Vollev'68 verrast concurrent DRZ werkt aan door braak f sport\ N_kort/ Inventus trekt zich weinig vasi tumult aan Schiedam meedoen Trainer Hoppener: ,Jn principe driemaal per week trainen" BASKET BOYS: ZONDER MOEITE Korfbal- programma midweeks Van Rossimi winnaar DINSDAG 13 DECEMBER 1977 0 Excelsior M. is de eerste club uit bet Waterweggebied, die zijn besluit over de trai ner in het nieuwe seizoen al heeft meegedeeld. Van wie het initiatief is uitgegaan (be stuur of trainer Leen Admi raal) doet niet ter zaken. Bei- de hebben nu ruim de tijd naar iets anders uit te zien. De positie van de Maasslui'. zers gaf geen aanleiding om de beslissing op te houden. Dat de formatie afgelopen zaterdag extra was gemoti veerd, was wel verras send. 0 Leen Admiraal heeft nog niet eens zijn hielen gelicht, of de aanmeldingen stromen al binnen. Zelfs werden er afgelopen zaterdag al trai ners aan de Rozenlaan gesig naleerd. Zoals: Berry Janse, die bij RVC (Rijswijk) in „onmin" leeft, en al gezegd heeft aan het einde van dit seizoen te gaan opstappen. Zijn naam wordt hardnekkig genoemd bij Hermes DVS, dat hij zelf ontkent En over zijn kans bij Excelsior M: „Ik solliciteer nooit" 0 De tweede is Joop Schop. De Schiedammer komt wel meer kijken m komt er rui". terlijk voor uit, nog altijd een IExcelsior-hart te hebben. Het ziet er niet uit dat hij zal gaan solliciteren." Ik heb met Martimt een (nog niet getekende) overeenkomst voor drie jaar gestoten. Bo vendien vraag ik mij af, of ik na acht jaar Excelsior M. nog wel terug zou kunnen komen" 0 Nummer drie is Sando Popovics. Thans trainer van het Haagse Quick, en ook hij ziet Excelsior M. regelmatig spelen. Hij: „Ik kom niet op een sollicitatie af, omdat ik graag een betaalde club wil gaan trainen". 0 Peter Kneteman is het duizendste lid van Excelsior M, Daarom mocht hij afgelo pen zaterdag de aftrap van het eerste verrichten. Ook zijn opa, de ex-voorzitter van VDL. .zag zijn klein zoon een ferme trap geven I De zevenjarige Maasshiize r 9 werd door Excelsior in een ja nieuw tenue gezet ff 0 Inplaats van de traditio- H nele nieuwjaarsinstuif zal H PPSC een ohebodenfuif ge~ H ven. Dit omdat de instuif an- jji ders op zondag gehouden g| zou moeten worden. Leden, H donateurs en belangstellen- H den zijn op 31 december van- ra af 14.00 uur welkom in de kantine van PPSC op sport- ja park Thurlede. Schiedam Het eerste team van de schaakvereniging Schiedam blijft in de run ning. Ditmaal werd Capelle verslagen. De totale uitslag is nog niet bekend, maar het wordt 61/2-31/2 of zelfs 7-3 voor Schiedam. Met vijf pun ten uit drie wedstrijden zijn de promotiekansen weer vo lop aanwezig, Reitsma had aan bord één steeds het initiatief, en bracht zijn tegenstander geleidelijk m een slechter wordende stel ling. Bij het afbreken stond Reitsma een pion voor, maar na de tweede speelavond kwam hij toch niet verder dan remise (1/2-1/2). Vrijland kreeg aan bord twee een voor hem nieuwe ope ningsvariant te verwerken. Hij beoordeelde die verkeerd en verloor snel (1/2-11/2). Den Uyi zorgde er voor, dat zijn tegenstander niet kon roche- ren. Hierna kon Den Uyl en kele pionen veroveren. Na het afbreken gaf zijn tegenstan der op (11/2-11/2). Van Kleef gaat zo langzamer hand. voor een traditie zorgen. Bij het afbreken stond hij weer een pion voor. Deze par tij wordt gearbitreerd en is dus minstens remise- Van Zessen offerde de kwaliteit, waardoor hij een sterke ko- ningsaanval kreeg. Zijn tegen stander probeerde het nog met tegenoffers, maar dat mocht niet baten (21/2-11/2). Van der Akker speelde erg wild, zoals gebruikelijk bij hem, en kwam in een moeilijk eind spel terecht Omdat hij beter stond, weigerde hij het remise voorstel, vlak daarna maakte hij een fout en verloor (21/2- 21/2). Brand kreeg aanvallend spel, bij het afbreken stond hij beter. Bij Piek bleef de partij in evenwicht (4-3), Groenenberg had steeds aanval lend spel, en kon het met een mooi offer uitmaken (5-3). Groeneweg kwam geleidelijk m een iets beter eindspel te recht. Hierna kreeg hij een loper cadeau (6-3). De arbitra ge van de partij van Van Kleef beslist dus over 61/2- «i n* 7 i Vlaardingen De drie volley balteams uit het Waterwegge bied zorgden voor verrassen de u slagen. Tweemaal was het een bijzonder plezierige verrassing, namelijk de winst in de derde divisie van Passa- ge/VCJ dames tegen Roswell II uit Voorburg, en de 1—3 overwinning van de Voüeyhe- ren tegen koploper Schipper s/Berk el. Voor de verrassing in mineur zorgden de Passage heren door met 1—3 van het Oostvoornse Kangoeroes te verliezen. In een rechtstreeks duel tegen koploper Schippers/Berkel zijn de heren van Volley'68 erin geslaagd hun achterstand van een punt om te zetten in een voorsprong van twee pun ten. Hierdoor delen de Vlaar dingers nu met VC .Krimpen de eerste plaats in de promo tieklasse. Trainer/speler Paul de Haan koos m Berkel voor een basis met Jos van Wmsen, die na enkele weken uitgeschakeld te zijn geweest, voor het eerst weer speelde. Goed spelend, met een vooral goede opslag, wist Volley via 5—3, 7—10 de eerste set met 10—15 te win nen. In de tweede set liepen de Vlaardingers nog wat te lang na te genieten van dit resultaat, en via de standen 7—2 en 13—7 trok Schippers via 15—7 de stand weer gelijk. Daarna werd de wedstrijd snel minder spannend, omdat Leo van Marvvjk aanvallend erg sterk ging spelen en het Vol ley-blok met Leo Eboli in een hoofdrol, de gevaarlijkste man van Schippers, Hans van Maa- ren vrijwel uitschakelde. Via de setstanden 6—15 en 415. kwam daarn.' 'e toch wel ver rassende ui.-*ag 1—3 op het scorebord. De dames van Volley hebben hun koppositie m de promotie klasse verder versterkt Het op de tweede plaats staande Ani mo uit Rotterdam werd met 3—0 verslagen. De Vlaardingse dames staan nu zeven punten voor op VC Krimpen. Coach Kees Zevenbergen was dit maal zeer tevreden over ajn team, waarin Riet Santstra op nieuw de plaats van Emmeri- ke Zevenbergen innam, en dat weer uitstekend deed. Setstan den hier waren: 9—15, 10—15 en 4—15. In de Schiedamse Margriethal slaagden de dames van Passa ge erin hun tweede wedstrijd van dit seizoen te winnen. Slachtoffer van dit resultaat werd het Voorburgse Roswell II, dat in de derde divisie op de vijfde plaats stond. Gevolg hiervan is, dat Passage nu weer aansluiting krijgt met de ploegen vlak boven hen op de ranglijst. Coach Lex Mas tenbroek was natuurlijk een 2eer tevreden man, die vooral de werklust van de dames roemde. Na de eerste set met 15—6 gewonnen te hebben, gingen de dames in de tweede set keurig door en al bood Roswell II nu wat meer tegen stand, toch werd het een 15—10 setoverwinning voor Passage. In de derde set ge loofden de Voorburgse dames er duidelijk niet meer in, es met de ruime cijfers 15—2 konden de Schiedamse dames zeer tevreden zijn met hun dikverdiende 2—0 overwin ning. Veel minder goed deden het de heren van Passage tegen Kangoeroes uit Oostvoome, Opnieuw moesten de Schie dammers Pieter Both wegens een blessure missen, terwijl Sief Wiersma wegens werk zaamheden niet beschikbaar was. Toch leek het er in de eerste set totaal niet op, dat dit alles Passage parten zou gaan spelen, want vooral via een goed blok werd de eerste set met 15—6 gewonnen. Kangoe roes begon daarna echter met wat meer overleg aan te val len, daarbij vooral gebruikma kend van de wat kleinere spe lers in het Passageblok, Via de cijfers 10—15 werd het 1—1. In de derde set ging het lange tijd gelijk op, maar door wat aanvallende fouten van Passa ge kon Kangoeroes ook deze set met 13—15 winnen. Nu moest Passage wel winnen om met tegen de eerste nederlaag in dit seizoen aan te lopen, maar dit lukte helaas niet, want opnieuw bleek Kangoe roes aanvallend iets meer in hun mars te hebben, en met de setstand 11—15 werd het ui teindelijk 1—3. Shell De dames van Shell speelden tegen het Rotterdamse Alca zar. In een wedstrijd die bijna twee uur duurde, werd het uiteindelijk een gelijkspel: 2—2. Alcazar won de eerste set met 9—15, waarbij goed gebruik werd gemaakt van de ruimte in het achterveld bij Shell. In de tweede set scha kelde Shell over op een 3-1-2 verdediging, waardoor Alca zar het moeilijker kreeg. Na heel veel spanning was de tweede set met 17—15 voor Shell. In de derde set ging het echter weer wat minder met Shell, wat Alcazar de gaf om op 1—2 te komen. De vierde set leek echter weer onbedreigd voor Shell te wor den. Goed spelend kwamen de Vlaardingse dames op 14—9. Het beslissende punt wilde echter met komen, en langza merhand kwam Alcazar dich terbij, tot zelfs 14—14. Juist op tijd herstelde Shell rich en wist met 16—14 de stand als nog gelijk te trekken. Hierdoor behoudt Shell de vierde plaats in de eerste klasse. Schiedam Zowel het dames- als het heren team van Juven ilis behaalden in de Margriet- ha! een overwinning. Het da mesteam speelde tegen SOVR uit Heenvliet, dat enkele ba sisspeelsters miste. Juventus had dan ook meer moeite dan was verwacht, maar het werd uiteindelijk toch nog 42-32 voor de Schiedamse ploeg. Het heren team won gemakke lijk van Smit STD uit Slik kerveer. De scheidsrechters waren bij deze wedstrijd dui delijk niet in hun beste vorm. Aan het eind van dc wed strijd leidde dat tot de meest vreemde taferelen op bet veld. Aan de 65-60 overwin ning deed dit echter weinig af. Bij de dames startten zowel Ju ventus als SOVB met eeft zo neverdediging. Er werd zeer fel gespeeld en de aanval van beide teams had dan ook 2eer veel moeite met scoren. Time outs van beide coaches veran derden hier aanvankelijk wei nig aan. In de vijftiende mi nuut had Juventus pas een 9-8 voorsprong veroverd. Toen echter brandde de strijd echt los. Via enkele fraaie af standsschoten van Anja Pe ters, wist de Schiedamse ploeg een kleine voorsprong te nemen. Het rustsignaal red de SOVB echter van een gro tere achterstand: 19-16. In de tweede helft lag het spel peil heel wat hoger. In de aanval werd met meer overleg gespeeld, waardoor de scores wat meer opliepen. Bij Juven tus was het nu Tineke Kou mans die voor de punten zorg de, Zowel van afstand als on der het bord dook rij keer op keer geheel vrij op, en het leverde ook telkens weer twee punten op. Daardoor werd SOVB, dat duidelijk voorna melijk Sylvie Franzen pro beerde uit te schakelen, ver slagen. HANDHAVEN De laatste vijf minuten ging trainer/coach Emile van Hen- men nog over op een man-to- imn - verdediging, maar deze lag de Schiedamse dames be duidend minder dan dé zone- verdediging. Het gevolg was dat Juventus niet verder meer uitliep, maar de tien punten voorsprong bleef wel gehandhaafd. Eindstand 42- 32. Tineke Koumans (6-12) en Anja Peters (8-2) zorgden voor de voornaamste scores van Juventus. Het eerste herenteam speelde tegen Smit zeer fel. Juventus begon met een man-to-man- verdedigïng en Smit speelde zóne. Het Schiedamse team begon erg goed. Het was John Heilker die tweemaal achter een vanaf grote afstand raak knalde, maar Smit liet 2ieb daardoor niet intimideren en vocht knap terug. Dit kon vooral omdat de man-to-man- verdedigïng van de Schiedam mers nog niet waterdicht was. Met individuele acties kon de ploeg uit Ridderkerk nog ge makkelijk scoren. Tot aan de tiende minuut ging dit door. Bij de stand 15-14 greep trai ner/coach Jan Start toen in. Juventus ging toen over op de befaamde zónepress en Smit was direkt klaar voor de slachtbank. De gasten werden naar een gro te achterstand gespeeld, en «t Roel Pieper in fel gevecht gewikkeld Dames hebben geen medelijden met SOVB enkele spelers konden dat blijkbaar maar moeilijk heb ben. De scheidsrechta's ver zuimden ecH' in te grijpen, terwijl Juv s enig fysiek geweld niet Ujl de weg ging. Onder het bord kwamen Roel Pieper, Wim Cordemans en Peter van der Waal regelma tig goed door, terwijl Harry Sluimer weer op zijn bekende wijze vanaf de zijlijn raak schoot Naarmate de rust na derde werd de strijd harder. Het rustsignaal voorkwam echter dat het uit de hand liep. Ruststand 40-27. REBOUNDS In het begin van de tweede helft leken de gemoederen tot bedaren te zijn gekomen. Ju ventus ging goed door en het was gauw duidelijk dat de Schiedammers ook nu het be tere van het spel hadden. Zo- we! in de aanval als verdedi gend had Juventus de meeste rebounds en vooral Peter van der Waal wist daaruit keer op keer te scoren. In de tiende minuut hadden de Schiedammers dan ook een 62-39 voorsprong opgebouwd. Toch had Smit het echter nog niet helemaal opgegeven. Tus sen de twaalfde en vijftiende minuut kwam de ploeg knap terug. Juventus zag de voor sprong toen slinken van 64-41 naar 66-51. Trainer/coach Jan Start greep echter weer in en Juventus liep direkt weer uit- Weer begon het uit de hand te lopen. De scheidsrechters hadden niets geleerd van de eerste helft. Het enige verschil was nu, dat Juventus rich niets van dit alles aantrok en gewoon bleef basketballen. Het hoogtepunt in deze wanor delijkheden kwam in de ne gentiende minuut. Smitspeler Crezjee sloeg eerst openlijk naar Jaap Boon en nog geen halve minuut later trapte hij voor de ogen van de scheids rechter Roel Pieper na, die op de grond lag. Er werd zelfs geen persoonlijke fout uitge deeld. Wel haalde Smit-coach Boekhout deze speler terecht naar de kant Bij het laatste fluitsignaal van de scheids rechters was de stand 85-60. Topscorers waren uitblinker Peter van der Waal (12-24), Roel Pieper (10-2), Harry Slui mer (8-2) en Wim Cordemans (4-6). Vlaardingen Het eerste heren team van de basketbalvereniging Basket Boys behaalde een gemakkelijke overwinning op Dunk: 36- 90. Het team van trainer/coach Dtck Hueting startte met een zone-verdediging. Al gauw bleek echter dat de gastheren dan alle tijd voor hun aanval gingen gebruiken, om zo doende de onvermijdelijke achterstand zo laag mogelijk te houden. De Vlaardingers stapten dan ook snel over op een man-to-manverdedigmg. De gastheren leden daardoor erg veel balverlies en Basket Boys profiteerde bekwaam van. Ook de full- press na elk doelpunt bracht de nodige pun ten binnen voor Basket Boys. Groot voordeel hierbij was wel. dat Dunk bleef proberen om met gewoon basketbal Basket Boys tegenspel te bieden en niet naar grove middelen te grijpen. Met de rust had Basket Boys een comfortabele 10-46 voorsprong. In de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde. Dunk scoorde echter meer toen Basket Boys even overging op een zone-verdediging. De Vlaardingers waren door de grote voorsprong wat minder attent geworden, en de gastheren profiteerden daar goed van. Toen Basket Boys weer overging op een full-press, had Dunk echter niets meer te vertellen. Het iaatste fluitsignaal van de scheidsrechters klonk bij de stand 36-90. Vlaardingen Voor de midweekse wedstrij den staan er voor de korfballers er twee op het programma. Vanavond speelt Spirit een thuiswedstrijd in de Energiehai en spelen Oranje Nassau en Succes tegen elkaar ia de Schiedamse Margriethal. De Vlaardingse korfballers moeten het opne men tegen RWR 3 uit Rhoon, Nog steeds niet speelt Spirit die belangrijke rol, die het wil spelen in de zaalcompetitie. Steeds moet het 2ijn meerdere erkennen in diverse reserve teams. Ook nu zal het weer alle zeilen bij moeten zetten om tot winst te komen, interessante lonteressante derby Oranje Nas sau—Succes staat op het programma voor de woensdag-wedstrijden in de Margriethal. Bei de teams bezitten een vrij goed team, die voor een goede partij korfbal kunnen zorgen. Maar evengoed kan de partij ontaarden in een stevige pot, wanneer de scheidsrechter te lakoniek optreedt Beide ploegen rijn licht ontvlambaar en willen het onderste uit de kan. Zij zullen tot het uiterste gaan om tot winst te komen, hetgeen tevens betekent dat rij tot de laatste minuut zullen moeten vechten om de punten. Al met al ingeredienten genoeg voor een spannende wedstrijd, en om voldoende korfballers naar de Margriethal te trekken. BM8Pi^BBBg«BBaBaSBBa8BaBBBMBESM! Schiedam Het slechte weer heeft de ambitieuze plannen van DRZ-trainer Rob Hoppe ner nogal gedwarsboomd. De oefenmees ter sag al wedstrij den afgelast, omdat hij zich er nn eenmaal bij moet neer leggen, dat de afdelingclubs de eerste zijn die dit lot moe ten ondergaan. Voor DRZ kwam het slecht uit, want juist op het moment dat het slechte weer zich aandiende, draaide de ploeg uitstekend. Een goede start derhalve voor koploper DRZ. Al zegt Hoppe nen ..Eigenlijk rijn we hetzelf de als vorig seizoen gestart Toen hadden we 12 uit 6. Dit jaar waren de eerste wedstrij den zelfs niet zo best Maar de laatste zes wedstrijden tot nu toe is het uitstekend verlo pen. Leden we geen enkele nederlaag en kregen we zelfs geen doelpunt tegen". In zijn eerste DRZ-seizoen moest Hoppener een flinke te leurstelling doormaken. De ploeg zag in de allerlaatste wedstrijd van de competitie het kampioenschap aan de neus voorbij gaan. „We had den zelfs een ruime voor sprong, maar lieten die toch glippen. Dat is inderdaad een enorme teleurstelling geweest Vandaar dat we dit jaar moe ten door breken. Bij DRZ moeten we niet denken aan consolideren, maar aan door breken". Toch gaan nu ai de geruchten dat Hoppener DRZ aan het eind van dit seizoen zal gaan verlaten. Hij erover: „Er rijn natuurlijk twee partijen die daar over beslissen. Het is vreselijk belangrijk of we dit jaar kampioen worden of niet Ik heb een bepaalde lijn uitge- .or Martijn Verwaaijen zet, en die wil ik volgen. Ik heb altijd gezegd, dat één jaar te weinig is, maar drie vaak te veel. Vandaar dat we eerst dit seizoen maar eens afwach ten. Tot nu toe is er echter helemaal niet gesproken over al dan niet weggaan"- Bouwen Rob Hoppener. Zelf jarenlang speler geweest van DES en op dit moment in het bezit van het C-diploma. Een ambi tieuze man. .Natuurlijk heb ik mijn ambities. AI blijf ik stellen dat je nooit verder moet springen dan de pols stok lang is. Ik heb nooit hoog gespeeld. Daarom ben ik bang dat ik bij betere voet- Rob Hoppener doorbreken bailers door de mand val. Dus bouw ik bet allemaal heel rustig op en ben ik ook bewust in de RVU gestart". Vergeleken met vorig seizoen is het elftal van DRZ nogal ver anderd. De verklaring van Rob Hoppener: „Toen ik bij DRZ kwam kende ik de mo gelijkheden niet. Nu is dat wél het geval. Ik heb wat spelers op andere plaatsen gezet, en dat lijkt goed te gaan. Maar ook het feit dat de knapen beseffen dat ze met een team sport bezig rijn spreekt mee. Ze rijn bereid voor elkaar te knokken". Aan het begin van de competitie stelde Hoppener een nieuw trainerssehema samen. „Ik heb gezegd dat we drie keer per week trainen. Waarbij ik het best vmd dat ze twee keer komen. Het is allemaal nog niet honderd procent, maar het gaat al beter. Het is ook voor deze knapen moeilijk met het werk te combineren. Maar dat vind ik allemaal ook niet zo erg. Als ze maar be reid rijn er voor te knokken. En op het veld is er ook vol doende inzet Dat hebben de laatste zes wedstrijden wel be wezen". Waardingen Walter van Possum heeft de jaarlijkse erwtensoeploop op zijn naam gebracht Hij liep op het sportparkDe Vijfslui zen" de 8,5 kilometer in 26 minuten en vijf seconden Gerard van der Berg van Fortuna finishte in tweede positie met een achter stand van circa 38 secon den. De derde plaats was voor Daan Diiksma en de rest van de achtervolgers bestond uit: Robert van Zanten, Bram de Jong, Sjaak fjoogendijk en Huib Boeren, allen van Fortuna. De drie kilometer werd een fraaie overwinning voor Peter van Embden, terwijl in de race over de vijf kilometer als tweede finishte G err it Bminsma, met Pieter Gijsman in der de positie. De start van de erw tensoeploop

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4