SPORT Frans de Kruis wéér belast met de trainingsopbouw vs/Hoiy v mmmam Hattrick Van Balveren erin Ton Benningshof trainer IPIIPIg Diane en Renc naar Oost-Berlijn Bram Chardon erelid schaatsgewest Z-H WJJBAG$*NbVEMBER 1977 Weinig mutaties bij lionkbalclubs Bestuur blijft tijdelijk intact raUe) met de resultaten de conditie was weggezakt „Bovendien", aldus Erkelens zelf, „was de training van Frans de Kruis zélf meer op de wedstrijd afgestemd. Vlaardingen Tot hier en niet venier, onder dat motto heeft Zwaluwen deze week de pontjes op de i gezet De magere resultaten (zes pun ten), met als dieptepunt de 1—0 nederlaag tegen De Zwervers, gaven daar vol doende aanleiding voor. De trainingswijre was voor een belangrijk deel Inzet van een bespreking tassen de beide trainers Frans de Kruis, die dit seizoen een meer managerachtige fuho- tie vervult, en Ed Klon- wens, alsmede voorzitter Roel Schippers en elftallei der Piet Erkelens. De laatste had trouwens ook het initiatief genomen, om dat hij al meerdere malen had opgemerkt, dat de spe lers niet tevreden waren over de wijze van trainen (wél de oefenstof) en dat pa fveldwerk) over van Frans de Kruis, die echter daarné zijn selectie begeleidde tot aan de wedstrijd toe. De oe fenstof kwam voor rekening van de assistent, maar was in mindere mate, zoals De Kruis dat deed, op de wed strijd afgestemd. Overigens wil dat niet zeggen, dat de slechte resultaten al leen zijn toe te schrijven aan assistent Ed Klouwens. De elftalleider: „We zoeken écht niet naar een excuus voor hét feit, dat we zo laag op de ranglijst staan. Klouwens trainde ook vorig seizoen al, maar toen nog wél onder instructie van De Kruis." Instructie Het liefst zag Piet Erkelens op de tweede trainingsavond el ke week (donderdagavond) Kuyteri, Ab Nïjgh en Hugo Sluimer. De eerste heeft een kwetsuur aan zijn enkel en kan bij een verkeerde bewe ging daarvan al uitvallen, terwijl Pijpers zeker niet meer dan voor vijftig pro cent kan spelen. Doelman Nijgh, die overigens goed werd vervangen door Aad Boers, die-zelf pas een blin dedarmoperatie achter de rug had, volgt zelfs een peni- cilinekuur voor zijn keelont- steking. Nieuw is de boven beenblessure van Hugo Slui mer, tengevolge van een De Kruis nast Klouwens op het trainingsveld, maar om dat de man, die onder zijn leiding talloze, kampioen schappen heeft meege maakt, het van de dokter wat rustig aan moet doen, traint hij niet zelf mee. Wél kwam in die bespreking tot uiting, dat in het vervolg de assistent volgens de instruc ties van Frans de Kruis voornamelijk duurtraining en partijtjes gaat werken. De selectie van Zwaluwen is gisteravond van het nieuwe technische beleid op de hoogte gesteld. Hoewel daardoor de formatie tegen Quick Boys zeker goed gemotiveerd zal zijn, is de alles overheersende vraag of de vogels wel volle dig zullen zijn. De absentie lijst telt vier spelers, te we ten: Leen Pijpers, Hennie Meer gerichter dus, die de vogels vorig seizoen nog in de subtop bracht". Piet Erkelens: „Hoewel niets ten nadele van de vakkennis van Klouwens, dat kan ik zelfs niet eens beoordelen, bemerkte ik bij de spelers een stukje onvree." Met in gang van dit seizoen nam Ed Klouwens, die studeert voor rijn B-diploma, de training De Kruis weer betrok ken bij het trainingswerk. Links elftalleider Erkelens. die het initiatief nam tot het nieuwe technisch be leid. De derby Vlaardingen—TSB is er één van verschillende be- langen. Bij winst komen de groenwitten in de kopgroep en bij verlies neemt TSB afstand j van de laatste plaats. Ook Hoekse Boys worstelt'met die uitzichtloze; positie, en dat zal na zater dag ook nog .wel'zo'zijn, wanneer bet bij leider Die Haghe op bezoek gaat MW'27, heeft zich via.de weer, „spelers die het alleen van inzet moeten hebben, zijn bij HVO met een kaars je te vinden. Het enige alter natief is nog méér jeugd in de ploeg.Maar wél jongens, die zich waar willen ma ken". HVO kan zaterdag; thuis tegen Capelle niet be schikken over Pim van;Rey, die plotseling een blindedar moperatie heeft moeten on- dergaan. Bouquet; tot slot „Maar we komen heus wel terug, al scoorden we tot dusver nog maar viermaal. De spelers krijgen langza merhand begrip voor. deze onplezierige situatie". Derby Vf Excelsior M, pakt in de tweede klas de draadop tegen het zwakke ASWH, dat eindelijk eens de eerste winstmoet opleveren.,,- Jhy;,Thurlede" riet het er niet naar uit dat' PPSC een'misstap begaat; tegen Dé Zwë^&p De Schiet, dammers liggennog'"volop in de racè. samen niet leider;; Arnemuiden;'-.'dieftdrie;;pun-r ten i.meer heeft, én SSS met Vj twee. Sunhght'-zal f moeten'! oppassen niet te ver' weg te zakken. Dat zou dan ten kós- te moeten 'gaan van HBSS, dat nog maaréén punt heeft maar zeker fellé tegenstand zal bieden. knappe 3—1 overwinning op TOGR aardig opgetrokken naar de middenmoot en zal - zeker bij het laag geklas seerde Lombardijen weder om tot winst kunnen komen, 'rogramma-indelingNBSV- V-GSS, Satelliet—WFB, CION—Nelson, GTB—Put- tershoek, VDL—DES'67, W- K—DBGC, Quick Steps Hoek van. .Holland," NSU'70—DVO'32. Vlaardingen Diane zwemmers, verder te we- Edelijn en Bené van der ten: Anoelies Maas van Kuil makendeel uit van De Rijn, Enith Brigitha de nationale zwemploeg, van Het V en Fred Def-, die op 10 en 11 december ting; van Z wemlus t/Den in.Oost-Berlijn zwemt Hommel.' Ploegleider, is. De zwemploeg bestaat Wim van Kranenburg. -ovérigéi»;.-atóar>olt>.vijf t GTB en CION, twee af delingsclubs uit de tweede klas, kunnen hun positie verstevigen. Schiedam Het herenteam van SZC zal morgenavond tegen het Haarlemse DWR spelen. .De,wedstrijd,'dié in Haarlem gespeeld zal wor- v den; is voor béideploegen van het grootste belang. Want de beide ploegen 'zul-' Ten; móeten winnen om aan- - sluiting met" de koplopers te hóuden. SZC heeft uit drie gepeelde wedstrijden- vier .punten en DWR vijf. Terwijl de „R? en KZC met zes pun ten de leiding in de competi tie hebben. De dames en heren 2évental- 'lenvan VZC zullendit - weekeinde, beide een uitwed- strijd .spelen. De heren, spe- len morgenavond om 21.20 in Dordrecht: tegen Nautilus. De VZC-dames moeten het:. zondagmiddag om 13,50 op- nemen tegen. HET. Deze wedstrijd zal in Rotterdam gespeeld worden en' wel in Sportfondsenbad-Noord. y taktiék waren de rollen inde tweede en derde game om-4 gedraaid. Deze werden nu met, 19-12 en 14-21 gewon nen: 2-4. Weinig problemen had Koes van Es met Van der Watering. Winst in twee games, 8—21 en 15-21, bracht de stand op 2-5/Na de gemakkelijke zege van Ton van Balveren op Klin kon, 16-21 en 8-21, stond de overwinning, bij een 2-6 stand,al voor De Ooievaars vast Het werd zelfs 2-7 door een 11—21 en 13-21 triwnf van Ronald Oosthof op Van der Watering. In de slotpar- tij bleek Wagenaars voor Koos van Es te sterk. Verlies met 21-11 eh 21-18, bepaalde de eindstand op 7-3. Schiedam Coen Scheffer en Ruud de With, zaalvoetbal- Iers van PPSC, zijn uitgeno digd voor selectiewedstrij den. De twee Schiedammers zullen in die duels moeten proberen een plaats in het zaalteam van Rotterdam te bemachtigen. Daarvoor zul len zij een aantal wedstrij den spelen met spelers van dé twaalf hoofdklasseploe- -7 overwinning zouden beha. len. Ondanks de 1-0 achter stand, door een nederlaag van Ronald Oosthof tegen Wagenaar (21-17 en 21-16) werd de achterstand door overwinningen in een 1-2 voorsprong omgezet. Hier voor aansprakelijk waren Koos van Es, die ternauwer nood vanKlinkon won, 14-21 en 20-22 en de zege van Ton van Balveren in drie games met 12-21, 21-16 en 13-21 op Van der Watering. Het duo Koos van Es en Ro nald Oosthof had tegen Klinkon en Van der Wate ring geen schijn, van een kans en verloor roet 21-13 en 21-14: 2-2. Halverwege de wedstrijd namen De Ooie vaars een voorsprong, die naar later bleek niet meer uit handen; gegeven werd. Hiermee begon Ronald Oost hof, die heel gemakkelijk in twee games, 18-21 en 11—21, van Klinkon won: 2-3. Tegen de sterk spelende Wage- naar had Ton van Balveren in de eerste game geen ant woord en verloor deze met 21-12. Door verandering van validen sportvereniging De Ooievaars behaalden tegen De Korenbeurs lö een fcnap- ;^;pe 3-7 overwinning. Alleen si» ét ss-ïsle fase van de i wedstrijd stuitten De Ooie- vaars op enig verweer. Ton van Balveren, die voor de tegenpartij onbespeelbaar 7*was, kwam tot een hattrick, terwijl Koos van Es en Ro- naJd Oostnof tweemaal V .scoorden.' In de beginfase zag'het er 'niet naar uit,- dat - De Ooievaars een grote Schiedam/Vlaardingen Bij de bonkbalclubs Is de perio de van overschrijving ach ter de rug. Waarbij het op vallend is dat er maar wei nig wisselingen plaats heb ben gevonden. Al zal de nieuwe fusieclub VS/HoIy- SCR uiteraard nogal wat nieuwe gezichten bennen. Groenoord zag twee spelers vertrekken en niemand nieu we komen. De broers Ger en Freek Rechweg gaan weer terug naar hun oude vereni ging Nado V. De Schiedam- se vereniging, die dit jaar vrij gemakkelijk kampioen werd, zag geen nieuwe spe lers komen. Anders ligt het met Schiedam, dat het ver trek van Aad van der Ha mer compenseerde met de komst van Harry Rijngoud. De nieuweling bij Schiedam is afkomstig van SCR. Van MSV '71 is tot nu toe alleen bekend dat Cor van der Velden de nieuwe coach wordt Welke spelers w bij zijn gekomen of rijn ver trokken is niet bekend. VS/- Holy-SCR weet ook nog niet precies wie wel en wie niet uitkomen voor de Vlaar- dingse combinatieclub. Wel hebben Ab Bruinekool en Bas van Hees hun over schrijving naar Olga/ADO ingetrokken. Jan Lugthart stapt over naar Neerlands 'Hoop, terwijl Bekker naar Feyenoord gaat Tevens is trainer/coach Bob Soudijn vertrokken haar Olga/ADO. 77 -Hij wordt vervangen door; S Vlaardingen De fusieclub VS/Holy-SCR beeft een opvolger gevonden voor trainer/coach Bob Sou dijn, die zoals bekend naar Olga/ADO is ver- trokken. De honbbalver- eniging is met Ton Ben ningshof tot overeenstem ming gekomen. Bennings hof, afkomstig van Nep- tunus zal nog deze week een eenjarig contract te kenen bij de Vlaardln- gers. Secretaris Engelbrecht: „Het vorige bestuur had al eerder contact met hem. Met inmenging van SCR zijn we snel tot over eenstemming gekomen met Benningshof." De nieuwe trainer/coach zal ook het komend seizoen kunnen beschikken over de beide werpers Bas van Hees en Ab BruinekooL Beide spelers hebben op de allerlaatste dag van het overschrijvingstermijn hun overschrijving naar het Haagse Olga/ADO in getrokken. Welkt .pelers er van SCR over zullen komen, is bij VS/Holy niet bekend- Ook een nieuwe naam voor de fusieclub zal pas. later be kend worden gemaakt Eén speler van VS/Holy gaat zeker weg. Jan Lugt- met het gewest Zeeland is opgeschort Het bondsbe- stuur, zaterdag in de per soon van voorzitter H. van La er in Ter Aar aanwezig, wil alsnog een poging wagen om de gewesten Zuid-Hol land en Zeeland bij elkaar te brengen. Lukt dit niet dan zal het geen consekwenties hebben voor de Zeeuwse rij ders die in het gewest Zuid- Holland trainen. Bliek: „We hebben het vertrouwen in een fusie met Zeeland voor 95% verloren. Maar we laten het verder graag nu aan het bondsbestuur over". De beer Bliek zal, nu vice-voorritter De Jong terug trad, voor taan het gewest Zuid-Hol land vertegenwoordigen in bet bondsbestuur. Maar voor hij zijn benoeming aan vaardde, stelde hij, dat als er met in de geest van har monie gehandeld zou wor den, hij er toch weer uit zou stappen. Bliek doelde daar bij op een rechtvaardige var- deling van- nationale en vooral internationale kant een internationaal kam pioenschap (voor dames) kunnen worden georgani seerd. De gewestelijke kampioen schappen langebaan zijn voor komende winter toege wezen aan Ammerstol (he ren senioren en junioren A/B en C/D en Ter Aar (da mes senioren ai junioren A/B). De korte baan-kam- pioenschappen bleven in be zit van Ouderkerk ad. IJssel (heren-junioren A/B), Lek- kerkerk (heren-senioren) en Moordrecht (dames en junio ren A/B). Zijn de langebaan. kampioenschappen niet voor 19 februari 1976 verreden dan vinden deze op 25 fe- bruari plaats op De Uithof in Den Haag. Sponsor van de kortebaan-selectie wordt Van Dam uit Culemborg. De heer Hijdra (Ter Aar) drong bij bondsvoorzitter Van Laer er op aan om bij volgende EK en WK de kaarten naar rato van het aantal ijsdubs over de ge- westen te verdelen. „Daar is de gehele schaatssport mee gebaat", vond hij. „De vol gende gewestelijke jaarver gadering wordt m.Berken- wonde E-obrnjrten- H. Karremans herkozen. In rijn openingswoord be- treurde voorzifter Bliek het dat een stad als Rotterdam 7 nog steeds niet. over een kunstijsbaan beschikt. Kunstijs is voor de Zuidhol landse schaatsenrijderij ur- gemt, temeer daar mem min-' der uren heeft kunnen hu-, ren op de banai in Utrecht y en Den Bosdi. Bliek Sprak de hoop uit, dat, als de ijs baan in Rotteidam ér komt; deze geschikt zou zijri voor natiohaje en internationale wedstrijden. „Wij"' zullen daarop blijven aandringen", zei hij, 7: 7 Omdat in Futtershoek sec ineuwe 7 (veld)ijsbaan [werd aangelegd kreeg öeze ge- rheente de zilveren schaats. Deze prijs wordt jaarlijks uitgerrikt; aan:de gemeente in Zuid-Bolland, die zich het1 meest-' voor de schaatssport- Benningshof. V nieuwe coach; hart heeft overschrijving die bestaat uit een groot aangevraagd 7 haar;-Neer- aantal; oud-leden van Ho- lands Hoop, de vereniging ly.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6