SPUftf Wim de Vries: „Er is nog niets verloren" Harga moet tot het uiterste saai SZC: achter stand inlopen SW-jeugd tegen geroutineerd FC Den Haag Lou van Sinderen: „Ik heb geen haast De Prijsbrekers van Novotei Voetbal Hoekse Boys als enige in de vierde ronde DAGSCHOTELS 12,50 Extra vergadering Excelsior '20 novote! Pietcrsen&Ott Rotten kun l)v Waar u zich tkitsnelt VRIJDAG 18 NOVEMBER 1977 Het elftal van Hoekse Boys dat za terdag voor de beker aantreedt te gen IJmui- den. Op deze foto ont breekt Tom van der Pijl. Trainer Wim de Vries staande tweede van rechts. De wielervereniging Harga heeft een incidente le subsidie gekregen voor het organiseren van een cy- clecrcss op 3 december. De gemeentelijke steun be draagt 450 gulden. Hetgeen inhoudt dat de vereniging precies volgens begroting werkt. Immers, de wieler club moet zelf nu nog maar zeventien cent bijbetalen. Hoek van Holland Het Is een eigenaardige si tuatie bij de Hoekse Boys. Eindigde de ver eniging vorig jaar op een goede derde plaats, het zit dit jaar niet erg mee in de competitie, waarin tot nu toe pas vier punten vergaard werden. De ploeg be reikte echter wel als enige Westlandse ver eniging de vierde ron de van de KNVB-be- ker, waarin morgen thuis bet Hoekse elftal tweedeklasser IJmtii- kelijk in hun spel komen. Vo rig jaar lag bet probleem juist in de voorhoede, maar die komt dit jaar veel gemak kelijker tot scoren. Daar schiet je helaas niet veel me op zo". Het gemakkelijker scoren van de aanval is terug te voeren op de terugkeer van Tom van der Pijl van SW en ook op het verdienstelijke optreden van Jack Renze, die het ver trek van Aad Moerman naar 's-Gravenzandse SV opvult De om gezondheidsredenen teruggekeerde Tom van der Pijl is Wim de Vries toch wat tegengevallen. De trainer: ,Jk had té hoge verwachtingen. Dat hij tegenvalt is daarom gedeeltelijk een fout van mij zelf, Bij anderen valt hij wel op door zijn spel. Maar er kan gewoon iets meer uitkomen. Dat heeft natuurlijk tijd no dig. Voor hem waren er wat vreemde jongens en een heel ander spel. Ook ik was een vreemde voor hem". ,Er is nog niets verloren We staan wel alleen onderaan, maar er staan er drie boven ons met maar één punt meer. Ik ben dit seizoen nog maar één ploeg tegengekomen, die ik duidelijk beter vond voet ballen. Dat was Loosdulnen. Die maakten wel indruk op mij met goed voetbad en hard werken. Het was net een har monica en als je zag hoe dat Tegen Groote Lindt speelden we wel goed, maar hadden toch strafschoppen nodig. Ik dacht dat die goede wedstrijd een ommekeer in de competi tie zou betekenen, maar sinds dien hebben we alleen nog maar verloren". Wim de Vries hoopt echter dat een gunstig resultaat in de bekerwedstrijd tegen IJmui- den een positieve invloed op de rest van de competitie heeft En een gunstig resul taat ziet hij zeker wei zitten. Hij: „onze kansen zijn mini maal als je naar het kwali teitsverschil kijkt Maar toch acht ik ons niet kansloos. Hoekse Boys Is nou eenmaal een ploeg die in het verleden den ontmoet. Trainer Wim de Vries begrijpt zelf de terugval van zijn ploeg ten opzichte van het vorige seizoen ook niet 20 best. Hij: „We hebben vrijwel dezelfde achterhoede als vorig jaar. Al leen Ton Kruize viel weg. waarna Gerard Omhof naar links verhuisde. Daan van der Schilt, vorig jaar rechtshaf, deed het in de cefencampagne erg goed als rechtsachter, zo dat ik hem daar ook in de competitie heb opgesteld". Waarna hij vervolgt over de verrichtingen van deze verde diging: „Ze grijpen gewoon niet goed in. Ze laten hun tegenstander» veel te gemak- middenveld massaal opkwa- m.1 We hebben er toen thuis van verloren (Z3)". Dat de vierde bekerronde met. veel beter voetbal bereikt heeft aangetoond voor ver rassingen te kunnen zorgen. 's-Gravenzandse SV heeft kortgeleden van Umuiden ge wonnen in een uitwedstrijd. Ik vraag daar nog wel wat informatie over". De eergisteren 36 jaar geworden Wim de Vries weet wel de noodzakelijke voorwaarde waaraan de jongens moeten voldoen om kans op succes te hebben. De oefenmeester: „Als ze de lucht, die ze de laatste weken in het veld ge bruiken om te praten, morgen gebruiken om zich leeg te werken, dan zal IJmuiden het nog erg zwaar krijgen. Een overwinning zou wel een té gek verjaardagscadeau zijn", Morgenavond P5V-SVV voor de beker. Zegt Pim Visser: „Ik denk dat we maar stiekem met twaalf spelers in het veld kome- werd dan in de competitie spreekt Wim de Vries tegen. Hij: „Tegen DUNO speelden we gelijk. We hadden toen echter nog niet de hele wed strijd uitgespeeld, We gingen automatisch over naar de vol gende ronde. En die kwamen we weer automatisch door. De selectie van de hoc keyclub Spirit gaat op woensdag 23 november in „De Amstelbron" eten. Spi rit werd winnaar van de actie die nu zo langzamer hand wel bekend moet rijn. Uitgebreid korfbalprogramma o Jos Zoetmulder .ver sterking in het C-team. O Een Israëlische afvaardi ging van (jeugd) judoka's heeft deze week een bezoek gebracht aan sportschool Hoogendijk in Vlaardingen. Dezelfde ploeg nam enkele weken terug nog deel aan de jeugd-EK in Oost-Ber- lijn. Er werd onder meer een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. 9 Voetbalvereniging Vlaardingen gaat morgen zijn leden huldigen, die tien, twintig of zelfs dertig jaar als lid verbonden zijn aan de zaterdag vierde klasser. Hun namen: P. Si mons, J, de Willigen, C. van der Windt, W. van der Lenden, J. Visser, A. Ber ger, Th. Jansen, F. den Ou den, A. van Unnlk, H. van der Vaart, W. Vink en C. Wondergera. Vlaardingen De eerste officiële zaalwedstrijden voor de Water wegkorfballers ritten er weer op. Men kan wel spreken van een goede start. De resultaten waren goed en ook het bezoekers aantal doet veel beloven voor dit seizoen. Daarnaast mogen alle zaalspor- dachten al mee bezig, mis ten zich verheugen in een stij- schien kan Succes daarvan gende belangstelling van pas- profiteren, sieve en actieve recreanten. Ook korfbal profiteert ervan. Oranje Nassau Oranje Nassau ontvangt ook al zo'n bekende tegenstander, het Rotterdamse Kwiek. Ia de veldcompetitie stonden beide teams al verschillende malen tegenover elkaar. Het kan één van die sleutelwed* strijden worden. Maar dat rijn de duels in de eerste klasse afdeling allemaal. Lou van Sinderenniet voor de leeuwen gooien. Maandag beginnen Zuidbollandse 9 De nieuwe fusieclub Al liantie, die is voortgekomen uit de gymnastiekclubs DOK, ODI en Animo, telt nu al zo'n 1400 leden. De Schiedamse club is daar mee groter dan menige voetbalclub. De Schiedamse formatie van Harga maakte een uitsteken de start en deed direkt aan klantenbinding. Ging het in de eerste helft nog wat moei lijk, in de tweede helft maakte het alles goed. Komende za terdag gaat Harga naar Go- rinchem om de strijd aan te binden tegen GKV. GKV is een geroutineerde ploeg, die al jaren op een behoorlijk ni- veau meedraait Het bewees dat in de eerste microwed strijd, toen het met duidelijke cijfers OSCR terugwees. SSC Harga zal het behoorlijk moeilijk krijgen in de Gor- kumse sporthal, en zal be hoorlijk in de reserves moeten tasten om tot een goed resul taat te komen. Maar SSC Har ga heeft door de winst op Rozenburg beslist meer ver trouwen gekregen. Delft In het Haagse gebouw Amieitia wordt maandag avond een begin gemaakt met de Zuidhollandse boks kam pioenschap pen. Een titel strijd waarbij de regionale pugilisten weer talrijk zijn, al is BV WestIand-instructeur Lou van Sinderen nog altijd voorzichtig aan het werft met een compleet nieuwe lichting en derhalve zijn er slechts twee Westland-pupillen inge schreven: C-klasser René AI- leblas en nieuweling Martin van Schie. Van Sinderen, die met zijn ver eniging de organisatie in han den heeft voor de ZH-wed- strijden op 19 december in de Vlaardingse Lijnbaanhal en 9 De korfballers van Suc ces maken met de kerst een reisje naar het Bra bantse Huibergen. Er zijn al zestig inschrijvingen voor deze mini-vakantie in een bosrijke omgeving. Want er bevinden zich rela tief teveel „derde klasse"-ver- enigingen, zodat het weer dringen wordt om de titel. Elke wedstrijd is in dii licht gezien erg belangrijk. Woensdagavond 23 november staan de twee oude rivalen ODI en Spirit om 20.30 urn- tegenover elkaar in de Schie damse Margriethal. Een streekderby van twee teams, die elkaar door en door ken nen. Juist daardoor wordt dit duel zo open. Hoewel de eer lijkheid gebiedt Spirit als fa voriet te tippen. Wanneer Spi rit enig overleg in zijn spel brengt, dan moet winst moge lijk zijn. ODI krijgt echter volop de kans om de winst te pakken, wanneer enkele Spi rit-korfballers weer in hun fout vervallen van te indivi dueel spel. O De tafelteanisformatie van Windmill, die intussen uit de tweede klas is gede gradeerd, verloor deze week weer met grote cijfers van TP. Einduitslag 9—1. Het enige Vïaardingse punt werd gescoord door J. Bra- Viaardiiigeii Vlaardingen komt In sporthal Wagenborg voor de eerste maal in aktle tegen Terhey den. Een moeilijke opgave voor öe Vlaardingers, daar Terheyden een totaal onbe kende ploeg is voor trainer Frans Vermeulen. Al te licht vaardig moet het er niet over denken, want Terheyden wist het gerenommeerde DKV In eigen huls etn gelijkspel af te dwingen. Vlaardingen zal be slist op rio tellen moeten pas sen. i 9 Voorzitter Harry Brou wer van de KV Vlaardin gen vindt het betreurens waardig, dat zijn club dit micro-seizoen maar één thuiswedstrijd speelt, en wel op 26 februari. De rest van de wedstrijden wordt gespeeld in de Margriet-, i Energie- en Ommoordhal, I Hij is verder bang dat deze H situatie cal voortduren tot g de nieuwe sporthal in Ho gg ly-Noord er is. ADVERTENTIE- een lezing hou den, maar is op die datum met een delegatie van de KNVB in Argentinië voor een oriëntatie reis. De SSV heeft nu inter nationaal scheidsrechter Jan Keizer als Schiedam De lezing, die bond- sarts Kessel van de KNVB zou houden voor de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging gaat niet door. De bondsarts zou op donderdag 24 november zijn vervanger bereid gevon den. Keizer zal op die donder dag om 20.30 uur in de kanti ne van Martinit praten met le den, donateurs en belangstel lenden. De toe gang is gratis. HAfiGALAAN 2 SCHIEDAM TEL C10-71 33.22 WEEK 19/11 TOT 25/11 ZATERDAG Tartaar Americain ZONDAG Kotelet „Suisse" MAANDAG Balkan gehakt DINSDAG Peen en Ui met Klapstuk WOENSDAG Irish Stew DONDERDAG ieverspies met ui en spek VRIJDAG Gebakken Schartong KERSTMENU BEKEND! Succes gaat zondag op bezoek bij Velox in de sporthal in Kralingen. Een 2eer bekende tegenstander voor de Schie dammers, zodat hier vooral de taktiek een doorslaggeven de rol zal vervullen. Velox gaat het werelduurrecord van CKC Maassluis aanval len- Daar is het met zijn ge- Eind volgende maand (29 en 30 december) staat in het Schiedamse sportfond- senbad het traditionele zwemtoernooi weer cen traal. De eerste dag zijn de series en vrijdag, de op één na laatste dag van het jaar, de finales en estafettes. De nieuwe Oldsmobile Cutlass. De fraaie Amerikaan voor een aantrekkelijke prijs; f22^05*. De Oldsmobile Cutlass Salon Brougham. Opvallend fraaie telg uit de jongste generatie van GM. Kompakt van buiten, royaal van binnen. Zuinige, krachtige, geruisloze V6 of V8 motor. Automatische versnellingsbak. Echte Amerikaanse techniek en styling, al vanaf f22.205,-(exkl BTW). Schiedam Voor de vaste be zoekers van het dienstencen trum De Vier Molens wordt dinsdag 29 november een Sti Nicolaasmiddag gehouden. Schiedam Door de nederlaag van het afgelopen weekeinde hebben de waterpolo-heren van SZC een achterstand van vier punten op de koplopers KZC en Rotterdam. Willen de Schiedammers volgende week nog meetellen, dan zal mor genavond van KZC gewonnen moeten worden. Het zal geen gemakkelijke opgave zijn. maar gezien het spelbeeld van de laatste weken is SZC zeker niet kansloos. En daar komt dan nog bij dat KZC alleen maar tegen vrij zwakke ploe gen heeft gespeeld. De wed strijd zal in Beverwijk ge speeld worden en om 18.55 beginnen. De SZC-dames, die intussen de leiding in de com petitie hebben genomen spe len morgenavond tegen de SVH-dames. Deze wedstrijd zal in Rotterdam gespeeld worden en om 12.30 beginnen. Het theater Amsterdam ver zorgt een voorstelling, ge naamd Oei In de pauze brengt de Sint een bezoek. Kinderen hebben op dit feest geen toegang. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek van het diensten centrum aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan hoek Nieuwe Damlaan. Schiedam Op de bijzon dere ledenvergadering van de voetbalvereniging Excelsior '20komt één agendapunt aan de orde; goedkeuring van het huishoudelijk reglement. De bijeenkomst is maan dag 28 november in het clubgebouw op Thuriede, aanvang 20 uur. Nieuwe BinnenweeTl-ri. telefoon 363211. Showroom- Achtt-rzeedijk 57. Barendrccht. L'U'foanlOIhOél.ïJl."» en '21 U7.( Vlakbij de Hemenourdtunnd.)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5