Ziekenhuis geeft geen informatie aan politie DE WONING VAN DE FAMILIE TOL IS „KUIS VERROT" Mercator- weg weer op lang e baan Operatie Melfrim S. Aqmrmmliefliebfoers uit de Hoek zijn welkom in Maassluis PRATEN OVER CNV Gemeente verbaasd over kritiek Gestolen auto in Nieuwe Maas Muzikanten gevraagd Deelraadsbestuur stemt eigen voorstel weg Vrij Entree EO in de Stadsgehoorzaal Afhelpt al jaren bij hoest? Ingebroken in benzinestation DINSDAG 8 NOVEMBER 1977 3 Voor velen is het onbegrijpe lijk dat de 26jarige Antil liaan, die al bijna vijf jaar voortvluchtig was, zich twee keer kon laten opereren Het Noletadekenhuls heeft juist gehandeld. Het waar dat de doktoren de politie hadden moeten inlichten over de aanwezigheid van de inmiddels gearres teerde misdadiger Melfrim ïnocentes S, Het is dat iemand van buiten het Nolet Ziekenhuis de Rotter damse politie over de tweede operatte van Papi hééft getipt, opereren anders zou men nu nog niets voor een schotwond in de hebben geweten en zou hij nog rechterknie, onder dat daar steeds voortvluchtig zijn. de politie over werd Inge- "Wli justitieel instni- licht. Men denkt daarbij ment. Hei zou tegen de medi- aan de Amerikaanse politie- f.cbe eüïekdere?" wpTfc niXl Weritie U;|ke bl1 de poIit!e aan w series cue op net televisie- geveIL eij ons wordt niet ge scherm verschijnen en vxaagd hoe iemand aan zijn waarbij een gewonde crmu- verwondingen komt, ge- neel op zoek gaat naar een neesheer-directeur Kees Vloot- lottche arts die onderhands man uit," ik geloof niet dat de wel wat regelt en niets bij aanwezigheid van de patiënt de politie meldt. door ons is gemeld. Ik zou het hoog opvatten wanneer m een dergelijk opval zou blijken dat het bericht van een van onze medewerkers afkomstig is. Zoiets ondergraaft immers de toegankelijkheid van het zie kenhuis. Alle mensen, ook zij die iets op hun kerfstok heb ben, moeten zonder vrees bin nen kunnen komen". ok hij de Schiedamse politie denkt men er zo over. „Zonder vrees moeten de mensen inder daad naar een aekenhuis kun nen gaan. Men meldt ons geen verwondingen." aldus hoofdin specteur Dick van der Veen. „En dat is maar goed ook", vult hoofdinspecteur Peter Broer- ders aan. Gerrit Tol zegt dat hij van het kastje naar de muur gestuurd wordt. Vla ar dingen - Na de telefonische tip, dat er ter hoogte van het Vlaardingse Deltahotel een wa gen in de Nieuwe Maas lag, begaven gistermorgen GG en GD, brandweer en politie zich naar de onheilsplek. Daar bleek dat er in de auto geen personen meer aanwezig waren." De auto werd aan de kant gezet door een bouwkraan Bij nader onderzoek bleek de au to - een rood/witte Mini met als kenteken 49-MG-90 - zaterdag nacht te zijn gestolen vanaf het Westerhoofd". De waarde van de auto bedroeg zesduizend gul den", De eigenaar, de 27-jarige Vlaardinger R.R.D. deed zon dag aangifte van de diefstal De politie houdt rekening met een uit de hand gelopen grap. De recherche stelt een nader on derzoek in naar het gebeurde". Hoek van Holland Ir. Hoek van Holland worden plannen ge haakt om te komen tot de op richting van een symfonieor kest. Initiatiefnemer is de heer J. Groeneveld, Theeboomstraat 7, telefoon 01747-3816. In eerste instantie gaat het om strijkers en blazers. Uiteraard zijn ook muzikanten uit andere West- landse gemeenten welkom bij de op te richten vereniging. Hoek van Holland Tijdens' de deelgemeenteraadsver gadering in Hoek van Hol land heeft het dagelijks be stuur zijn eigen voorstel in zake de aanleg van een fiet spad weggestemd. Met tien stemmen tegen nul werd het voorstel van tafel ge veegd om aan één zijde van de Merctorweg een fietspad aan te leggen. Mevrouw Vinjé (VVD) begon al aan het begin van de bespreking pogingen te on dernemen om het voorstel te wijzigen, hoewel zij zelf ais voorzitter van de ver- keerscommissie de belangs- rijkste indiener van het stuk zou moeten zijn. Deelraadsvoorzitter Van der Houwen had zich reeds eer der tegen het voorstel ge keerd en na een uitzichtloze discussie bleken alle dage lijks bestuursleden de me ning van de deelraad te de len dat dit plan geen enkele garantie biedt voor een gro tere veiligheid van fietsers en bromfietsers. Wim de Groot (Hoek Belang) stelde zelfs dat een rijwielpad met twee oversteken het gev&ar alleen maar vergroot. Uiteindelijk besloot de deel raad de kwestie opnieuw te rug te verwijzen naar de verkeerscommissie. Na twee jaar heen en weer ge praat is dat al de zoveelste keer... Schiedam Het programma van de Vrij Entree-middag in dienstencentrum de 4 Molens, is weer drukbezet Tussen twee en vijf uur zal het jeugdorkest „Ambrosius" optreden. Er is een tentoonstelling van minera len en sieraden uit de collectie van de heer Van Brink uit Vlaardingen. En zoals op elke Vnj Entreemiddag is er ook deze zondag de dertiende no vember, een ruilbeurs waar stickers, postzegels, etcetera ge ruild kuruien worden. Vlaardingen De regionale dag van de Evangelische Omroep wordt dit jaar gehouden in de Stadsgehoorzaal aan de Schie dam seweg te Vlaardingen op 12 november. De dag begint om 11 uur en is rond 4 uur afgelo pen. Sprekers zijn: Ds. Glashouwer, voorzitter E. O. drs. L. P. Do renbos, directeur E. O. ds. P. Vermaat, herv. predikant en Henk Binnendijk, medewerker E. O./tv. Voorts treden op: Chr. Pelgrim's mannenkoor uit Rotterdam, The Burning Candles, Paul Hofstede (bariton), Loes en Frits Laurens uit Alphen aid Rijn, Maarten de Groot (orgel). De presentatie is in handen van Henrietta Laan-Middelhoven. In de zaal naast de Stadsgehoor zaal, in de Harmonie, zijn apar te kindersamenkomsten. Gratis toegangsbewijzen zijn ver krijgbaar bij L. de Snayer, Wil lem Prederikstraat 67, telefoon 347763. „Alle mensen, ook zij die iets op hun kerfstok heb ben, moeten zon der vrees binnen kunnen komen," aldus geneesheer directeur Kees Vlootman, „Het is een mooi huis. Dat huis van ons". Dat is de mening van de familie Tol, die woont in een meer dan honderd jaar oud pand aan de Kortedijk 45 in Vlaamüngen. „Het pand is zowat helemaal verrot", zegt gezinshoofd Gerrit Tol met een wrange smaak in zijn mond, „heï dak lekt op vele plaatsen. De keukenvloer veert onder je voeten, 2akt hier en daar bijna weg. De w.c. is kapot; de douche trouwens ook. De muren slaan door en verscheidene ramen zijn dichtgespijkerd". Gerrit Tol haalt even adem om verder te verhalen over de ge breken van zijn woning: „De keuken het is gewoonweg af schuwelijk". De Vlaannger staat op en gebaart mee te lo pen naar de keuken. „Volg mij. Dan zal ik het je even laten zien". In de keuken aangeko men: „Ik zou je neus maar dichthouden, want het is een enorme rotlucht". Gerrit pro beert onder de aanrecht het kastje van de watermeter open te krijgen. Het lukt niet Een grote schroevendraaier wordt hem aangereikt en na enig wrikken komt er beweging in het deurtje „Hou je sommeert sommert Gerrit Tol, Zijn fami lieleden krukken begrijpend. Het gammele plankje dat fungeert als deur - zit nu los. „Hier, moet je eens zien", no digt Gerrit Tol uit, „de muskie ten springen in je gezicht En de stank is totaal niet te har den". De familie Tol is ontevreden. Dat is duidelijk. De toestand van hun huis laat veel te wensen over. Al sinds juli van dit jaar wordt geen huur meer betaald. Het argument eerst het onder houd, dan weer huur betalen! Vorige week kreeg de familie van de Kortedijk hulp. De Bond van Huurders en Woning zoekenden schreef een brief naar het college van burge meester en wethouders en de gemeenteraadsleden. De nijpen de situatie werd daarin aan de kaak gesteld. De BHW stelde de eis: Als op zeer korte termijn niks wordt gedaan aan de be narde huisvesting van de fami lie Tob dan zal door de buurt bewoners en de huurders bond een actie worden ondernomen. TROOSTELOOS Hoe dan ook, Gerrit Tol komt er grif voor uit, dat wat betreft zijn huisvesting de toekomst een troosteloos beeld Iaat zien. De familie Tol telt acht leden en al vijf jaar betrekken zij het pand Kortedijk 45. Gerrit's ver haal: „Zes jaar gelden kocht de firma P. A. van der Kooy dii pand. Het was de bedoeling dat het kantoorruimte zou worden. Maar dat mocht niet van de gemeente. B. en w zeiden toen; „Het is een woonhuis, het blijft een woonhuis". Maar, ja. Het pand zag er in die tijd ook al niet zo goed uit". Gerrit Tol weet het zich nog allemaal goed te herinneren: „Door de ge meente werden hier tegen de muren wat spaanplaten getim merd. Van der Kooy wilde toen al niks meer te maken hebben met het onderhoud. Die firma had het beheer van het pand overgedragen aan makelaar De Witte «Se Co. De gemeente ver timmerde dus iets aan de mu ren. Maar ze lieten het dak voor wat het was". Tol vervolgt: „Veel huur hoefde ik niet te betalen. Van der Kooy had gezegd, dat hij niet meer dan 85 gulden per maand van me wilde hebben. Omdat hij door kees Jonker zelf ook wel toegaf, dat het pand er niet zo best meer uit zag. Naast die spaanplaten ga ven wij zelf de binnenboel een verfje. Toen dat gebeurt was, kwamen de toenmalige wethou der voor stadsontwikkeling Koos van der Linden en heer Roelfs van de gemeente op be zoek om de boel te inspecteren. Het rook toen natuurlijk naar de verf. Daardoor konden zij niet ruiken, dat er in feite ook een smerige rioollucht hing".- Met deze stank werd twee jaar geleden „afgerekend". Althans voorlopig. Gerrit Tol: „Het stonk als ik weet niet hoe. Wat was nou het geval? Er lag hele maal geen riolering onder het huis. Het was een grote beer put De gemeente heeft daar toen gelukkig iets aan gedaan. Maar met dat riool is het nu wéér mis. De watermeter staat onder water. Laatst kwam hier een man van de gemeente om de waterstand op te nemen. Ik zeg nog tegen hem: „Pas op". Be maak dat kastje open, de muskieten springen eruit Die man heeft de waterstand maar niet opgenomen. Hij is gelijk weer weggegaan". Gerrit Tol is beslist niet te verle gen om naar zijn huisbaas toe te stappen. Zijn ervaringen: „Kijk, dat huis is in beheer van makelaar De Witte Co. Maar die mensen zeggen dat wij heb ben afgesproken, dat ik zelf voor de onderhoudskosten zou moeten opdraaien. Dat was een mondelinge afspraak. Bij de ge meente word je ook geen cent wijzer. En Van der Kooy ver wijst me naar elders. Wij wor den van het kastje naar de muur gestuurd". OPLOSSING. Wat is» de oplossing? Gezinshoofd Tol: „Een ander huis zou mooi zijn. Want ik weet niet of ons huis nog kan worden opge knapt Ik ben geen architect. Ik behoor weliswaar weinig huur te betalen maar er staan vier gaskachels. Per maand betaal ik driehonderd gulden aan stookkosten". Een ander puntje dat voor de familie Tol een reden is om te verhuizen: „on der het huis ligt een tank met vijfduizend liter benzine. Dat is van het benzinestation aan de overkant", vertelt Gerrit Tol, „als ze daar een vlammetje bij houden, dan zitten we wellicht straks op de maan". Tot zover het verhaal van de familie Tol, die dus vanaf juli geen huur meer betalen. Op het gemeentelijk bureau voor huisvesting vertelt Jan Roelfs een ander verhaal. „Voor de familie Tol hebben wij veel ge daan", vertelt hij. Roelfs is dan ook verwonderd over de klach ten van de familie van de Kor tedijk. Hij zegt: „Op 10 oktober kreeg ik een telefoontje van iemand van de BHW. Deze ver telde mij dat het een grof schandaal was, dat de familie Tol zo slecht behuisd was. Dat was mij echter onbekend. Op 11 oktober die dag daarna is dan ook iemand van de buitendienst gaan kijken bij Tol". Gecoretateerd werd toen dat het een een ander mankeer de. Roelfs gaat door met zijn relaas: „Op 21 oktober werd de afdeling bouw- en woningtoe zicht in een brief verzocht een technisch rapport uit te bren gen over de toestand van het pand". Dit rapport zal moeten uitwijzen wat er aan de woning aan de Kortedijk moet gebeu ren. En eveneens op wiens kos ten dat zal geschieden. „Of ei genaar Van der Kooy of de heer Tol draait hier voor op". ADVERTENTIE van Holland In het verleden kende Hoek van Holland een actieve en bloelende vereniging van aquariumliefhebbers. Door diverse oorzaken, gebrek aan lokaliteit, afnemend kader en toenemende financiële problemen is de vereniging opgehven. Toch telt Hoek van Holland nog vele tientallen aquariumliefheb- bers dae op eigen houtje „pio nieren". Er zijn er ook die zich hebben aangesloten bij de Maassluise Aquariumverem- gmg „De Siervis". Aangezien de Hoekse vereniging ter ziele is gegaan, is de Maassluise vereni ging bereid Hoekse leden op te nemen". Het voordeel van het aansluiten bij deze vereniging is dat men elkaar op de hoogte kan houden van ervaringen in en rond het aquarium. Uite raard biedt het lidmaatschap ook de mogelijkheid onderling vissen te ruilen. Maassluis In de Toverbal aan: de Lange Boonestraat in Maas sluis wordt woensdag een spe ciale avond belegd over het Christelijk Nationaal Vakver bond (CNV). Het motto van de gespreksavond is CNV: vakcentrale? of actie groep? Vlaardingen In het benzinesta tion aan de Van Beethovensin* gel ïa zaterdagnacht ingebro ken. Er werd een cassetterecor der ter waarde van 150 gulden meegenomen. De breekschade bedraagt ongeveer 400 gulden. De eerstvolgende bijeenkomst voor aquariumliefhebbers wordt vanavond in gebouw „De Sluis" aan de G. A. Bredero- laan 49 te Maassluis gehouden. Aanvang is B uur en belangstel lenden uit Hoek van Holland zijn van harte welkom. legt Jan Roelfs uit Het zal nog wel eventjes duren voordat ge noemd technisch rapport klaar is. Ten slotte het verhaal van de zijde van makelaar De Witte Co. De heer B. van Briel: „De heer Tol huurt dat pand hele maal ijet Hij is door de ge meente als bewoner aangewe zen en hij betaalt daarvoor een vergoeding van 85 gulden per maand. Tol heeft ook geen huurcontract". Van Driel geeft toe dat het pand in minder florissante staat verkeert. Maar hij voegt hier wel aan toe, dat de gemeente indertijd het pand aanwees als woonbestemming. Eigenaar Van der Kooy moest zich hierbij neerleggen, maar kon daardoor niet verplicht worden op te draaien voor de onderhoudskosten. Vol spanning wachten alle be trokkenen nu op het technisch rapport Gerrit Tol bij zijn watermeter: „De muskieten springen in je gezicht".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3