Geschenken voor elke smaak Prulletjes Keuken Losse tips Sieraden jJÏNSDAG 29 NOVEMBER 197? voor een grote zwarte le ren tas, te dragen als hand- of schoudertas. Het model is dat van zo'n ou derwetse schooltas met een klep en twee vakjes voorop. Hij kost ƒ119.-.. Meer gekleed zijn de en velop tassen. Een grote van beige ribcord, met leer afgebiesd kost 89,75 en een heel groot leren exemplaar is er voor 149.-. Voor een vrouw die graag ook eens een boodschap in haar tas meeneemt: een bruine tas met lichte stoffen, biezen en een handvat van touw voor 98,75. Erg leuk voor wie van prulletjes houdt zijn de boerderijfiguren van gips in felle kleuren geschil derd. Een boer, boerin plus beesten in een spa nen doosje is te koop voor ƒ9,95. Een koe of een paard, te gebruiken als spaarpot, kost ƒ9,95. Heel lieflijk zijn de porse leinen duifjes die al te koop zijn voor ƒ29.-. Een bloembak om op te han gen, met duifjes langs de rand, kost ƒ149.-. Zeer apart, maar ook erg duur, zijn de lamp en de vogel- kooi met dezelfde duifjes, respectievelijk ƒ595.- en ƒ550.-. Verder in dierfiguren: kleine witte paardjes 8,95, kleine vogeltjes 1,75, poesje 5,95, hond je 5,95 en een fraai beeld van een Siamese kat ƒ75.- of van een sla pende jachthond 225.-. Erg geinig zijn de poezefi- guren van beton of steen gruis. De betonnen zijn er in wit of grijs, de kat heeft dan een loerende houding. De prijzen: de witte 15.- en de grijze 39,95. Van steengruis zijn de katten rood of an traciet en kosten in de kleine maat 39,50 en groot 69.-. Een geschenk voor ie mand die een eet-avon- tuur aandurft is mis schien wel de Chinese fonduepan. Van messing kost hij 115.-. De bijpas sende netjes 4,95. Voor wie van bizar houdt: zwarte glazen, koppen en mokken met een gouden bies. Een klein kopje is te koop voor ƒ6,95, de gla zen zijn er van 13,95 tot 18,95. En om het hele maal te gek te maken: er is van dat zwarte spul zelfs een heel servies. De prijs is ruim vierhonderd gulden. Gaat uw zoon of dochter binnenkort op kamers? Dan kunt u hem of haar wat huishoudelijke spul len geven. Bijvoorbeeld bestek met houten heft en goudkleurige inzet. Mes, te krijgen, zoals een kus- stenovertrekje, place- mats, eierwarmers, pan nelappen en tafelkleedjes. Een eierwarmer kost ƒ4,95, een place-mat met servet 6,50. Heeft u een geschenk no dig voor een keukenprins of -prinses? Dan hoeft u beslist niet met de han den in het haar te zitten. Er zijn grof-aardewerk bakjes, al voor ƒ2.- per stuk, waarin sausjes en tafelzuren opgediend kunnen worden. Of kope ren pannen, sieraden voor keuken en tafel. Een kleintje met twee oren kost 99.-. Een braadslee van koper is duur, 210.-. Wie echter met de komen de feestdagen een gewel dig stuk wild op tafel wil brengen, werkt natuurlijk zeer geïnspireerd met zo'n pan. Voor degenen die niet al les wegzetten in de keu kenkast zijn de houten voorraadbussen erg leuk. Ze zijn van donker hout met een deksel van licht hout. Te verkrijgen zijn een zoutpot (ƒ29,95), een thee-, koffie- en suikerbus 19,95) en een augurken- pot compleet met tang Cf 29,95). Wilt u voor de keuken op de nostalgi sche toer? Er is op dat gebied nieuw en tweede hands heel wat te krijgen. Nieuw zag ik chocolade- vormen 75.-), grijs ge wolkte emaillepannen, bijvoorbeeld een steel pannetje 14,95 of een klein oorpannetje 17,95. Een vergiet van hetzelfde materiaal kost ƒ22,95 en een keteltje ƒ39,50. Om een lekkere kop thee te zetten: een wit aardewerk thee-ei 6,95. Voor noot muskaat een wit aarde werk raspje 4,95. Deuk in de keuken is ook een houten worststan daard 49,50) of een gro te houten snijplank op pootjes. Op die planken is ook van alles op te die nen. Ze zijn er ovaal 59.-) en rond (f 89.-). Voor de keukenprins of -prinses die pas begint is een kookboek misschien wel wat. En een gezellig schort hoort er natuurlijk ook bij. Bijvoorbeeld met het motief van zo'n ou derwetse blauwe geruite theedoek; 19,95. Verder nog wat losse tips: koektrommeltjes en dien bladen met een bont mil- les-fleures-motief. Trom meltjes vanaf 6,50, een dienblad is al voor f 3,50 te koop. Afkomstig uit Mexico: bont gelakte voorwerpen, zoals een le pel 7,75) of een kalebas als doosje te gebruiken (vanaf ƒ20.-). Lief om te zien en om ergens neer te zetten: beeldjes van spek steen en onyx (vanaf 4,50). Als wandversie ring een Peruaans weef getouw 35.-. Een vest van lamawol met Inka- motieven voor een koude winter 175.-. Mexicaanse bloempotten om op te hangen 24,50. Glazen be schilderd met boeren bont-motieven van ƒ3,95 tot 5,95. Om steeds wat anders aan de muur te hebben: wissellijsten met aluminium frame vanaf 24,95. Om gezellig sher ry of likeur te schenken: een glazen karaf ƒ79,95. In de tienerkamer doet een canvas zitelement het leuk. Het is zo omget overd in een bed als er een vriend of vriendin komt slapen. En tot slot: voor wie moeite heeft om 2ijn planten op tijd water te geven zijn er pleintjes die geen water nodig heb ben (vanaf 4,95). U kunt voor een leuk ca deau natuurlijk ook een .kunstgalerie of een an tiekzaak inlopen. Boeken en spellen zijn meestal eveneens dankbare ca deaus, Echt een probleem hoeft geschenken kopen dan ook niet te zijn. Heeft u echter iemand in de familie die werkelijk alles al heeft? Dan weet ik nog een cadeau: een ruwe edelsteen, de kleinste van 0,4 karaat kost 16,50. Het is niet eenvoudig om jaarlijks met Sinterklaas weer een origineel ge schenk te geven. Nou kunnen de surprise en het gedicht Veel van dat ge brek aan originaliteit goedmaken, maar het is toch leuker om met iets aparts te komen. Zeker voor de mannen, want die worden met Sinterklaas meestal rijkelijk voorzien van sokken, dassen en zakdoeken. Laten we deze pagina ca deautips dan ook maar, beginnen met wat er voor een man zoal te vinden is. Eerst een klein cadeautje: een jutezakje met daarin een after shave en een shampoo, merk Guy La- roche, geur Drakkar. Heel aardig is voor pa-, man- of zoonlief een elek tronische rekenmachine. Voor een gulden of twin tig heb je er al één. Is de man voor wie u iets zoekt geabonneerd op veel tijd schriften en kranten? Dan is een lectuurhanger misschien wel iets voor hem. Eén van linnen, ecru-kleurig met donker bruine vakken, kost ƒ9,95. gen: ƒ7,95 per stuk. Zil veren sieraden met half edelsteen zie je ook steeds meer. Zeer apart is een veiligheidspeld met een stukje cameool of tijge roog erin voor ƒ39,95. Erg leuk voor een smal polsje: een strak aanslui tend zilveren armbandje met lapis lazuli voor 119.-. Zilveren kettinkjes en hangertjes zijn al te koop voor 4,50 per stuk. Zilveren Chanelkettingen kosten zo'n 59.- per stuk. Een zilveren ketting met' staafjes jade kost 154.-. Kettinkjes met naamhangertjes zijn er al voor 5,50. Prachtig zijn ook de kettingen van kra len van half edelsteen. Van jade al voor ƒ95.-, van lapis lazuli 225.- en van amethist 525.-. Voor wie sieraden niet al lemaal „echt" hoeven te zijn, is er ook van alles te koop. Kralenkettingen vanaf 4,95 en bijpassen de armbanden al voor 1,50. Een aardewerk hangertje met bloemmo tief aan een lintje kost 12,95 en leuk beschilder de armbanden zijn er voor 14,95. Ook tassen zijn er te kust en te keur. Wij kozen ïepel en vork kosten 7,95, een dessertlepel ƒ5,95, juslepel ƒ11,95 en~ een groente- of aardap- pelschep 12,95. Voorde liger is het bistro-bestek met zwart of rood heft met goudkleurige accen ten. Prijzen vanaf ƒ3,95. Leuk voor de kamerbe woner zijn mokken, bij voorbeeld van blauw aar dewerk met in zilver een sterrenbeeldmotief erop. Ze kosten 4,95 per stuk. Of wat denkt u van een paar mooie handdoeken? In wit met daarin een fel gekleurde rand met meander-motief in rood, blauw, geel of groen 24,95. Of effen handdoe ken met daarin een letten 10.50. Place-mats doen het in zo'n eenpersoons huis houden ook altijd goed. Voor ƒ4,50 heeft u ronde van grof linnen met bloemmotieven en daar bij effen servetjes van ƒ1,75 per stuk. Geweldig is ook de serie met hart jes. De hoofdkleuren zijn rood, blauw of groen en daarop dan in het wit hartjes. Er is van alles in Een opgeruimd bureau Is iets dat veel vrouwen graag zien. Misschien kunt u de mannen in huis daar een handje bij hel pen door ze dingen te ge ven die het opruimen ver gemakkelijken. Er is een jutezak met veel vakken, om op te hangen. Pennen, paperclips, elastiekjes, notitiepapiertjes en noem maar op, kunnen er alle maal overzichtelijk in worden opgeborgen. De prijs: 9,95. Heel fraai zijn ook de spullen voor op het bureau in zwart, wit, bruin, rood en oranje lakplastic. Keus genoeg; een telefoonklapper 8,95, een opbergmap 17,95, een giromap 9,95, een bankgiromap 14,95, een ordner 9,95, een vloeibladhouder ƒ18,50, een pennebak 4,95, een bakje voor van alles en nog wat 4,95 en een prullenbak 8,95. Houdt uw man van een spelletje? Wat dacht u dan van een koffer met een Mah- Jong spel 65.-)? Is hij in het bezit van veel muziekcasseltes, dan zijn opbergstan- daards of koffertjes mis schien wel iets voor hem. Een cassette-standaard kost rond 12.95* een koffertje van plastic 8,95 en een exemplaar ,van kunstleer 9,90. Een speciale cassettehouder voor in de auto is te koop voor 9,90. Wat dacht u van een nieu we tas? Een heel mooi, klassiek model, van natu rel leer, is er voor 139.-. Voor de hippe man een ouderwets koffertje in bruin kanvas met harde hoeken vanaf 24,95. Tot slot voor de man die van luxe en iets aparts houdt een prachtige diplomaten- koffer in beige stof afge zet met roodbruin leer voor 214.-. Om voor vrouwen wat te vinden is makkelijker. Een notitieboekje in ge bloemd stoffen omslag: 3,95. Allerlei artikelen met geurige bloesems voor tussen de kleren, in de linnenkast of om ge woon ergens op te hangen of neer te zetten. Zakjes vanaf 3,95, bollen vanaf ƒ2,50, een hartje aan een sleutelhanger of een ket ting 16,95 en potten van af./ 39,50. De meeste dames waarde ren ook wel een geurtje. Van Elisabeth Arden is er in een leuk gebloemd ko kertje een eau de toilette vanaf 9,95. Voor de vrouw, die behalve een lekkere geur ook een fraai flesje weet te waar deren, is het parfum Ch- Ioé wel wat. In een werke lijk beeldig glazen flesje 86.-. In wat minder luxe uitvoering vanaf 36.-. Sieraden, met alleen leuk om te geven, maar ook om te ontvangen. Oorbel letjes al voor zo'n gulden of zes. Ringetjes, om een paar tegelijk van te dra-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5