SCHIEDAMSCHE COURA JT Gedwongen „ja" tegen Mondhoek Maassluizer dient ook aanklacht tegen VARA in Éi Water trekt Gezin woont in bestelwagesitje Bewoners mogen zelf straat herinrichten Kliste PvdA drukt stempel op besluit Busfoaaiicömité is boos op Goudriaan Autobedrijf ERTAN JVa vloeken in „Sonja's Goed Nieuws Show Woonkamer uitgebrand Collé: "Ik ben geen voetveeg" Bezwaar- schriften nu naar provincie Na huisuitzeiting: Vurig pleidooi beloond: Woensdag 30 november 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no. 25972— PAGINA'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 344144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De heer H. Valk uit Maassluis heeft bij de politie in zijn woonplaats een aanklacht tegen de VAR A-televisie ingediend. Aanleiding hiervan is het vorige week op Nederland I uitgezonden programma „Sonja's Goed Nieuws Show", dat wekelijks op het scherm terugkeert cn dat wordt gepresenteerd door Sonja Barend. De Maassluizer heeft zich er buitengewoon aan geergerd dat tijdens dit programma volgens hem op een ongehoor de manier is gevloekt De poli tie heeft de klacht op grond van artikel 147 van het Wet boek van Strafrecht kunnen accepteren. „!k heb nog nooit op welk radio- of tv-programma dan ook ge reageerd", zo zegt de heer Valk boos, „maar nu is de maat dan toch vol. Ik word er toe gedwongen. Wat een laagstaand programma voor een omroep die uit verenigde arbeiders moet bestaan. Dus ook arbeiders die niet willen vloeken, of zelfs het vloeken beschouwen als een lijnrechte aanval op zijp/haar geloof'. In het bewuste programma trachtte Sonja Barend een korte discussie te leiden over het vloeken. Aanleiding hier toe was een opmerking van een Amsterdams gemeente raadslid die het maar niks vmdt dat B. en W. toestem ming hadden verleend 500 bordjes aan tramhalten en dergelijke te bevestigen met daarop de tekst „God hoort U, vloek niet!" Zowel vóör- als tegenstanders kwamen aan het woord, on der hen de bekende kolonel Boschart van het Leger des Heils. Op een gegeven ogen blik echter gaf een cabaretier een nummer ten beste, waarin volgens de heer Valk op een verschrikkelijke manier de naam van God werd mis bruikt Schiedam Bij een binnen brand is gistermidag aan de Nieuwe Haven een groot deel van een woonkamer ver woest. Het vuur in het huis van de familie Hazewinkel werd ge blust door de brandweer, die door omwonenden was ge waarschuwd. Volgens de po litie is het vuur vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in de meterkast Tijdens de brand waren de bewoners af wezig. Schiedam "Ik ben te oud om mij als voetveeg door de KSCA te laten gebrui ken. Ik ben geen loopjon getje" - in bet stadskan toor heeft wethouder voor sociale zaken Eef Collé rich ritten opwin den over een brief van de katholieke stichting voor sociaal-culturele ar beid, waarin hem werd gevraagd even contact op te nemen met de stichting, voordat de raadsvergadering zou be ginnen. De middag voor die vergadering kwam de brief pas bij Collé aan. In de raad kwam een voor stel op tafel om centrum Oost, aangesloten bij de KSCA, voor de nieuwe huisvesting in de school aan de Galilelstraat extra te subsidiëren. Over de financiële problematiek hebben de werkers van het buurtcentrum, nu aan Dr. Zamenhofstraat, een brief aan de gemeente raad geschreven, waaruit bleek dat het bestuur van de KSCA met de werkers helemaal nog geen con tact heeft opgenomen over de gang van zaken. Collé: "Het is niet mijn zorg hoe die club dat in tern oplost". Wel pleitte hij voor geldlening, om dat anders de werkers de dupe zouden worden. De raad ging unaniem ak koord. „En dat In het bijzijn van zo'n voortreffelijke vrouw", zegt hij misnoegd. „Normbesef is iets dat de makers van het desbetreffende programma totaal onbekend lijkt te zijn. Omdat ik geen lid ben, kan ik helaas mijn lidmaatschap van deze omroepvereniging niet opzeggen." De heer Valk is politiek niet in een bepaald hokje te plaatsen, evenmin is hij praktiserend- kerkelijk. „Het gaat hier om een misdrijf tegen de openbare orde", zegt hij. „Het komt met vaak meer voor dat op grond van dit artikel een aanklacht tegen iemand in dit geval een omroepvereniging wordt ingediend". De heer Van Nieuwkoop geeft toe dat hij nog nooit een der gelijke aanklacht onder ogen heeft gehad. „Wij zijn ver^ plicht ook deze klacht nor maal te accepteren, omdat het hier om een strafbaar feit gaat. Ik heb echter geen idee van de juridische consequen ties". In elk geval stuurt hij een dezer dagen de aanklacht door naar zijn collega van Hilversum, de stad waar het „misdrijf" is gepleegd. Ver moedelijk zal de politiecom missaris aldaar contact opne men met de officier van justi tie in Amsterdam. Inmiddels blijkt dat ook iemand uit het Noordhollandse plaats je Landsmeer bij Amsterdam een aanklacht tegen de VARA heeft ingediend. "«WW o Een matras is het enige comfort dat Harry en Cita Vlasveld met hun twee peuters en herdershond in de bestelwagen hebben. Schiedam Het bestemmingsplan voor Woudhoek- Noord is gisteravond dan toch door de gemeente raad vastgesteld. Met een tweederde meerderheid ging de raad akkoord. Wel zijn diverse moties van WD en PPK aangenomen, wel is verdere inspraak nu via een amendement van Yvonne Siljee (PvdA) verzekerd, wel bieek bet CDA nogal verdeeld, en wel werd de raadsvergadering ingeluid met een hooglopende ruzie binnen de PvdA-fractie. Die gespannen sfeer tekende de bijeenkomst Bovendien kwam als directe reactie op de goedkeuring aan het plan de mededeling, dat haast alle indieners van bezwaarschrif ten in hoger beroep gaan bij de provincie. V6ór de omstreden plannen in Woudhoek stemden 23 leden: de PvdA met uitzondering van Nikolaj Dielemans, de WD, die maandagavond al het weten zich gedwongen te voelen, voorts CPN-wethou- der Eef Collé en ook twee CDA-Ieden, te weten Wim Poels en Jan Egas, Van de tegenstanders spraken de door zijn fractie sterk on der druk gezette Dielemans en ook CDA-ers Rietje Taver ne en Piet Roosen zich echter uit vóór het eerst te verwezen lijken bouwplan, het herha- lingsproject-Hoom. Daarbij gaat het om 282 woningen van een discutabel karakter. Het hele bestemmingsplan omvat- 1DQ0 huizen benevens groen en recreatievoorzieningen. Zoals bekend mag worden geacht bestaan geen bezwaren tegen woningbouw, wèl tegen de manier waarop. Alle kanttekeningen van PPR- raadslid Herman Noordegraaf werden, met kleine wijzigin gen, overgenomen door de ge meenteraad. Wel bleef de ra dicaal rich verzetten tegen het bestemmingsplan en deelplan- Hoorn. In het laatste geval vond hij Dielemans niet meer naast zich, nog wel een ge slonken CDA-meerderheid o Dissident Die lemans: verbij sterd onder druk van eigen fractie.... Dat Dielemans dit compromis met zijn eigen fractie Is aan gegaan, en toch voor pias- Hoorn heeft gekozen, ver klaart PvdA-fractieleider dr. Joop de Jong met de woor den: „Onder druk zetten Is toch heel normaal in de poli tiek?" Pas na tamelijk vlakke discus sies in de raad en de nogal verwarrende stemming over SC Het water blijft trekken. Deze fietser heeft er zelfs een paar koude voeten en handen voor over om te zien hoe een sleepboot zijn uiterste best doet om een zeeschip zo goed mogelijk de Vlaardingse Koningin Wilhelmina binnen te loodsen. Een fascinerend schouwspel waarvoor je wel even van de fiets stapt,, ook al is het tegen de avond flink koud. moties, amendementen en plannen lichtte de socialisti sche voorman een deel van de sluier op: aan de raadsverga dering "is een fractiebijeen komst voorafgegaan, waarbij de emoties zo hoog opliepen dat Yvonne Sdjee helemaal de lust verging nog weerstand te bieden aan het bestemmings plan, hoewel zij felle kritiek heeft. Met tranen in de ogen liep zij uit de fractie weg. Ook Dielemans zou, verbijsterd door de autoritaire PvdA-hou- ding, briesend rijn weggelo pen. In de al voller stromende raadszaal hoorde men één van de aanstichters van de ruzie, Ruurd van der Veer, ziedend uitroepen: „Zo hoeft het voor mij niet meer!" Van der Veer hoort bij de frac tieleden, die volgens De Jong, Dielemans en Siljee verweten twee amendementen in te die nen om twee essentiele onder delen in het bestemmingsplan proberen te wijzigen, terwijl duidelijk was dat de fractie daarin met zou meegaan. De Jong: „Eer. aaneenschakeling van misverstanden". De PvdA-fractievoorritter ont kent, dat van fractiediscipline (een tuchtmaatregel voor an dersdenkende fractieleden) of van een spreekverbod sprake was. Dat er harde woorden zijn gevallen, mocht ook blij ken uit het feit dat Dielemans en Süjee pas een uur na aan vang ter vergadering versche nen, Aan wegblijven is vol gens hen met gedacht Siljee: „Ach, het hoort erbij...". Het was de eerste, en tevens laatste, openbare vergadering over het Wo udhoekbes tem- rmngsplan dat Dielemans zweeg. Schiedam Een heel Schiedams gezin leeft ai veer tien dagen in een bestelwagen, Harry en Cita Vlasveld zeggen daar met hun twee peuters en herdershond toe gedwongen te zijn nadat zij in de Nicolaas Beetsstraat uit huis zijn gezet. Over het verblijf in een oude groenkleurige Ford Transit, die *s nachts ergens op een parkeerplaats wordt neerge zet, zegt de 26-jarige Schie dammer: „Het is flink koud. Zondag hingen de ijspegels aan het dak Door de koude wordt het dan ook steeds minder leuk. *s Morgens om half vijf moeten mijn vrouw en ik er met de anderhalf jaar oude Ricardo, de vijf jaar oude Chantal en de hond Attack weer uit omdat mijn broer dan de auto no dig heeft. Bar slecht alle maal, maar bij de familie is nou eenmaal geen plaats". In opdracht van Fabrikwartier BV zijn zij veertien dagen geleden door een deurwaar der op de keien gezet. Het gezin had een schuld rond de 800 gulden. De huur had den zij al een tijd niet be taald uit protest tegen het achterwege blijven van ach terstallig onderhoud, zoals een verstopte w.c. De acht man sterke politiebewaking bij de uitzetting aan de Nico laas Beetsstraat 4 noemt Vlasveld overdreven. Zijn twee jaar jongere vrouw hierover: „De helft van de huisraad hebben ze wegge gooid. Een wiegje met speel goed werd bijvoorbeeld zo maar kapotgesmeten. Uit weggegooid vuil heb ik nog wat sieraden moeten halen". De spullen liggen nu in een gemeentelijke opslagplaats aan de Boterstraat. Het gezin, dat ook een nacht in het politiebureau heeft ge slapen, loopt de deur plat "dij het gemeentelijk bureau huisvesting en de sociale dienst. Ze 2eggen dat ze van het kastje naar de muur worden gewezen. Cita: „In de Aleidastraat staat al ja ren een woning leeg. Als we over een week of veertien dagen mets hebben, kraken we dat, want met Kerstmis wil ik toch wel in een huis zitten". Extra probleem bij dit alles vormt Harry's vrees dat een sociale uitkering per 1 de cember wordt stopgezet om dat hij werk heeft gewei gerd, dat hij - naar zijn ei gen zeggen - van de arts met mag doen. „Ik ben al 4 jaar aan het proberen om me van hogedruksp uiter om te laten scholen voor het Horecavak. Toch boden ze werk aan van kassenbouwer. Maar ik mag helemaal met sjouwen", al dus de Schiedammer. VI aardigen De bewoners uit de Arnold Hoogvl ietstraat in de Vlaardingse oostwijk mogen zelf hun straat gaan „herinrichten". Tijdens de gisteravond gehouden verga dering van de raadscommissie van veriteer en vervoer heeft wethouder Bas Goudriaan hen uitgenodigd een plan hiertoe in te dienen. Goudriaan besloot dit. nadat twee bewoners uit deze straat, de heren R. Judels en J. Moer man, tijdens het vragenhal- fuurtje een vung pleidooi hadden gehouden voor wat zij noemen „het wegnemen van de snelheid m onze straat". Reeds maandagavond had laatstgenoemde tijdens de vergadering van de commissie van stadsontwikkeling een schot voor de boeg gelost „Als er niets gebeurt, dan gaan wij tot actie over", had de heer Moerman dreigend gezegd. Zover is het lang met gekomen. De commissieleden, inclusief de wethouder had den best begnp voor de ver keersproblemen in deze oude, smalle, maar drukke straat. Het was met de eerste keer dat de bewoners bij de gemeente aan de bel trokken. Een jaar geleden al hadden zij om meer groen en verkeers bel em merende maatregelen ge vraagd. Vanwege technische cn financiële problemen had de gemeente lot nu toe met tegemoet kunnen komen aan deze verlangens. Nieuwe acties volgen: Vlaardingcn De leden van het comité Actie Busbaan rijn boos over uitlatingen van wethouder voor verkeer en vervoer Bas Goudriaan. Deze heeft laten weten, dat hij het niet riet ritten om de Komhoeniaan in Holy-Noord weer open te stellen voor het autoverkeer. De Komhoeniaan en Parijslaan zijn afgesloten om de RET- bus 52 (ook taxi's en fietsers mogen gebruik maken van de weg) vnj baan te geven- In oktober is aan Goudriaan een handtekeningenlijst overhan digd, die door bijna zevenhon derd mensen ondertekend is. In het begeleidend schrijven stelde het comité vorige maand, dat meer acties zou den volgen als vóór half no vember geen bevredigend ant woord van de gemeente zou zijn ontvangen Inmiddels is dat. "ultimatum" verstreken en nieuwe stappen zullen nu ondernomen worden. De actievoerders stellen: "Ge lukkig ligt de beslissing over de busbaan niet alleen m han den van deze wethouder Goudnaan. Om de actie op democratische wijze te beoor delen, hebben we burgemees ter en wethouders, de politie en de RET uitgenodigd voor het bijwonen van een openba re bijeenkomst samen met be woners uit Holy". Deze bijeenkomst vindt plaats donderdagavond 15 december in zaal De Deel in de Speel- Werkhoeve. Wel zal eind januari van het volgend jaar een begin wor den gemaakt met het herin- richten van negen straten in de Oostwijk, waaronder de Willem Beukelszoonstraat. Daar is ook al eens actie ge voerd. De Arnold Hoogvliet straat behoort echter niet tot de „gelukkigen". In eerste instantie reageerden de twee bewoners uit de A. Hoogvï ietstraat erg boos. „Ais je maar de straat op gaat en demonstreert, dan wordt er wel wat voor je gedaan", rea geerde de heer Judels Bitter. Wethouder Goudnaan was het hier met mee eens, omdat het gaat om het hennnchten van een heel blok straten en met alleen de Willem Beukels zoonstraat Teneinde raad vroeg Judels, zelf ambtenaar bij de gemeentelij ke plantsoenendienst, of het dan niet mogelijk is dat de bewoners zelf de straat henn- richten. „Het hoeft allemaal met zo duur te zijn", zo stelde hij. „Het gaat er ons om de snelheid uit de straat te ne men. Dat kan door gezellige bielzenbakken met planten en bloemen te plaatsen. Op deze wijze kan het zwaardere ver keer worden tegengehouden. Nu dendert talloze malen per dag een vrachtwagen door de ze smalle straat De huizen staan ervan te schudden. Ze zijn niet eens onderheid In eerste instantie wilde wethou der Goudnaan daaraan niet tegemoet komen. Echter, van uit de raadscommissie kwam hulp van met name Floor Quast (WD), Rien Lensvelt (SGP/GPV), mevrouw M. Bel- lingwout en Willem Kwakkel- stem (P.P R.). Na overleg met ambtenaar In 't Veld, specia list op het gebied van herin richtingen en woonerven, toonde Goudnaan zich bereid aan de verlangens van de Ar nold Hoogvlietstraatbewoners tegemoet te komen. V. DEVENTERSTRAAT 11 Koopavond geopend! Jl:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1