I s Grote deelname derde Has biljarten T'entoonstelling postduiven ZRO-titel voor ZPB/Unico Hoofdrol voor De Boer Van der Lejst in „Ahoy" HBSS huldigt „zilveren" leden Toe Steens toont karakter Van district Schiedam DINSDAG 8 NOVEMBER 1977 mWmïmm fe iÉsl$l!h'3 Sportraad acKter subsidie „eigenaren" 4 Renè de Boer.ook op waterbaan sterk. Vlaardingen Bij de ren ners uit het Waterwegge bied, die elke zondag hun stempel drukken op „Ahoy op zondag", speelt Theo van der Leïst een vooraanstaande rol. Hoe wel hij lid is van Pedaal ridders, woont hij in Schiedam. In de rit over dertig ronden klasseerde hij zich als zesde en met koppel- en clubgenoot Fred Grootzwagers legde hij in de strijd om de nationale titel beslag op de achtste plaats. Vlaardingse René de Boer, die van. de zomer op de weg al tot opmerkelijke resultaten kwam, wordt ook op de win- terbaan een gevreesd tegen stander, De wedstrijd over on bekende afstand betekende zelfs winst voor hem, met daarnaast nog een vierde plaats in een klassementwed strijd en een zevende plaats in een rit in een lijn over dertig ronden- Bij de junioren sprongen er drie regio-renners uit, te weten: Karei Dupon van Barrho- poort, Johnnie Meijer van De Coureur en Ron Meeldijk van Harga. De klasseringen wa ren: tweede, elfde en negende. En in een rit over een lijn pakte Meijer de zesde plaats, Dupon de achtste en Meeldijk de negende. Bij de afval wed strijd werd Ron Meeldijk tien de, evenals Johnnie Meijer en Dupon elfde. Eddie Wikkekoek van De Cou reur kwam bij de nieuwelin gen uiteindelijk op de tweede plaats terecht, omdat hij vier de werd op de onbekende af stand, tweede bij de punten- wedstrijd en vaarde in de af valrace. Eric Meijer van De Coureur kon zijn titel van vo rige week niet herhalen, en moest na de onderdelen klas sement en puntenwedstrijd, met een zevende plaats genoe gen nemen. Rob Huisman van Harga kwam na die onderde len op de negende plaats te recht Schiedam Belangrijk on derdeel van de jaarverga dering van HBSS is de huldiging van leden, die een kwart eeuw de zater dagclub trouw zijn. Dat zijn: H. Breevoort, G. de Graaf, D. Heinebal, W. Nieuws tra ten, M. streyl sr. en J. D. van Velsen. Voorts zijn de heren J. Keizer, B. Hoekstra en G. de Graai aftredend in het bestuur, maar stellen zich herkiesbaar. De rest van de agenda bestaat voorna melijk uft verslagen. De bijeenkomst fs vanavond vanaf 20 uur in sportpark Harga. VZC schuift op naar vierde plaats Botterdam Geen regionale titei voor VZC, deson danks tevredenheid, omdat het kans zag om, gezien de derde plaats in de Jaatste serie, uiteindelijk beslag te leggen op de vierde plaats. De winnaar was ZPB/Uniea uit Barendreeht, dat zaterdag avond, hoewel met gering verschil op Botterdam de ZRO-trofee kreeg. Gebrek aan jeugdig talent heeft er toe geleid dat SCOM het volgend seizoen een trapje lager mag zwemmen. avond in bad West was, dat Eindstand de jeugd steeds sneller gaat. Irma Voorham werd eerste op de 100 vlinder in 1.12, en voor Marcel Biomsteel was er zil ver op datzelfde onderdeel in 1.11,1. Voor de Schiedammer was dat tevens zijn beste per- Dat gaat dan ten koste van Nau tilus, de formatie van. Arie Florusse,_ die kampioen van de B-divisie werd. Opmerke lijk was dat Strijen afzakte naar de zevende plaats. Groot manco was, dat de jeugd wei nig vooruitgang gaf te zien, en daardoor alleen op een smalle top moet bouwen. Ondanks een zware training kwam Dia ne Edelijn, net terug uit Amersfoort (nationale selec tie) tot 2.22.2 op de 200 rug. Haar broer Frits Jan legde beslag op de derde plaats in 2.29.6, en dat was een verschil van 0.1 seconde met nummer twee- Belangrijk voor VZC zaterdag door Bas van den Berg soonlijke tijd. Karin Nieuw- straten zwom de 200 vrij in 2.29,36, de 200 rug in 2.50.2 en verzamelde tevens in de estaf ette de nodige punten. Joke van Vliet was goed voor brons op de 100 school in 1.24.5, terwijl Yvonne van Heyst zelfs 1.28.12 liet klokken. Eindstand ZRO-competitie: 1. en kampioen van de ZRO: ZPB/Unico (Barendreeht), 2. Rotterdam, 3. Rotterdam, 4. VZC (Vlaardingen), 5. De Lansingh (Krimpen aan de Ussel), 6. Kempvis (Spijke- nisse), 7. Strijen. 8. SCOM (Hoogvliet). Voornaamste uitslagen: 100 vlin der m, O. 14:1. Irma Voorham 1.12 (was 1.12.7), Irma van der Ende 1.23.5 (was 1.26.9). Idem. jongens: 2. Marcel Biomsteel 1.11.1 (was 1.12.3), Pieter Wa penaar 1.19.2 (was 1.25.1), Marcel van der Kruk 1.19.2 (was 1.25.1). 100 vlinder m. o. 10: Esther Dijkshoorn 2,11,64. Idem. jon gens: 2. Marc van IJzerloo 1.40.53, Paul Lang 1.57.92. 200 vrij m. o. 16: 3. Irma Voor ham 2.20.71, 6. Karin Nieuw- s tra ten 2.29.36. Idem. jongens: Marcel Biomsteel 2.15.3, Peter Jonkman 2.16.4 (was 2.16.7), Peter Bekkering 2.22.6 (was 2.27). 100 school dames: 3. Joke van. Vliet 1.24.51, 5. Yvonne van Heyst 1.28.12, Irma van der Ende 1.30.56. Idem. heren: Dordrecht Junior Ton Steens (Harga) heeft zich uitdrukke lijk laten gelden in de eerste wlelercross van wielerclub De Mol. Hoewel hij felle con currentie had aan de favorie te broers Sint Nicolaas, legde hij beslag op de tweede plaats. De Schiedammer had echter wel tegenslagen te overwinnen. Hij brak zijn pe daal, waardoor hij eerst een eind moest lopen om bij zijn reservefiets te komen. Daar door nam belager Jacob Sint Nicolaas een flinke voor sprong, die hij niet meer uit handen gaf. Uitslagen junio ren: 1. Jacob Sint Nicolaas, 2. Ton Steens, 3. Eef Brand, 4. Fred Bootsman. Bij de senio ren streek Krijn Sint Nico laas met de hoogste eer, ge volgd door zijn clubgenoot (De Mol) Arie Overbeke. .c 't v Z t 'Z i - - %Z -AZ 1 -V - V - -C - v' ■'"vA - fl t V?! Ton Steens: pech en toch nog tweede Rob de Gier 1.21.63, Frits Jan Edelijn 1.23.44, Ruud Pijper 1.23.70. 100 vrij m. o. 12: Ellen Albers 1.17.51, Sandra Dorx 1,17.55, Paulien Benne 1.18.70 (was 1.21.1). Idem. jongens: Her man Bouman 1.15.7 (was t.15.5), Robbie Claas 1.16.34. Estafette 4 x 100 wissel voor m. o. 16: VZC: Irma van der Ende, Joke van Vliet, Karin Nieuwstraton en Irma Voor ham in 5.07.69. Idem, jongens: De ABO-cursus in Maas sluis voor opleiding recrea tie sportleider, zit nagenoeg vol. Men kan nog terecht in Vlaardingen waar de cursus morgenavond in De Lijn draaier van start gaat. Op gaven nog bij Max van der Does, gemeentehuis Vlaar dingen, 019-355888. Piet Bouts, achtereenvol gens coach van Holy en spe ler van MSV '71, wordt de nieuwe coach van Neptunus. Hij volgt daar Ton Ben- ningshof op, die naar VS Holy kwam. 0 Drie clubs uit het Water weggebied zijn poule-win naars geworden in de strijd om de KNVB-beker. Dat zijn: Hermes DVS, Martinit en De Hollandïaan. In de zaterdagsector stroomt al leen Hoekse Boys door naar de vierde ronde. Volgende week zaterdag aan de Har- wichweg tegen IJmuiden. De wielervereniging „De Coureur" is nogal negatief ontvangen het afgelopen weekeinde. De wielrenners hadden een prijs gewonnen in de competitie voor vereni gingen. In Poeldijk echter kwamen we! diverse vereni gingen uit heel Nederland om de prijs in ontvangst te nemen behalve de Vlaardin- gers. Niemand had tijd om te komen... 0 De Schiedamse sportraad heeft een prioriteitenlijst samengesteld voor de ko mende maanden. Op de lijst, die voorlopig geheim Vlaardingen De deel name aan de voorwed strijden derde klas li- bre biljarten van het district Schiedam is zó groot, dat het toernooi in zes poules moet wor den verspeeld. Poule één speelt zijn wed strijden in café De Mo lenwiek aan de Vlaar- dingerdijk in Schie dam. En wei op 9 en 16 november en vervol gens op 21 en 38 no vember. Spelers: J. Cle ment (Entre Nous), C. Eygenraam (Het Oos ten), F. Heeze (Entre Nous), W. Janssen (En tre Nous), J. Schotten sr. (De Molenwiek), J. Verburg (Het Oosten) en P. Warmerdam sr. (DVK'73). Poule speelt zijn wedstrij den in café Jan van der Valk aan de Schiedamse- weg in Vlaardingen. Speel- data zijn: 15. 22 en 29 no vember, alsmede 6 decem ber. Spelers: N. Bleeken- daal (Flandingha), H. Goe- dendorp sr. (DGL), W. Hartog £OBK), D. Meeldijk (De Kroon), C. Qualm (DGL), F. Swartelee (Flandingha) en H. Zee- bregts (De Kroon). Poule 3 speelt zijn wedstrijden in café Rotterdam aan de Pa rallelweg in Vlaardingen. Speeldata zijn: 10, 15, 22 en 29 november, alsmede 6 de cember. Spelers: F. Assen berg CFlardingha), W. Brink- Vlaardingen De sportraad van Vlaardingen heeft zich achter een verzoek van de drie eigena ren van clubaccommodaties, RKWIK, De Hollandiaan, beide In park 't Nieuwelant en de wsv De Sommeer, geplaatst, om het dagelijks bestuur van de VKSB te laten uitzoeken of er ruimte op de sportraadbegroting is voor extra subsidie. Dat betreft dan het betalen van de onroe rend goed belasting voor genoemde clubs. 8 Voor dit jaar kregen zij een totale aanslag van 5700 gulden. Het dagelijks bestuur zal met name de consequenties nagaan ais men de post onvoorzien daarvoor aan spreekt- Deze jaarlijkse post op de begro ting wordt veel gebruikt voor onvoorziene uitgaven. Dit jaar waren dat onder meer vlaggen voor de VRSR, een drankauto- maat in het Holybad en een nieuwe riole ring voor de voetbalvereniging "Vlaardin gen. In het verleden heeft met name sportraad slid Wout Groeneveld er op aangedrongen om het bedrag te verhogen. Van 30 mille dit jaar, staat het thans voor 31,800 gulden op de nieuwe begroting. De sportraad heeft zich verder laten leiden door een uitspraak van wethouder drs. IJsbrand van der Velden (van financiën), dat even tuele subsidie voor de eigenaren alleen door een interne wijziging in de begroting kan worden verkregen. Een eerder verzoek aan B en W om de onroerend goed belasting over te nemen, werd afgewezen. Tot dusver hebben de genoemde verenigingen de aanslagen zelf betaald. De sectie voetbal van de VRSR, die enkele weken opnieuw met dat pro bleem werd geconfronteerd, was van me ning dat desnoods maar een extra tariefs verhoging moest plaatsvinden. Ook waren er bij die vergadering geluiden om de zg. „boetepot" aan te spreken. man (Wilskracht), J. Dierickx (Flardingha), A. de Goede (Start '75), G. de Graaf (Start '75), P. H. Serry (Wilskracht) en J. J. P- Voets (Apollo '75). Poule 4 speelt rijn wedstrijden in café De Gouden Leeuw aan het Emous in Vlaardingen. Speeldata rijn 8, 15, 22 en 29 november. Spelers: B. Donker (DGL), P. Dijkshoorn (Start '75), H. Goedendorp (DGL), A. J. Pronk (De Kroon), C. Roo- zeboom (De Kroon) en P. Rijpsma (Start '75). Poule 5 speelt rijn wedstrijden m café De Kroon aan de Hoogstraat in Vlaardingen. Speeldata rijn 10, 17, en 24 november, alsmede 1 en 8 de cember. Spelers: B. J. Bel (De Kroon), J. F. Bonefaas (Entre Nous), J. Brinkman (Wils kracht), M. van Hattem (DVK '73) P. van der Have (De Kroon) en W. Top (DVK '73). Poule 6 speelt zijn wedstrijden in café De Kroon aan de Hoogstraat in Vlaardingen. Speeldata rijn 10, 17, en 24 november, alsmede 1 en 8 de cember. Spelers: P. H. W. van der Beemt (DVK '73), P. Har tog (De Kroon), W. de Jong, (Entre Nous), A. Lens (De Kroon), H. Pasztjerik (Entre Nous) en H- Steenhoek (Tone- gido). e Diane Edelijn ...snelle 200 rug... VZC: Marcel van der Kruk, Peter Jonkman, Marcel Blom- steel en Peter Bekkering in 4.54.48. 200 rug dames: 1. Diane Edelijn 2.22.2, Karin Nieuwstraten 2.50.2, Irene van der Laan 3.00,3. Idem. heren: 3, Frits Jan Edelijn 2.29,6, Rob de Gier 2.32.5, Peter van Doome 3.02.07. blijft, staat ondermeer het voorstel om de raad functio neel te maken. Of het brug getje er ook bij is is niet bekend... PPSC doet het op dit mo ment zó goed, dat het zelfs bij uitwedstrijden de sup porters de kans geeft om mee te gaan. De bus voor de komende uitwedstrijd togen Altena vertrekt om 12.30 uur vanaf „Thtirlede". In de marathon van Am sterdam maakte de Vlaar dingse veteraan Arie van Embden een uitstekende in druk. Hij liep de ruim 42 kilometer in een persoonlijk record: 3,24. Hoek van Holland Post- duivenhouders uit het hele Westland zullen vol gende week vrijdag en zaterdag hun beste die ren tentoonstellen in het wijkgebouw De Hoek stee in Hoek van Hol land. De postduivenhou- dersvereniging „De Zwa luw" in Hoek van Hol land organiseert op die dagen namelijk een streektentoonstell ing waar ongeveer vierhon derd duiven te pronk zullen staan. Voor de duivenhouders be tekent die expositie het einde van het seizoen want in de wintermaan den worden er geen wed strijden gevlogen het geen voor de echte „dui venmelkers" toch altijd nog het neusje van de zalm is. Meer dan een hobby is het houden van duiven een sport die toch nog een grote deskundig heid vereist Kennis van het gedrag van de dieren, het bepalen van de beste vliegers, het zijn allemaal faktoren dr meetellen in de vraag c oen duiven- houder succesvol is of met Deskundige juryleden zul len tijdens de expositie de dieren beoordelen en prijzen geven aan de be ste jonge en oude duiven en doffer§. Belangstellen den zijn natuurlijk ook van harte welkom tijdens de tentoonstelling. Er kan overigens nog in beperkte mate ingeschre ven worden. Dat dient te gebeuren bij A. Kloot wijk, Rietdijkstraat 56a, Hoek van Holland, tel. 2768. De inschrijving sluit op 9 november. De vereniging „De Zwa luw" hoopt via deze ex positie de nodige aan dacht te vragen voor de duivensport die nog al tijd op de achtergrond staat, ook bij de over heid. Al jarenlang is de vereniging bezig om een goede lokaliteit te vinden voor het inkorven van de duiven bij de vluchten in de zomermaanden. De deelgemeenteraad wil graag de accommodatie op het terrein van de ijs- club vernieuwen en daar mee twee vliegen in één klap slaan, namelijk een goede accommodatie voor de ijsclui in de win ter en voor de duiven- houders in de zomer. Vooralsnog is er bij de gemeente weinig enthou siasme te besp. uren voor die plannen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4