SCHIEDAMSCHE COURAIYT Dolle pref et Sint MEER WONINGEN AAN KORTE HAVEN FAMILIE SCHOTEL WEIGERT RENOVATIE PvdA: opbouwwerk kwam er bekaaid' af mm-:* Na sloop Dralle-faforiekï Weer nieuwe school Noord voor Holy- ENIGE VAN DE 146 HUURDERS Acht ton voor extra meubilair Aanrander van 15 vrouwen voorgeleid Automobilisten glijden uit Naaicur.'*,f; Gemeente koopt Aarde en Zon Kort geding of gewoon laten zitten? Cafébaas ia eigen &aak neergeslagen Even afkoelen na 't vuurwerk baandag 5 december 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - 102de jaargang no. 25975 8 pagina's* SCHIEDAM EN KETHEL ümitimtmiiimmiiiJiiiiiiiiiiiiiiis Schiedam/Vlaardingen In het afgelopen weekeinde heeft de Goedheiligman onder meer een bezoek ge bracht aan de Scho lengemeenschap West- land-Zuid in Vlaardin- gen en aan het dienst encentrum De Vier Molens in Schiedam. In de scholengemeenschap was het vrijdagmiddag dolle pret voor kinderen van de „Reddingboot", die door de ze school een Sintnicolaas- feest aangeboden kregen. klaas vieren in de Vlaar- dingse scholengemeenschap. Vrijdag was het reeds de elfde keer. Met een in de afgelopen weken georgani seerde koek-en-zopie-actie, de verkoop van boterletters en een disco-avond brachten de leerlingen voor het feest bijna drieduizend gulden bijeen. Dat de kinderen het initiatief van de scholieren op prijs stellen blijkt wel uit de woorden van mevrouw Slingerland van de Redding boot: „De kinderen vinden het geweldig leuk. Ze praten dan ook vele weken over dit feest Ik ben de school dan ook erg dankbaar". Feest voor de kinderen van de Reddingboot in de scholengemeenschap West-Zuid e Eveneens dolle pret in de Vier Molens iiiiimiitiiiiiinuunwniuiuitiuimunuiiinmiiLuimtmuiiiDiiiiiiiiiuiiiiiniiiuiiiiiiuiiiiuiiiiiiiriiiiisiimmuiiiitiiiiiniiinirnninumniiuiiiniriiMiuuiiiiinitinimiriiuiiiimiitiitniiiiiiiiniiiiuinituuiuisiiiniiiniiiiimiiniiuiiitiiimiiniiiiiiuuMiiuiiiitiiiiuuitiiiiuHunuiinitiMtmiimiiiiiiiuuniiiiiHininiimu^ Poppenkast, snoep, limona- In de Vier Molens was de pret Maassluis Een gedee1 va. s het meubilair van de g<- 'wer - tesecretarie aan de Guvert van "Wijnkade in Maassluis zal niet kunnen meeverhuizen naar de nieuwe huisvesting van het Maassluise ambtena renkorps bij Koningshoek. De thans aanwezige bureau- en werkstoelen zijn kwalitatief slecht Het college van B en W acht het dan „zeer wense lijk dat de werkstoelen door stelmogelijkheden kunnen worden aangepast aan de li chaamsbouw van de gebrui ker". In een raadsvoorstel, dat vol gende week dinsdag zal wor den behandeld, verzoeken burgemeester Theo vein Dijke en de zijnen: „Aan de hand van een zo sober mogelijk op zet worden de kosten van het aan te schaffen meubilair ge raamd op een bedrag van 810.060 gulden. Wij stellen voor in te stemmen met het beschikbaar stellen van het nodige krediet". Schiedam Aan de officier van justitie in Rotterdam is de 17-jaxige Schiedammer R.B, voorgeleid. e jongen, die onlangs werd aangehouden, heeft bekend in Schiedam en Rotterdam vijf tien aanrandingen te hebben gepleegd. In de periode van. augustus tot november zou hij zich drie mad schuldig heb ben gemaakt aan exhibitionis me. Na het verhoor van de Schiedammer bleek dat voor slechts zeven van in to taal achttien overtredingen aangifte bij de politie was ge daan. Vlaardingen Twee Vlaar- dingse automobilisten hebben zich het afgelopen weekeinde verkeken op gladde wegen. Zaterdagochtend raakte de 72-jarige J,S. met zijn voer tuig in een slip. Dit gebeurde op de Maassluissedijk ter hoogte van kunstmestfabriek Windmill B.V. De automobi list kwam tot stilstand op de' grasstrook aan de noordzijde van de dijk, nadat zijn wagen over de kop was geslagen. De man liep geen verwondingen op. De auto liep aanzienlijke schade op. Op de Galgkade verloor de 23- jarige Vlaardinger J. van de B. de macht over zijn stuur, eveneens door bevriezing van' het wegdek. Hij kwam tot stil stand tegen een lichtmast Ook hij liep geen verwondin gen op. Maassluis De belangstelling voor de naaicursus voor Turkse vrouwen blijkt groter dan aa- .v*j kelijk verwacht werd. öe lessen e worden gehou den in l.hm.o.-school De Vliethorst aan de Jan Luyken- straat 1 zullen nu naast' woensdag- ook dinsdagavond plaatsvinden. De cursus omvat voorlopig een twintigtal lessen. de, muziek en vooral de ca deautjes die de kinderen persoonlijke van de Sint in ontvangst mochten nemen, maakten het feest tot een waar succes. De kinderen die te gast waren bij West- land-Zuid zijn kinderen uit probleemgezinnen die wor den opgevangen door de Rotterdamse organisatie de Reddingboot Het is overi gens niet voor 't eerst dat de Rottend ammertj es Sinter- niet minder. Daar hield za- terdag de Stichting Gespe cialiseerd Jeugd- en Volwas- j senenwerk een Sïntnicolaas- feest dat klank als een klok. j Vlak voGr de komst van de j Goedheiligman was de span- i nifig te snijden, maar toen j de oude Spanjaard en zijn j knechten eenmaal hun ge- zichten hadden laten zien, j was ook hier dolle pret j troef. Temeer daar er geen stoute kinderen waren. Schiedam Bij de nieuwbouw op de plaats van de oude Dralle-fabriek komen meer woningen dan aanvankelijk gepland. Het bouwplan voor de Schiedam.se Korte Haven wordt aangepast. Op de, hoek van de Elzensteeg komen volgens het nieuwe ontwerp zo'n twintig woningen; de meeste met twee kamers, maar toch ook nog een. paar met vier kamers. Voor het oude plan, dat twaalf woningen voor al leenstaanden en drie een gezinswoningen omvatte, kreeg de exploitatiemaat- schappij Kavel BV geen toestemming van de pro vincie. Net als bij het eer ste plan komt er ook kan toorruimte. Deze komt op de begane grond, onder de woningen. Voor 25.000 gulden Maassluis -BenW van Maas sluis zijn helemaal onderste boven van de plastiek met mozaïek, getiteld „Aarde en Zon" van de kunstenaar J. van Kralingen. Zo zeer zelfs, dat zij de raad hebben voor gesteld dit te kopen. Het zal een mooi plaatsje krijgen in het stadskantoor dat volgend jaar oktober gereed zal zijn. Het kunstwerk kost 20.000 gul den en daar komt nog eens 5000 gulden bij voor de sok-, kei Am-de en Zon" ondervond tij dens het vorig jaar in het gemeentemuseum gehouden expositie („Het Gat van Maas sluis") veel waardering, zo schrijven BenW aan de raad sleden. En conversator Jan Rohn van het gemeentemu seum spreekt over een aan winst voor het gemeentelijke kunstbezit. Zelfs de architect van het in aanbouw zijnde stadskantoor gaat er mee ak koord. Alvorens dinsdagavond een be slissing te nemen mogen de raadsleden „plaatjes kijken", want bij het voorstel bevinden zich enkele kleurenfoto's van de plastiek. De grote moeilijkheid in dit pre ject betreft twee oude pande: die midden in het rijtje van d al vijf jaar leegstaande haarws terfabriek staan. In tegenstel ling tot de overige gebouwei mogen deze niet worden ge sloopt omdat ze op de monu mentenlijst staan. De nieuw bouw moet er worden ingepas en ernaast worden aangepast „Het opvullen van die oude gater geeft altijd wat problemen. Dai is heel wat anders dan nieuw bouw in een weiland", aldus Kaveldirecteur A. B. Krauwel, „we zijn twee jaar met dit plan bezig en weten nu wat kan en wat niet kan". Het nieuwe plan, dat nog niet is uitgewerkt, moet nog worden besproken met on dermeer de rijksdienst voor de monumentenzorg in Zeist en de gemeente. Met de gedeeltelijke sloop van de Draliep anden en de daarop vol gende nieuwbouw zal dan ook niet voor de tweede helft van het volgend jaar worden begon nen, zo is de algemene ver wachting. Vlaardingen Wethouder van onderwijs Ton Kloots en de vice-voorzitter van de Vereni ging voor Christelijk School onderwijs ML Baas hebben vrijdag samen de eerste paal geslagen voor het te bouwen scholencomplex in het weste lijk deel van Holy-Noord. Vlaardingen heeft in het oos telijk deel van Holy-Noord reeds een complex, dat irj gro te lijnen dezelfde opzet heeft. Een verschil is echter, dat de twee scholen in dit project tegen elkaar gebouwd wor den, terwijl in het reeds be staande complex een tussen ruimte tussen twee scholen aanwezig is. Het geheel omvat een openbare en een protes tants-christelijke school (zo wel kleuter- als basisonder wijs) met een totaal van ne gentien leslokalen. Daarnaast een gemeenschappelijke cen trale ruimte en gymnastieklo kaal en een peuterzaal. Met het project is een bedrag van bijna vijf miljoen gulden ge moeid. De gemeente meent hiermee het nijpend tekort aan ruimte voor het onderwijs te beëindigen. In augustus moet de eerste fase van de bouw ten oosten van de Al- bert Schweitzersingel gereed zijn, terwijl de rest daarna binnen een half jaar gereali seerd wordt. HiiiimiiiitiiiiiiniiiiüUüHiiuHitiiiiiiitiiuiiiiiiiiiiiiiumiuiimkiimiiiiuiiiuiiitimüiuiüiiiijiiiiiiiiH Vlaardingen Houdt "harde weigeraar" C. M. Schotel stand? Dat Is de brandende vraag die momenteel de gemoederen in de Indische buurt nog steeds bezighoudt De heer Schotel woont in een William Pontwonmg aan de Lombokstraat 7 in Vlaardingen. Zoals bekend is men dit complex van 146 na-oorlogse woningen aan het renoveren. Alle bewoners hebben met deze grootscheepse opknapbeurt ingestemd, met uitzondering van Schotel. Deze heeft zijn standpunt al verschillende malen duide lijk naar voren gebracht: "Er mag aan mijn huis van alles gebeuren, maar slechts op kosten van de gemeente!" Daarmee weigert de Lombokstraatbewoner dus de voor gestelde huurverhoging van tweeënhalf procent nam de renovatie. Die extra huur bedraagt plus minus 125 gulden per maand. Met de renovatiewerkzaamhe den van de William Pontwo ningen loopt het vrijwel op rolletjes. Na de Imnlindesin- gel, Balistraat en Soendalaan, wordt nu de Lombokstraat (even nummers) aangepakt Half januari komt echter pand nummer 7 in genoemde straat aan de beurt: het huis van de familie Schotel. De gemeente mag de harde wei- Schiedam "Het op bouwwerk is er be kaaid afgekomen. On danks aandringen van uit de fractie zijn geen opbouwwerkers aange steld. Wel hebben de wijk- en bewonersver enigingen officieel er kenning gevonden en worden deze nu gesub sidieerd. In de loop van de zittingsperiode is de fractie tot de conclusie gekomen, dat onze stad te klein is voor wijkra den en dat de wijk- en bewonersvereni gingen een meer en meer alge mene functie gaan ver vullen". Deze opmerkingen staan in een overzicht, dat de PvdA in Schiedam heeft gemaakt van wel of niet bereikte doelstel lingen sinds in 1374 een nieu we gemeenteraad aan het werk ging. Nu nieuwe verkie zingen voor de deur staan, heeft'de partij op die periode terug willen blikken Samen met de nieuwe Voorwaarts, het socialistische partijblad in Schiedam, verscheen het overzicht dit weekeinde. Op uiteenlopende problemen wordt duidelijker en concre ter, ingegaan dan PvdA-frac- tieleidex dr Joop de Jong deed tijdens de begrotingsbehande ling. Dat de toegankelijkheid tot het gemeentelijke apparaat groter is geworden, is één van de conclusies. Benadrukt wordt nog eens, dat de voorlichting te wensen overlaat en dat nog steeds niet gelukt is een bete re officiële communicatie bij de gemeente te realiseren. Volgens de PvdA zouden meer hoorzittingen moeten plaatsvinden, al worden amb tenaren al steeds meer inge schakeld bij voorlichting aan de bevolking. "Het stelt teleur, dat de ge meente wel gebruik maakt en niet .de mogelijkheden tot part-ti me werk heeft bevorderd", is een opmerking in het hoofd stukje over werkgelegenheid. Bij bet gedeelte over milieu valt op: "Het stoppen van het gebruik van plastic huisvuil- zakken blijft een ideaal, zo lang nog geen goede, alterna tieve zak gevonden is". Ook wordt erop gewezen, dat bij de gemeente nog altijd geen ecoloog/bioloog is aange steld en dat een ander plan. het uitbrengen van een huis houdboekje voor materialen en energie, niet haalbaar was. Opzienbarend is de uitspraak, dat leegstand bij woningen van gemeente en corporaties vrijwel niet voorkomt Dat op wijkniveau nog veel moet ge beuren op het gebied van ge zondheidszorg, staat volgens de PvdA-fractie vast. .Blijer is de partij met vooruit gang op het gebied van re creatie (aanleg van park Ke- thel, de natuur haar gang la ten gaan), met een verbeterde verkeerssituatie rond enkele scholen en met een op handen zijnde beleidsnota van wet houder drs Rentier Scheeres over een aanpassing van de grondpolitiek, waarhij grond- uitgifte voor nieuwe vestigin gen aan enkele voorwaarden moet voldoen. Woensdagavond 14 december volgt een openbare ledenver gadering van de PvdA-Schie- dam. Schiedam De eigenaar van de Riobar aan het Rubensplein, de veertigjarige Cor van der V., is zaterdagmorgen rond vier uur in rijn café neergeslagen. Hij werd naar het Gemeentelijk Ziekenhuis ver voerd voor verdere behandeling van rijn opgelo pen verwondingen. Dit alles was het gevolg van het „vereffenen van een oude betalingskwestie". Hierbij waren de Rotterdammer P.P. (31) en de Schiedammer A. van der T. (64) betrokken. P. begon met vechten en werd later bijgestaan door Van der T. Cafébaas Van der V. kreeg nog hulp van de 18-jarige Rotterdamse C.B, Maar ook rij belandde met een hersenschudding in het Gemeentelijk Ziekenhuis. De twee vechtersbazen P. en Van der T, werden meegenomen door de politie en op het hoofdbu reau aan een verhoor onderworpen. Proces-ver baal is nog niet opgemaakt Van het voorval is namelijk nog geen aangifte gedaan. geraar niet zomaar uit rijn huis zetten, vervolgens voor zo'n 65.000 gulden aan het pand vertimmeren en hem dan een huurverhoging door berekenen van pakweg 125 gulden. Dat mag niet. Er rijn twee mogelijkheden: O öf de familie Schotel blijft gewoon in haar woning zitten, zonder dat er iets aan gereno veerd wordt (naastliggende panden 5 en 9 worden wel opgeknapt; voor pand 7 zal dan een zogeheten overgangs constructie moeten worden gevonden met uiteraard de bijkomende financiële conse quenties); 0 öf de gemeente Vlaardingen spant een kort geding aan te gen de harde weigeraar. Als de gemeente dit wint, dan moet de heer Schotel zijn huis verlaten of hij moet instem men met de renovatie en de daarmee samenhangende huurverhoging. In beide gevallen komt een aan tal problemen om de hoek kijken. Als bijvoorbeeld een overgangsconstructie moet worden uitgevoerd, dan zal dat het toekomstig aangericht van de Lombokstraat zeker niet ten goede komen. Ander zijds is het nog lang niet zeker dat de gemeente een mogelijk kort geding kén winnen. Aanstaande donderdag krijgt de heer Schotei'bezoek van Wil liam Po ntprojectgrcepcob reti na tor Dick Doolaart en archi tect Joh. van Pelt. De bedoe ling is om dan nog eens alles op een rijtje te zetten en even tueel tot een oplossing te ko men. Geen enkele garantie kan echter op voorhand wor den geboden. Doolaart zegt zelf: "De heer Schotel is een uiterst beminnelijk man. Hij ziet die renovatie echter niet zitten. Dat vindt hij gewoon weg niet nodig". Ook Dick Doolaart weet niet hoe deze zaak tot een goed einde ge bracht zal kunnen worden. Hij zegt "Het aanspannen van een kort geding is natuur lijk niet zo'n vriendelijke me thode- Maar aan de andere kant is het wel een lelijk ge richt dat één enkel woninkje niet is gerenoveerd". Deze week ontvangt het college van burgemeester en wethou ders een brief van coordina tor Doolaart, waarin onder meer het verzoek gedaan wordt dat ook één of meer leden van het college in con tact treden met harde weige raar Schotel Schiedam Twee baldadige vuurwerkafstekers hebben za terdagavond een poosje op het politiebureau moeten af koelen. Op het Schubertplein in G roenoord was het tweetal actief. De bewoners waar schuwden de politie. Deze liep de jongens, de 16-jarige B.K.- en de evenoude A.P.X., al spoedig tegen het lijf. B.K. liet blijken, dat hij de belangstel ling van de politie niet waar deerde, Kij nam de bokshou ding aan. Even later zaten K. en K. (geen broers) op de Lange Nieuwstraat om tot rust te komen. Na een uur werden beide jongens heenge zonden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1