SPORT Pim Visser passeert Bas Tan Noortwijk I lorenheurs Gudi Schouten: „Kernploeg is niets voor *J met kansloos tegen Tempo- Team sp mr Sf V^doelman speek met tegen PSV Jan van der Velden bijna Prins Carnaval Hardlopen voor Unicef Vijftien deelnemers voorronde tweede klas iibre RM op rand van kampioenschap imt&k Blessure houdt scliaatster van ket ijs ■'ït DONDERDAG 17 NOVEMBER 1977 Schiedam Jan van der Velden, oud-doelman van SVV en dit seizoen trainer van het C-elftal van de eerste divisie- club, is één van de voor naamste kandidaten ge weest voor Prins Carna val van Schiedam- De sympathieke trainer heeft echter geen toe stemming gekregen van SW. De vroegere doel man: rtZe hebben me in derdaad gevraagd. Staar nadat ik hoorde dat ik Én vijl d zes zaterdagen be zig zou zijn plus ook nog eens twee weken lang ie dere avond heb Ik het af moeten zeggen. Dat werd toch te veel. Trouwens, ook SW was niet van plan toestemming te ge ven. Terecht, want bet is natuurlijk niet te combi neren." Jan van der Vel den is diverse malen als Prins bij SW opgetre den. Was bet wel doorge gaan, Hsti had hij de titel Prins Jan de Eerste ge kregen. Vlaardingen Bij het pro ject van de Talmaschool voor UNICEF kreeg ook de sport een plaats. Voor een kwartje konden kin deren en hun ouders meedoen aan een presta tieloop, waarbij de deel nemers binnen tien mi nuten een afstand van duizend meter moesten afleggen. Nadat wijka gent Nico Heintjes bet „startschot" had gege vendruppelden de eer sten al rofm binnen de gestelde limiet binnen en was er geen van de 75 deelnemers, die de tien minuten overschreed. Ket „veld" bestond uit vijf moeders en verder kinde ren vanaf zes jaar. Dat het niet zo zwaar was, beaamde leerlinge Gea Udo: „Het viel me best mee. Je helpt er in ieder geval mensen mee." De wijkagent Nico Heintjes, die het verkeer een beetje in de gaten hield, had waardering voor het ini tiatief van de Talma school. Hij: „Ze pakken het op die school leuk aan. De kin deren weten dat ze het voor UNICEF doen. En ze moeten zich er ook echt voor inspannen, wat het effect heeft, dat het beter bij de kinderen blijft hangen wat UNI CEF is en wat liét beoogt" Ook door. de georganiseerde volleybal wedstrijd tussen ouders en leerkrachten kreeg de sport een verdere plaats in de actie. Vlaardingen Aan de voorwedstrijden tweede klas Ubre biljarten van het district Schiedam, die volgende maand van start gaan, doen vijftien spelers mee. Zij zijn ver deeld over drie poules, die ondergebracht zijn in Vlaardingse lokaliteiten. Poule één speelt zijn wed strijden in café De Waal aan de Waalstraat in "Vlaarctingen. Deelnemers rijn: K. W. van Dorp, De Kroon; M. Hartig, Apollo '75; S. de Jong, DVK '73; J. Knol, Start 75 en K Zonnebelt van De Waal, die tevens pouleleider is. Speeldata zijn: 1, 8 en 15 december en 5 en 12 ja nuari *78. Aanvang 19.30 uur. Poule twee speelt zijn wed strijden in café Rotter dam aan de Parallelweg in Vlaardingen. Speel avonden zijn: 1, 6 en 13 december en 3 en 10 ja nuari *78. Aanvang 19.30 uur. Deelnemers: S. Ket ting, Apollo 75 (tevens pouleleider); J. P. de Ko ning, De Kroon; P- Mondt, Wilskracht; 51 Sys, Apollo '75 en A. Ke- dert van Start 75. Poule drie speelt zijn wed strijden in café De Kroon aan de Hoogstraat in Vlaardingen. Speelavon den zijn: 15 december, 5, 12 en 19 januari '78. Aan vang 19.30 uur. Deelne mers: P. Warmerdam sr., DVK '73 (pouleleider); L. Meijer, Apollo 75; J. Zoutendijk, Entre Nous; A. van der Kooy, De Kroon en EL Stiefel van Start 75, Schiedam Niet Bas van Noortwijk, maar Eddy van der Most zal ko mende zaterdag het doel van SW verdedi gen in de bekerwed strijd tegen PSV. Pim Visser maakte afgelo pen dinsdag aan zijn tot nu toe vaste doel man bekend dat hij ge passeerd is. Een mede deling die nogal wat verbazing heeft gewekt. Immers, ondanks het feit dat Van Noortwijk niet iedere wedstrijd even sterk speelde, lijkt hij pas nu „gestraft" te worden voor fouten die hij heeft gemaakt. Een keiharde maatregel van Visser, die weet dat juist voor de spelers van SW, die zich vaste keus mogen noemen, het duel tegen PSV al weken leeft. Al door Martijn Verwaarjen eerder verklaarde Bas van Noortwijk in deze krant, dat PSV „dé wedstrijd" zou worden. En dat, ter wijl Pim Visser in hetzelf de verhaal verklaarde dat rde kans er best wel eens inzit, dat Bas juist in die wedstrijd zijn beste duel zou spelen, tot nu toe. SCHULDIG Pim Visser zelf laat duidelijk merken dat zijn doelman te veel fouten heeft gemaakt om (voorlopig) op een vaste plaats te kunnen rekenen. Waarbij Eindhoven de deur dicht deed. Visser: „Het is gewoon eea kwestie van een aantal fouten in een groot aantal wedstrijden. Tegen Eindhoven was Bas ook schuldig aan beide treffers. Bij de eerste stond hij ge woon te kijken bij een schot van dertig meter, en bij de tweede kwam hij er niet uit Dat is trouwens toch zijn zwakke punt." Fouten of niet, zeker Bas van Noortwijk had zich al weken lang voorbereid op de ont moeting met één van de meest schotvaardige voorhoeden van het Nederlandse voetbal, is het dara niet erg hard om juist deze wedstrijd te kiezen om hem te passeren? Pim Vis ser: „Ach, voor een ander (in dit geval dus Ed van. der Most) kan het eon hele goeie test zijn. En als je een vent bent moet je zo'n tegenslag kunnen incasseren. Natuurlijk komt het hard aan. Maar de door hem gemaakte fouten doen dat ook." Toch lijkt het allemaal vrij on rechtvaardig om juist Van Noortwijk als „zondebok" aan te wijzen. Het is de laat ste weken een bekend feit, dat ook het centrale duo Van Dijk/Steenbergen niet al te best speelde. Pim Vissen „Zij zijn juist de laatste weken stukken beter gaan spelen. En misschien is PSV wel niet de juiste graadmeter, maar eens moet er toch een beslis sing vallen. Hoewel ik me echt wel kan voorstellen dat Bas hevig teleurgesteld is." Bas van Noortwijk zelf was moeilijk te vinden. En toen dat eenmaal gelukt was wilde hij geen commentaar geven. Deels omdat hij het niet in het belang van de ploeg achtte en deels omdat hij het zelf nog niet had verwerkt. De goalie was kapot, dat was wel duide lijk te merken, SNEU Aanvoerder en voorzitter van de spelersraad, Rïnus Steen bergen, heeft er dinsdag avond nog alles aan gedaan om de beslissing van zijn trainer ongedaan te maken. „Niet omdat ik het Eddy van der Most niet gun hoor," weerlegt hij allereerst, „maar we! omdat het natuurlijk sneu is dat Bas juist voor deze wedstrijd gepasseerd wordt. Ik heb met de trainer over deze za3k gesproken maar hij komt er niet op terug. Tja, en hij blijft de baas. Tenslotte is het ook zo Bas van Noortwijk on derbreekt een aanval van FC Vlaardingen. Tegen PSV Is hij er niet bij. dat we allemaal broodvoet ballers zijn en dan moet je Iets dergelijks erbij incalcule ren. Maar nogmaals, voor Bas vind ik het verschrikkelijk rot" De emotionele doelman zal ze ker vanaf de reservebank het zo fel begeerde duel moeten bekijken. Met zonder twijfel een flink aantal gemengde ge voelens. Temeer daar in het „sterrenteam" van Voetbal In ternational Bas van Noort wijk een 8 kreeg. En daardoor deze week „sterren-doelman" van de eerste divisie is, Vlaardingen Het is a! weer ruim een half jaar geleden dat schaatsenrijdster Gudi Schouten (21) de landelijke pers haalde. De Vlaardingse baarde opzien door tijdens de wereldkampioenschappen voor de jeugd in Inzeil niet meer in het trainings kamp wenste te overnachten maar het hotel van haar vriend Hans prefereerde. De heren van de schaatsbond reageerden fel. Er was geen sprake van en ais ze toch door bleef zeuren kon ze meteen de trein naar huis nemen. Gudi hield voet bij stuk. Wil de alleen maar een simpe le uitleg en niet alleen de motivatie: „Het kan niet, punt uit!" In overleg met Hans nam ze uiteindelijk de beslissing en stapte op. Ze had het er niet voor over om Hans in de steek te laten om waarschijnlijk als 20ste bij de WK te eindigen. Lastig Een half jaar later kan Gudi Schouten zich er nog steeds boos om maken. Zegt ze: „Je wordt in zo'n trainingskamp gemanipuleerd en dat wil ik niet. Je bent gewoon iemand één van de passages boos te v/orden: „Ik heb toen hel voorbeeld aangehaald dat we in dat kamp iedere middag moesten rusten. Dat deed ik dan maar. Maar toen één van de heren zag dat ik op bed zét werd me gezegd dat ik moest gaan liggen. Dat vind ik grote onzin. Ik maai: dat zelf wel uit." Vegetarisch door Martijn Verwaaijen die alles moet doen wat ge- zegd wordt en zeker niemand tegen moet spreken. Doe je dat wel ben je lastig. Ik heb mijn eigen levenswijze, thuis, bij mijn werk en ook bij het schaatsen. Daar moeten ze dan ook maar eens rekening mee houden." Gudi draait het interview voor de radio nog eens af. Zegt: „Toen heb ik eindelijk de kans gehad eens redelijk uit te leggen dat ik het niet deed om bij Hans te slapen maar ook omdat ik me bij hem gelukkiger voelde." Om bij Door de ervaringen (Gudi werd na haar vertrek automatisch geschorst zonder verhoord te zijn) veranderde de schaats- instelling van haar. Zegt ze: „Ik was van plan dit seizoen helemaal voor mezelf te rij den. Dus niet in een kern ploeg of iets dergelijks. Voor al ook omdat gebleken is dat mijn ideeén niet klikte met die van de bondsbestuursle- den. Een voorbeeld: ik eet vegetarisch. Als we dan in een trainingskamp zaten werd mijn vlees wel van xn'n bord gehaald maar ik werd wel volgestopt met eieren. Er werd gewoon geen rekening mee gehouden. Dat irriteerde me en daarom heb ik er ook wat van gezegd. Dan ben je lastig en wordt alleen maar gezegd dat erg veel geld in je geïnvesteerd Is door de KNSB. Maar ze vergeten dat ik zelf ook duizenden guldens heb uitgegeven aan het schaatsen." Rancuneus is Gudi ondanks ai- les toch niet 2e zoekt de schuld ook wel een beetje bij zichzelf. „Ik kan nou eenmaal niet tegen kernploegen en trainingskampen. Nogmaals, omdat mijn levenswijze heel anders is dan die van de an dere meisjes. Constant praten over schaatsen, schaatsen slij pen en mooie trainingspakken ergerde me. Er was geen goed gesprek te voeren." Blessure Gudi Schouten was vast van plan Individueel te rijden op alle afstanden. Echter, een blessure heeft dat tegenge houden. Ze legt uit: „Vorig seizoen had ik al last van verharde spierdelen in mijn kuiten. Ik ben daarvoor be handeld en het leek over te zijn. Toen ben ik echter een fietstocht door Schotland gaan maken en kreeg ik last van mijn knie. Nadat ik ook daar aan geholpen was kreeg ik weer last van die verhar ding. Ik heb nog drie weken geschaatst maar toen merkte ik dat het niet meer ging. Ik wacht nu op een onderzoek bij een orthopedist Dus schaats ik voorlopig maar niet Ik heb geen zin om iets te gaan forceren." Hetgeen betekent dat er een kans in zit dat Gudi het ko mend seizoen min of meer op de achtergrond zal blijven. Ze heeft er geen problemen mee. ,Jk mis wel de beweging. Je Gudi Schouten toen alles nog goed was. Hier tijdens het Nederlands kampioen schap. gaat je zo oud voelen als je echt niets doet Maar de schaatswereld mis ik totaal niet Ik ben eerlijk gezegd blij dat ik daar uit ben. Het is ook best mogelijk dat ik een ande re sport ga doen. Wielrennen trekt me enorm. Maar laat ik nou eerst die uitslag van dat onderzoek maar eens afwach ten. Wellicht valt het allemaal erg mee. En het schaatsen op zich doe ik uiteraard nog steeds erg graag. Alleen niet meer in een kernploeg.,." Schiedam Nog twee wedstrijden te gaan en de herfstcompetitïe voor de tafeltennissers is weer gestreden. Er zijn al enkele beslissin gen gevallen, ook voor twee van de vier stan daard teams in deze re gio. De Korenbeurs en Bowling Maassluis TOG kunnen hooguit naar een tweede plaats reiken. Voor NO AD en Radio Molenaar daar entegen, staan er nog grote belangen op het spel. In de ereklasse ontvangt De Korenbeurs de nieuwe herfstkampioen Tempo Team. In Amsterdam werd het destijds een 8—2 nederlaag, maar willen de Schiedammers de tweede plaats vasthouden, dan moet er nu gelijk gespeeld worden. Anders gaat de tweede plaats vrijwel ze ker naar Midstars. Het valt echter aan te nemen, dat Bert van der Helm, René Hijne en Schiedammer Nico van Slobbe, ongeslagen de eindstreep willen halen. Daar om zal De Korenbeurs het zeker niet cadeau krijgen. Voor Hans Lingen, Hans van den Broek en Bert van den Ham is dit dé wedstrijd om zich dit seizoen toch nog te bewijzen. De aanvang is zater dagavond om zes uur in de Koopmansbeurs. NO AD zit diep in de problemen. Het promotie-ereklasserschap wankelt en daar zal de winst bij Interlance geen verande ring in brengen. Thuis won NOAD met 10—0 van de De- ventemaren, en in de koek- stad zullen de punten op nieuw geen groot probleem vormen. Voor NOAD is het te hopen dat NMB/VDO van JCV verliest, wat overigens valt aan te ne men. Dan moet de beslissing in de allerlaatste wedstrijd vallen, als NMB/VDO bij NOAD op bezoek komt De Schiedammers moeten dan tenminste met 7—3 winnen om veilig te zijn, maar gezien de „vertroebelde" sfeer bin nen het team lijkt het alle maal erg moeilijk te worden. Sterk seizoen In de overgangsklasse F heeft Radio Molenaar een sterk sei zoen gespeeld. Zaterdag kan daarop de kroon worden ge zet, als thuis van Do cos wordt gewonnen. De Vlaar- dingers zijn dan kampioen en promoveren opnieuw naar de promotie hoofdklasse. De wedstrijd tegen Doe os begint om half drie in de Lijnbaan hal. Daar speelt zich trouwens nog een belangrijke wedstrijd af. Het eerste jeugdteam, uitko mend in de landelijke B-klas, kan namelijk ook kampioen worden. De pupillen van trai ner Hans van den Broek moe ten dan winnen van Avanti, de concurrent die op een punt volgt. Voor Bowling Maassluis TOG zijn de laatste wedstrijden niet meer van belang. Promo veren en degraderen is er niet meer bij. De Maassluizers gaan naar Middelburg Z 2, waar met invallers voor Nico en Frans Capellen gespeeld moet worden. Een nederlaag zal daarom niet te voorkomen zijn. 9 De schakers van RVO hebben nog steeds hun vorm niet te pakken. Vorige week speelden rij 5—5 tegen EBSV, maar verloren met 6 1/2—3 1/2 kansloos van Messemaker 2. O Vlak voor zijn afscheid komt minister Harry van Doom alsnog met een plan om het betaalde voetbal ge zond te maken. Hij wil het aantal dubs van 37 terug- hrengen naar 32, waardoor er vijf clubs moeten afvallen. Het zou echter bijzonder nut tig zijn geweest, wanneer de bewindsman (van de PPR) had aangegeven op welke wijze de clubs zouden moe ten afvloeien. Gewoon de laatste vijf uit de eerste divi sie, of de clubsuit gemeen ten met de minste inwoners, of de clubs met de grootste rooie cijfers. Of een betere spreiding in de regio? Q De supportersvereniging van FC Vlaardingen over weegt de oprichting van een zaalvoetbalteam, Opgaven bij Albert Driesen, Korte Hoogstraat 31c, tel. 347220. De contributie bedraagt 25 gulden per seizoen, ft Niemand minder dan Ale xander Curly is zaterdag avond (26/11) te gast van de klaverjasvereniging van For- tuna. Entree voor leden een rijksdaalder en voor niet-le- den vijf gulden. Aanvang in het recreatiegebouw aan de Marathonweg 20 uur. ft De dames van Sunlight hebben nog maar twee pun ten nodig om kampioen te zijn. Zaterdag is het vrijwel zeker zo ver, wanneer zij tegen Eureka spelen vanaf 10.30 uur aan de Deltaweg. mm Vorige week wonnen de Vlaardïngers met 4—0 van Zwart Wit *28. 0 Voor degenen die het inte resseert: tussen 2 en 6 janua ri staat weer het Schiedam se tafeltenniskampioenschap centraal. Plaats van hande ling „De Koopmansbeurs" aan de Lange Haven, elke avond vanaf 19 uur. Het riet er naar dit dat doelman Heinz Stuy van FC Amsterdam zondag weer Ia de dug-out rit, wanneer het aan de Marathonweg speelt tegen FC Vlaardingen voor de beker. Trainer Pim van der Meent, afgelopen zondag als „spion" bij FC Vlaardin gen—Excelsior: „Bet is mo menteel erg moeilijk voor Stay, maar wij moeten ons niet naar hem schikken* maar hij naar ons"-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6