SCHIEDAMSCHE COURANT College antwoordt: wagen blijven Autoverkoper verduistert 150.000 gulden GEEN OJVTSLAbt Vlaardingen gaat toch diagonaal oversteken Projectleider geschorst Brandweerkazerne voor de regio? College wil architect inschakelen Autobedrijf #JÜHHSiNjr Nog enkele kaarten Actie Stop Neutronenbom gaat door E én-op een- maqiietïe van Lamoen- project Ondanks bezwaren officier van justitie Jan Modaal is er niet Schietpartij in Zamenhofstraat Zakkenroller op weekmarkt Tijdelijk verhuren nog véór kerst? o Arnold Hoogvlietstraat: voorlopig geen woonerf Woensdag 23 november 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD _102de jaargang no. 25967 -8 PAGINA'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kïachtcndiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De 28-jarige autoverkoper, C. J. D. uit Maassluis heeft in de afgelopen drie jaar kans gezien het Maassluise automobielbedrijf waar hij werlczaam was voor ongeveer 150.000,— op te lichten. Voorts pleegde hij valsheid in geschrifte. De Maassluise politie heeft proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De oorzaak van zijn frauduleuze handelingen is te vinden in het feit, dat hij wilde bewijzen een grote „autoverkoper" te 2ijn. Niet alleen voor zijn baas, maar ook voor zijn vrienden. Dit laatste had tot gevolg, dat hij op te grote voet ging leven en daardoor in financiële moeilijkhede raakte en het ene gat met het andere ging vullen. De zaak is afgelopen vrijdag aan het licht gekomen, doordat een klant waar C. J. D. een nieuwe auto aan had verkocht kwam vertellen dat hij financie- nngspapieren had ontvangen, Hij vond dit vreemd omdat hij de auto contant aan de verkoper - de enige in het bedrijf - had betaald. Deze transactie leverde de verkoper enkele duizenden guldens op. Op een dergelijke manier heeft hij nog tweemaal geld van de bank los weten te krijgen. Drie jaar geleden kreeg C. J. D. de kans om zich eens ais een verkoper te bewijzen. Dat deed hij aan de hand van de verkoop van tweedehands auto's. Dat ging zo goed, dat hij ook nieuwe auto's mocht verkopen. Wat zijn baas echter niet wist, was dat hi] de gebruikte auto's voor een lagere prijs verkocht dan was toegestaan. Het verschil in prijs - warneer noodzakelijk - vulde hij aan met bedragen die con tant aan hem werden betaald en die hij in zijn 2ak stak. Door het grote vertrouwen dat C. J. D. genoot, is het hem gelukt een dergelijk groot bedrag te verduisteren. Ruzie Èïj stichting raad bejaardenwerk: Schiedam Bonje over de werkwijze heeft geleid tot schorsing van de projectleider van de stichting raad voor het bejaardenwerk. Officieel is Martin Jones met ziekteverlof. Een en ander is gevolg van een al wat langer lopend conflict. Het bestuur van de raad vindt al enige tijd dat de projectleider niet genoeg doet en eveneens niet genoeg doorspeelt naar de betreffende gemeentelijke instanties. De leiders van de dienstencentra hebben korte tijd gele den zelfs min of meer het vertrouwen in hem. opgezegd. Niemand van de stichting raad voor het bejaardenwerk wil momenteel commentaar op deze zaak geven. Het is dan ook niet helemaal duidelijk of Jones, al bijna twee jaar projectleider, nou is geschorst of met ziekteverlof is gestuurd. Zelf zegt hij: „Ik loop nu in de ziektewet. Ek heb een voorhoofdsholte-ontsteJdng en een beetje verho ging. Verder kan ik nu helaas niets zeggen." De voorzitter van de stichting, mevrouw Poll-Schut, weigert ook iets van de sluier op te lichten: „De projectleider is momenteel met ziekteverlof. Ik wil eerst met hem praten voor ik commentaar geef. Verder kan ik niets Wegens personeelsgebrek: Vlaardingen B en W van Vlaardingen willen 25.000 gul den uittrekken voor het in schakelen van een architec tenbureau, dat zich zal gaan bezighouden met de ber gruimten van de 210 De Snayerwoningen in de Ba'o- berspolder. Met dit bedrag moeten plannen worden voor bereid zoals overleg met de bewoners, het teken- en be- Vlaardingen De actie Stop de Neutronenbom die momenteel ook in Vlaardingen wordt ge voerd, verloopt dermate gun stig dat daarmee wordt door gegaan. Inmiddels zijn reeds 2000 handtekeningen opge haald. Ook zijn honderden stickers, affiches en informa tiebulletins verkocht Aan po litieke partijen en instellingen zijn brieven, waarin om steun wordt gevraagd, verzonden. De werkgroep heeft bepaald dat voorlopig zal worden doorge gaan met de handtekeningac tie, het verkopen van affiches het ophangen van spandoeken en dat uitnodigingen zullen worden verzonden aan enkele instellingen om te komen pra ten over de N-bom. Tenslotte wordt ook gedacht aan het organiseren van een manifes tatie. Vlaardingen De kans is aan zienlijk dat de toekomstige bewoners van het Lamoenter- rein in de Vettenoordsepol- der hun - te bouwen - wonin gen binnenkort op de Techni sche Hogeschool in Delft op ware grootte kunnen bekij ken, Dit zou dan moeten ge beuren rond de kerstdagen. De projectgroep stadsver nieuwing Vettenoordsepolder is toegezegd om een zoge naamde één-op-een-maquettë te construeren. De gemeente Vlaardingen is nog niet in het bezit van het beno digde materiaal om een derge lijke proef woning neer te zet ten. Wethouder voor stadsont wikkeling Bas Goudriaan heeft echter al laten doorsche meren, dat hij belangstelling heeft om een stel houten schotten en blokken te kopen, zodat in Vlaardingen even eens levensgrote maquétte kunnen worden gebouwd. grootwerk, het maken van het bestek enzovoorts. Al geruime tijd hebben de De Snayer-bewoners er bij de ge meente (lees: gemeentelijk woningbedrijf) op aangedron gen, dat hun bergruimten moeten worden opgeknapt. Oorspronkelijk zou het wo ningbedrijf het karwei moe ten voorbereiden en uitwer ken, Maar - zoals onze krant van woensdag 19 oktober reeds signaleerde - het ge meentelijk woningbedrijf kampt met een personeelste kort. Wethouder Zijdeveld heeft in de begrotings debatten op dit moment de eerste plaats: met 63 minuten was hij het langst aan het woord, een persoonlijk record (de twee WD'ers sa men deden er maandag 5 minuten langer over). Van de andere leden van het college sprak Posthoorn 50 minuten, Lems 41, Scheeres 30 en Collé ondanks veel interrupties slechts 24. Schiedam Met nog veel vragen in het ach- terhoofd zijn de oppo sitiepartijen gister avond huiswaarts ge gaan, met de uitge sponnen antwoorden van burgemeester en wethouders op zak. Voor de reacties op al le harde aanvallen van maandag had het colle ge veel tijd nodig. Op veel details werd inge gaan, en door de sake- iijke aanpak bleef het bij een makke verto ning. Komische noot was alleen Eet Collé, de meest geroutineerde van het wethouder steam, die afdwaalde in een genoeglijke alge mene kont met VVD- fractieleider Gerard Verhulsdonk. Toch werden aardige uitspra ken gedaan, met name over brandweer, politie, nieuw- bouw en renovatie, en perso neelsproblemen bij de ge meente. Vanavond om acht uur is het weer de beurt aan de fracties. Vlaardingen Verkeers wethouder Bas Goudriaan en ambtenaar R. A. Blom zullen zaterdag als eer sten het kruispunt Van der Driftstraat/Korte Hoogstraat/Gedempte Biersloot/Veerplein ia het Vlaardingse centrum dia gonaal oversteken. Zij doen dit dan tegen de wens van de hoofdofficier van justitie te Rotterdam in. Deze heeft namelijk bepaald wat onder de ge geven omstandigheden het diagonaal oversteken „onderhevig is aan bezwa ren van strafrechtelijke aard." Het college van b en w echter, alsmede een groot deel van de raadscommissie voor verkeer zijn van mening dat de ge meente Vlaardingen het recht van de twijfel moet hebben en dat de kwestie van het diago naal oversteken moet worden uitgevochten tot in hoogste in stantie (Hoge Raad) toe. Met deze opvatting is de WD het bij monde van mevrouw mr. M. L. Hoogendijk—van Holst Pellekaan en haar fractiege noot Floor Quast het volstrekt niet eens. Het gemeentebe stuur van de stad heeft zich maar neer te leggen bij de standpunten van het Open baar Ministerie. Of het al zo snel tot een proef proces zal komen valt nog te bezien. Politiecommissaris Ben van Toledo heeft name lijk gezegd dat hij moet wach ten op nadere instructies van de hoofdofficier van justitie in Rotterdam, nu Vlaardingen heeft besloten zijn plannen toch door te zetten. Zoals de zaken er thans voor staan is he1- voor de politie moeilijk om een proces-verbaal op te maken. Nog maar enkele uren vóór de Mevrouw V. I. van der Does geeft een toelichting op de film. Links van haar wethouder Bas Goudriaan. gisteravond in allerijl bijeen geroepen raadscommissie voor verkeer was „per ijlbo de" zoals Goudriaan dat fraai noemde, een brief van het parket van de officier op het bureau van het college gede poneerd. Daarin staat heel duidelijk dat mr. J. D„ de Jong, de Rotterdamse hoofd officier van justitie, niets voelt voor een dergelijke proef. Zo mogen er geen twee met elkaar in conflict zijnde verkeerstekens in eikaars na bijheid worden geplaatst. Dus niet: én de voetgangersover steekplaats én het bordje dat aangeeft dat men ook diago naal mag oversteken. Verder mogen burgers niet zelf ver keersborden plaatsen. Volgens de heer De Jong zou het van slecht beleid getui gen als uitgerekend de over heid die bordjes wel zou op- hangen. Dan doet ze Iets, wat een ander niet mag. Met an dere woorden, dan draagt tij daarvoor de volle verant woordelijkheid. Het wordt voor de politie dan ook erg moeilijk twee burgers een proces-verbaal te geven als rij opvolgt wat door de gemeente wordt toegestaan. Ook al zijn die burgers dan afgevaardigden van het ge meentebestuur van Vlaardin gen. Onder de aanwezige deskundi gen bevond zich ook mevrouw V. I. van der Does—Enthoven, de voorzitter van de Vereni ging Bescherming Voetgan gers. Aan de hand van een door haar gemaakte film in Amerika liet rij de commissie leden zien hoe men in de V.S. reeds jaren met succes diago naal de kruising kan overste ken. Mevrouw Van der Does kon op de vergadering aanwe zig zijn, nadat de redactie van deze krant haar had gewezen op de mogelijkheid tot inspre ken aan het begin van de commissieverg a dering. De heren Droppert, Krabben, Van Opijnen, allen PvdA, al smede Kwakkelstein (PPR) en mevrouw mr. M. BeiLmgwout- Roodenburg gunden Goud riaan de proef. De WD stem de tegen. Schiedam Jan Modaal iaat verstek gaan hij de behandeling van de gemeentebegroting. Was eergisteren het aantal gewone" Schiedammers op de publieke tribune net niet meer op een hand te tellen, gisteren kon dat met het grootste gemak. Het totale aantal toehoorders in het stadskantoor was gisteravond ook aan zienlijk minder - niet meer rond de vijftig - maar slechts de helft; het merendeel weer politieke figuren en ambtena ren, die allemaal min of meer verplicht waren om te komen. En dat terwijl in de aankondigingsadvertentie van de ge meente met grote letters staat: lrKom luisteren. Het gaat om het geld van ons allemaal". Burgemeester drs. Arie Lems verraste de raad door te zeg gen, dat de combinatie van een politiepost en brandweer kazerne in Schiedam-Noord afhangt van besprekingen over brandveiligheid voor het hele gebied van de noord elijke Delta. „Hei kan zijn dat die kazerne in Kethel komt, het kan ook In Holy zijn, en ook op de grens met Vlaardingen. Door een regio nale samenwerking ben je goedkoper uit", zei hij. Over uitbreiding van de brand- v/eer, waarop het CDA in een motie aandringt om de ar beidstijd bij de uitrukploeg terug te brengen van achten zestig naar zestig uur per week, zei Lems: „Die motie is mjj niet onsympathiek en ik wil ook die arbeidstijd bekor ten. Maar uitbreiding met drie man werkt dat misschien met in de hand. Het hangt name lijk af van roosterindeling, van het ingewerkt rijn van de dienst, en binnenkort krijgen wij daarover een schema in ons college". Hij maakte dui delijk, dat het college dat overzicht wil afwachten en de motie daarom niet onder steunt. Weinig heil ziet de burgemeester in versterking van het politic korps, al wees hij op het grote probleem van de geringe leef tijdsopbouw, Verbetering van het materieel vindt bij Lems wel een gevoelig oor: „Bin nenkort komt een voorstel in de raad om meer kogelvrije vesten aan te schaffen, en misschien ook een paar poli tiehonden". De burgervader sprak de kritiek tegen, dat te laat naar voorzie ningen in de metaalsector is gezocht Volgens hem is er al geruime tijd overleg met het Schiedam In de dr. Zamen hofstraat is gisteravond ge- I schoten. Mogelijk een van de f broers S. heeft de Schiedam- mer T, onder vuur genomen. De reden is nog onbekend. Een kogel ging door een rech- j terruit van rin auto. Het is nog niet zeker of de man er 1 zonder verwondingen is afge- I komen. De politie verdenkt de 24-jarige t Percy Jose S, bijnaam Boy, die vijf maanden heeft geze- ten voor een bankoverval in Groningen en 3 jaar geleden ontvluchtte uit de gevangenis m Zutphen. S. hielp in 1974 mee ster-krak er Age M. uit het huis van bewaring in Leeu warden, Hij is een broer van de onlangs in het Schiedamse Noletriekenhuis gearresteerde Melfrim S. provinciale bestuur. Daarmee vulde hij wethouder drs Rei- nier Scheeres aan, die had laten weten dat voor het scheppen van extra werkgele genheid niet alleen wordt ge keken in de metaal. Wat betreft het stijgende ziek teverzuim bij ambtenaren zei Lems: „Misschien ligt het aan gebrek aan arbeidsvreugde. In dat geval wil ik zeggen dat men geen blad voor de mond moet nemen, want dat doen wij als gemeentebestuur ook niet". Hij antwoordde Taver ne, dat het aantal vrouwelij ke krachten bij de gemeente niet toeneemt: nog steeds ee nendertig procent, terwijl daarvan ruim een derde op part-time basis werkt. Wethouder voor stadsontwikke ling ir Chris Zijdeveld was het langst aan het woord: „Dat de relatie met Empeo moet worden afgerond om vertraging in de bicnenstads- plannen te voorkomen, dat idee, dat aanvaard ik slechts als steun". Hij voorspelde dat een reorgani satie bij de woningdienst en gemeentewerken in de toe komst mogelijk maakt, dat het tempo van renovatie om hoog gaat Stagnatie in de op knapbeurt voor blok L in de Gorzen weet hij aan de con tacten tussen vereniging Volkshuisvesting en Den Haag, maar in het geval van de Sint Jozefwoningen stak hij de hand in gemeentelijke boezem. Het deed Zijdeveld genoegen dat het CDA een lans brak voor „de fietser" en 2egde daama toe, dat over een poos je een evaluatie is te verwach ten van het nut van. verkeers drempels, leefstraten en woonerven. „De ben daarover redelijk gerust", maakte hij duidelijk. Wethouder Herman Posthoorn was het niet eens met PvdA- fractievoondtter en partf&e- noot dr Joop de Jong, dat een jeugdbeleid ontbreekt: „SJJk bijvoorbeeld naar het contact met de kinderdagverblijven", stelde hij. Wet beloofde hij, dat volgend jaar wordt ge start met een grootscheeps overleg met alle instellingen, die bij het jeugd- en jongeren werk zijn betrokken. Hij gaf toe dat veel meer moet gebeuren op het gebied van vorming co ontwikkeling, ver- keersondemcht op school, gymzalen in Gr oenoord en Oost. club- en buurthuiswerk, schoolzwemmen, en zwembad Zuid dat bouwkundig nu reeds te wensen overlaat. Inzake de Schiedamse muziek school merkte hij op, dat de rechtspositie van directeur Kees Bak niet te handhaven is ais tot regionale samen werking met Vlaardingen en Maassluis wordt overgegaan. Posthoorn proefde een enigs zins negatieve ontwikkeling in dezen. Scheeres zei weinig concreets. De wethouder van financiën gaf bijvoorbeeld de eigenaar dige stelling dat het weinig uitmaakt om bepaalde posten eerder in het prioriteitenpro gramma op te nemen. Gelach ontlokte Collé's opmer king dat WD-fractievoorrit- ter Verhulsdonk bij zijn be schouwingen drie boeken pleegt te hanteren: over se- xuele problemen, de bijbel en een kookboek. Minder bijval oogstte de CPN er voor de overige antwoorden, waarbij veel werd omzeild. Zo ontken de hij ooit een crisisinterven tiecentrum te hebben beloofd, beweerde geen mensen te hebben voor een gezondheids centrum en ze> dat voor ver- rsieuwingen in het woonwa genkamp het wachten nog steeds is op toestemming van het ministerie van erm, Eef Collé ontkent dat er vaak onjuist gebruik wordt ge maakt van WSW-ers door ze op formatieplaatsen te zetten. Zij zouden werk doen wat anders niet werd gedaan. Iets wat Lems later wat corrigeer de door te zeggen dat in de toekomst de aanstellingen wat voorzichtiger zullen worden bekeken. Schiedam/V laardingen We derom is op de weekmarkt aan het Bachplein een zak kenroller aktief geweest. Gisteren is daar de 32-jarige Vlaardingse S. D. bestolen. De vrouw mist een portemon nee met honderdvijftig gul den en een be taaipas. Van de dader ontbreekt weer elk spoor. Gisteravond heeft in Delft een groep mensen een demonstratie gehou den tegen de eventuele sluiting van de werven Gusto en Piet Smit. Zij deden dit in Delft, omdat daar een vergadering zou rijn van de beleidscom missie scheepsbouw. Ge tooid met spandoeken en diverse borden met leu zen trotseerden zij de re gen en kou en wachtten zij op de komst van de mensen die dee! uit maakten van de vergade ring. Met kreten, zoals „Gusto open" en „Geen WW, maar werk" tieten de ongeveer 35 demon stranten aan een ieder die het gebouw betrad hun grieven merken. Donderdag zal een dele gatie van de actiegroep „Houdt Gusto open" een petitie aanbieden op het Binnenhof aan de heer V ondeling Vlaardingen De wijkvereni- gïng Vettenoordsepolder hoopt dat nog vóór de kerst dagen de eerste leegstaande woningen in de wijk ver huurd kunnen worden door gebruik te maken van het zogeheten tijdelijk huurcon tract. In de raadsvergadering van de cember zal een voorstel be handeld worden, waardoor het mogelijk gemaakt wordt om woningen, die volgens het VOF-aktieplan gesloopt zullen worden, alsnog tijdelijk te verhuren. Als echter ge sloopt moet worden, dan die nen de huurders hun pand te onttrekken zónder aanspraak te kunnen maken op een ver vangende woonruimte. Het aantal woningen, waar het hier om gaat, wordt geschat op plusminus twintig. -voor ftttraüwbarè VlbEVENÏÉESTBAATJll WIE VLUG IS Schiedam Wie van fijne luisterliedjes houdt, maar ook ïn vuur en vlam kan geraken van „the swinging sounds" moet vanavond beslist naar het Schiedam se zoldertheatertje De Teerstoof, Nieuwst raat 12 komen. Daar treedt voor het eerst op, de in ons land wonende Amerikaanse zangeres Lucy Steyinel, Zij zal worden begeleid door een trio, bestaande uit „toetsenman" Jack van ïtossum, drummer Joh. Bukman en bassist Harry Emmery. Voor het Nederlandse pu bhek is Lucy nog tamelijk onbekend. Of dat tang zo /al blijven 15 /eer de vraag, want haar onlangs op de muziekmarkt verschenen langspeelplaat „Gift from d stranger" heeft een goed onthaal gekregen Het is daarom met voor mets dat de AVRO-radio opnamen maakt van haar optreden in De Teerstoof. Het Rotterdamsch Nieuws blad biedt in samenwerk ing met theaterbureau Harlekijn Holland de le zers en lezeressen van deze krant de gelegenheid dit toch wel unieke concert voor een „koopje" mee te maken. Wie snel as kan nog enkele kaarten bemachti gen aan de zaai voor slechts 1,50. Vlaardingen De Arnold Hoogvlietstraat in Vlaardingen zal voorlopig nog niet worden herstraat en/of Ingericht als woonerf. Het college van burgemeester en wethouders laat in een brief van slraatbewcner J, Moerman blijken, dat de Arnold Hoogvliets straat niet vermeld staat op het herstratingsprogramma voor 1977 en evenmin voorkomt op het program voor '78. Het komt erop neer, dat eerst andere straten aan de beurt komen: de Ooster straat en Willem Beukelszoonstraat, eveneens in de Oostwijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1