heb je mimte? Daar ze toch toch dc hele dag door van nee, ga maar bulten spelen. Panden genoeg hoor, maar ze doen er niks mee. Het Achterhuis bij voorbeeld is een heel geschik te ruimte. Als straks de Tem pel zijn vergunningen kwij traakt, en dat arft er wel dik in, dan wordt ook de subsi diekraan dichtgedraaid, weg Tempel, en dan is er njfcc meer in die stijl. Dan is er geen bal meer aan," zegt Frans Ekel. De groep heeft de mogelijkhe den op een rij gezet: als de gemeente het nijvere clubje gewoon zijn gang laat gaan, is er weinig aan de hand en „moet je eens zien, over een paar maanden," grijnst Ekel. Laat de gemeente de activis ten liever niet toe dat in het Achterhuis wordt getimmerd, beton wordt gestort en alles nodig, dat er in Schiedam een centrum komt „met een eigen stijltje, zoals vroeger de Tem pel begon in de Paradiso- sfeer, waar het bruist van ac tiviteit want ik heb het gevoel dat de tijd in Schiedam vijf jaar stil is blijven staan. Er zijn geen pop- of jazzavon den meer wat altijd enorm in trek was, de tenten die nog wel iets doen, zoals de Quibus en de Tempel, die missen ge woon iets, de één trekt sch oliertjes, de ander staat toch als een nachtkaarsje uit te gaan. Nee, zo'n nieuw jazzcen trum moet toch op zijn minst vrijdag-, zaterdag- en zondag avond iets te bieden hebben. Afwisselend jets experimen teels en vooral natuurlijk jazz, een muziekvorm die ertut- spat" door Kor Kegel wordt opgelapt (omdat er die gegadigde van Posthoorn is), „dan zal de politie ons moeten verwijderen", zo laat Ekel al vast doorschemeren. De jongeren willen best open kaart spelen, Wat de derde mogelijkheid betreft, geven zij de gemeente bij voorbaat sug gesties mee: „Nemen ze in het stadskantoor voorzorgsmaat regelen om ons tegen te hou den, en timmeren ze het Ach terhuis helemaal dicht, dan wordt het alleen maar leuker om toch naar binnen te gaan en de boel onder handen te nemen, en bovendien laat de gemeente dan duidelijk haar onwil blijken om panden op te laten knappen". Volgens Frans Ekel is 't hard VIaardingen In de serie door de Culturele Raad VIaardin gen georganiseerde concerten in de muziekkamer van het Visserijmuseum aan de West- havenkade te VI aardingen tre den dinsdag Hans Maas (blok fluit) en Addie de Jong (pia no) op. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang be draagt ƒ4,50. Houders van een cultureel jongeren pas poort of een pas 05 betalen op vertoon daarvan ƒ2,50. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de balie van het Visserijmuseum. Telefonisch kunnen kaarten worden besteld onder num mer 348722. S> Hoek van Holland Het dage lijks bestuur van de Hoekse deelraad zal er opnieuw met kracht bij GS B en W Rotter dam en Rijnmond op aan dringen bei ambulancever voer in Hoek van Holland opnieuw in te delen. Hoek van Holland wil deel uitma ken van de toekomstige rege- ling voor het ambulancever voer voor het gehele Rijn mondgebied. Tot nu toe valt Hock van Holland onder het district Delft. In 1974 en in 1975 werden door de deelgemeenteraad op aandrang van de commissie sociale zaken en volksgezond heid al eerder soortgelijke adviezen uitgebracht De mo tieven van de deelraad zijn: de ligging van Hoek van Hol land, de samenwerking tussen de gemeentelijke diensten als brandweer, havendienst, che misch adviseur van de Keu ringsdienst van Waren, ge meentepolitie en GG en GD. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland zouden in principe geen bezwaar hebben tegen een herindeling, maar men wil eerst de resultaten af wachten van de nieuwe opzet van de ambulancedienst Rijn mond. Maassluis Maassluis krijgt zo snel mogelijk een opbouwwerker. Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk (CRM) heeft vrij onverwacht toch besloten hiervoor een subsidie toe te kennen aan de Stichting Samenlevingsopbouw Maassluis (SSM). Het bestuur van deze stichting heeft met steun van het gemeentebestuur lange tijd en met nadruk aangedrongen op subsidiëring teneinde een beroepskracht aan te kunnen stellen. In Maassluis zijn diverse terrei nen aan te wijzen, waar een opbouwwerker goede dienst-- en kan verlenen: 9 In een aantal wijken is een concentratie ontstaan van buitenlandse werknemers en hun gezinnen: 0 Binnen korte tijd hebben zich in Maassluis enkele hon derden voormalige Rijksge noten gevestigd; 0 De bevolking van een groot aantal wijken is in korte tijd ingrijpend van samenstelling veranderd als gevolg van verhuizingen op grote schaal naar nieuwe wijken elders in de gemeente; 0 Mede als gevolg hiervan heb ben enkele wijkverenigingen hun activiteiten moeten sta ken of sterk moeten beper ken. Deze knelpunten heeft de SSM voor het grootste deel al gesig naleerd in een uitvoerige notitie over de opbouw van de Maas- sluise samenleving, die vorig jaar is verschenen. De stichting, bestaande uit ver tegenwoordigers van wijkorga- nisaties en enkele particulieren, tracht nu al ruim twee jaar lang impulsen te geven aan het wijk en opbouwwerk in Maassluis. Door gebrek aan mankracht is de SSM echter tot nu toe niet in staat geweest tot een werke lijk fundamentele aanpak te ko men. „Ais de subsidie nog lang was uitgebleven zou het voort bestaan van de stichting ernstig in gevaar zijn gekomen," aldus de heer J. P. de Jager, voorzitter van de SSM, CRM subsidieert 50% van de personeelslasten en geeft 10.000 gulden subsidie voor de huisves ting en organisatie. De avenge geldmiddelen moeten door de gemeente beschikbaar worden gesteld. De stichting heeft het volste vertrouwen dat de ge meente op korte termijn haar bijdrage zal leveren, gezien het belang dat ook het gemeentebe stuur hecht aan het opbouw werk. Cornells van der Gaag rit jan kend op een stoepje. Ron dom een ontstellende troep, zowel binnen als op het ach terstraatje van pand Lange Singelstraat 12 in Schiedam. Hij is wanhopig: „De ge meente geeft mij geen beter huis. Ben ik daarvoor nou eenenvijftig jaar geworden? Ik rie geen uitweg meer, wat moet ik nou doen?" De opvang voor Van der Gaag is slecht geweest, toen hij kort geleden de Boumankli- mek in Overschie mocht ver laten. In de Vivaldilaan zegt hij onderkomen te hebben, maar terug daar naartoe wil hij niet graag en bovendien is volgens zijn zeggen hem de huur opgezegd. Een paar nachten heeft hij geslapen in een oude Ford, maar - aldus Van der Gaag - „die hebben ze vakkundig gesloopt". En nu heeft hij van de gemeen te een huis aangeboden ge kregen. Huis? „Een krot is het, een varkenshok, een vieze ben de. Moet ik hier nou inkrui pen? Er zitten scheuren in de muren, gaten in de vloer, overal in het huis is hout vermolmd. Bovendien, ik ben hartpatiënt en dan ge ven ze mij een huis met trap enn, dat is toch hier?" huilt de moedeloze Van der Gaag, Vlaardingen Wie heeft er nog wat meubilair? Deze branden de vraag wordt gesteld door de VTM, de Vereniging Tegen Milieubederf. Een grote tafel met stoelen voor vergaderin gen, verlichting en kasten De VTM zit nu ook in het Hollandiage- bouw. kunnen door de mensen van de VTM prima gebruikt wor den voor de inrichting van haar kamer in het Hollandia- gebouw aan de Oosthavenka- de in Vlaardingen. Begin september heeft de ver eniging een kamer in het toen pas geopende gebouw betrok ken. De inrichting van het vertrek is echter nog niet he lemaal compleet. Het telefoonnummer van de VTM is 010-342019 - - wijzend op zijn voorhoofd. Hij snuit zijn neus. „Dc kan nergens naartoe, verder, ik weet niets", klaagt hij. In een hoekje van het huis ligt een stapel kranten. Daar slaapt hij. „Wist ik maar wie ik pakken moet, wie raad weet. Maar ik ben zo alleen, ik weet het echt niet meer. Ik heb best geld om een huis te betalen, maar waarom nou zoiets, zo'n hok?" WÊ%&ÊÊi$ÉÊê Cornelis van der Gaaq zit hii rfp neUron naor MIMI Maassluis Na tal van verbou wingen wordt donderdag 3 november op de Markt in Maassluis de zesde vestiging geopend van het reis- en ma- kelaardij*bureau Van Staal duinen en het assuraBtiebu- reau van Van Staalduinen en Goedhart. Het oorspronkelij ke kantoor in 's-Gravenzande krijgt de functie van hoofd kantoor. Voorlopig worden in het nieuwe kantoor diensten op het ge bied van het reizen en verze keringen verleend. Pas later zal ook meer aandacht aan de makelaardij worden gegeven. Vermoedelijk zal dit begin votgend jaar rijn. Verantwoordelijk voor het reis- ge beur en is mevrouw Nettie Hollestein. Zij vindt dat het reisbureau een bredere taak heeft dan alleen reizen-boe- ken. Zij wil zich - althans het bureau - bezighouden met the ma-programma's, zoals vis sen, safari, archeologie. Het spreekt voor zich dat de rei zen in het kader van zo'n thema zullen rijn aangepast. Zo heeft de directie veel ver wachtingen van archeologie- reizen, fotosafari's en Indie- reizen voor bijvoorbeeld oud- militairen of hun nabestaan- Hr- Vlaardingen De gevolgen van de wateroverlast van 22 augustus rijn in bepaalde delen van de Vlaardingse Oostwijk nog steeds te merken. De Bond van Huurders en Woningzoekenden (BHW) beeft in een brief aan het college van burgemeester en wethou ders nogmaals op deze nijpende situatie gewezen. „Nu nog drie maanden na de hevige regenval kampen sommige huizen met natte vloeren, muren en verrot houtwerk", zo vermeldt het open schrijven van de BHW. De gemeente heeft volgens de bond nog geen enkele po ging ondernomen om deze overlast aan te pakken, „Het enige wat zij tot nu toe ge daan heeft is het leegpompen van de waterputten in de stra ten maar helaas met met het gewenste effect. Verder wim pelt de gemeente haar verant woordelijkheid af door te sug gereren dat de overlast ver oorzaakt wordt door het ver zakken van de huizen", schrij ven de mensen van de BHW in hun boze brief. De huurdersbond heeft een. on derzoek gehouden om te kij- ken of de oorzaak van de overlast werkelijk die verzak kingen waren. Het betreü hier een onderzoek bij drie huizen in de Koningstraat (nummers 15, 35 en 37). Deze dne heb ben last van een flinke dosis vochtigheid. De brief aan het college vermeldt: „Droogsto ken heeft weinig zin daar het water rich onder de vloeren bevindt De schade aan vloe ren, muren en vloerkleden is aanzienlijk. Dit is uiteraard van invloed op de gezondheid van de bewoners". De BHW eist namens de be woners van de drie panden dat de gemeente op zéér korte termijn zelf onderzoekt wat precies de schade is. En alvast als aanvulling: „Daarna kan de gemeente overgaan deze schade te vergoeden". Voorts wordt door de Bond van Huurders en Woningzoeken den geéist dat de gemeente een onderzoek instelt naar de oorzaken van de waterover last in de gehele Oostwijk. Vlaardingen De bewoners van de 2e Maasbosstraat in de Vlaardingse Oostwijk gaan een bewonersraad oprichten. Het is de bedoeling dat deze raad rich zal bezighouden met allerlei zaken met betrekking op de 2e Maasbosstraat Zo wil men vanuit de bewonersraad de mogelijkheden gaan bekijken om de wonin gen een opknapbeurt te geven. Men denkt hierbij aan verbetering van het dak en dakgoot, het „bijsmeren" van de voegen en ook het schilderen van de panden. Deze volgens de bewoners noodzakelijke karweien 20Uden collectief moeten worden aange pakt Enige tijd geleden rijn van alle woningen in de 2e Maasbosstraat de gevels geschilderd. Dit gebeurde op collectieve wijze. Ellis Jelier, één van de mensen, die op het idee is gekomen om een bewonersraad in het leven te roepen, vertelt: „Met deze raad willen wij ons sterker opstellen tegenover de gemeente. Het zal trouwens ook een voorbeeld moeten zijn voor andere straten in H" OnFtwJik1' Vlaardingen De 20-jarige Vlaardingse P. A v. O. is met een Imkerondnrbeenfractuur opgenomen in het Dijkrigtzie- kenhuis te Rotterdam. Met de fiets aan de hand liep zij, zonder op de rijbaan te letten, op het noordelijke fietspad van de Mamixlaan, Zij werd gegrepen door een personen auto die werd bestuurd door de 19-jange K. de R. uit Vlaardingen. Het slachtoffer werd aanvankelijk overge bracht naar het Holy-zieken- buis. Later werd zij overge bracht naar Dijkzigt. Vlaardingen Tegen de 43-jari- ge J. M, uit Rotterdam is woensdagavond proces-ver- baal opgemaakt wegens het onder invloed besturen van een personenauto. Na zijn aanhouding op de Deltaweg te Vlaardingen werd pp het poli tiebureau de bloedproef geno men. Bij nader onderzoek bleek de man een boeveelheid goederen en eetwaren in zijn wagen te hebben, afkomstig van diefstal. Ook voor dit feit werd proces-verbaal opge maakt. De wagen wordt tech nisch onderzocht Hoek van Holland Elet kan toor van de dienst gemeente werken aan de 2e Scheep vaartstraat in Hoek van Hol land wordt gesloten. Dit in verband met de verhuizing naar het werkterrein aan de Zekkenweg. De service aan het Hoekse publiek zul door deze maatregel goeddeels ver loren gaan, omdat in De Hoek dan geen mogelijkheid meer bestaat zich met vragen of klachten tot deze dienst te wenden. Al dergelijke zaken, lopen dan via Rotterdam- Het spreekt vanzelf, dat de deel gemeenteraad over dzte gang van zaken ontevreden is. Enerzijds, zo zegt men in De Hoek, is het pakket aam be voegdheden belangrijk uitge breid, anderzijds laat cte ge meente een ieder voor elk „klusje" naar Rotterdam ko men. Het is dan ook met zo verwonderlijk, dat deelraads- voorritter L. van der Houwen hierover inmiddels een ge sprek heeft gehad met de di rectie van de dienst gemeente werken Rotterdam. Veel heeft dit gesprek niet opge leverd. Afgesproken is dat in elk geval niet meer onver wachte maatregelen vanuit Rotterdam worden genomen, zonder daarin het dagelijks bestuur van de deelgemeente- raad te kennen. De verhuhing gaat gewoon door. Maassluis De afdeling Maas sluis-Maasland van D'66 he «ft voor maandag 14 november om 20.15 uur in het ontmoe tingscentrum Koningshof een ledenvergadering belegd. Op de agenda staat onder meer bestuursverkiezing, de ge meentepolitiek en de kabi netsformatie, Vlaardingen De kans is groot dat er ook in Vlaardingen een speciale „vrouwensoos" komt De PSP-vrouwengroep heeft hierover inmiddels contact opgenomen met dc verschil lende Vlaardingse vrouwenor ganisaties. Dit met het doel om de soos samen te organise ren. Wie wil meedenken over de op zet van een dergelijke soos kan contact opnemen met Le- me Bossdaar (355360) of Rita Noordhuizen (352186). HARGALAAN 2- SCHIEDAM TEL. 010 - 71 33.22. voor de week 5/1 - 11/1i DAGSCHOTELS a 12,50 ZATERDAG: Hors d'oeuvre Royal ZONDAG: Gebakken Griet met tomaat en champignons MAANDAG: Schnitzel „Novotel" DINSDAG: Capucijner Schotel WOENSDAG: Lamsstew op Ierse wijze DONDERDAG: Lever op Duitse wijze (met spek en uien) VRIJDAG: Gebakken Schartong KERSTMENU BEKEND! novote Waaiu zich ttxihmelt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3