Romen kritiek op cultuurbeleid mm met 'oneel «i film fen m f M IIP gg %i 1 pii Jé lï© Lamterem ge©ft taletóess 9n kans ©Jsmila. swing!; heeft talent SeMMes*- kranst In St©zessSs©f ^IiïlseezïBs «lasaseia99 0i*gel- e®aeert I Orgel» concert 2 Alaaaaaff k¥ mi fe-vd ma, t: DONDERDAG 10 NOVEMBER 1977 Steeds meer blijkt dat Hoek van Holland aan het jazz-café De Lantaren een attractie rijker is. Het cafeetje - gevestigd aan de Harmoniestraat 17 - draait al enkele weken. De directie van De Lanta ren heeft nu ook nog het initiatief genomen om vanaf volgende week elke woensdag een soort talen tenavond te houden. Deze „kweekbak van talent" zal gestalte moeten krijgen in de bovenzaal van het pand aan de Harmoniestraat Woensdag 16 novem ber - aanvang half negen - de eerste avond met: muziek, voordracht, toneel, dans, cabaret, variété enzovoorts. Op de eerste avond zal al een keur van muzikanten acte van présence geven: de Hagenaar Ted de Hoog voert een sketch op: Cor Schonewille uit Haarlem zingt ballades en begeleidt zichzelf op de gitaar; de Hoekse Dicca Krommenhoek improviseert op de dwarsfluit; Vincent Meijers uit Den Haag vertelt eigen gedichten; en, tenslotte, speelt Titoro een aantal melodieen en verhaalt organisator Lensink uit een reeks van eigen teksten. Aankomende of reeds bestaande talenten kunnen Paul Lensink opbellen voor inlichtingen en even tueel voor het maken van een afspraak. Paul's telefoonnummer is 01747-2263. „Ik kan me helemaal vinden in de kritiek, die de Vlaar- chngse PSP onlangs heeft geuit op het cultuurbeleid van de gemeente. Als ik zelf de pen ter hand had geno men, dan waren de kritische opmerkingen wellicht nog sterker geweest". Dat zegt Cees Romers, die afgelopen donderdag Koos van der Linden heeft opge volgd als voorzitter van de Culturele Raad Vlaardingen. In onze krant van woensdag 2 november meldden wij dat de pacifisten vraagtekens zetten bij de culturele activi teiten van de gemeente. „Wat heeft wethouder voor cultu rele activiteiten Ton Kloots nu eigenlijk bereikt in de afgelopen drieënhalf jaar?", was een van de vragen van de PSP, die te kennen gaf dat er „maar wat werd aan gerommeld". Dit laatste wordt door Cees Romers niét onderschreven. Weliswaar geeft hij toe dat er op cultureel gebied veel meer kan gebeuren. „Maar", relati veert de 46-jarige voorrijder, Je moet niet vergeten dat de gemeentelijke afdeling voor culturele zaken bestaat uit slechts drie krachten". Een uitbreiding hiervan is zo stelt Romers hard nodig: Me moet twee man extra Cees Romers, de nieuwe voorzitter van de Culturele Raad Vlaardingen hebben. Het is nu nog zo, dat men m feite alleen aan be leidszaken toekomt". Eén van die dingen, die zou den moeten worden uitge diept is het „profiteren" van de éénprocentsregeling. Dit is de regeling om geld los te peuteren bij het Rijk voor het bekostigen van een kunstwerk ter verfraaiing van een overheidsgebouw. Voor dat ene procentje van de totale kasten van het gebouw kan een kunstenaar zich dan uitleven. Cees Ro mers: „Kijk, de Culturele Raad wil nu dat het zó gere geld zou zijn, dat én de archi tect van het te bouwen pand en de kunstenaar van tevo ren reeds contact mei elkaar zouden hebben". Dat zou misverstanden voorkomen". Cees Romers heeft ongetwij feld aan zijn voorzitterschap van Culturele Raad een zwa re klas. „Normaal gesproken zou je er twee dagen in de week voor vrij moeten ma ken", meent hij. Dat lukt echter met. Zijn dagelijks werk Iaat dat niet toe. Toch zal hij aan het culturele le ven in Vlaardingen ais voor zitter zijn steentje moeten bijdragen. En dat zal nodig zijn. „Want", zo zegt hij, „de culturele zuigkracht van Rotterdam is groot". Om kwart over acht begint straks het toneelstuk „Jan Rap en z'n Maat" in de Vlaardingse Stadsgehoor zaal. De kaartverkoop loopt aardig. Alhoewel, De zaal is zeker nog niet uitverkocht Het stuk van Rap en zijn kornuit wordt gespeeld door de Theaterunie. Het tweetal komt in een op vanghuis terecht. Thuis hebben zij het niet meer naar hun zin. En vanuit het opvanghuis moeten Jan Rap en z'n Maat weer te rugkeren in de maatschap pij. Of dat allemaal lukt, is nog maar de vraag. Yvonne Keuls is de schrijf ster van het toneelstuk. Zij heeft haar verhaal geba seerd op ware gebeurtenis sen. Het thema van het stuk is: Hoe ernstig zijn de defecten van diegenen die in een werkelijk opvang huis terechtkomen en zijn. de werkelijk zware geval len te helpen door een groep welwillende leken en geschoolde hulpverleners, die onderling ook weer zo verschillend zijn? De toe gangsprijs bedraagt zeven gulden en vijftig cent; hou ders van een cultureel jon gerenpaspoort en een Pas- 65 betalen vijf gulden. Morgenavond is het lachen geblazen in diezelfde Stads gehoorzaal. „Boeing boeing" is de naam van het blijspel, dat ten tonele wordt gebracht door Rijk de Gooyer, Doris van Ca- naghem, Manfred de Graaf, Leontien Ceulemans, Gaby Witteveen en Guikje Roe thof. Vrijgezel De Gooyer ontdekt een mogelijkheid am tegelijkertijd verschil lende vriendinnetjes er op na te houden. Alles gaat goed, totdat 't mis gaat Entree: vijftien gulden, twaalf vijftig en een tientje. CJP en Pas-65 zijn geldig. Aanvang 20.15 uur. In het Sehiedamse Teer- stooftheater in de Nieuw- straat wordt het theater- minnend publiek een „af dankertje" voorgeschoteld. Cabaretgroep Tekstpiere ment presenteert het be proefde programma van Jos Brink: Wacht u voor de hond. Deze show heeft in den lande bijzonder veel succes geoogst Over een kleine twee maanden komt Tekstpierement echter met een nieuw program op de planken. Hiervan de naam: „Deusjevoo". Kaarten ver krijgbaar voor elf gulden: acht gulden vijftig voor CJP-ers en houders van een Pas-65, aanvang 21 uur. Zaterdagmiddag om half drie ook in de Teerstoof het poppentheater van Francine Abbing met „In Holland staat een huis". Toegangsprijs: één rijks daalder In het Sehiedamse Passage theater is het deze week griezelen troef. De doods- kus van Tarantula is een film met in de hoofdrollen Eric Mason en Susanne Ling. Deze laatste heeft een heleboel vriendjes: giftige spinnen, die af en toe doodskussen geven. In Pas sage Bio draait de western Midnight Cowboy met nie mand minder dan Dus tin Hoffmann. De kinderfilms op zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag tenslotte; in Passage: Vakantie op stelten, die nu al voor de vijfde week draait; en in Bio een tekenfdmcarrousel met Popeye, Tweety en nog veel andere getekende hel den. In de Maassluise Toverbal aan de Lange Boonestraat wordt de film „Johnny got his gun" vertoond. De voor stelling vindt morgenavond plaats. Aanvang negen uur. Tekstpisrement bezoekt de Teerstoof feSLeSK res® 1 o Fluit, slaggitaar, con ga's, drums, percussie, bas- en sologitaar. Dat zijn de ingrediënten van de Sehiedamse groep Djamila, die bestaat uit Hans van Schijndel, Ed die Visser, Rini Eysberg, René Fortes en Paul ren welke muziek zij kun- Boon. Zondagavond la- nen spelen. Djamila ten zij in de Quibus aan swingt, ritmisch zit 't al- de Lange Haven 29 ho- lemaa! prima in elkaar, Om half tien begint het. de Schiedammers spelen alleen eigen nummers, de toegang voor het con cert in de Quibus is gra tis. Kortom: het wordt druk zondagavond. U heeft talent meneer'. Onder dat motto start de Vlaardingse toneel groep ONI een leden- wervingscampagne om het ledenbestand weer enigszins op peil le brengen. Vooral het aantal man lijke acteurs is - dat vinden de mensen van ONl - aan de lage kant. Het bestuur en de regis seur van het Vlaar dingse toneelgezelschap zijn van mening dat „ie dereen aan de bak moet komen en niemand langs de lijn moet Wij ven staan". Belangstellenden kun nen zich wenden tot: de beer A. Korpershoek Kievitlaan 28 en de heer A. van de Water, Jonker Fransstraat 24. Beiden wonen in Vlaardingen. In de Sehiedamse sociëteit QT? in de Nieuwstraat 12 treedt morgenavond de groep Cirkel op. Het con cert begint om een uur of tien, De sociëteit is open om negen uur. Cickél zorgt voor een complete show: bewegende objecten, film fragmenten, kunststrook en uiteraard muziek. Die mu ziek is symfonisch, zeggen de kenners, zo nu en dan wordt 't afgewisseld met funk, hard rock en klas siek. In Maasland komt de PPP- discoshow op bezoek in Vlietzieht. Vanaf vrijdag avond tot en met zondag avond schallen de hits, de gouwe-ouwen, de smartlap pen etcetera door de ruimte van het discocentrum aan Huis ter Lucht m Maas land. De Sehiedamse Insturvers worden ook met disco ge confronteerd. Zondag avond komt Disc jockey John Moms naar Arcade aan de Lange Haven om een deel van zijn platencol lectie te laten horen. Entree voor een ieder is één rijks daalder. De Maassluise Toverballers kunnen - behalve een, film morgenavond - „een parade van volksvijanden" gade slaan. In het jongerencen trum aan de Lange Boone straat wordt zaterdag na melijk het cabareteske Maanhatertheater opge voerd. Het is een aaneen schakeling van bizarre, grauwe, vertrouwde en hu moristische tonelen. Tover- bal-stafiid Eekman meldt: „In hun programma trek ken de karikaturen aan het publiek voorbij, de kleine helden uit de politiek, de sterren uit de showwereld en hun imitators, stropers enzovoorts". Het Maanhatertheater is een verzinsel van Piet van Eijkeren, Hame van Box tel, Pim de Kort, Joost van Eijkeren, Frans van der Reep en Jan van Gelderen. In dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan in Schiedam komt dinsdagmiddag een Hawaï-trio. Het optreden begint om twee uur en de entree bedraagt slechts een enkel guldentje. Vanavond nog draait in het Vlaardingse dienstencen trum Holy aan de Willem de Zwijgerlaan de film Wien bleibt Wien. Het be gint om half acht en de toegang is gratis. Ook vanavond: In het Vis serijmuseum aan de West- bavenkade vertoont de His torische Vereniging Vlaar dingen bekroonde films, dia's en klankbeelden, te vens een dia-serie over de Engelse vissersplaaats Ler wick Aanvang acht uur, toegang gratis. Maasland In het Maas- tandse kunstcentrum De Rozenhof wordt volgende week een expositie van beeldhouwwerk en schilde rijen gehouden. De werken zijn van de hand van de Maaslanders Jan Budde en Huub van der Steen. Burgemeester J. van den Brink zal zaterdagmiddag om vier uur de expositie officieel openen. De Rozen hof is toegankelijk van maandag tot en met vrijdag van 's avonds zeven tot ne gen uur. Zaterdag- en vrij dagmiddag van halfdne tot vijf uur. Toegang is gratis. Israël, Joego-SIavié, Roe menië enNederland. Een aantal landen, waaruit de volksdansgroep „Nitsa- nim" (Hebreeuws voor groeien) de inspiratie put De groep bestaat uit twin tig leden, die tracht onder leidiong van Marrus Koppel dansen uit de verschillende landen zo origineel moge lijk uit te voeren. Daartoe bezoeken 213 's zomers deze landen om de dansende in heemse bevolking bezig te zien. De laatste keer was Macedonië aan de beurt. De groep wD ook de kle ding origineel houden, waartoe de dansers de plaatselijke klederdracht bij de boerenbevolking ko pen. "Wie het resultaat van de inspanningen eens wil zien kan zaterdagavond vanaf kwart over acht te recht m de sporthal aan de Flons de Vijfdelaan in Vlaardingen, De toegang sprijs bedraagt drie gulden, voor CJP, 65+ en kinderen tot en met 14 jaar twee gulden. Schipluiden De Vlaar dingse organist Guus Kor- pershoek geeft morgen avond een concert in de Nederlandse Hervormde Kerk van Schipluiden. Het programma omvat werken van Bach, Buxtehude, Han del en Dubois. Voorts im proviseert Guus op thema's uit „Ruwe stormen mogen woeden" en „Een vaste burcht is onze god". Ook zal er samenzang zijn. De entree bedraagt drie gul den. De aanvang is om acht uur. Vlaardingen Ter gele genheid van het tienjarig bestaan van de Cantorij van de Hervormde Ge meente wordt een orgelcon cert gegeven in de Grote Kerk op de Markt Dat con cert vindt zaterdagavond plaats en begint om acht uur. Naast de jubilerende Can torij zullen aan deze avond twee gastkoren - Con Arao re en Arsnova - meewer ken. De beide koren wor den gedirigeerd door de heer A. Noordsij. Natuurlijk laat ook Aad Zoutendijk - de huis-orga nist van de Grote Kerk - het een en ander van zijn orgelkunsten horen. Toegang is gratis; einde van het concert is rond half tien. Schiedam Het elfde van het elfde-feest luidt zater dagavond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven het Sehiedamse eamaval in. Afscheid zal worden geno men van zijne vorstelijke hoogheid prins Geraldo 11 - in burger heet dit adellijk persoon: Gé Krommenhoek - en de nieuwe prins carna val zal bekend worden ge maakt Tevens worden de nieuwe leden van de carna- valsraad gepresenteerd. Het feestelijk gebeuren in Irene-vangt aan om acht uur. Muziek wordt gemaakt door de Rythm Stars en Boerenkapel Lambrosius; gedanst wordt bij dit alles door de Dans-Marikes. Een ieder wordt verzocht om een boerenkiel aan te trek ken of andere camavalske kledij. Alédaaaaaf, vaiiaf overmorgen dus weer, M' WtëSk Mê Si#

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5