Kermis wellicht naar Broekweg „Wij willen er niks van weten" Tien Maassluise kunstenaars in Gemeentemuseum Werklozen sleutelen graag Ciiamiel S. ontkent Brand door oververhitte fondue-pan Ruiten ingegooid Sloopauto in gracht Wegloper bekent serie inbraken Maassluis in de prijzen Bezwaren rond Erasmusplein: Actie Geef om de natuur varmtJè m vele Bij tienjarig bestaan: Gratis prik PPR wil links overlegorgaan Jaarvergadering CHU Verkeerd de rijksweg op Auto total loss Pltt%e piepkleine pikzwarte pilletjes. Eerste bijeenkomst van CAI-commissie Schoorsteenvegers bedotten chauffeur DINSDAG 29 NOVEMBER 1977 Schiedam Nog steeds wordt Chamiel S. vastgehouden op het hoofdbureau van politie. De 27-jarige Antilliaan uit Rot terdam ontkent ook maar iets te maken te hebben met het pistoolschot dat vorige week dinsdagavond in de Dr. Za- menhofstraat werd gelost op de 33-jarige bankwerker R. L. T. uit Dordrecht De politie die hem daar afgelo pen donderdagavond in zijn woonplaats voor aanhield denkt er duidelijk anders over en verdenkt hem wel degelijk van poging tot doodslag. Vlaardingen Oververhitting van een fondue-pan was er de oorzaak van dat er zondag middag brand ontstond in een woning aan de Van der Werff- straat De brand ging gepaard met een enorme rookontwik keling waardoor vier perso nen het pand niet durfden te verlaten. De politie leidde het viertal naar buiten. De brand weer bluste het vuur. De scha de bedraagt rond de tweedui zend gulden. Schiedam Aan de 's-Graven- landseweg zijn vier caravans beschadigd. Van de voertuigen werden met een steen vier ruiten inge gooid, De eigenaar schat de aangerichte schade op 200C gulden. Van de dader ont breekt elk spoor. Schiedam Baldadige jeugd heeft op het caravanterrein aan de 's-Gravelandsestraat een sloopauto half in de Noordvcstgracht geduwd en bovendien vier grote ruiten ingegooid. De schade be draagt tweeduizend gulden. Van de wandaden heeft de 48-jarige E. van de D, uit Poortugaal bij de politie aan gifte gedaan. Schiedam De vijftienjarige jongen die vorige week na een inbraak in de 's-Gravelandse- polder werd aangehouden heeft een serie inbraken be kend. De 15-jarige Schiedam mer R. van der S.t die was weggelopen uit een tehuis in Den Dolder, blijkt in zo'n twee jaar tijd voor 4500 gul den aan spullen te hebben gestolen. Bij Unigro BV brak hij op 20 november in. Uit het kantoor stal hij twee gasaanstekers en een vulpen. Delfde nacht be zocht hij ook het transportbe drijf aan de Van Helmond straat in Rotterdam. Daar ontvreemdde hij een aanste ker ter waarde van 25 gulden. Het las- en constructiebedrijf Bode werd 19 november be zocht. Uit het pand aan de Jan van Riebeeckweg haalde hij 50 gulden weg. Dezelfde nacht kon hij niets van zijn gading vinden bij Van Gelde ren, een ijzer- en metaalhan- del. Verder bekende hij nog zes in braken die vorig jaar in Schiedam plaatsvonden en drie inbraken in 's-Graven- zande. De knaap is hiervoor inmiddels voorgeleid voor de officier van justitie in Rotterdam. De EHBO-pIoeg Maassluis heeft in zijn groep de beste presta ties geleverd in de eerste se- nioren EHBO-wedstrijd van de Kring Schiedam, die in Maasdijk gehouden werd. Hoek van Holland, in het verle den vaak eerste, moest met een derde plaats in de andere groep genoegen nemen. De opgave was tamelijk gecom pliceerd. Uitgegaan werd van een door vals spel uit de hand gelopen kaartavond, die leidt "tot een messteek en een schot wond. De EHBO'ers hadden de task het gebeurde te analy seren en de gewonden te ver zorgen en af te voeren. Vlaardingen Het ker misterrein moet ver huizen naar de Broek- weg, die evenwijdig ioopt aan de Westland- seweg. Dat is de con clusie van de commis sie voor stadsherstel, stadsverfraaiing en stadsveraorging, die zich vorige week met deze materie heeft be ziggehouden. Ket Viaajrfingse gemeentebe- stuur heeft weliswaar beslo ten om het Erasmusplein aan te wijzen, als kennisruimte voor de eerst komende vijf jaar, maar het aanwijzen van dit terrein in de Westwijk wordt niet gezien als een bij ster goed alternatief voor het oorspronkelijke kermisempla- cement op het Veerplein in het centrum. Op het Erasmusplein zal het kermis sp ektakel weliswaar weinig (geluidsjoverlast geven voor de omwonenden. Alt hans veel minder dan op het Veerplein, waar de klachten legio waren. Dit was dan ook de reden dat een vervangende ruimte voor werd gezocht, en gevonden. Maar het probleem dat kleeft aan de toekenning van het Erasmusplein als ker mis, luidt als volgt: een derge lijk terrein wordt per jaar nog geen twee weken als amuse- mentsgebied gebruikt. De zo mer- en de koninginnedagkcr- mis worden er gehouden, maar daarmee is de koek dan wel op. De rest van het jaar zou het Erasmusplein btaa- kliggen. En dat zou natuurlijk de nodige financiële conse- Binnekort kermispret aan de Broekweg? quenties met zich meebren gen. Een ander meer praktisch probleem: het Erasmusplein is bepaald niet centraal gele gen in de gemeente Vlaardin gen. Het ligt in het centrum van de Westwijk. Een gunsti ge situatie voor de Westwijk bewoners. Maar de bewoners uit Holy, Vlaardinger Am bacht, de Babberspolder en de Oostwijk zullen toch een behoorlijk stuk moeten fiet sen voordat zij bijvoor beeld in de botswagentjes een ritje kunnen maken. Bin nen de commissie voor stads herstel, stads verfraaiing en stadsverzorging is over deze zaak gepraat Als oplossing werd de Broekweg waar 's woensdags en 's zaterdags markt gehouden wordt aangevoerd. Dit terrein ligt op plus minus 2even minuten lo pen van het centrum. Een an der voordeel: het Broekweg- terrein wordt het hele jaar door gebruikt. Gedurende de twee weken, dat kermis zal worden „gevierd", moet voor de marktkramen allicht een andere plek gevonden wor den. Het terrein wordt in dat geval tenminste optimaal ge bruikt. Het Erasmusplein kan dan op zijn beurt bebouwd worden. Schiedam Om twee redenen distantieert de Schiedamse afdeling van het Koningin WUhelminafoods voor de kankerbestrijding zich na drukkelijk van de actie „Geef om de natuur". De afdeling heeft haar stand punt laten weten aan de landelijke vereniging tot steun aan het KWF alsmede aan het organisatiebureau van „Geef om de natuur". Voor de actie en voor beste ding van de opbrengst ervan voelt de Schiedamse afde ling zich geenszins verant woordelijk. Zij wijst erop, dat drie jaar na de actie „Geven voor leven" de toen opgebrachte gelden nog steeds niet zijn uitgekeerd aan de centra tot bestrijding van jeugdk anker. Verontwaardigd is de afdeling over het feit, dat voor de komende actie tegen de afspraken'in toch collec tanten van het KWF zijn be naderd. Vooral in de wijken Nïeuwland en Groenoord zou dat het geval zijn. De afdeling keurt die praktij ken van het plaatselijke co mité voor „Geef om de na tuur" fel af. Overigens hebben om andere redenen milieugroeperingen al tegen de actie geprotes teerd. Schiedam Werklozen in Schiedam sleutelen graag. De vrij grote belangstelling voor een cursus autotechniek noe men de Trechter en de Schie damse Gemeenschap opmer kelijk. De interesse voor de cursus belasting, die ook wordt gegeven in het kader van het programma „werk loos maar toch actief' vindt men echter beneden de ver wachting. Nadat ^er in totaal 1500 pro grammaboekjes waren uitge deeld werden 91 reacties ont vangen voor ongeveer 130 cursussen; 23 voor dagpro gramma, 13 voor autotech niek, 18 voor Engels en bij voorbeeld 11 voor Frans. Be lasting trok slechts 4 Schie dammers. Het percentage reacties ligt vol gens de organisatoren lande lijk ook op dit niveau. Toch zou de response bij een inten sivering van de publiciteit kunnen worden verhoogd. Een pas opgerichte stuur groep gaat op korte termijn een werkprogramma opstel len voor de komende maan den, waarin de contacten met de uitvoerende instellingen, vergeten doelgroepen en de financiën ondermeer naar vo- Maassluis In het kader van het tienjarig bestaan van het Gemeentemuseum Maassluis hebben tien Maassluise kunste naars een zeer gevarieerde collectie bijeen gebracht van tekenin gen, aquarellen, wandkleden, schilderijen, keramiek en sieraden. Tot en met 10 december is deze verrassend feestelijke expositie te bezichtigen. Met pentekeningen in de hal krijgt Martha Hofman het eerst de belangstelling:. Gebo ren te Haarlem, woont zij sinds kort in Maassluis. Haar opleiding genoot zij voorna melijk van haar vader, een beeldend kunstenaar, en van enkele Haarlemse schilders. Haar knappe, vlotte tekenin gen zijn sterk beïnvloed door een paar reizen naar Israël, waar zij vooral Joden van de sekte der Chassidiem tekende en schetste. Eenmaal boven op de eerste eta ge van het museum wordt de bezoeker vooral verrast door het werk van Joan Fierre Totzky. Geboren in Den Haag, woont hij nu zes jaar in Maas- Sluis. Vorig jaar deed hij zijn eindexamen aan de koninklij ke academie voor beeldende kunsten in Den Haag. Hoewel hij ook abstracte olieverven en dito grafisch werk maakt, laat hij nu een reeks potlood tekeningen zien, waarvan vooral de serie „l'Education sentimentale" opvalt door de verfijnde en tere wijze van werken. De schilderijen van Henk For tuin de oudste van het ge zelschap vermeld ik even eens gaarne. Geboren in 1915 te Maassluis, bleef hij daar wonen en werken. Hij kreeg zijn opleiding aan de akade- mie voor beeldende kunsten in Rotterdam, waarna hij ver scheidene exposities had in Rotterdam en Delft In 1960 en '63 werkte hij drie maanden in Bourgeneuf en Sarlat bij de Doddogne, dank zij de Nederlandse federatie van beeldende kunstenaars. Henk Fortuin houdt van rijn geboortestad en omgeving. Dat is duidelijk te rien aan rijn werk, waarvoor hij graag oude boerderijen, haventjes of de duinen als onderwerp kiest. Zijn „oever in Euro poort" met het merkwaardige licht in lucht en water, doet denken aan het krachtige werk van de Rotterdamse kunstenaars Chabot en Rich ters. Ook de aquarellen van Manon Lith zijn geïnspireerd door Maassluis en omgeving. Geboren te Rotterdam, woont rij reeds acht jaar in Maas sluis. Haar opleiding kreeg zij aan de academie voor beel dende kunsten in de Maasstad en kennelijk ook van de Dord- tenaar Otto Dicke, wiens in vloed in haar tekeningen dui delijk is af te lezen. Behalve aquarellen maakt rij veel te keningen en schilderijen. Tij dens de grote Kunstmanifes tatie in Breda enkele "weken geleden, trok haar werk veel aandacht. En dit verdient zij inderdaad, getuige ook haar aquarellen van Noord-Fries land waarin de herfstsfeer zo fijn is getroffen. Judith Mokoginta is eveneens uit Rotterdam afkomstig en acht jaar woonachtig in Maas sluis. Ook zij werd opgeleid aan de Rotterdamse akade- mie. Hoewel zij veel portret en figuurtekeningen, en olie verfschilderijen maakte, zijn het nu pasteltekeningen waar voor zij de welverdiende aan dacht vraagt. Vooral haar te keningen van chrysant, kogel distel cn aubergines, verraden haar gevoelige kunstzinnige instelling. Heel anders is het werk van HcrJc Vaistar. Ook hij kreeg aan de Rotterdamse akademie zijn opleiding. Zijn studierich tingen vermelden tekenen, schilderen en grafische vorm geving voor public;teitswerk. Zo werkt hij nu als grafisch door Jan Zwart ontwerper voor een aantal on dernemingen en instellingen. Hij is lid van de beroepsver eniging Grafische Vormge vers Nederland. Zijn olieverf schilderijen zijn knap geschil derd, strak van lijn, intens van kleur en tot in het detail zorgvuldig afgewerkt. Voor wandkleden hebben Amy van O Iterloo-S maling en Willemijn Peltenburg gezorgd. Amy van Otterloo-Smalkig, geboren te Schiedam, woont reeds gerui me tijd in Maassluis. Haar lessen kreeg zij van Willemijn Peltenburg. Ze maakt veel werk in opdracht. In de vier wandkleden, die zij exposeert, „Aziatische impressie, herfst, Spaanse danseres en indus trie", vallen haar kleurgevoel en neiging naar het monu mentale sterk op. Willemijn Peltenburg, afkomstig uit Haarlem, woont goed twaalf jaar in Maassluis. Zij volgde de middelbare N.S.-op leiding in Haarlem. Zij is een veelzijdig kunstenares se, die niet alken wandkleden ver vaardigt, maar ook andere handwerken beoefent, zoals weven, kantklossen, macra- mé-knopen en Egyptisch vlechten, Bovendien geeft ze les aan particulieren. Op de tentoonstelling hangen van haar applicatiewerk en wand kleden in gemengde technie ken. Koets, getij en doorzicht zijn er de titel- van. Gedis tingeerd werk, :vaarin niet al leen de deftigheid uitstraalt, maar ook het beweeglijk gol vend element niet ontbreekt Een grote plaats op de tentoon stelling neemt het keramisch Loofhuttenfeest (Soekot). Gewassen pentekening van Martha Hofman. -.fin Maasland. Aquarel van Manon Uth. werk van Otto Zeegers in. Ge boren te Amsterdam, woont hij nu twaalf jaar in Maas sluis. Zijn opleiding genoot hij aan de Hazelhorst in Delft en aan de Nutsacademie in de Maasstad. Hij exposeert regel matig in Usselstein en pp de kunstmarkt in Den Haag, ter wijl Gouda hem kent als deel nemer aan het Pottenbakkers- festival. Hij maakt bijzonder mooi keramisch werk: scha len, vazen, cylinderpotten, kruikjes en kommen. Eerlijk, gaaf werk dat opvalt door kleurnuances, waarin de zandkleur natuurlijker wijze overheerst. Joyce Scriwanek kreeg twee vi trines ter beschikking voor haar verrassende serie siera den. Geboren te Rotterdam, woont zij nu al weer een aan tal jaren in Maassluis. Zij volgde de Pedagogische aka demie en verschillende cur sussen aan de Rotterdamse akademie voor beeldende kunsten. Voor haar kettingen, oorbellen, armbanden, bro ches en spelden, Iaat zij zich graag inspireren door vissen, zeemeerminnen, nachtvogels en Egyptische en oosterse mo tieven. Knap werk, waarbij het ook opvalt hoe smaakvol deze kunstenaresse edeTmeta- len en edelstenen weet te com bineren. Gemeentemuseum Maassluis, Zolddijh 16. Tien Maasslui se kunstenaars. Dinsdag t/m sondag 14-17 our; vrijdag avond 19-21 uur. Tot en met 10 december. ren moeten komen. Op voorstel van de rijksconsu lent heeft de gemeente Vlaar dingen contact gezocht om te komen tot het combineren van cursussen waarvoor in de afzonderlijke gemeenten een onvoldoende draagvlak aan wezig is. In de praktijk heeft rich tot op heden een geval voorgedaan, waarbij één Vlaardinger deelneemt aan het dagprogramma. De kosten voor deze deelnemer worden geheel door de gemeente Vlaardingen gedragen. Vlaardingen De huisartsen in Vlaardingen geven donderdag van 13.30 tot 14 uur Weer gra tis prikken tegen difterie, kinkhoest, tetanus en polïo- - myelitis (DKTP) voor zuigelin gen in de leeftijd van 3, 4, 5 en. 11 tot 14 maanden. Voor zover dit jaar nog geen inenting plaatsvond worden ouders van kinderen geboren in 1973 er aan herinnerd, dat deze kleuters voor een heri nenting in aanmerking ko men, waardoor de immuniteit tot het negende levensjaar wordt verlengd. Kinderen ge boren in 1975 en 1976 t/m de maand oktober kunnen zich eveneens laten inenten tegen mazelen. Voor deze injecties moet men rich wel uiterlijk woensdag meiden bij de inen- tingsadministratie aan de Mo- zartlaan 9, tel. 353500. Schiedam De radicalen hebben definitief besloten als onafhan kelijke partij de gemeenteraadsverkiezingen in te gaan, maar wel wil de PPR streven naar een overlegorgaan van linkse partijen buiten de gemeenteraad. Met die resultaten van de recente ledenvergadering weet de PSP meteen waar rij aan toe is (geen gezamenlijke lijst met de PPR), maar wordt tevens na vier jaar tobben over samenwerking nog eens de noodzaak benadrukt van krachtenbundeling: in het overlegorgaan zou de PPR willen praten met PvdA, PSP, en wellicht SP en D'66, over raakvlakken waar gezamenlijke actie punten liggen. Vla: ingen De Chirstelïjke Historische Unie, statenkring Delft, houdt vanavond in De Lijndraaier aan de Vlaardingse Ba an straat haar jaarvergadering- Als spreker ia uitgenodigd het Tweede Kamerlid O. P. van Dijk, die zai spreken over politieke actualiteiten. O. P. van Dijk is verbonden geweest aan de Wereldbank te Washington, Deze instantie houdt rich bezig met onderzoeken op een breed maat schappelijk vlak. Aanvang 3 uur. Vlaardingen Wegens het rij den onder invloed werd za terdagmiddag proces-verbaal opgemaakt tegen de 28-jarige Schiedammer M. M. G. De man reed met zijn personen auto de afrit van rijksweg 2f> op in de richting van Maas sluis, Na beide blaastesten werd op het Vlaardingse poli tiebureau ook de bloedproef genomen. Ook tegen de 24-jarige Vlaardin ger R. v.d. V. werd procesver baal opgemaakt wegens het rijden onder invloed. Beide blaastesten werden afgeno men en op medische gronden werd de urineproef genomen in plaats van de bloedproef. Vlaardingen Op de zuidelijke rijbaan van rijksweg 20 heeft zondagmiddag de 20-jarige M. v.d. K. uit Monster rijn personen auto total loss gereden. De man reed in de richting Vlaardingen. Op het moment dat hij de afrit Vlaardingen naderde, verloor hij om nog onbekende reden de macht over het stuur. Hij slipte en sloeg enkele malen over de kop. De man Hep verwondingen op en moest naar het Holyriekenhuis worden vervoerd. ADVERTENTIE Vlaardingen De eente verga dering van de CAI-commissie zal op woensdag 21 december worden gehouden in bet Vlaardingse stadhuis. De le den van deze nieuwe cluh gaan zich bezighouden met de begeleiding van alle bijko mende zaken in verhand met de aanleg van de Centrale Antenne Inrichting (CAD in Vlaardingen. Afgelopen dinsdag heeft het col lege van burgemeester en wet houders de commissieleden officieel benoemd. Wethouder voor financiën en economi sche aangelegenheden IJs brand van der Velden zal het voorzitterschap op zich ne men. In de commissie hebben voorts zitting: drie raadsle den, een vertegenwoordiger van de woningbouwvereni ging, de directeur van het ge meentelijk woningbedrijf en twee leden van de plaatselijke werkgroep van de Consumen tenbond. Overigens, als alles meezit dan kunnen de bewoners van een gedeelte van Holy-Noord al gebruik maken van de CAI, voordat de eerste bijeenkomst var. de CAI-commissie heeft plaatsgevonden. Deze week zijn door de PTT reeds de voorbereidingswerkzaamhe den gestart en men verwacht dat Holy-Noordbewoners nog voor de kerst via de centrale antenne-inrichting naar Duit se en Belgische televisiepro gramma's kunnen kijken. Schiedam Twee schoorsteen vegers hebben een chauffeur opgelicht. De 29-jarige F. C. A. stond de twee toe de schoorsteen van rijn woning aan de Juliana- laan te vegen. Tevens stemde hij er in toe dat zij een regen- kr zouden monteren. Nadat de Schiedammer uit het West en echter de rekening van 127,50 had betaald bleek dat er slechts een klein beetje roet was weggehaald en dat er he lemaal geen regenkap was ge plaatst De oplichters zijn spoorloos verdwenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3