Politieke kopstukken niet in één partij Volgend najaar begin bouwplan Binnensingel Lickebaertgebied mogelijk stortplaats voor havenslib Samenwerking gaat niet door CNV en Unie BLHP voor plan Stikker Voorkeur voor sneltram^ maar wel ondergronds Eerste bekeuring nachtelijk rijverbod Prijzenregen na speuractie naar citaten Politie controleerde weer Weg kwijt door medicijnen Sanering - werven GOUDRIAAN TOT STUURGROEP: PROJECT NOG IN STUDIE Provinciale raden om advies gevraagd Donderdag 22 december 1077. SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD _102de jaargang no. 25988-18 PAGINA'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen.— Voor de tweede keer deze week heeft de Vlaardingse politie een uitgebreide contróle op de techni sche staat van ver voersmiddelen gehou den. Was de controle maandag voornamelijk gericht op de tweewieler van sch olieren. gisteren moes ten de automobilisten eraan geloven. De politie lette daarbij met name op de verlich-, ting van de motorvoer tuigen, *s Morgens van zes tot kwart over acht werden zesendertig ver keersdeelnemers be keurd. Bij één auto werd een te gladde band geconstateerd. Schiedam In een „droomtoe stand" is gisterochtend om half twaalf een Vlaardingse automobiliste door politiea genten aangetroffen op de af rit van rijksweg 20 naar Schiedam-Centrum. Mevrouw De V. (70) had daar al enige tijd met haar auto gestaan en kon zich niet her inneren, wat haar bestem ming was en waarom zij daar stond, Volgens de politie had de be jaarde dame medicijnen ge bruikt, die haar tijdens het rijden hebben beïnvloed. Via haar zoon is mevrouw De V. weer thuisgekomen Schiedam Er komt geen nieuwe politieke partij j met uitsluitend kopstukken uit „het Schiedamse U wereldje". De woeste plannen, een half jaar gele- 1 den in besloten kring ontstaan, gaan niet door. Eén voor één hebben de verschillende personen, die als belangrijkste kandidaten werden genoemd, direct of informeel laten weten geen trek te hebben in een politiek avontuur. f Rotterdam Onder enke le voorwaarden gaan de Industriebond CNV en de Unie BLHP akkoord met de plannen voor de herstructurering van de scheepswerven in het Waterweggebied. Vol gens die plannen 20a de IHC-werf Gusto te Schiedam op enkele af delingen na gesloten worden. Beide bonden hebben met hun achter ban htm standpunt be sproken. j Wel willen de leden van beide bonden duidelijkheid over de sociale gevolgen van de herstructurering en over de begeleiding van de ontsla gen, die daarvan het gevolge zullen zijn. Ook moeten de investeringen, die aan de herstructurering verbonden zijn, de Nederlandse werk- Achteraf blijkt, dat sommigen zelf nooit op de hoogte wer den gesteld van het vallen van hun naam. De partij had Schiedam Vooruit moeten he ten. Ook viel de naam Ge meentebelangen. De opzet was: het formeren van een partij met kundige en ervaren Schiedammers, die allen hun* sporen in de plaatselijke poli tiek hebben verdiend of die althans terdege op de hoogte zijn. Klinkende namen, die werden genoemd zijn: 0 Cor Bolmers, oud-PvdA-wet- houder 0 Hïetje Taverne, CDA-fractie- leidster 0 Anita Dirkzwager, oud-WD raadslid 0 Gerard Verhulsdonk. WD fractievoorzitter 0 Koos van Raay, oud-inlich tingendienst 0 Arie Verlinden, PvdA-raad slid en oud-fractieleider 0 Cock van der Zo uwen, druk ker en uitgever van het Schie damse maandblad City; dat tijdschriftje werd ook gezien als medium voor de propa-, ganda Volgens één van de genoemde* politici, Verhulsdonk, is het idee van een geroutineerde, deskundige partij aardig ge weest, maar: „Ik heb gezegd dat iedereen het voorlopig maar in zijn eigen fractie moet blijven proberen. Wat wil je? Mevrouw Taverne is zo'n ouwe rot dat zij toch geen zin meer 2al hebben in wilde avontuurtjes, en denk je dat Bolmers nog in de politiek terug wil?" Laatstgenoemde heeft sinds zijn vertrek als wethouder al en kele kansen gehad om voor de PvdA in de raad terug te ko men (bij elke wisseling in de fractie werd hij het eerst be naderd), maar hij heeft steeds bedankt. Tegenwoordig werkt de oud-wethouder voor stads ontwikkeling en later voor financiën bij het Rotter damse aannemersbedrijf Mu- Wi, ofwel Muys en De Winter, die in Schiedam verschillende bouwprojecten uitvoert.. Bol mers is daar hoofd van de afdeling planning. gelegenheid ten goede ko men. Het plan voor het ge zond maken van de scheeps bouw in het Waterweggebied tde zogenaamde werf groep I) is een onderdeel van Be leidsplan Scheepsbouw. On der deze groep vallen de werven van Rijn-Schelde- Verolme in dit gebied en de werf Gusto van IHC. Het plan. dat ook voorziet in de opheffing van de werf Piet Smit, is tot stand gekomen onder leiding van ir. Stikker, tevens topman van RSV. De Industriebonden NV- V,NKV hebben al herhaalde malen protest aangetekend tegen dit plan. Zij hebben gedreigd uil het overleg te zullen stappen. Op een alge mene vergadering, die deze bonden vorige week in Rot terdam hebben gehouden, is besloten het hoofdbestuur in die richting te adviseren. Dit gebeurde voornamelijk op aandrang van werknemers van Gusto, die menen, dat er voor deze werf nog wel de gelijk mogelijkheden liggen, voornamelijk in de offshore. Uit solidariteit hadden de NWjNKV-leden in Vlissin- gen al eerder een dergelijk besluit genomen. De Industriebond CNV en de Unie BLHP menen, dat het niet in het belang van de werknemers is als de bon den uit het overleg zouden stappen. Arie Westerdijk van bar-bistro „Candlelight" in Vlaardingen—ffoiy heeft het bij de kin deren van de invalidensportvereniging „De Ooievaars" helemaal gemaakt. Gistermid dag stond zijn zaak voor een keertje dlf lijk smullen en kijken geblazen en lachen E= natuurlijk. Immers, de dikke en de dunne wie kent het komische span niet? zijn =2 nog steeds goed voor vele lachsalvo's bij de jeugd. Vlaardingen Pas nu is bekend geworden dat de Vlaar dingse politie voor de eerste maal proces-verbaal heeft opgemaakt tegen een chauffeur die zich niet stoorde aan het nachtelijk rijverbod voor vrachtverkeer. Deze be stuurde zijn wagen dinsdagmorgen vroeg in Holy, waar hij door de politie werd bekeurd. jaar wijd open voor de kinderen en moes- Waarom Arie Westerdijk dit doet? „Ach", =e| ten de vaste klanten maar een deurtje verder hun kop koffie drinken. Samen met andere kinderen uit de buurt werd er een fijn eigentijds kerstfeest ge vierd, compleet met poppenkast, film, fri tes en grote glazen prik. Dat was natuur- zegt hij, „je bent als ondernemer altijd 2 druk bezig met de grote mensen. Is hef dan niet lollig om een keertje per jaar iets voor de kinderen uit de huurt te doen? Had je die smoeltjes eens moeten zien, die schitte- i rende oogjes..,.." Tot nu toe heeft de politie over tredingen van het nachtelijk rijverbod oogluikend toege staan. Commissaris Ben van Toledo verklaarde deze zomer Vlaardingen De drie bouwplannen voor de Binnensingel ïn Vlaardin gen worden momenteel nog bestudeerd door de afdeling bouw- en wo ningtoezicht van de dienst gemeentewerken. Advies hierover zal worden door gespeeld naar het college van burgemeester en wet houders. Die op zijn beurt een definitieve keuze moet maken. Voor de uit voering van het plan zal de kerk aan de Binnensin gel het veld moeten rui men. brie architectenbureaus Set- onhverpburo uit Leidschen- dam, Cusell Willems uit Den Haag. en J. Galjé uit Wassenaar hebben een ont werp gemaakt Het werkstuk van Galjé omvat 36 woningen. Wethouder voor stadsontwik keling Bas Gaudriaan heeft al "i een eerder stadium laten doorschemeren, dat hij het plan van de architect uit Was senaar wel ziet zitten. Onafhankelijk van welk ont werp de voorkeur krijgt, zul len de woningen gebouwd worden door de Leidschen- damse aannemer N. Tetteroo. Het bestaande bestemmings plan voorziet in zogeheten openbare bebouwing. Door het geplande flatcomplex zal dat bestemmingsplan moeten worden gewijzigd, waarvoor Goudriaan reeds zijn mede werking heeft toegezegd. De gemeente Vlaardingen heeft als eis gesteld, dat drie afzon derlijke plannen voor de Bin nensingel werden gemaakt* Bouwer Tetteroo leverde het laatste derde ontwerp reeds ip augustus in op het Vlaardingse stadhuis. Het be studeren van de plannen heeft inmiddels een half jaar ge vergd. Het betreft hier voornamelijk drie-kamerflats. De woonka mer met balkons zijn zoveel mogelijk op de zonzijde gesi tueerd. Elke woning krijgt een e De kerk aan de Binnensingel wordt gesloopt. Dit project van 36 woningen komt er naar alle waar schijnlijkheid voor in de plaats. eigen berging en parkeer plaats. De prijzen van de pre» miekoopflats worden ge* raamd op 97.000 gulden (ex clusief erfpacht: plus minus' 1.550 gulden per jaar). Verwacht wordt, dat in het na jaar van 1978 met de bouw kan worden begonnen. Het karwei duurt ongeveer een jaar. Vlaardingen Het gemeen tebestuur van Vlaardin gen wil in Holy alleen een sneltram als deze groten deels onder de grond loopt en wordt doorge trokken naar het centrum. Wethouder Bas Goud riaan van verkeer en ver voer heeft deze visie na drukkelijk onder de aan dacht gebracht bij de le den van de Stuurgroep Kethel-Holy-Broekpolder die hierover hebben ver gaderd. In deze stuurgroep hebben on der anderen de wethouders van verkeer en vervoer uit Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen zitting, alsmede afgevaardigden van Rijn mond. Tijdens de gehouden vergade ring van de raadscommissie voor verkeer en vervoer infor meerde wethouder Goudriaan voor alle zekerheid naar de meningen van de commissie* leden. Rien Lensvelt (SGP), mevrouw Bellingwout (CDA) en Peet Droppert van de Pv dA zien wei voordelen in een sneltram onder de grond, hoe wel zij realist genoeg zijn de financiële gevolgen hiervan bij lange na niet te kunnen overzien. Vandaar ook dat Mari van Opij» nen (PvdA) voorlopig weinig waarde hecht aan de plannen van een ondergrondse snel tram, Daar hij van een boven grondse sneltram in Holy, waarvan de aanleg circa tien- miljoen bedragen, niets vril weten ziet Van Opijnen meer in een geluidsarme (gelede) bus. Een mening die door W- D'er Floor Quast werd ge deeld. In een brief, die B en W inmid dels aan de voorzitter van de desbetreffende stuurgroep hebben geschreven, stellen zij- voor dat ter overbrugging een verbeterd bussysteem moet worden bewerkstelligd. De ge dachten gaan hierbij uit naar een betere verbinding tussen Holy met het centrum en/of de NS-stations. Teneinde de raad op de hoogte te brengen van de stand van zaken in het centrumgebied Holy-Noord wordt in januari een extra vergadering gehou den waar ook over de (toe komstige) vervoersproblemen wordt gediscussieerd. nog zijn agenten opdracht te hebben gegeven in dergelijke gevallen waarschuwend op te treden en de chauffeurs te verzoeken een andere route te nemen. In de praktijk zou dat voldoende soelaas bieden. Na tien maanden, dat het rijver bod van kracht is, blijkt de politie minder soepel op te moeten treden. Indien de vrachtwagenchauf feur - wiens naam met is vrij gegeven - met akkoord gaat met een eventuele schikking van de officier van justitie, volgt een proces. Naar de uit spraak daarvan zal door de verkeersdienst van de politie worden uitgekeken, Hoewel ook Gedeputeerde Staten het besluit van de gemeente Vlaardingen om het rijverbod in te stellen, goedkeurden, staat namelijk nog steeds niet exact vast of de maatregel op een goede juridische basis be rust. Vervoersbedrijven in en rond Vlaardingen zagen tien maan den geleden nog af van een proefproces, hoewel zij het bepaald niet met de maatregel eens waren. Als de zaak voor komt zal de kantonrechter wellicht een einde aan deze onduidelijkheid kunnen ma ken. Vlaardingen Het baggerrapport van de Stuurgroep Berging Baggerspecie wordt om advies toegezonden aan de Provincia le Raad voor de Ruimtelijke Ordening en de Provinciale Raad voor de Milieuhygië ne in Zuid-Holland. De beide raden zullen hun mening geven over ondermeer het aanwijzen van het Lickebaertgebied tussen Vlaardingen en Maassluis als stortlokatie voor haven- blubber. Elk jaar wordt bij het op diepte houden van de havens en vaarwegen rond Rotterdam en Dordrecht zowat 21 miljoen kubieke meter havenslib naar boven gehaald. De blubber afkomstig uit de gebieden dichtbij zee, is niet zo vuil. Zij wordt dan ook in de zee gestort. De rest wordt echter op het land gespoten, omdat anders de zee zou worden verontreinigd. Maar op het land is niet al te veel ruimte meer. Dat is dan ook de reden dat een speciale commissie een (interim) rapport heeft ge maakt, waarin negen gebieden genoemd zijn als kandidaatstortloeatie. De Licke- baert is daar één van. De negen gebieden zouden na het storten van de blubber pas na 1980 kunnen wor den ingericht als woningbouw-, recreatie- of industriegebied. De rapport-opstellers zijn ervan uitgegaan, dat op de mogelijke nieuwe stortgebieden nuttig gebruik kan worden gemaakt van de op te spuiten laag havenslib. Onder andere over dit nut wor den de Provinciale Raad voor de Ruimte lijke Ordening en de Provinciale Haad voor deMilieuhygiëne om advies ge vraagd, Overigens wordt alweer een tijdje gewerkt aan een vervolgrapport naar de mogelijk heden voor de berging van baggerspecie op lange(re) termijn. Het zal m die volgen de nota vooral gaan om de vraag of de blubber op het land, in diepe plassen of in zee gedumpt moet worden. Het zogeheten citatenvrouwtje reikt de eerste prijs uit aan het Groenoordse meisje Lianne de Boer. Schiedam Duizenden kinderboeken zijn in Schiedam verslon den, sinds in oktober de kinderboekenweek werd gehouden. De leesactie met als motto: zoek je zin, heeft daarbij een belangrijke rol gespeeld. Toen gistermiddag het „citatenvrouwtje" de leesdi- ploma's uitreikte aan Schiedamse kinderen, bleek hoezeer deze speuractie naar fragmenten uit bepaalde boeken tot lezen heelt genoopt. Lianne de Boer uit Groenoord won de eerste prijs. Zij heeft de meeste boeken gelezen: zeventig in twee maanden tijd. Met een gevonden citaat minder kwam André van de Wilt uit, en op dc derde plaats belandden Jotanda Huiskens en Theo van de Rijken. In totaal werden 56 prijzen uitgereikt, hetgeen betekent dat evenzo vele kinderen meer dan vijftien citaten hebben gevonden. Die prijzen zij'n zogenaamde leesdip loma's. Er waren 624 deelne mers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1