Renovatie huizen Indische buurt spoedig van start CDA tegen wijkenpotje Vlaardlngs crematorium op lange baan geschoven Makkelijker naar HAVO Vlaardmger Carol Smits nieuwe trainer TOGB Voorlichting aan buitenlanders kost 12 mille Man steekt eigen huis ie brand Vrolijke boel bij Ted Directeur (55) valt van ladder SCHOOLRAAD WIL AF VAN „PUNTENREGELING" Basculebrug voor Buitenshuis De boom komt er weer aan Vrijdag 2 december 1977 102de jaargang no, 25974 e PAGINA'S onafhankelijk dagblad SCHIEDAM EN KETHEL Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 Schiedam Tijdens zijn werk is gistermiddag de heer W. G. (55) directeur van een Scbie- damse firma, van een ladder gevallen. Daarbij brak hij zo wel linkerpols als linkerheup. In het gemeenteziekenhuis is hij opgenomen. Bovenop een vier meter hoge staaistraalmachine, bij Kxaaijema BV aan de Stric- Idedeweg, had G. werkzaam heden willen verrichten. Bij het beklimmen van de ladder greep hij echter mis. Vlaardingen De in de actieve trainerswcreld nog onbekende Vlaardinger Carol Smits (2S) is de nieuwe trainer geworden van de Berkelse derde klasser TOGB. Hij is de opvolger van Nico van der Toorn, die te kennen had gegeven van zijn contract te worden ontheven. Carol Smits, leraar lichamelijke opvoeding, volgt in Zeist de B-cursus. Als trainer was hij eerder actief bij het Delftse Delfia als jeugdtrainer en bij hockeyvereniging Spirit Vorig jaar sloot hij zijn carrière als actief voetballer af bij Hïllegersberg. Daar voor speelde hij bij het Rotterdamse Leonid as en CSVD en Delfia (beide in Delft). Voorlopig zal Smits alleen dit seizoen bij TOGB volmaken. a Carol Smits Vlaardingen De reno-' vatie van de 54 Sim plex- 'en. Duplexwonïn- gen in de Indische buurt in Vlaardingen is nu definitief. voren moeten regelen. Nu moeten we dat alsnog doen, want er is misbruik gemaakt van ons vertrouwen. En ik geloof dat zoiets best lukt", aldus de secretaresse. Schiedam De bewoners- vereniging Scfaiedam-Oost heeft het vertrouwen in de gemeente opgeïegcL Men wil niet meer samen werken voor de inspraak is verbeterd. Aan het col lege van burgemeester en wethouders is dit schrifte lijk meegedeeld. Het bestuur vindt dat bewoners bij beslissingen over hun buurt v/orden uitgesloten. Te vens ageert men tegen het feit dat het bestuur geen inzage krijgt in bepaalde gemeente lijke stukken. Dat alles zou vooral naar voren gekomen zijn bij de herbestrating van de SneUiussingel, Buys Ballot singel en omgeving. „De bewoners worden bij beslis singen uitgesloten. Door ze te weinig informatie te geven worden ze zodanig gemanipu leerd dat ze gewoon wel hun fiat voor de plannen van de gemeente moeten geven", zegt Corrïna Bosveld, secretaresse van de vereniging, „het is ei genlijk nepïnspraak. Als de mensen ergens op tegen zijn kunnen ze helemaal niets gaan krijgen". De fout zit 'm volgens Corrina Bosveld ook een beetje bij het bestuur. Door een communi- catie-stoomisje bij het vertrek van voorzitter Lex van den Heuvel dacht men dat er af spraken waren gemaakt en dat alles keurig was geregeld. Kort geleden bieek dat echter niet het geval te zijn. „We hadden een en ander van te- Verwacht wordt, dat nog vóór 1 januari door aannemingsbe drijf Panagro BV een begin wordt gemaakt met de werk zaamheden. Dit bedrijf heeft- de gemeente Vlaardingen reeds laten weten dat het de capaciteiten heeft om op zeer korte termijn te starten. Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft eergistermiddag zijn goedkeu ring verleend aan het raads besluit van woensdag 29 juni, waarin akkoord werd gegaan door de voltallige gemeente raad met het beschikbaar stel len van een krediet van 5,5 miljoen gulden voor de op knapbeurt van de Simplex- en Dupiexwoningen. De positieve beoordeling van GS wordt in de loop van de volgende week officieel be kend gemaakt aan het college van B en W. Pas op het mo ment, dat het schrijven van GS in de brievenbus op het stadhuis is gevallen, kan van af de gemeentelijke afdeling voor stadsontwikkeling offi cieel contact worden opgeno men met de aannemer, die na een meervoudig onderhandse aanbesteding is uitgekozen. Temidden van de Sin- terklaasdrukte wordt op het Liesveld het Vlaardingse winkelcen trum druk gewerkt aan paviljoen 't Praat je. Nog maar kort gele den is door wethouder IJsbrand van der Vel den de eerste paal ge slagen. Het toekomstige horeca-ctablissement begint echter zijn vor men af aardig aan te nemen. Als het bouwwerk klaar is, kan Straatje-eige naar C. Huisman ver huizen. Nu zit hij nog in zijn café aan de Waalstraat nummer 14, maar daar moet hij weg, omdat die plek be bouwd gaat worden. Do oplossing van de schoolraad staat vernield in een brief aan het college van burgemeester en wethouders: Alle leerlin gen met een MAVO-dipIoma moeten in principe kannen worden toegelaten tot het KA- VO-onderwijs." VO. Tenzij de MAVO-oplei- ding is gevolgd aan dezelfde scholengemeenschap. Vlaardingen De schoolraad pleit ervoor dat leerlingen van de MAVO soepeler kun nen doorstromen naar de HA VO. In de latstgehouden schoolraadsvergadering is over deze kwestie gesproken en de wens geuit, dat het toelatingsbeleid van de HA- VO-scholen moest worden versoepeld. In de gemeente Vlaardingen kan momenteel een leerling met een MAVO-diploma en minder dan 39 punten op het eindexamen, niet naar de HA- crematorium te stichten, stelt het Vlaardingse college in de brief aan de raadscommissies: "In verband hiermede hebben wij besloten voorals nog geen verdere plannen met betrekking tot de bouw van een crematorium uit te doen werken". Dit wil echter bepaald niet zeggen, dat B en IV het stichten van een Vlaardings crematorium niet zien zitten. Dat blijkt uit een andere brief van het college aan het openbaar lichaam Rijnmond, waarin verzocht wordt een meerja- renplanning voor crematoriumvoorzieningen op te stellen voor het gehele Rijnmondgebied. Zo wordt Rijnmond bericht: "Wij hebben de mogelijkheid bezien om aan de Algemene Be graafplaats Holy een cremaxorium toe te voe gen. Het blijkt echter, dat een dergelijk plan kan worden doorkruist door activiteiten in andere (Rijnmond)gemeenten". Een voorbeeld hiervan is de bouw van het crematorium op de Rotterdamse begraafplaats Hofwijk. Dit èn zoals reeds vermeld de Schiedamse plannen hebben voor Vlaardingen meegespeeld om voorlopig af te zien van een eigen cremato rium. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen wil nabuurgemeente Schiedam niet gaan „beconcurreren met het bouwen van een crematorium. De 454 woningen in de Indische buurt worden voorzien van nieuwe kozijnen. Tevens wordt een dubbele beglazing aangebracht. Dit alles ter ver- betering van het woongerief. Nadat de herstelwerkzaamhe den zijn uitgevoerd, wordt aan de bewoners een jaarlijk se huurverhoging doorbere kend van tweëenhalf procent van de opknapkosten per wo ning. Binnen de schoolraad is men het er echter over eens, dat het eindexamen „slechts" een momentopname is. „Daarom is de huidige regel in strijd met de doorstroming van leer lingen als bedoeld in de Mam moetwet", zo stellen de leden van het Vlaardingse onder wijsbegeleidingsorgaan, „de gemeente Rotterdam kent de ze „39 puntenregeling" niet. Deze is door de gemeenteraad afgeschaft Zodoende gaan de leerlingen met minder dan 39 punten nu naar Rotterdamse HAVO's, waardoor voor de scholen in Vlaardingen onno dig leerlingen verloren gaan." "Het lijkt ons niet juist, gelet op het stadium waarin het Vlaardingse plan verkeert, thans concurrerend in de richting van de gemeente Schiedam te treden", stellen burgemeester Wim Kieboom en zijn wethouders in een brief aan de leden van de raadscommissie voor financiën, volksgezondheid en die van stads ontwikkeling. In dit schrijven staat, dat eerder dit jaar een oriënterend gesprek heeft plaatsge vonden over de eventuele bouw van een crema torium. Geconcludeerd werd toen dat de spe ciale Studiecommissie Crematorium wel zou moeten doorgaan met haar studie. De commis sie zou wel bij de opstelling van een nieuw plan volgens B en W óók de aspecten van plannen van andere gemeenten moeten betrekken. Aangezien de gemeente Schiedam inmiddels be kend heeft gemaakt op korte termijn een eigen Den Haag Een 35-jarige tuin der uit 's-Gravenzande is door de Haagse politierechter ver oordeeld tot een boete van vijftig gulden wegens het op zettelijk beschadigen van an dermans auto. Naast de boete moet de man ook de schade betalen. De tuinder had zich voortdu rend geërgerd aan een auto die stond geparkeerd in een smalle straat waar hij dage lijks doorheen moest Schiedam De gemeente wil 12 mille gaan uitge ven om informatie aan buitenlanders door te geven. Door een keer per maand een pagina een plaatselijk advertentieblad vol te zetten met mededelingen in het Turks, Spaans, Marokkaans en Nederlands hoopt men een zekere integratie te krijgen van de buitenlander binnen de Schie damse samenleving. Schiedam De brug voor de in aanbouw zijnde Buitensluis wordt woensdag 7 de cember aangebracht. De basculebrug wordt in Schiedam-Zuid met ponten aangevoerd. Een kraan zal vervol gens het gevaarte op de juiste plaats aan brengen. In verband met deze werkzaamheden is de Buitensluis woensdag en mogelijk ook don derdag gesloten voor al het scheepvaartver keer. Schiedam Op verdenking van brandstichting is de 41-jarige Piet K. aangehouden. De Schiedammer zou gistermorgen ge tracht hebben zijn eigen woning aan de Laurens Costeistraat in brand te steken. I-UZIM»,', "Vóór het vuur zich kon uitbrei den hadden buren reeds het brandende bankstel met een emmer water geblust De gea larmeerde brandweerlieden behoefden daardoor 's mor gens om vier uur in Oost niet in aktie te komen. recherche papier en lucifers waarmee de zaak zou zijn aangestoken. De reden van de brandstichting is volgens de politie nog niet vastgesteld. Daar wordt K. nog over aan de tand gevoeld. In de buurt is echter bekend dat de man aan de drank is en de nodige gezinsmoelijkhedeu heeft In de gemeentewoning vond de Gisteravond is op de vergadering van de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken besloten om te onder zoeken of ook teksten in het Engels gegeven moeten worden. Dat werd gedaan op verzoek van de PvdA-er Ruurd van der Veer, die meent dat er toch vrij veel Engelsen in Schiedam zijn. Het ministerie van CRM wordt nog benaderd voor een zogeheten experimentsubsidie. De raadsleden die gister avond aanwezig waren, waren evenwel van mening dat dit plan doorgezet moet worden, ook al komt het rijk niet over de brug. Hetzelfde geldt voor de steun van de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers in Rotterdam die is gevraagd voor tien procent de kosten te delen. Met het Tolkencentrum Zuid-Holland, eveneens in de Maasstad, wil men een regeling treffen voor het vertaalwerk. Ruim driehonderd mensen zijn gisteravond afgeko men op swingin Ted Easton, momenteel Neerlands grootste muzikant op het vlak van happy jazz, ofwel pure dixieland. Het Schiedamse Passage Theater was niet vol. Toch was het een vrolijke boel, waarbij stevig werd gehost en geklost. Een dansende meute, die de stoelen niet nodig had, heeft met volle teugen genoten. Schiedam Op de Koemarkt wordt ook dit jaar weer een grote Zweedse kerstboom 'ge plaatst. Het groene gevaarte is zoals gebruikelijk een ca deau van Sandvik Nederland BV. De feestverlichting in de boom wordt dit jaar ontstoken op donderdagavond 8 december. Om half acht wordt die ceremo nie verricht door burgemeester Lems en Sandvikdirecteur Nel len. Medewerking aan het ge heel verleent de harmoniever- eruging Harpe Davids. Schiedam Met een valse sleu tel heeft een dief zich toegang verschaft tot een kelderbox aan het Bachplein. °e man ging aan de haal met de racefiets van de 36-jarige administrateur F. N... De be woner van de wijk Groenoord heeft aangifte gedaan bij de politie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1