spom Martin van Schie naar halve finale inventus uit de beker geen schande Waardering voor Piet Holtkamp Rob Jacobs blijft bij DHS Heren Wilton bij verrassing nog ongeslagen Diane Edelijn: ragslagrecord Partij Van de IJssel-Van Doorn hoogtepunt in volle Lijnbaanhal DHS gedupeerd In selectie Coach Start: Risico's pakten verkeerd uit m Knap herstel van De Hollandiaan rent; van der kuil MET NAAR LAS PALMAS DINSDAG 20 DECEMBER 1977 VD/SC/WW 7 Vlaardingen De Lierse zwaargewicht Piet Holt kamp nam gisteravond in de LijnbaanhaJ offi cieel afscheid als wed strijdbokser en werd daarvoor door boksver eniging Westland danig in het zonnetje gezet. Voorzitter De Haan haalde de succesvolle periode van Holtkamp in een vogelvlucht naar voren en overhandigde Holtkamp een aantal cadeaus, waaronder een camera. Piet Holtkamp (29) kan terugzien op een suc cesvolle carriere als Cadeaus voor Piet Holt kamp tijdens zijn afscheid als wedstrijdbokser. zwaargewicht. Vijf keer greep hij de Zuidhoï- landse titel, drie keer de Nederlandse titel „Ik heb diverse hoogte punten in mijn loop baan gekend", zei Holt kamp, die zege op Hermie Thoonen bij voorbeeld na die slo pende partij, dat was fantastisch natuurlijk, Ook de laatste Neder landse titel die ik pakte, na een overwinning in Leeuwarden op Tieben, staat me erg bij. Diep tepunten? Jazeker, die waren er ook. De opga ve bijvoorbeeld in het Holland-toernooi door een open wenkbrauw. Dat is me trouwens al meerdere keren overko men.". Piet Holtkamp („Ik begon als 18-jarige tegen een knaap van 35. ene Jan sen. Ik sloeg hem in de tweede ronde knock out. Zoiets vergeet je nooit meer") zette bijna twee jaar geleden een punt achter zijn actieve boksloopbaan omat hij niet de kans kreeg om zich voor de Olympi sche Spelen in Mont real te selecteren. Holt kamp: „De teleurstel ling was toen erg groot voor me. Het grootste probleem wat ik altijd heb gehad was dat er nooit tegenstanders voor me waren. Daar door kon ik me moei lijk in de kijker boksen. Al met al is het een fraaie periode in mijn leven geweest Ik blijf wel bij BV Westland trainen om toch een beetje m het ritme te blijven. En werken aan een nieuwe generatie natuurlijk, want de tijd van vroeger is voor goed over. Het grote verschil met toen ligt opgesloten in de menta liteit. Ik ben overigens blij dat ik gezond de ring instapte, maar er ook weer gezond ben uitgestapt. Daarvoor ben ik ook Lou van Sinderen dankbaar. Die man gaat erg voorzich tig te werk en gaat nooit over de rode streep, als je begrijpt wat ik bedoel". Piet Holtkamp bokste in totaal 47 wedstrijden. Schiedam DHS is door minder sportieve lieden ern stig gedupeerd. Zondagmor gen, op de dag- van de derby tegen Hermes DVS, bleek het complex in Kethei name lijk minder plezierig bezoek te ftebben gehad. Er bleek voor meer dan duizend gal den schade te zijn aange bracht. De beide doeinetten op het eerste veld zijn afgeknipt, er is een groot gat in de omhei ning van het complex ge maakt, van één der dugouts moest de achterwand het ontgelden, terwij/ ook de lichtinstallatie van het score bord vernie/d werd Van deze misselijke en on sportieve streek heeft het DHS-bestuur inmiddels aan gifte gedaan bij de pobtie Het betekende tevens, dat een groot deel van de recette van de derby meteen weer uitgegeven kan worden Vlaardingen Een bijna volle LijnbaanhaJ was gisteren getuige van de vierde avond in het Zuidhollands kampioenschap voor amateur boksers. Boksvereniging Westland, die voor de organisa tie tekende, had een zestiental partijen op het programma gezet met als onbetwist hoogtepunt die in de kwartfinale zwaarwel- lers A klasse tussen John van der IJssel en Erik van Doom. Van Doom won. De Westlandse inbreng in de titelstrijd werd tot één deelnemer gereduceerd. Alleen Martin van Schie (West land) kwam een ronde verder. Lou van Sinderen toonde zich dan ook alleszins tevreden. De Vlaardinger: „Ik heb goede en mmder goede partijen gezien. Martin heeft goed en degelijk gebokst, zeker in aanmerking genomen dat het 2ijn eerste partij was". De conditioneel sterke Van Schie behaalde zijn winst tegen Albert Nelis- Vlaardingen Twee spe lers uit het Waterweg gebied, te weten Jan Kersseraeijer van DHS en Jan van Eysden van HVO, spelen morgen avond met het jong dis trictselftal tegen Zuid 1. De wedstrijd In Waalwijk op het ter rein van RKC begint om 20 uur- son (Oorschot) vooral in het tweede gedeelte van de partij. Aanvankelijk lag het initiatief bij de Rotterdammer die toen al van de goed dekkende Naaldwijker weinig kans kreeg. Met links-rechtse com binaties afgewisseld met op stoten bokste Martin van Schie zich in de halve finale van de zwaargewichten bij de nieuwelingen. De boksers van boksschool Ver kade konden met op een der gelijk resultaat wijzen. Al zat met name Piet van der Wei den er erg dichtbij m zijn partij tegen Gouwenaar Cees de Jonge. De veel bewegende Van der Weiden gaf zijn te genstander. die in de tweede ronde tegen een openbare waarschuwing opliep, geen enkele kans dichtbij te ko men In de derde ronde ver oorzaakte een treffer van De Jonge een blessure en rin- i garis pijl oordeelde het beter de strijd te stoppen. Ane Ver kade: „Onbegrijpelijk, het was alleen een bloedneus" Piet van der Weiden zelf: „Ik had best verder gekund, maar die scheidsrechter 2ei tegen de dokter maar steeds: ophou den". Was de uitschakeling van deze Westlander met overeenkom stig het getoonde in de partij, door Kees van Doorn dat kon met van de oven ge twee pugilisten van Verkade worden gezegd Ben van Dijk liep al in de eerste ronde te gen een rechtse van Rotter dammer Argoudehs aan en werd uitgeteld C-klasser Wout van der Weiden leek tegen de soms ongecontro leerd slaande Peter Hofstede (Gouda) eveneens op een zege af te gaan toen hij in de laat ste ronde tijdens het wan hoopsoffensief van de Gouwe naar door een links-rechtse combinatie naar het canvas werd gestuurd Instructeur Frans van Geest achtte het daarna beter de handdoek te werpen. Voor de overige uit slagen. zie de landelijke sport pagina's. Voor Ben van Dijk was geen finaleplaats weggelegd. De bokser van Verkade ging in de eerste ronde knock-out. Schiedam DHS en trai ner Kob Jacobs 2ijn het eens geworden over verlen ging van het contract. Zo wel Jacobs als het DHS-be- stuur wilden graag een tweede seizoen verder gaan, waaraan de succes sen van DHS niet vreemd zijn. Er dienen nog slechts enkele zaken geregeld te worden ,„die", aldus voor zitter Koos Kerssemeijer, „zonder meer voor elkaar zullen komen." Zijn beide partijen het er over een éénjarige verlen ging eens geworden, er moet nog een belangrijke zaak geregeld worden Dat is het diploma van Rob Ja cobs (34) zelf, want met zijn C-dipioma heeft hij alleen voor het huidige seizoen dispensatie gekregen Jacobs verwacht niettemin dat hij het B-diploma in mei a.s. op zak zal hebben „Gezien het verloop van de cursus", aldus de oud-Feye- noorder zelf, „ben ik voor de afloop niet benauwd Slechts voor de medische zaken moet ik echt stude ren. Met de overige punten heb ik geen enkele moeite" DHS kende geen proble men om met met Jacobs verder te gaan. Daarom is reeds m een vroeg stadium tot verlenging besloten, ook al om andere gegadigden voor te zijn. Jacobs draait er trouwens met omheen, dat er al belangstelling voor hem was De nu begonnen tweede helft van de competitie acht Jacobs van groot be lang voor volgend jaar Want daarvan hangt vol gens hem in grote mate af of Hans Schop, Jan Kersse meijer en Jos Sparla zullen blijven „Krijgen ze de kans om hogerop te komen, dan mag je die met tegenhou den" aldus Jacobs. „De ver vanging van Jos Sparla^ wordt dan een groot pro bleem Schiedam Het eerste herenteam van de basketbal vereniging Juventus ligrt definitief uit de beker. Werd de thuiswedstrijd al met 1M-110 verloren in de return moest de ploeg van trainer/coach Jan Start met een 85-68 nederlaag: genoegen nemen tegen Hoofddorp. Het damesteam deed het heel wat beter door Attacus uit Veghel in de Margriet hal met 5944 te verslaan. Juventus begon tegen Hoofd dorp, dat als routiniers Frank Kales en Vespa Emanuelson heeft niet een man-to-manver dediging Hoofddorp had daar weinig moeite mee. de thuis ploeg kon een voorsprong van negen punten nemen, maar de Schiedammers kwamen goed terug Langzaam maar zeker werd er steeds weer iets van de achterstand afgehaald, en toen Jan Start overschakelde op een zoneverdedigmg. had Juventus af gauw weer de aansluiting (25-23) Het grote voordeel van Hoofd- doip was echter dat het con stant kon wisselen Mei deze nieuwe spelers konden de gastheren zodoende weer een voorsprong opbouwen Daar- om ging Juventus weer over op een man-to-manverdedi- gmgp toen de achterstand in middels weer tien punten was geworden. Hoofddorp pro- boerde ook nog een zonepress tegen de Sc hi edammers te spelen, maar toen hepen de Juventus-heren zo snel weer m. dat dit weer gauw werd opgegeven. Met de rust keek Juventus nog steeds tegen een 39-34 achterstand aan Dok de tweede helft speelde Ju ventus een man-to-manverde- digmg. waarbij Wim Corde- mans Frank Kales volledig aan banden legde. Het vrij rumoerige pub hek werd ook steeds stiller, toen bleek dat Juventus zich met zomaar weg het spelen Hoofddorp, dat dit seizoen gewend is thuis alles met een punt of 30 verschil te winnen, moest zelfs toezien dat Juventus de achterstand vrijwel wegwerk te Vooral Harry Sluimer, Roel Pieper en Peter van der Waal. scoorden er nu lustig op los Geen schande Met nog vijf mi nuten te spelen was de stand 64-62 voor Hoofddorp, toen nam Jan Start een time-out en ging Juventus alles of niets spelen met een zone press. Jan Start verklaarde later: „We moesten nog zes punten goed maken van de eerste wedstrijd, en op dat moment zat het er gewoon niet in dat we het zouden halen. We moesten risico ne men en dat pakte voor ons verkeerd uit. Dat wes jam mer, maar gezegd moet wor den dat Hoofddorp een erg goede ploeg is. en dat het voor ons geen schande is hiervan te verliezen. Integen deel, als we zo doorgaan zie ik de toekomst zonnig tege moet". Juventus ging toen 'te gehaast schieten, waardoor bijna al les mis ging. Vlaardingen De strijd tus sen de beide nummers één in de damesafdeling eerste klas se, tussen WIK en Roda, is in een gelijkspel geëindigd. Na de openingstreffer van WIK, zorgde Roda al snel voor 1—3 op het scorebord. WIK kwam terug tot £—3, maar kon niet voorkomen dat Roda met een 24 stand de rpst inging. Di rect vanuit de beginworp in de tweede helft kwam WIK tot 34, maar weer nam Roda het initiatief en liep uit naar 3—5. In de slotfase kwam WIK met een fel offensief te rug, en het was Mary Vre- denbrecht die op de valreep voor 5—5 tekende. De heren van WIK hebben het zeer moeilijk gehad tegen UVG II, dat de ruststand op 5—7 bepaalde In de tweede helft leek het getij te keren, toen WIK tot 8—8 terugkwam. Maar mentaal bleek WIK ook nu weer een zeer kwetsbaar team, waarvan UVG H dank baar gebruik maakte Dankzij het goede werk van WIK-doel- man Michel Schouten, bleef de schade tot 8—15 beperkt. De aanval van de Hollandiaan- dames is de goede weg inge slagen, door het statische spel vaarwel te zeggen en méér tempo in de strijd te brengen In de eerste helft ging het tegen Velo nog wat moeizaam, en bepaalde de Wateringse ploeg de ruststand op 54 Maar in de tweede helft kreeg de aanval van Hollandiaan steeds meer inhoud, en kwam het via 6—7 tot een 7—9 over winning Een uitstekend gemotiveerd Hollandiaan heren heeft kop loper De Meeuwen handenvol werk gegeven, en de Rotter dammers bijna op de knieen gekregen Meeuwen moest voor rust al een 6—7 achter stand gedogen, maar kon met moeite de rust op 10—10 bren gen, een stand die het na rust in een 12—10 voorsprong om boog Maar Hollandiaan kwam terug, en toen Paul de Kok met een magnifieke treffer ie ders bewondering afdwong, leek Meeuwen totaal overrom peld te zijn Hollandiaan greep 2ijn kans en kwam tot een 12—15 voorsprong In de slot fase herstelde Meeuwen zich echter en noteerde een moeiza me 21—19 overwinning Verlies De dames van IIVK hebben in Rotterdam een onverwachte nederlaag geïncasseerd tegen hekkesluiter Atomium. HVK kwam voor rust met moeite tot een 3—4 voorsprong, een slotfase moesten heren DWS capitu gevolg van vele gemiste kan sen. Na rust kwam Atomium ongekend fel terug en nam een 74 voorsprong, die HVK niet meer te boven is geko men. Met 9—6 gingen de pun ten naar de Maasstad. De dames van DWS gingen tegen Westlandia goed van start en konden met een ver diende 74 voorsprong aan de rust beginnen ln de tweede helft kwam Westlandia verras send snel terug en brak bij de stand 7—7 de wil van DWS om te vechten volledig af. Niets lukte meer bij DWS, dat m tien minuten tijd een 8—12 nederlaag te incasseren kreeg De heren van DWS kwamen in een goede strijd tegen koplo per Fortuna uit Vlissingen al snel op een 1— 0 voorsprong Het geluk was echter met aan de zijde van DWS, dat vele schoten aan de verkeerde zijde van het houtwerk zag passe ren Fortuna had heel wat meer geluk en ging de rust in met een 6—7 voorsprong Ook na rust een gehjkopgaande strijd, die tien minuten voor tijd een 12—12 stand kende ln de slotfase moest DWS toch nog capituleren en verloor met 12-14 Mati" Een vrij lauw spelende da mesformatie van UVG heeft in Wassenaar haar meerdere moeten erkennen in Jot g Ade, Met matig verdedigmgs- en aanvalsspel, kwam UVG voor rust al op een 7—4 achter stand te staan. Na rust kaalde UVG op tot 88, maar toen Jong Ade met verve de break out ging hanteren was het ge daan met UVG dat met 13—9 verloor. De heren van UVG konden ook tegen het altijd weer fel aanvallende Roda met m hun normale spel komen Aanval lend werden er vele fouten gemaakt, waardoor de UVG- zege tot 15—17 beperkt bleef. De dames van Wilton hadden voor rust weinig problemen met het ongecontroleerd spe lende SCO in Spijkenisse, en kwamen tot een 2—6 voor sprong Na rust ging het ech ter totaal mis, toen de Schie- damse defensie geen greep kreeg op ae vele schoten van uit de tweede lijn Gevolg een 10-9 zege wn SCO De heren van Wilton hadden voor rust nogal wat pech met hun schoten tegen MOK in Dordrecht, waardoor de in de problemen verkerende Dordt- se formatie goed kon bijblij ven, en de rust inging met een 6—6 stand Na rust zocht Wil ton meer en meer de aanval op, vooral toen bleek dat er defensief weinig problemen waren, vooral door het goede werk van doelman Jos van der Steen, Met B—14 pakte Wilton de punten en gaat nu ongesla gen aan kop, omdat de 17—19 nederlaag van 14 dagen terug tegen Saturnus in een regle mentaire 50 overwinning is omgezet, doordat Saturnus on gerechtigde spelers in de op stelling had opgenomen. Uden De doorbraak van het zwem talentje Monique Bosga (Zwemlust) houdt voor rug- slagspecialiste Diane Edelijn een levensgrote waarschu wing in. Vorige week in Vleuten verraste de 16-jarige Utrechtse al, door op de 200 rug twee seconden sneller te gaan dan Edelijntje. En afge lopen zaterdag ging zelfs haar in Bremen, begin dit jaar, gevestigd Nationaal re cord er aan op de sprint. Tijd 1.03, en die van Diane Edelijn was loen in het smalle Duitse pïerenbadje 1,03.95. Niette min dook ook de Vlaardingse al weer onder haar eigen re cord door, nu tot 1.03.5. Een bewijs dat zij nóg sneller is dan vorig jaar. Over het kwijtraken van haar record (wel eérs op 25meterbanen, dat internationaal niet erkend wordt), raakte Diane nauwe lijks onder de indruk. Zij zit in een opbouwpenode, voor het eerst dit seizoen intensief gepaard met krachttraining ..Elke veertien dagen", aldus bondscoach Bert Sitters, „werken wij op de centrale traming daar al aan, en geven de clubtrainers het advies om de talenten met halters en an dere kleine apparaten te laten werken Elke club die een zwemmer bij de Nationale ploeg heeft, heeft oen sche- Intensieve «-amenwerking dus die. voor wal de krachttrai ning voor Diane Edelijn be lieft. wordt gedoceerd door fysiotherapeut Nico Houdijk Met name voor de sprint, en dan weer haar specialiteit de rugslag. maar ook de vlinder slag, die zij steeds meer wil beheersen, om bij een uitge balanceerde krachttraining tot een explosie m staat te zijn. Nico Houdijk: „Ik heb er alle vertrouwen in, ln dit stadium zeggen tijden (nog) niet zo veel." Wel echter voor Moni que Ros ga, waarvan werd ge suggereerd dat zij al aan het „pieken" was geslagen. Haar trainster Marian Oudkerk ontkende dat niet. „Dc oor zaak ligt in het feit, dat zij een virus in haar bloed had en geruime tijd niet mocht trainen. Nu die vermoeid tijdsverschijnselen er zc goed als uit zijn, heeft zij extra hard haar best gedaan om Diane Edelijn in te halen. Maar van een genchte opbouw zoal.-, Diane die kent bij haa; club. Nico Houdijk en op dc selectief raming, is gc-en spra ke De Vlaardmgse koos zelf? voor dc 100 vimder 1.05.5 waarmee zij achter Ineke Rai op dc tweede plaats eindigde De tijd van Ran was 1.04 9 Met het oog gericht op de Wh in Berlijn, volgend jaar au gustus, is het zo goed als ze ker dat Diane Edelijn er oj twee onderdelen bij zal zijn door Bas van den Berg Renr Van der Kuil, tegenwoor dig in Haagse Ziandienst nam de 400 vrij voor zijn rekening in 4,05.03. Hoewe Frank van Hes te ren zilvei kreeg in 4.06,05, kwam er een aspirantenrecord uit voort. Schiedamse René was een week eerder in Oost-Berlijn ai goed voor 54.02 op de 100 vrij, een afstand die hij nu in het 25-meterbad van Uden volbracht in 54.9. Winnaar was hier Albert Boonstra in 53.3. Op het onderdeel 200 wissel persoonlijk legde René van der Kuil beslag op de derde plek in 2.14.5. Rene van der Kuil maakt oven gens geen deel uit van de Nederlandse herenploeg, die rond oud- en nieuwjaar in trainingskamp op Las Palm as vertoeft Oorzaak: privé. Henk Elzerman laat, evenals Albert Boonstra verstek gaan door studie. Bij de dames ont breken Enith Brigitha, Anne- Ues Maas, Yolanda Aggen- baeh en Wijda Mazereeuw. De laatste is intussen door haar huwelijk gestopt met top sport. Diane Edelijn is er, evenals Martlzka van der Lin den, wél bij. De pupil van Dries Peute legde tijdens die selectiewedstrijden beslag op het goud bij de dames 100 school, Tijd: 1.13.9.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7