Kerste»ncert Gewestelijk ©rkest Moorse Motzfeldt maakt glas levend toön bééld en Alveo Antiekmarkt Spiegeltje, spiegeltje, in ie kast Vitesse ess Concsalbiis in de Tempel Pen tekeningen met spiegelbeeld effect S&kki PlIISls*, G« T. M©®r@ In de Toverbal Schoolklas exposeert in het Aktie ira Magnate:! 'force Gewestelijk Orkest op vrijdag 23 december in de Grote Kerk aan de Markt in Vlaardingen om 20.15 uur. Toegang gratis. Het Gewestelijk Orkest zal dit jaar de Kerst concerten, die in de vorige seizoenen alleen m Delft en Leiden gehouden werden, voor de eerste keer ten gehore brengen in Vlaar- dingen en Rotterdam. Deze concerten, welke m de eerstgenoemde gemeenten vrijwel een traditie geworden zijn, zullen dit keer wor den uitgevoerd met medewerking van de Delftse en Leidse koren, respectievelijk Zangvereniging Cantarella en Jongenskoor De Buddy's uit Delft. Het Gewestelijk Orkest heeft voor een origi nele programmering van deze concerten ge kozen waarin zowel orkest en koor een be langrijk aandeel leveren. Het concert wordt besloten met samenzang. Het geheel staat onder leiding van gastdirigent Jorge Rotte. Hij komt uit Buenos Aires, Argentinië waar hij tot 1964 studeerde en aan de universiteit van La Plata. Later vervolgde hij zijn studie in West-Duitsland en is sinds 1968 eerste dirigent van het Symphony Orchestra in Rosano, de op een na grootste stad van Argentinië. Jorge Rotter is momenteel een veelgevraagd gastdirigent m zijn eigen land, Chili, Spanje, Portugal, Frankrijk, Belgie en West-Duitsland. Hij werkt op dit moment als eerste dirigent van het Siegerlandorchester in Duitsland en als assistent leraar aan de Muziekhogeschool in Frankfurt aan de Main. Joop Schets, die de koorgedeelten uit het programma voor zijn rekening zal nemen, is naast dirigent van Zangvereniging Cantarel- la uit Delft ook nog dirigent van de Christe lijke Zang- en Oratorium vereniging Sursum Corda te Rotterdam Verder doceert Joop Schets koordirectie aan het Stedelijk Conser vatorium en aan de d an saca de mie van Arn hem en het onderdeel praktijk aan de ver volgcursus voor amateurdirigenten van de Federatie van Nederlandse 2angersbonden te Utrecht De solisten bij de uitvoering van het Gewes telijk Orkest zijn de banton Bernhard Kruy- sen en de klarinettist Robert Carter. hjke zaal: de tentoon stelling geeft een over zicht van seneprodukten en unica van de Noorse van 1963 tot heden. Motzfeldt ging pas na haar veertigste jaar met glas aan de slag. Vorige week werd de ex positie geopend, en er was flink wat Scandina vische belangstelling: ook was een drietal am bassadeurs aanwezig. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 8 ja nuari. Motzfeldt maakte vroe ger aquarellen en was daarnaast werkzaam als reclame- en boekillustra- tice. In haar latere glas technieken werd gëexpe- nmenteerd om het glas „leven" te geven. Vanaf 1963 werkte zij bij glas blazerij Hadeland en vanaf *67 bij die van Randsfjord. Behalve ontwerpen voor grote series commerciële glas artikelen en voor kleine re senes met een meer persoonlijke stijl ver vaardigde Benny Motz feldt een groot aantal originele stukken (uni ca), waarin zij alle mo gelijkheden van het glas onderzocht. Sinds 1970 heeft zij de leiding over een glasatelier m kunst- ambachtkolorue Plus van Frederikstad. In dit kleine atelier met drie glasblazers vond zij ideale mogelijkheden om haar ideeen in prak tijk te brengen. ledamse formatie Alveo treedt op vrijdag 23 december in eigen ge meente op en wel m sociëteit QT' aan de Nieuwstraat 12 Het optreden van deze jazz-rock getinte swingpop groep begint omstreeks tien uur 's avonds, een uurtje na opening van de soos Het glas lijkt te leven: een bepaalde schittering gaat uit van de geblazen objecten, die ontstaat door de manier waarop de Noorse kunstenares Benny Motzfeldt werkt. Voor haar is de verhouding van glas tot andere materialen een boeiend gegeven, en daarom werkt zij veel met deeltjes van allerlei metalen die met behulp van luchtbelletjes een plaatsje krijgen in het glas. De traditie van glasbia- ny Motzfeldt zich daar- zen is al in de achttiende mee bezig. In het Schie- eeuw in Noorwegen ont- damse Stedelijk Mu- wikkeld en tot op de dag seum zijn daarvan resul- van vandaag houdt Ben- taten te zien. Een feeste- Terwijl schuin achter hen Sijt- hoff Pers-directeur F. W. Sijt- hoff belangstellend toekijkt, geeft museumdirecteur J. Paal man uitleg over het Noorse glaswerk aan de ambassadeur van Maleisie. In de hal van de Maassluise Koning- hof wordt cp vnjdag 23 december een antiekmarkt gehouden waarvan een deel van de opbrengst ten goede zal komen aan de muziekvereniging Kunst na Arbeid. De muziekvereni ging organiseert wel meer dergelijke activiteiten om de verenigingskas op peil te houden. De markt begint 's morgens om tien uur tot negen uur in de avond Vitesse is de groep van Herman van Boeijen, die hij oprichtte na tien jaar te hebben opgetreden niet groepen als Supcrsïster, Red White Blue, Livi- n'n Blues en Teeset. Deze flitsende gitaarband van Herman, gespeciali seerd in feesten, zoals de advertentie zegt: „Vitesse levert alles wat swingt: rock-funck, reggae, jazz, blues en roek roll", treedt aanstaande zaterdag op in de Schiedamse Tempel vanaf negen uur *s avonds. In dezelfde Tempel komt de daarop volgende woensdag, die valt op 28 december, de Engelse Incubus Thea tre Company. Incubus brengt theater op iedere willekeurige plaats en lijkt enigszins op de groep Ka bood le, die afgelopen zomer in de Tempel optrad. Grote bekendheid kreeg Concubus in Nederland tijdens het Festival of Fools in Amsterdam. De voorstelling zal worden opgeluisterd raet een ech te rock roll-band welke speciaal voor het te brengen stuk werd aange trokken. zaam gemaakt door graficus John Hessel- berth ging hij erachter heen: „Zij kosten maar een prikje", aldus Paalman, erop wijzend dat het misschien wel een aardig idee is ook keramiek of histori sche vondsten op die ludieke wijze te expo seren Acht opmerkelijke spiegelkastjes geven de glazen objecten van de Noorse kunstenares Benny Motzfeldt nog een extra dimensie Grappige kijkkastjes met spiegelende wan den zijn het, waardoor de toeschouwer als het ware een heel veld van objekten overziet, stuk voor stuk rond draaiend op elektrisch aangedreven schijven. In het Stedelijk Mu seum op de Hoogstraat in Schiedam heeft di recteur Hans Paalman al veel klopjes op de schouders gekregen om die aardige vondst Op de kastjes opmerk- Het bekende duo Peppi en Kokki komt op don- dag 29 december in de Vlaar d mg se Stadsge hoorzaal om daar de jeugd te laten genieten met hun show „Peppi en Kokki in Jeugdfestival." Aan de show werken, behlave Peppi en Kokki verder Ad Engel de goo chelaar, Dirk Ëngelb- rccht, die als gastheer optreedt en veldwachter Flipsen met de aardige boef Bartjc. De toe gangsbewijzen bedragen 3,50. Het zal je maar gebeuren dat je als schoolklas mag exposeren, in een museum. Dan moet je toch wel iets bijzonders hebben gepres teerd. Welnu, de leerlingen uit de vierde en vijfde ha vo-klas van de Koningin Juliana Scholengemeen schap aan het Kastanjedal in Maassluis, hebben inder daad hun beste beentje voorgezet! Tot half januari hangen van alle leerlingen werkstukken die de moeite van het bekijken zeker waard zijn En wie heeft er m deze tijd niet een half uurtje vrij? Het gaat om een soort pen tekeningen. die op een bij zondere wijze verder zijn uitgewerkt. Hiertoe werd de helft van het tekenvel bewerkt door middel van teken- en spattechniek. waarna het geheel werd dubbelgevouwen waardoor een spiegelbeeld werd ver kregen. Een van de initiatiefneem sters is Lidwien Kuster, le rares textiele handvaardig heid aan de Juliana scho lengemeenschap. Om te be ginnen vertelt Lidwien dat De ansichtkaarttentoonsteilmg „Groe tjes uit Vlaardingen" over het Oude Vlaardingen, die wordt gehouden in het Sleekrnuseum Jan Anderson, Ke- t hel weg 50 loopt nog tot het einde van deze maand. Inmiddels hebben reeds 1000 geïnteresseerden deze tentoon stelling bezocht. Ook met de feestdagen is bezichtiging mogelijk. Tweede Kerstdag zaterdag 31 december Nieuwjaarsdag De ten toonstelling is geopend van 14.00 tot 16 00 uur. Werkstuk nummer 4 van Jeanette Smit, klas door Jaap Hazejager Over de Softies is weinig te zeggen: het is gewoon Punk. zo Iaat de Tover bal weten In ieder geval komen J. B and the Softies op zaterdag 24 decem ber over uit Engeland om in de Tover bal de versterkers op volle kracht vooruit te zetten De groep bestaat uit Baron Vito (drums). Frank N Stem (bas), Pedro Max (gitaar) en Bigmick (gitaar en zang) Op maandag Tweede Kerstdag geeft de Nederlandse muziek-thea ter groep Mo era een concert in het Maassluise jongerencentrum aan de Lange Boo nestraat Moeras, begon aan 't eind van de zestiger jaren als blues groep onder de naam Swamp Nadat de groep in 1971 met enkele blazers werd uitgebreid veranderde men de naam in Het Eerste Experimenteel Neder lands Improvisatie Orkest Moeras De muziek ging toen steeds meer de kant van de free-jazz op. Moeras muziek kenmerkt 2ich door een met alledaag se stijl, een soort van anti-pop. Men sen. die Moeras per sé tn een bepaald hokje willen plaatsen noemen meestal de naam van Frank Zappa Moeras bestaat uit Karei Witt (elektri sche gitaar). Mike Floothuis (piano, orgel en synthesiser), Ton van der Meer (fagot). Anne Legêne (cello), Wjm Hendrix (bas). Herman van Rijn (fluit en percussie), en Rob van Son (drums). G. T. Moore Reggae Guitars geven op maandag 26 december een concert. De Reggae Guitars werden eind 1973 opgericht in de Engelse plaats Read- ding. De musici ontmoetten elkaar voor het eerst bij een opnamesession voor de Perzische zangeres Shusha, G. T. Moore's vrouw. Men kon het zo goed met elkaar vinden, dat werd besloten gezamenlijk als groep verder te gaan. De leden zijn afkomstig van de groepen Osibisa, Curved Air, Al Steward band en Jess Roden band. SCHIEDAM Passage Theater Dagelijks 13 30 en 20 uur behalve op zaterdag alleen om 20 uur. SOUND OF MUSIC (alle leeftijden) Passage Bio Dagelijks 20 uur, op donderdag en vrijdag ook om 14 uur: THE STING (12 jaar) Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag om 14 uur: SJORS EN SJIMMIE EN HET ZWAARD VAN KRIJN (voor de jeugd) MAASSLUIS In de Toverbal, Lange Boonestraat Vrijdag 23 december: MAGNUM FORCE het gaat om een co-produk- tie tussen hgar, de tekenle rares Hetty Geursen en handenarbeidleraar Johan de Marée. „Wij kwamen ei genlijk op het idee naar aanleiding van een bezoek aan een tekeningenexposi tie \'an illustrator Jan Bernhard Memen," zegt Lidwien „De leerlingen waren zo enthousiast dat wij afspraken ook werk stukken, gebaseerd op zijn systeem te maken Memen, die zeif op deze rondleiding in het museum aanwezig was, vond het idee erg leuk. Conservator Jan van Rohn van het Gemeente museum beloofde zelfs dat hij ruimte ter beschikking zou stellen als de werk stukken voor hem de moei te waard zouden zijn inderdaad is dit laatste ge beurd De tekeningen zijn goed bevonden en prijken sedert al weer een dikke week in het museum, vij fentwintig m totaal. Som mige zijn zelfs zo fraai dat ze onder het glas geborgen zijn of zelfs m de ont vangsthal een plaatsje heb ben gekregen. De spattekeningen, waar aan de leerlingen vijf tot zes lesuren hebben ge werkt, samen met de drie genoemde docenten, zijn alle voorzien van korte ge dichten. Deze zijn gekozen uit bundels uit de schoolbi- Werkstuk nummer 6 van Rob van den Oever, klas 4 New York wordt geteisterd door een lawine van moordaanslagen. Alle slachtoffers hebben banden met mis daadorganisaties of hebben te maken met prostitutie of verdovende midde len Aan Harry Cal ah an, door colle ga's Dirty Harry genoemd van de afdeling moordzaken, de ondankbare taak orde op smerige zaken te stellen. Dat het smerige zaken zijn wordt hem gauw duidelijk. In In zijn staat Harry alleen. Zelfs zijn collega's laten hem zakken naarmate het onderzoek vor dert. Harry's enige kans ligt in zijn snelheid, intelligentie en moed, want vooral dat laatste is een vereiste om de strijd aan te binden met de „Briga de des doods." Magnum Force met Clint Eastwood en Hal Kol brook in de hoofdrollen op vnjdag 23 december in de Toverbal, Lange Boonestraat in Maassluis. bliotheek. Gedichten van onder anderen Hans Bou- ma en Jan Kanlo. Het aar dige is dat de dichtregels doorgaans goed passen bij het werkstuk, en dat deze door de leerlingen zelf zijn uitgezocht. Reactie van Jan van Rohn' „Een leuk en goed initiatief dat zeker na volging verdient. Voor de leerlingen zelf is het te ho pen dat er ook mensen naar komen kijken, zeker de eigen familieleden en vrienden. DONDERDAG 22 DECEMBER 1977

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7