SCHIEDAMSCHE COURANT J ongerencentrum moet er komen Kloots straks wethouder af Geen proef af sluiting in Van Leyden Gaelstraat Werkgroep slaat alarm** Buslijn start in oktober Eindelijk wat zekerheid voor Slachthuisbuiiit Gemeenteraad boos op minister Goud voor Feike jS§F" GOUDRIAAN WIL EXTRA GELD VOOR VERKEERSPLANNEN Kerst rond de Markt Kerstman ss er weer Brandje in lift CRM geeft geen subsidie voor restauratie Man van tas beroofd Vuurwerk in beslag genomen Maandag 19 december 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25985— 6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klarhtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De besprekingen over de buslijn m Maassluis verlopen zeer goed 2ei wet houder Hummelen begin vori ge week tegen de leden van de gemeenteraad dat binnen kort nadere informaties hie romtrent te venvachten zijn, vrijdag reeds kon hij de raad sleden tot hun verrassing meedelen dat hij tussen de begrotingsdebatten door in Den Haag was geweest en daar besprekingen heeft ge voerd met topambtenaren. Besprekingen, die volgens Han Hummelen, voor Maassluis optimistisch verlopen zijn. Als alles volgens plan verloopt start West-Nederland volgend jaar oktober roet een kleine stadsbus. Voor de tekorten, want daar gaat het in wezen om, moet het ministerie diep in de beurs tasten. Echter, de minister staat daar niet on welwillend tegenover. Voor de Maasslutzers die naar het Holyziekenhuis moeten en daarbij gebruik moeten ma ken van de bus, had de wet houder van volksgezondheid, mevrouw Gré van Eek goed nieuws. Met ingang van heden zal deze bus vijf minuten eer der vanuit Maassluis-West naar het ziekenhuis vertrek ken, terwijl de bus vijftien minuten na het bezoek weer vertrekt Schiedam De werkgroep voor- een open jongeren centrum in Schiedam-Noord slaat alarm. De pro blemen rond het ontbreken van een OJC worden zo groot, dat dringend hulp nodig is om een dergelijk centrum te verwezenlijken. Die steun moet we! komen vanuit de in Groenoord en om streken wonende jongeren zelf. Volgens Nico Ooms van de werkgroep zijn de onderhan delingen met de gemeente hoopvol genoeg om nu spij kers met koppen ie gaan slaan, maar contact met bur gemeester en wethouders zelf of met leden van dat college heeft de werkgroep nog niet astadium, gehad. Of boerderij Land vreugd inder daad het meest geschikt is als OJC, is nog geen uitgemaakte zaak. Dat idee leeft wel bin nen de werkgroep voor een wijkontmoetingscentrum in Schiedam-Noord, waaruit de OJC-werkgroep is ontstaan. Reeds op donderdag 24 fe bruari van dit jaar onthulde onze krant, dat aan Land- vreugd werd gedacht Het wijkcentrum zelf komt bij winkelcentrum Kethel, vol gens het eisenpakket van de daarvoor ingestelde werk groep, waarin vertegenwoor digd zijn: de gemeente, de wijkbewoners, de PTT, de bi bliotheek en de Kruisvereni ging. De besprekingen over een wijkcentrum verkeren m een afrondend sadium. De ar chitectenkeuze wordt binnen kort bekendgemaakt, waar schijnlijk nog dit jaar. Het jongerencentrum is met in de plannen voor een wijk (ontmoetmgs)centrum opgeno men. Het OJC komt er hele maal los van te staan, dus als de boerderij aan de Sweel- incksingel van de hand wordt gewezen, zal aparte nieuw bouw noodzakelijk zijn. Dat wordt echter een groot finan cieel probleem. Schiedam De Schiedamse brandweer heeft een brandje moeten blussen in de lift van een flat aan het Schubert-' plem. Deze hing op de tiende verdieping. Een der bewoners had gemerkt dat er rook uit de schacht kwam en dat een smeulend bergje vuil in de lift vlam had gevat. De schade bleef be perkt. Schiedam Met de renovatie van de Slachthuisbuurt denkt de gemeente in februari te kunnen starten. De directie van de Volkshuisvesting in Den Haag is niet de plannen akkoord gegaan; eindelijk wat zekerheid in het zich al lang voortslepende overleg over aanpak van het buurtje in Schiedam-West. Het wach ten is nu alleen nog op de goedkeuring van het ministe rie van volkshuisvesting. De planning van de gemeente geeft aan dat wanneer in fe bruari 1978 zal worden begon nen, de renovatie van de zoge heten bruine huizen m mei 1979 en van de zogeheten wit te huizen m december 1979 klaar zal zijn. Nog dit jaar krijgen de bewo ners van de blokken waarin proefwo rongen 2itten een tweede huisbezoek waarbij de definitieve afspraken worden gemaakt omtrent de komende verbetering. Deze afspraken worden door de ambtenaren van de woningdienst schrifte lijk vastgelegd. Na de renovatie zullen de huren met 2 1/2 procent omhoog gaan, zo heeft de projectgroep eind vonge week de bewoners nog eens meegedeeld. 0 De kerst komt met rasse schreden dichterbij Kerstconcer ten worden gegeven, vofkskerst zang gehouden en kersthchtjes ontstoken In aanwezigheid van burgemeester Kieboom. enkele raadsleden en talrijke befangstel lenden ontstak de Noorse vice- consul vrijdag de lichtjes van de door de stad Larvik aan Vlaardin- gen geschonken kerstboom De p/echtrgherd werd muzikaal om lijst door het muziekkorps van het Leger des Heils. Er waren nog meer kersfactivitei- ten in Vlaardingen Cisteren bij voorbeeld is de traditionele volkskerstzangavond gehouden in de Grote Ke'fc aan de Markt. Hoewel de kerstzang pas om f930 uur begon, stroomden reeds direct na het openen van de deuren honderden de kerk binnen Ook hier orkestrale me dewerking en wel door het chris telijk harmoniekorps Sursum Corda. versterkt door het bazurn- koor onder leiding van Henk de Jong Dommee Eikelboom hield een korte meditatie 0 De ..Jingle bells" klingelden vrolijk toen zaterdagmiddag de kerstman en zrjn gevolg per heu se arrestee het Schiedamse cen trum bezochten En daar een kerstman in Nederland nog steeds een bezienswaardigheid is. trok Santa Claus zoals de Amerikanen hem noemen, heel wat belangstellenden. De kerstman, zo'n kerel ts toch heef wat minder streng om te zien dan Sinterklaas. was gast van de winkeliers van het City Centrum Namens hen mochten hij en zijn kabouters vele honder den enveloppen met inhoud uit delen aan het winkelende pu bliek En mocht men zo'n enve lop nog met hebben, do kerstka bouters komen woensdag- en vrijdagavond (koopavond) terug. Een heel andere kerstsfeer was te proeven in de aula van het Spienngshoek Lyceum Daar vierde zaterdag het Leger das Heils met honderden bejaarden en alleenstaanden de kerst. Het behoeft nauwelijks te worden ge zegd dat de organisatie ervan perfect is veriapen en dat de vele medewerkers hier elk jaar een stukje naastenliefde ten beste gevendie je helaas met zo vaak meer tegenkomt. Vlaardingen Hoewel geeste lijk en lichamelijk nog vaar dig zoals hijzelf zegt zal wethouder Ton Kloots per 1 september '78 een punt zetten achter zijn bestuurlijke func tie m het Vlaardingse college van burgemeester en wethou ders. Kloots maakte zijn be sluit afgelopen vrijdag ken baar tijdens de PvdA-leden- vergadermg in de bovenzaal van^ de Harmonie aan de Schiedamse weg. Op 3 juni hoopt hij de pensioengerech tigde leeftijd van 65 jaar te bereiken en dat is voor de huidige onderwijswethouder een goede reden om zijn plaats m het dagelijks bestuur van de gemeente Vlaardingen over te dragen aan iemand anders. „Aan een jonger ta fent", aldus Kloots zelf. 2ijn mening: „Bij de Partij van de Arbeid bestaat mijns inziens de goede gewoonte, dat haar vertegenwoordigers in colle ges van burgemeester en wet houders en andere dagelijkse besturen van openbare licha men, na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd bij de eerstvolgende verkie zing terugtreden om plaats te maken voor jongeren". Van daar. Wethouder Ton Kloots wil zich echter nog wel beschikbaar stellen voor een plaats in de gemeenteraad of Rijnmon- draad, mits hiervoor binnen de PvdA belangstelling is. iVIaassIuis De Maasslulse ge meenteraad is bijzonder boos op de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Juist vorige week, tij dens de behandeling van de gemeentebegroting had wet houder Han Hummelen van stadsontwikkeling bericht ontvangen van het ministerie dat er geen geld is voor het verstrekken van rehabilita tiesubsidies ten behoeve van de oude binnenstad. Enkele raadsleden hadden tij dens deze behandeling ge vraagd hoe het er bij staat' met het opknappen van de Vlaardingen Een proefafsluiting ïn de 2e Van Leyden Gaelstraat komt er niet. Het dringende verzoek van de bewoners om de verkeersader in de Vlaardingse Oostwijk te ontlasten, is door wethou der voor verkeer en vervoer Bas Goud- riaan afgewezen. Op de wijkbijeenkomst ui de bovenzaal van de Harmonie aan de Schiedamseweg vroegen de Oostwykers om een proef af sluiting. En „welke maatregelen neemt de gemeente tot dan?". Er gebeurt echter helemaal niks op de 2e Van Leyden Gaelstraat. Dat werd de bewoners duide lijk onder de neus gewreven. In het structuurplan staat namelijk, dat de straat moet dienen als zogeheten Oost- West-verbmding. Hierdoor kan van een afsluiting (en een voorafgaande proef) geen sprake zijn. „Stel dan een maximum-snelheid in van dertig kilometer per uur'", werd vanaf de tribune geroepen. Maar ook dit ver tangen zo het Goudriaan merken is geen haalbare kaart Het instellen van een dertig kilometer-gebod is wettelijk alleen mogelijk op woonerven en op buitenwegen. Dit laatste slechts met goedkeuring van het college van Gedepu teerde Staten „Dan maar verkeersdrempels'", luidde de volgende wens van de Oostwijkers. „Dal gaat evenmin door", antwoordde de wet houder tot grote teleurstelling van het aanwezige gezelschap „In de commissie vergadering voor verkeer en vervoer hebben we uitgebreide discussies ge voerd over drempels Er is een aparte nota besproken Alle voor- en nudelen zijn uitvoerig belicht En aan de hand daarvan mag u van mij weten, dat er geen verkeersdrempels zullen worden aangelegd". Een biltere pd was dit voor de bewoners Buurt werker Ed Gloudi vond het ook maar niks Hij zei „Oh, dus er wordi geen moer aan gedaan Moeten er soms eerst doden vallen". En een bewoonster bracht naar voren „Het is wat moois Dat schuin oversteken mag wel". Ter gelegenheid van zijn gouden organistenjubileum is Feike Asma (65) de gouden eremedaille van de stad Maassluis toegekend. Tijdens een strikt besloten bijeenkomst, zaterdagmiddag in het ontmoetingscen trum Koningshof in Maassluis, heeft burgemeester Theo van Dijke deze hoge onderscheiding aan zijn beroemde stadgenoot uitgereikt. Dit gebeurde in aanwezigheid van enkele naaste familieleden en het voltallige college van kerkvoogden van de hervorm de gemeente Maassluis. De internationaal beroemde organist, eertijds leer ling van de componist Jan Zwart, heeft 's avonds op het orgel van de Grote of Sint Laureuskerk van Rotterdam een imponerend en meeslepend concert gegeven dat door bijna drieduizend bewonderaars werd bijgewoond. Onder hen ook Maassluis' eerste burger en wethouder Koos Smit. Het concert van afgelopen zaterdagavond moet wor den gezien als hèt jubileumconcert in de reeks die Asma reeds in bet kader van zijn gouden jubileum heeft gegeven. Helaas kon dit concert niet op zijn eigen orgel, dat van de Grote Kerk in Maassluis, worden gegeven. Het uit 1732 daterende instrument ondergaat reeds enige tijd een rigoreuze restauratie. Reactie van president-kerkvoogd H. Kramer op het jubileumconcert; „Het was overweldigend, zelfs meer dan dat Maasslulse binnenstad. Het gaat hier om een projeefc van circa vijftien jaar. Ten einde dit gerealiseerd te krijgen is subsidie noodzakelijk. Het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening heeft daartoe een speciale pot Ook het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk heeft steeds gezegd dat het verkrijgen van subsidies geen problemen be hoorde te geven. „Maar nu blijkt dat de ambtenaren ons met hun grote mond lelijk in de kou hebben laten staan", bitste een teleurgestelde Hap Hummelen, „Nu krijgen wij alleen geld van volkshuisves ting...". En met dat „ons" be doelt de wethouder de parti culieren die zeer veel geld moeten steken in doorgaans kostbare restauratiewerk zaamheden. De enige oude stadskernen die tot nu toe ook van erm subsi dies hebben ontvangen zijn die van Rotterdam, Amster dam en Leiden. Ondanks de afwijzing van Den Haag is Hummelen - mede op aan drang vanuit de raad- niet van plan het er bij te laten zitten en hij zal opnieuw con tact opnemen met het minis terie van crm. Merkwaardige overval Schiedam De 21-jarige Schie dammer C. J. Stahlhofer is vrijdagavond op de Burge meester Van Haarenlaan op gewelddadige wijze beroofd van een tas met boeken dse echter later bij hem is thuis bezorgd Hoe het misdrijf zich precies heeft voltrokken is niet bekend daar het slachtof fer zich niets van het voorval kan herinneren. Wel weet hij dal hij op het moment van de overval tussen de Parkweg en de M. C. NL de Grootstraat wandelde in de richting van de 's-Gravelandseweg. Pas tegen half vier 's morgens kwam de heer Stahlhofer uit zijn bewusteloze toestand bij. Hij merkte toen dat zijn tas met boeken was verdwenen, alsmede zijn bril. Zo goed en zo kwaad als dat ginghij was gewond aan het hoofd en de knie strompelde het slachtoffer naar zijn woning aan de Rotterdamsedijk, Daar aangekomen bleek dat de tas met boeken reeds was afgele verd Een geconsulteerde arts consta teerde verder een hersen schudding. Het slachtoffer is ter observatie opgenomen m het gemeenteziekenhuis. De politie verzoekt eventuele ge tuigen zich met haar m ver binding te stellen, telefoon 260760. Schiedam De Schiedamse marktkoopman Cees den Tuinder (29) »s wel op heel snelle wijze van zijn vuur werk afgekomen De 150 do zen met rotjes, vuurpijlen en andere begroeters van het nieuwe jaar zijn door de poli tie m beslag genomen. Dat gebeurde tijdens de week markt aan de Lange Kerk straat, afgelopen vrijdag Vlaardingen De gemeente Overigens geeft Goudriaan Iie- Vlaardingen heeft extra geld ver nog geen antwoord op de nodig voor een aantal drin gende verkeersvoorzienmgen. Wethouder voor verkeer en vervoer Bas Goudriaan (Pv dA) heeft voor het verkrijgen van een dergelijke subsidie al een paar maal gesprekken ge voerd op het ministerie van verkeer en waterstaat, waar voor VVD-man Ir. Danny Tuijaman voor de komende kabinetsformatie verant woordelijk zal zijn. Voor verkeerszaken heeft de ge meente Vlaardingen voor het volgend jaar een bedrag van drie miljoen gulden uitgetrok ken. Wethouder Goudriaan vindt dat echter niet voldoen de. Daarom probeert hij van het Rijk extra financiële hulp krijgen. mag welke dringende vei- keersvoorzieningen dan wel moeten worden aangepakt met gebruik van de eventueel „losgepeuterde" rijksgelden. De wethouder zegt voorzich tigheidshalve: „We hebben een aantal plannetjes op ver keersgebied, waarvoor wtj volgend jaar geen geld kun nen vrijmaken. Om die plan nen tóch te verwezenlijken zijn wij onderhandelingen aan het voeren met het ministe rie". Evenmin wil Goudriaan ver klappen over hoeveel geld het in dezen gaat. Dat zal natuur lijk ook afhankelijk zajn van de toegeeflijkheid van het mi nisterie van verkeer en. water staat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1