SPORT Uniek tennis-en hockeycomplex in S teendij kpolder BANKEN STEUNEN CYCLE-CROSS VAN HARGA JUVENTUS BOVEN DE HONDERD PUNTEN.... m Asvion ondanks 1-1 nog volop in de race Tennisbal en clubhuis voor exploitant Evergreen m Clubrekord Esther Dijkshoorn mssmsssmsM Kuiper en Wildeboer wachten nog af SUCCES" DOOR EEN KLEINTJE Werkgroep Dames brengen Olympia eerste nederlaag toe DINSDAG 29 NOVEMBER 1977 7 Dames Spirit op laatste plaats Schiedam De Hockey-he- ren van Asvion hebben bet, evenals de beren van Spirit, net niet kunnen maken. Beide teams moes ten genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel. De da mes van Spirit leden hun zoveelste nederlaag. Op het eigen veld werd met 1-2 verloren van Voorne. De dames bezetten nu de plaats in hun klasse. Asvion speelde thuis tegen kop loper Rotterdam een zeer goe de tactiek. Sterke aanvallen en 'n zwak Rotterdam lever den twee strafbaden op. Henk Magrijn en Ronald Jacobs troffen echter geen van bei den doel. De vijf strafeomers, die Asvion nog kreeg, werden ook niet benut. Vlak voor de pauze was het Jaap Snoek, die Rotterdam tegen de veld- verhouding in op 0-1 zette. De betere Schiedammers moes ten tot laat in de tweede helft wachten op de verdiende ge lijkmaker. Hans van Woer- kom plaatste een schitterende scoop op Peter Egge, die Rob Strik bediende. Deze laatste zorgde dat Asvion langszij kwam. Na dit gelijke spel is Rotterdam er niet in gedaagd Asvion op afstand te spelen. Beiden zijn nog volop in de race om het fel begeerde kam pioenschap. De dames van Spirit hebben de wedstrijd tegen Voorne zeer ongemotiveerd gespeeld. We liswaar kwamen de dames op 1-0 door een knappe solo van Annelies Willems, maar ver der dan deze treffer kwamen ze toch niet Voorne maakte dankbaar gebruik van het laf fe spel van Spirit. Nadat Voorne gelijk had gemaakt, mocht Annelies Willems een strafbal nemen. De ingeslagen bal was een zeer makkelijke prooi voor de keepster, die daarmee de stand op 1-1 hield. Een volledig falende Spirit-verdediging betekende 1-2, De Schiedamse dames mochten blij zijn, dat de strijd r daarna gestreden was, anders had het raar voor de dames uit kunnen pakken. De dames van coach Jan van de Pluym bezetten nu samen met Voor ne de op-een-na onderste plaats in de derde klasse A. HEREN De Spirit-heren deden het beter dan hun clubgenoten, maar evenals bU de Asvion-heren was hun de zege ook niet gegund. Te Werve spits Amo Gelder zorgde al vrij snel voor een 0-1 stand. Spirit speelde een spel waarbij aan vallen troef was. Een ingesla gen straf corner werd door een Haagse verdediger ver keerd gestopt, en de strafbal, die daaruit ontstond werd door Prins Hengst rustig in de linkerbovenhoek gepus- hed. Na de gelijkmaker zakte het spel af naar een zeer laag peil, waarbij geen van beide ploe gen nog tot scoren kwam, al hadden de Schiedammers meer kansen die echter door louter pech onbenut bleven. >V1 aardingen Bij de clubkam pioenschappen van VZC ston den in het Holybad de wissel slagen centraal. De recrean ten zwommen 15 meter en de talenten 100. Bij die laatste groep evenaarde Esther Dijkshoorn in 1. 41 het sinds 1973 op naam staande clubre- r cord van Nan da Harteveld. Paul Lang verbeterde zijn tijd op die wisselslag met vijftien seconden, tenvijl Rita Hoger- werf op de tweede plaats eindigde, omdat zij haar re- ^rd met achttien seconden verbeterde. Voornaamste uit- Meisjes 1967 en jongem: 1. Est her Dijkshoorn 1.41, 2. Esther de Koning 1.50, 3. Adrian a Toren 1.51.8, 4. Jacqueline Claas 1.54.7, 5. Natasja Gerke- ma 1.56.1. Jongens: 1. Marco van IJzerloo 1.31.5, 2. Paul Lang 1.35.1,3. Robert de Vries j.41.1, 4. Arjan Terpstra 1-41.6, 5. Ferry Splinter 1.42-9. Meisjes 1965/1966: I. Sandra pon 1.25.5, 2. Rita Hogerwerf 1-26.1, 3. Paulien Benne K.26.8, 4. Ellen Aibers 1.29.4, 5. Nicole Paulusse 1.31.5. Jon gens: I. Robbie Claas 1.26, 2. René van der Leeden 1,29.5, 3. Erik Zwanenburg 1.32.6, 4. Ronny van der Schaft 1.35.7, -5. Gilles Gerth 1.37.1 Maassluis Mits met toestemming van de le den, roept de hockey club Evergreen een stichting in het leven om het gecombineerde tennis- en hockeypro- ject in de Steendijkpol der te gaan exploite ren. Vrij onverwacht is dat bestuursbesluit ge vallen, in een periode dat een speciale werk groep pogingen in het werk stelde om tot een juiste beheersvorm te komen. Peter Relnders, voorzitter van Evergreen, en zo'n. beetje het brein achter de nieuwe structuur, waar van het plan overigens door Bas van den Berg nog het dagelijks bestuur van de MSB (Maassluise Sport- en Becreatieraad) moet passeren, alsmede de gemeenteraad begin vol gend jaar: s,Het stichtings plan is ineens gaan leven, waarbij we ons wél reali seren, dat het allemaal veel inspanning zal gaan' kosten. Maar we hebben het er wél voor over". Het project ziet er als volgt uit: Een tennishal waarin vier ba- Leden van de Maassluise sportraad, aangevuld met leden van Evergreen en ambtenaren, bespreken het nieu we millioenen-project. nen zijn uitgezet, voorlopig drie buitenbanen (uitbreiding tot zes) en drie hockeyvelden. Exclusief een trainingsaccom modatie. Een gecombineerd clubhuis, alsmede kleedruim ten die aan de tennishal vast zitten, kleedt de accommoda tie tussen de terreinen van MSV '71 en de spoorlijn naar Hoek van Holland aan. Reinders: „Hoewel berekenin gen nog moeten volgen, en we zelfs nog geen schets beschik baar hebben, is zo'n bouw combinatie véél aantrekkelij ker voor de gemeente. Het zg. geldbesparende project, dat door de gemeente zal worden gebouwd en gefinancierd, krijgt niettemin in grote mate zelfwerkzaamheid. Die factor staat bij Evergreen voorop, en om de financiën daarvoor te krijgen, zullen er acties wor den gehouden". Maassluis heeft» gezien rijn stij gend (over vijf (overvijf jaar al 40.000), grote behoefte aan tennisbanen. Be Quick (750 leden) heeft al jaren een wachtlijst, terwijl de tennis- sectie van Evergreen, die an derhalf jaar geleden werd op gericht, bij een ledental van 300 ook al zegt, dat het aantal wachtenden voor U veel te groot is. Wanneer volgend q Peter Reinders (R) hul digt samenwerking met sportraad. jaar alvast met de bouw van tennisbanen kan worden be gonnen, telt Maassluis er zo'n vijftien: Acht van Be Quick, inclusief de ballonhal, vier van de tennishal en drie bui tenbanen. Een norm vorig jaar gaf al aan, dat Maassluis met dertigdui zend inwoners zo'n twaalf ba nen zou moeten hebben. Sportwethouder Koos Smit, in zijn functie van voorzitter van de MSR: „We zitten er dus boven". Reinders: „Zelf gok ten wij maar op zo'n 180 leden voor de tennis, het zijn er intussen al 300". Regionaal Het feit dat de Steendijkpolder tegen Maasdijk en Naaldwijk aangrenst, ligt het voor de hand dat het tennis- en hoc keycomplex een regionaal ka rakter zal gaan dragen. Voor zitter Koos Smit: „Ik heb zelfs al contact gehad met mijn Naaldwijkse collega, die mij er op wees, dat de inwo ners van Maasdijk helemaal geen ruimte hebben om te gaan tennissen. Het ligt daar om in de verwachting dat de Steendijkpolder nogal wat aantrekkingskracht zal krij gen". Evergreen is daar niet bang voor. Peter Reinders: „We zien nu al dat er van de 300 leden; maar 50 van de hockey club afkomstig zijn. Het zg. recreatie-tennis neemt hand over hand toe. Misschien gaat dat met het zg. zaalhockey ook nog wel eens gebeuren. Dan kan men. ook terecht in de tennishal. Op de speciale bijeenkomst van leden sportraad, ambtenaren en Evergreen, waagde nie mand zich aan een financiële voorspelling. Voorzitter Smit: „In eerste instantie hadden wij als gemeente een sluitende exploitatie. De situatie ligt nu helemaal anders met Ever green als geïnteresseerde. De werkgroep zal zich nu op nieuw moeten gaan beraden wat hier de financiële gevol gen van zijn". Onderhoudsarm Het clubhuis voor hockeyclub Evergreen, en tennisclub Evergreen (dezelfde naam dus), krijgt een oppervlakte van 200 m2, twee grote klee druimten voor de hockeyer van 120 m2 en twee kleinere kleedruimten voor de tennis sers in de hal. „De buitenba nen zullen onderhoudsarm zijn", aldus voorzitter Koos Smit, „hetgeen zo'n beetje neer komt op gravel". De drie hockeyvelden, die zeker een miljoen gaan kosten, zijn in de zomer van "79 speel klaar. Daar is geen veld van kunst gras bij. Peter Reinders: „Dat is niet te betalen voor een club. Wél als er een aantal clubs permanent gebruik van zouden maken". Schiedam Dankzij de financiële hulp van enkele Schiedamse banken, staat Har ga niets meer in de we& om de twee Internationale cycle-cross zater dag door te laten gaan. In eerste instantie waren de voornamelijk financiële problemen zó hoog opgelopen, dat het niet verantwoord was om de enige cross in Zuid-Holland te laten verrijden. Harga, dat voor de organisa tie ervan, dringend finan ciële steun nodig had, be naderde per brief zo'n 43 bedrijven uit Schiedam, waarop niemand reageer de. Pogingen daarna om Hellevoetsïuis te interesse ren voor deze cross, liepen uiteindelijk op niets uit, omdat de burgemeester van die plaats, waarmee Harga op wielergebied connecties heeft, geen goedkeuring daarvoor gaf. Zelfs hadden de Schie damse organisatoren al besloten om de KNWU te berichten dat de cross zou worden afgelast Secretaris Jaap de Bruin van Harga zegt achteraf, dat het wenselijk zou zijn geweest om nog meer Schiedamse banken te benaderen, gezien de spon taniteit ervan. „Dan hadden wij misschien ook Hennie Kuiper kunnen krijgen en Gertie Wildeboer. Maar het is natuurlijk niet uitgesloten dat beide renners alsnog komen, wanneer wij 'totaal nog zo'n duizend gulden zouden kun nen ontvangen." Harga houdt zich daarvoor aan bevolen. Voorzitter Jan Gor dijn: „Wanneer er sponsors zijn die zich vöör morgen op het telefoonnummer 261049 melden, is de kans groot dat Wildeboer en Kuiper zaterdag zullen komen. Voor de cross hebben zich bij de profs en amateurs al aangemeld de winnaar van '76, Hans Slee- Ton Steens Schiedamse junior kers, en de profs als Gerrit Scheffer en Cor Berkouwer. Bij de junioren zijn dat de kam pioen van vong jaar, John Kuyvenhoven, en Harga-ta- lent Ton Steens. By de vetera nen gaat Manus Brinkman van start, die intussen aan zijn dertigste cross-seizoen is begonnen, en met zijn 49 jaar nog altijd een potentiële kan didaat is voor de crosstitel. Maassluis Een specia le werkgroep voor het hockey- en tennis pro ject in de Steendijk polder, heeft een Jaar nodig gehad om een beheersvorm te kie zen. Woord voerdster Gerda van Dijk van de MSR: „Er waren nogal wat belangen groepen die een stich tingsvorm in de weg stonden. Toen Ever green zelf voorstelde om een stichting in het leven te roepen, waren alle problemen van de baan". Schiedam De heren van Juventus zijn er in geslaagd om tegen het Aiphense BVO boven de honderd punten te komen. Het werd een 114-79 overwinning, een uitslag die tot stand kwam na uitstekend basketbal, maar bovenal, omdat de Schiedammers weer compleet waren. Hoewel de dames een aanzienlijk mindere uitslag bereikten tegen Olympia (36-34), was de vreugde niet minder, omdat de Groningse dames nog ongeslagen waren. Beide herenploegen begon nen de wedstrijd met een man-to-man-verdediging. Zowel Juventus als BVO deden dat erg goed, en niets wees er dan ook op, dat de stand zó omhoog zou gaan vliegen. In de tiende minuut was de stand pas 16-17. Naarmate de eerste helft vorderde, kreeg Juventus meer greep op het spel. Voorlo pig kon BVO nog bijblij ven, omdat in de verdedi ging van Juventus nog de nodige foutjes werden ge maakt. In de laatste drie minuten ging de Schiedamse ploeg over op een zone-press. BVO raakte in paniek en Juventus kon daarvan profiteren. Het rustsi^- naal redde de ploeg uit Alphen nog even, maar het was uitstel van execu tie. Ruststand 4841. In de ze eerste helft was het vooral Peter van der Waal, met achttien punten die voor de scores zorgde, In de tweede helft ging Juven ilis over op een zone-verdedi- ging. Door deze omschakeling kon BVO nog even dichterbij komen (50-49), maar toen was het definitief afgelopen voor de gasten. Met Harry Sluimer in een hoofdrol kon Juventus keer op keer de bal "stelen" en eenvoudig afmaken. BVO zag het niet meer zitten, en liet in de eerste minuten van de tweede helft het hoofd al hangen, waardoor de Schie damse ploeg jacht kon gaan maken op de 100 punten grens. Ook Roel Pieper liet zich daar bij van zijn beste kant zien, door van grote afstand raak te schieten. In de veertiende minuut had Juventus de 190 dan ook al te pakken. Toen geloofden de Schiedammers het verder wel. Daardoor kon BVO neg tien punten op een rij scoren. Trainer/coach Jan Start greep echter tijdig in, zodat Juventus bij het laatste fluitsignaal van de zeer fel fluitende scheidsrechters een 114-79 overwinning had be haald. Voornaamste slachtoffer van dit felle fluiten was Franklin Ver steeg. Al in de twaalfde mi nuut van de eerste helft kon hij met vijf persoonlijke fou ten de kant opzoeken, na nog geen vijf minuten gespeeld te hebben. Topscorer van deze wedstrijd was Harry Sluimer met 30 punten, terwijl Roel Pieper met 23, en Peter van der Waal met 26 punten, ook de basket goed wisten te vin den. DAMES Het eprste damesteam moest helemaal naar Groningen voor de wedstrijd tegen Olympia, één van de betere ploegen in de eerste divisie. De start van de ploeg van trainer/coach Eraile van Heu- men was niet best. Maar ook de thuisploeg had geen gran dioze start. Er werd veel ge mist, maar dat was voor geen van beide ploegen fataal. Met de rust was de stand dan ook pas 14-16 voor Juventus. In de tweede helft ging het ech ter veel beter. Olympia nam een kleine voorsprong, die langzaam maar zeker werd uitgebouwd tot acht punten. Emile van Heumen greep ech ter op tijd in, waardoor Ju ventus kon terugkomen en zelfs een voorsprong nemen. Anja Peters scoorde enkele malen achtereen van afstand, en Juventus ging de laatste minuten in met een zes pun ten voorsprong. a Toen echter bleek de kracht van Olympia pas echt. In plaats van op te geven, vocht de Groningse ploeg zich terug en de laatste minuut ging in met een gelijke stand 34-34. Juven tus had balbezit en toen Syl- vie Franzen bij een doelpo ging verkeerd werd afgestopt, mocht zij twee vrije worpen nemen. Koelbloedig schoot zij beide malen raak en had Ju ventus een 36-34 voorsprong, maar Olympia had balbezit. Even verloor de Groningse ploeg haar hoofd en toen was het gelijk afgelopen. Er werd te snel en ongecontroleerd ge schoten. De rebound was voor Juventus, dat de wedstrijd verder al passend kon uitspe len.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7