Stap maar voortgezet onderwijs makkelijker 1 1 College akkoord met tijdelijk huurcontract Politiek café over formatie Auto mag voor fiets wijken Extra kans m West Brom» rovers gepakt Anti-biisbaanactie: vergeefse moeite Ouders houden zich aan schoolvakanties j Noordegraaf volgt Van der Wilk op M i In december voorstel aan gemeenteraad: Tevreden over eerste resultaten Geen record voor Liesbeth V'0^ Vrouw met broodmes bewerkt SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 8 november 1977— ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25956 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het college van burgemeester en wethou ders wil gebruik gaan maken van de mogelijkheid - die het is geschapen door de wijkvereniging Vettenoordse- polder - om gemeentepanden, welke voor sloop bestemd zijn, ait te geven voor tijdelijke bewoning. Op aandringen van de wijkver. eniging heeft de Rotterdamse advocaat mr. W. L. Nouwen een zogenaamd tijdelijk huur contract opgesteld. Dit con tract is inmiddels door de ge meente getoetst op zijn water dichtheid. Hoofd van de ge meentelijke afdeling voor ju ridische zaken, mr. P. C. Franken heeft het concept huurcontract bekeken. Zijn oordeel was positief. Door het gebruik van dit huur contract kan de leegstand in de VOP verder worden terug gedrongen. Verwacht wordt dat een twintigtal lege - onbe woonde! - panden nu in prin cipe verhuurd kan worden. (Uiteraard moet zich dan wel een aspirant-huurder melden). Enige tijd geleden nam de gemeente reeds het besluit dat één ton zou worden uitgetrok ken voor het (weer) bewoon baar maken van 22 leegstaan de woningen in de Vette- noordsepolder. Het een en an der betekent dat de leegstand in de Vlaardingse wijk voor de helft wordt opgelost. Het opstellen van het tijdelijk huurcontract vloeit voort uit de kraakactie van begin okto ber. Zeven panden werden toen gekraakt. De gemeente dreigde echter met een kort geding tegen de krakers, die hun actie vervolgens beëindig den. De wijkvereniging zou de gemeente een concept voor een tijdelijk huurcontract aanbieden. Met dit contract kan aan de ene kant een leeg staande woning verhuurd worden en aan de andere kant zal de gemeente de dan verhuurde woning kunnen la ten ontruimen als de betrok ken woning gesloopt moet worden. Het cardinale punt bij een dergelijke ontruiming hoeft de gemeente de bewo ner nu géén vervangende woonruimte aan te bieden. In de gemeenteraadsvergade ring van december zal een voorstel met betrekking tot het gebruik van het tijdelijk huurcontract worden behan deld. De 'wijkvereniging is enthou siast over deze gang van za ken. Zij ziet ook perspectie ven voor met name de Oost- wijk, waar zich over een tijdje alUcht dezelfde problemen kunnen voordoen. Na achtervolging: Schiedam De brorarovers die de afgelopen anderhalve maand deze regio hebben ge terroriseerd zijn gepakt. De Delftse politie heeft er twee kunnen arresteren. Een derde is korte tijd later thuis aan gehouden. Het Rotterdamse trio heeft inmiddels veertig tasjesdielstallen bekend. Alle negen gevallen die in Schie dam bij de politie zijn aange geven hebben zij toegegeven. Bij hun aanhouding hebben de 15-jarige R.W.FJVL en de 17- jarige M.W.V. tot twee maal toe getracht te vluchten. De eerste keer op de brommer, kort nadat zij in Delft zes fietsende vrouwen hadden bestolen. De tweede maal lo pend bij een opslagterrein aan de Rotte rdamseweg, eveneens in Delft Na een achtervolging door een poli tiewagen zijn zij toch gear resteerd. Op het politiebu reau zijn zij door een paar slachtoffers herkend. Na het verhoor werd de 16-jarige O.K. thuis aangehouden- Leerlingen van de Erasmus- school gecon centreerd bezig met hun toets. Vlaardingen De leerlingen uit de hoogste klassen bij het openbaar basisonderwijs in Vlaardingen zijn deze herfst voor het eerst geconfronteerd met een totaal nieuw toetsingssysteem. Aan de ontwik keling daarvan is twee jaar lang intensief gewerkt. De opzet ervan is het kind in alle rust en zonder spanning te testen op zijn vorderingen en te kun nen bepalen welke vorm van voortgezet onderwijs voor hem of haar de beste is. Tot voor kort werd bij het openbaar onderwijs ge bruik gemaakt van de zo genaamde standaard proefwerken, zoals die ook worden toegepast in Rot terdam. Eén van de nade len daarvan is dat bij de uitwerking daarvan het kind zijn dag niet kan heb ben, of dat net een bepaal de stof nog niet volledig onder de knie heeft. Voorts komt daar nog bij, en dat is tenminste zo be langrijk, dat de aanstaan de schoolverlater boorde vol spanning/zenuwen zit vanwege bet belang dat op het spel staat. Immers, zo'n test gebeurde slechts enkele keren per jaar. Vlaardingse Liesbeth van Duyn ïs er gisteren met negen andere deelnemers niet in geslaagd het we reldrecord pizza-eten te verbeteren. De wedstrijd wérd gehouden in pizze ria Marco Polo in Delft. Liesbeth ging er echter wel met de eerste prijs van door. Zij nuttigde bijna zeven pizza's met een to taal gewicht van 1625 gram en won daarmee een vliegreis voor twee personen naar Rome. Pi kant detail is nog dat Liesbeth studeert voor diëtiste. Vlaardingen Nu de for- matieslag weer in volle gang is zal dit onderwerp worden behandeld in het Politiek Café van de CJV Liefde en Vrede, De avond wordt op 17 no vember gehouden in ge bouw Triangel aan de Fransestraat te .Vlaardin gen. Als sprekers zijn uitgeno digd: Mevrouw drs. M. Epem a-Brugman (PvdA) en mr. G. van Muiden (CDA). Beide sprekers zuU len vooral de staatsrechte lijke kanten van een for matieperiode belichten. Het wordt geen steekspel tussen beide sprekers over het wel en wee van de huidige kabinetsformatie. Maar juist omdat deze pe riode van kabinetsvor ming nogal wat stof heeft doen opwaaien, leek het de werkgroep die met de organisatie van politieke avonden is belast, zinvol om wat achtergrondinfor matie te verschaffen. Zoals altijd is de toegang vrij. De zaal is geopend om 19.30 uur, terwijl de sprekers rond 8 uur aan het woord zullen komen. Uiteraard is er gelegen heid tot discussie, voor nadere informatie kan men Henk van Goor bel len onder nummer 351721. Schiedam Aanleg van fietspaden vanuit elke wijk naar het centrum van de stad mag ten koste gaan van de ruimte, die voor de auto beschikbaar is. Dat stelt de Schiedam- se afdeling van de PvdA in het concept-verkiezing sprogram. Het uiteindelijke programma moet als richtsnoer dienen voor de socialisten, die de ko mende vier jaar in de gemeen teraad zitten. De Singel wordt door de PvdA aangewezen als zo'n nieuwe uitloper, waar bus- en door gaand verkeer moet worden geweerd en waar een aantrek kelijke winkelfunctie moet worden gestimuleerd. Ook de route Broersvest/Koemarktj- Gerrit Verboonstraat moet worden ontlast Versterking van de woonfunctie in de bin nenstad kan in de hand wor den gewerkt door enige wo ningbouw bij het Emmaplein en zo snel mogelijk op de kaalslag, het Gat van Bol- mers. Opzienbarende nieuwe inzichten ontbreken in de meeste ver kiezingsprogramma's en zo lijkt over het algemeen de vi sie van de Schiedam se PvdA op die van de Vlaardingse. Concrete punten zijn: de noodzaak van een „Rijnmon- diaal rampenplan", sluiting van luchthaven Zestienhoven, en het schrappen van rijkswe gen 19 en 24, en voorts een onderwijs dat meer gericht is op een milieuvriendelijke mentaliteit Het nieuwe systeem is opgesteld door de onderwijzers uit de hoogste klassen van het basis onderwijs en de leraren van het voortgezet onderwijs. Een en ander in nauwe samen werking met gemeentelijk on derwij sinspecteur J. M. Wij- laars. Het gaat er hierbij om dat de kinderen straks volle dig voorbereid de brugklas van het voortgezet onderwijs binnenstappen. Erg belangrijk is dat de toet sing pas gebeurt als bepaalde onderdelen van het vakken pakket volledig zijn behan deld en begrepen. De onder wijzer heeft wat dat betreft veel meer vrijheid gekregen. Successievelijk worden de kinderen getoetst op bijvoor beeld breuken, delingen, of dictees, persoonsvormen en lijdend voorwerp. Het voordeel van het stapsge- wijs „checken" is voorts dat de ouders van het kind steeds volledig op de hoogte kunnen blijven van de vorderingen. Tenslotte past het toetsings systeem volkomen in de filo sofie van onderwijswethouder Ton Kloots, die steeds van mening is geweest dat de overstap naar het voortgezet onderwijs soepeler moet kun nen verlopen. Voor zo ver be kend wordt dit totaal nieuwe systeem alleen nog maar toe gepast in Haarlem. Wat dat betreft houdt Vlaardingen de eer hoog als het gaat om het houden van onderwijs-experi- menten. De jongetjes op de foto zijn leerlingen van de Erasmus- school aan het Westnieuwland in Vlaardingen centrum, om precies te zijn: beschermelin gen van „meester" J. H, Motz. Het hoofd van de school is buitengewoon tevreden over de eerste resultaten. „Een van de belangrijkste voordelen vind ik wel dat de kinderen niet meer aanhikken tegen die grote testen", zo zegt de heer Motz- „Vroeger was het alsof de kinderen op de stoel van de tandarts zaten en velen niet in staat waren iets te doen. Nu wordt er zo veel getest dat het wordt be schouwd ais een simpel tus sendoortje". Vlaardingen In Vlaardingen gaan slechts weinig kinderen buiten schoolvakanties met hun ouders op vakantie. |!iiiij!iii!!iHii)iiiini!iniiiinti]iiiiiitiiiiiuii]iiiiiiiumiiiiiu]iiiiiiiiiiimiiiiifi)iiiiuiii)iti;]>i]iii3iunuii]iiiiii!iiuiiiUiiii»tuinmnHiiuiiiiiniiiisiiiiiiiuitH!iuitui]iiiiii!iii!tiiiiiiituniii!iiiiiiimmiiiii!iiii]i| STRAKS JONGSTE GEMEENTERAADSLID: Schïedan Herman Noordegraaf komt in de gemeenteraad. Hij zal Hans van der Wilk opvolgen als PPR-man in de ge meenteraad. Met zijn zesentwintig jaar is hij dan het jongste gemeenteraadslid van Schiedam. De gemeente-begroting die eind deze maand wordt behandeld zal zeer waarschijnlijk nog door ex-wethouder en nu landelijk partijse cretaris Van der Wilk onder handen worden genomen. Bij de gemeenteraadsvergadering van december zal Noordegraaf echter al op rijn stoel zitten. Door deze opvolging bedankt Herman Noorde graaf als voorzitter van de plaatselijke afde ling. Het is nog niet bekend wie het voorzit terschap overneemt. Binnenkort zal daar over worden vergaderd. Het toekomstige raadsüd draait al acht jaar mee binnen de PPR in Schiedam. Zes jaar als voorzitter. De Schiedammer van de Singel heeft sociologie en theologie gestudeerd. Mo menteel heeft hij een functie bij de Neder lands Hervormde Kerk in Schiedam. Met wethouder Herman Posthoorn heeft hij een paar jaar geleden de bewonersverenigingen Zuid en West helpen oprichten. Nu houdt hij zich vooral bezig met milieu-zaken, ruimtelij ke ordening, volkshuisvesting en Midden- Delfland. Herman Noordegraaf: straks het jongste raadslid van Schiedam. =3iiiiiiiii!iiiiiiiiiiiinniiuiitniinmu!unniititiuiiU!iniimiiiiiiii]ni»i!iiiii(inHiisiiiiiuHiiiii!iHiiiinmiiiuitiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiii!iiuiitiiiuii]!iiiiuiiiiuii3iiiiiHiit!iintiui:)iiiitii]niiiiiimiiii»i]iintiunim. Deze mededeling heeft de ge meentelijk inspecteur van het basisonderwijs gisteren ge daan naar aanleiding van de vraag of ook in Vlaardingen moet worden opgetreden te gen ouders die hun kind on rechtmatig enkele weken van school halen. Zoals bekend heeft de minister van onderwijs in een rond schrijven de gemeentebestu ren, schoolbesturen en on d er wt jsjnspecteurs er op gewezen strenger op te treden. In Vlaardingen echter behoeft niet te worden gedreigd, om dat geen sprake is van mis bruik. Het is toegestaan om kinderen tien dagen <e laten verzuimen zonder dat dé inspectie be hoeft te worden ingeschakeld. Dat wil echter niet zeggen, zo zegt de heer Wijlaars, dat geen toestemming nodig is van het hoofd der school. In dien het hoofd der school in het belang van het kind be zwaren maakt tegen de va kantie buiten de schoolvakan ties om, dienen de ouders zich daar aan te houden. Gebeurt dit niet, dan kan het hoofd der school alsnog de inspec teur van de leerplicht inscha kelen. smaadt 18 Tiï» t De anti-busbaanactie van de bewoners uit de Hoofdsteden- en Drevenbuurt in "Vlaardingen heeft geen succes. Het ver zoek van de bewo ners aan de gemeen te om de Korhoen- laan open te gooien voor ólle verkeer dus niet alleen de RET-bus en taxi's blijkt geen haalbare kaart te zijn. Zowel binnen de fractie van de PvdA als die van de PPR ziet men het niet zitten om de weg weer open te stellen. Wethouder voor ver keer en vervoer en stadsontwikkeling Bas Goudriaan kreeg onlangs een h andtekeningenlijst aangeboden met 681 handtekeningen. Vergeefse moeite. De Korhoenlaan blijft busbaan. De foto van onze foto graaf Ben Blumers doet overigens iets anders vermoede- n. Schiedam Met steekwonden in de borst en het gelaat is de 61-jarige E. v. W. opgeno men in het Gemeentezieken huis. De vrouw was aan de Hogeban- weg met een broodmes be werkt door de 29-jarige expe ditie-knecht AG., eveneens uit Schiedam. De twee had den in de woning van de man ruzie gekregen over een zaak van persoonlijke aard. Een van de buren had de bloe dende vrouw in het portiek gevonden en de politie gebeld, die de Schiedammer inmid dels heeft aangehouden. Schiedam Bewoners van de J. A. Alber- dingk Thijmstraat krijgen een extra kans om aan- en op merkingen over de komende herstrating te spuien. Op initia tief van bewoner Si mon de Ridder wordt er deze week een enquête gehou den. Maandag 14 en woensdag 16 november wil hij daar, in samenwerking roet de bewonersvereni- ging West, een „ge spreksronde" op laten volgen, voor er op de !8de weer met de ge meente wordt overlegd. Het doeï hiervan is om niet alleen met een werkgroep maar met al le bewoners over de ko mende woonerven te praten. Iets dat het be stuur van de bewoners vereniging op prijs stelt. Wanneer er minder dan tien geïnteresseerden zijn zal het gesprek bij De Ridder thuis plaats vinden. Bij een grotere belangstelling vindt de bijeenkomst plaats in zaal Irene aan de Nieu we Haven. De Vondellaanbewoners, die voor het merendeel tegen een woonerf zijn, komen binnenkort ook bijeen. Deze vergade ring vindt plaats op 14 november, in zaal Irene.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1