GG en GD naar Soenda zijn Beheerder ontkent leegstand m Rechtswinkel verhuist Inbraak bij machinefabriek: buit 28 mille „Salaris van burgemeester moei omhoog5' Van Toor weg uit Bovengronds, naar Vlaardingen of station Kethei-Oost: Raad beslist in januari Woningbedrijf wordt groter Schriftelijke vragen aan B en W ONBEGRIJPELIJK Gevaarte valt te pletter Trein verkeer uren vertraagd Politie zoekt getuigen WEU KIEBOOM: Garantie voor bouw bejaardenwoningen SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 23 december 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25989— e PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 1 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Voor het leegstaande gebouw van de verpleeginrich ting Soenda aan de Bil- litoniaan in Vlaardïn- gen is een bestemming gevonden. Als tussen oplossing zal daar de administratieve dienst en en de staf van de GG en GD worden on dergebracht. Hiertoe hebben b en w een mil joen gulden uitgetrok ken en alsnog geplaatst op de begroting van volgend jaar. Tijdens zijn vergadering op 4 januari moet de raad hierover een besluit ne men. Het was vooral Rien Lensvelt (SGP/GPV) die tijdens de enkele weken geleden ge houden begrotingsdebatten het college en de raad wees op de benarde ivoonsitua- iie van deze dienst. Hij deed dit naar aanleiding van een paginagroot arti kel in deze krant Mede gezien de uitbreiding van. het takenpakket van de ge neeskundige dienst, alsme de de gevolgen van de fu sie met de diensten van Schiedam en Maassluis achtte Lensvelt een ruime re behuizing strikt noodza kelijk Om zijn woorden kracht bij te zetten diende hij hierover een motie tn. Een motie echter, die op advies van burgemeester Wim Kieboom is aangehou den Tijdens de vergadering van 4 januari kan deze motie m stemming worden gebracht en het ziet er naar uit dat deze het zal halen. Gezien de plannen van het college bestaat de kans dat Lens velt zijn motie intrekt, om dat hetgeen hij gevraagd heeft, gerealiseerd gaat worden. Vlaardingen Slijterij „De Wijnoogst", een van de markante punten van de Markt in Vlaar dingen gaat verdwijnen. Volgende week zaterdag gaan de deuren om zes uur defini tief dicht Inmiddels heb ben de klanten van de slij terij van eigenaar Aad van Toor een kort briefje ge- m had met daarop de mede- 0 deling dat hi j door „diver- 4*111 se omstandigheden" he laas gedwongen js zijn zaak te sluiten. Grootste boosdoeners zijn volgens Van Toor het in dertijd afsluiten van de Markt voor het gemotori seerde verkeer en de slech te gang van zaken binnen de slijtersbranche in haar totaliteit. Om het voortbe staan van zijn andere twee zaken niet in gevaar te brengen moest hij wel tot deze maatregel overgaan. De achtergebleven cliente le is gevraagd in het ver volg haar wijn en gedistil leerd te kopen in de slijte rij in winkelcentrum De Loper, of in de wijntappe rij aan de Rozerüaan in Vlaardinger Ambacht. Met ingang van 15 januari is het pand van Van Toor verhuurd aan L'intérieur „De Bon Goül" dat even eens aan de Markt is ge- vestigd. Eigenaresse me vrouw MM. Bos-Verheij heeft laten meedelen dat het huidige pand op de hoek van de Markt en de Hoogstraat veel te klem is geworden in de vijf jaar dat 2ij daar is gevestigd. Vandaar dat de afdeling meubelen verhuist naar het pand van Van Toor. De afdelingen snuisterijen en verlichtmgsapparatuur blijven gevestigd in het huidige pand. Vlaardingen Het gemeente lijk woningbedrijf zal in '73 flink worden uitgebreid. In het investeringsprogramma is voor dat jaar een bedrag ingeruimd van 1,5 miljoen gulden. In 1980 zal dan nog eens negen ton worden besteed aan de* uitbreiding van het woningbe drijf en in 1978 staat een „voorbereid mgskrediet" m het investeringsprogramma vermeld van één ton. In de vroege raadsvergadering van januam. wordt dat investe ringsprogramma voor de ja ren '78/'82 vastgesteld. Het woningbedrijf is gevestigd aan het Emaus 31. De uitbrei ding van het gebouw zal plaatsvinden m De Put, het braakliggende terreintje be grensd door Schiedamsedijk. Voorstraat en Emaus De be bouwing van dit gebied zal worden bekeken in een giote- re samenhang met het ont werpen van een plan voor het Buizengat. Wethouder Bas Goudnaan heeft wel eens ver kondigd, dat hu voor het Bui zengat en De Put een prijs vraag wil uitschrijven onder een keur van internationale architecten A> JSBSïöïSKSiö NS-perso- nesf repareert de bovenleidin gen Si ic ltram nloet 1984 - r Schiedam Een bovengrondse sneltram ais openbaar vervoer van Rotterdam naar Vlaardingen krijgt van burgemeester en wethouders van Schiedam de defi nitieve voorkeur. In 1984 hoopt wethouder voor stadsontwikkeling ir. Chris Zijdeveld het eerste ritje te maken. Schiedam De geruchten over de grote leegstand in de Z-flats worden door de beheerder betiteld als onzin. Bij Zomerhof en Muys, het makelaarskantoor dat deze woningen in Groenoord voor het Algemeen Burger Pensioenfonds onder haar hoede heeft, begrijpt men niet dat fractievoorzitter dr. Joop de Jong dit bericht de wereld heeft kunnen insturen tijdens de laatst gehouden algemene ledenvergadering van de PvdA. En dat allemaal terwijl de Pv- dA-ers Yvonne Siljee en Peter van der Lubbe over de flats in Groenoord gisteren nog schriftelijk vragen hebben ge steld aan burgemeester en wethouders. De twee willen weten of de woorden van hun fractievoorzitter waar zijn dat verkoop de nodige onrust zou kunnen veroorzaken bij de huidige huurders. Letterlijk vragen zij: „Deelt het college de mening dat (eventuele) ver koop hetzij aan een (tijdelijke) belegger, hetzij aan een ko per, die slechts doorverkoop beoogt, de nodige onrust bij de huidige huurders zou kun nen veroorzaken (vrees voor huurverhoging, gedwongen aankoop en problemen ter za ke van onderhoud, servicever lening en dergelijke)? Schiedam De Stichting Rechtswinkel verhuist De twaalf mede werkers krijgen een werk- en vergaderkamer en een eigen telefoon aan het Broersveld 140. achter de spreekkamer van sociaal raadsman Hans Suyling. Centrum De Kreek aan de Lange Haven, waar de behuizing voor de stichting te krap is geworden, wordt het laatste spreekuur gehouden op donderdagavond 29 december. Met ingang van woensdag 4 januari zijn de rechtswinkeliers op net nieuwe adres bereikbaar tijdens de spreekuren: woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur, telefoonnummer 010—730308. p eerste vrijdagavond in het nieuwe onderkomen, op 6 januari, wordt er een open huis gehouden. Verder wil men weten of het college zich ervan heeft verze kerd dat, indien het ABP eventuele verkoop overweegt, dit zich allereerst tot het colle ge zal wenden om te overleg gen wat dient te geschieden voor de belangen van de huurders. Tevens wil het so cialistisch duo weten of het beleid van het college erop is gericht om zo vroeg mogelijk te worden betrokken bij mo gelijke verkopen van grote wooncomplexen, zodat steeds kan worden overwogen wat dient te geschieden in het be lang van de huisvesting van de Schiedamse bevolking. Men vraagt zich af of burge meester en wethouders daar wel voldoende informatie voor kunnen krijgen Bij de m Rotterdam gevestigde beheerder van de drie flats is men zeer verbaasd over de kreten van dr. Joop de Jong. „Onbegrijpelijk", zo zei een woordvoerder gistermiddag, „alles is in de dne flats ver huurd. Misschien dat er even een paar woningen leeg staan, maar dat is normaal bij wisse ling van huurder. Over ver koop is mij niets bekend- Beriehten zoals die nu de we reld m ajn gestuurd door mensen die denken dat zij er iets van weten veroorzaken alleen maar onrust". e De Koemarkt is een eindhalte voor tramlijnen 1 en 6, die via de Rotterdamse- dijk vanaf het Marco niplein komen. Straks zal, ais het aan burgemeester en wethouders van Schiedam iigt, een sneltram van type T bij de Koemarkt af buigen: de Broers- vest op. De bestaan de „gewone" trams vervallen dan. Schiedam Een tonnen zware draaibank is giste ren op de Burgemeester Knappert laan van een vrachtwagen afgevallen en op het wegdek terecht gekomen. Van de bank bleef alleen een hoop schroot over. De weg werd nauwelijks bescha digd. Het gebeurde allemaal toen de 30-jange chauffeur J. C. van D. uit Rotterdam op weg was naar zijn woonplaats. Daar zou hij m de Waalhaven de lood zware vracht afleveren voor een scheepvaart maatschappij tn Soedan, De lading ging echter schuiven op het moment dat de wagen bij de BK- laan linksaf de Aleida- straat m wilde rijden. De laatste resten zijn na de val door een heftruck op de vrachtwagen geladen. Opzienbarend is de wethou- derlijke uitspraak dat „uit hoopvolle gesprekken met de NS blijkt, dat een nieuw station Kethel-Oost ook een feit kan worden zonder uitbreiding van de spoorlijn Schiedam-Den Haag". Het college van burgemeester en wethou ders sluit zelfs een afbui ging van het sneltramtra ject naar dat toekomstige station niet uit Dat laatste is volgens Zijdeveld een mogelijkheid als Vlaar dingen uit de boot valt" in het railvervoer per sneltram. Zoals zijn Vlaardingse collega Bas Goudriaan in onze krant van gisteren onthulde, voelt men in die gemeente niets voor een bovengrondse rail- verbinding. „Onze voorwaar den zijn: alleen onderde- gronds en uitsluitend als de route wordt doorgetrokken naar het centrum van Vlaar dingen", aldus Goudriaan. De sneltram moet, volgens het Schiedamse college, zonder problemen de haarspeld bocht Ro tterdamsedijk/Koemar kXS- Broersvest kunnen maken. Daarom is gekozen voor type T, een relatief beweeglijk ma terieel. Over de Broersvest zouden de rails moeten wor den aangelegd aan de weste lijke kant, langs Passage en het Herenpad. „Dat biedt enorme voordelen boven een baan in het mid den", aldus Zijdeveld. „De bocht bij de Koemarkt wordt daardoor nog ruimer, en ge luidshinder voor de bewoners van die kant van de Broers vest levert het niet op. En blijft de baan westelijk lopen, dan wordt het ook een stuk minder problematisch bij de kruising van 's-Graveniandse- weg en Burgemeester Van Haarenlaan". Om twee redenen heeft het col lege snel moeten beslissen, deelde de wethouder gister middag mee. „De minister wilde spoedig weten welke vorm van openbaar vervoer er komt, in verband met on dertunneling van de spoor baan bij de Nieuwe Damlaan. bij station Nieuwland. En bo vendien moet Rotterdam aan de slag bij het Marconiplein en daarom hebben zij zich ook eerder moeten bezinnen over het type." Op aandrang van de voorzitter van de speciale stuurgroep Ke thel-Hoiy-Broekpolder, Rijnmondgecommitteerde Bas Duijster, gaat binnenkort een technische werkgroep de mo gelijkheden onderzoeken. De sneltram zou moeten rijden via Marconiplein, Rotterdam- sedijk, Koemarkt, Broersvest, 's-Gravenlandseweg, Burge meester Van Haarenlaan, Nieuwe Damlaan en Chur- chihweg (langs het in aan bouw zijnde winkelcentrum Kethel), maar hoe de route daarna precies moet zijn, is volgens Zijdeveld met te zeg gen: „Er is onderzekerheid door de Vlaardingse wensen om het ondergronds te doen. Ik vel daarover geen oordeel. Ik zag wel: je moet kijken naar de regionale belangen." Maassluis Het trein verkeer van Hoek van Holland naar Rotter dam heeft gistermor gen vertraging opgelo pen. Een vrachtwagen van gemeentewerken van Maassluis bescha digde om negen uur de bovenleidingen bij de spoorwegovergang aan de Prinses Juiianalaan. Het treinverkeer kon daarop alleen gebruik maken van de noorde lijke zijde van het tra cé, Tijdens de reparatie van de beschadigde leidin gen werd de overgang voor al het verkeer ge sloten. De werkzaam heden vonden plaats op het dak van een voor reparaties en onder houd ingerichte wagon, die de overgang enkele uren geheel blokkeer de. Tegen de middagu ren was het werk ge klaard^ en konden de treinen weer volgens de normale dienstrege ling rijden- Vlaardingen De Vlaardingse politie zoekt getuigen van de inbraak die in de nacht van woensdag op donderdag is gepleegd bij Machinefabriek De Toekomst aan de Havenstraat. De totale waarde van de gestolen goederen bedraagt 28-duizend gulden. Ontvreemd werden: Een rubbe ren opblaas-speedboot van het merk Sea-rider de Luxe 5M met Yamaha buitenboord motor, een bedieningspaneel met afstandbedieningskabels, een reddingsvest, 27 zeilpak- ken, 24 dozen met elk 12 fles sen wijn, 27 zeilpakken en een hoeveelheid gereedschap. Dit alles stond klaar op een boat- trailer van het merk Atlanta voor de proefvaart die giste ren gehouden zou warden. Het geheel stond verdekt op gesteld achter een op stuur- slot staande vrachtwagen. Na het pand te zijn binnenge drongen hebben de inbrekers eerst de vrachtwagen naar buiten geduwd. Vervolgens koppelden zij de boat-trailer achter een wagen en gingen er vandoor. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. Volgens de politie moet men flink lang in het pand bezig zijn geweest met het treffen van voorbereidingen, daarom verzoekt de politie mogelijke getuigen zich te melden bij de afdeling recherche, tel 342355. Vlaardingen Burgemees ter Wim Kieboom van Vlaardingen meent, dat de salarissen van wethou ders en zijn collega-burge meesters van kleine ge meenten opgetrokken die nen te worden. Anders- zijds vindt hij, dat de be stuurders van grote ge meenten wel een veer kunnen laten. Op de vergadering van het Insti tuut Bestuurs Wetenschappen voor personeelsbeleid uitte Kieboom in zijn functie van llllll!ltlllllllllt!lllll!Ulllll!llllllll!lllllllllll!lllllllllllll!lllllll!lllllllll!lllinill!lll>ll!llllllllllll!lll!lllllll Vlaardingen In overleg met het Rijk wil de gemeente Vlaardingen ach garant stel len voor een lening van IS miljoen gulden die de Alge mene Stichting voor Huisves ting en Verzorging van Be jaarden uil aangaan met het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds te Heerlen. Het geld moet worden gebruikt voor de bouw van 176 bejaar denwoningen die ui het ooste lijk deel van Holy-Noord wor den gebouwd. De eerste paal daarvan is reeds enige tijd geleden geslagen. IIIIIIIUIIIllllllillllllillllliHIlilllliiilillEIIlllilllUtunilllllUHlIlltllllllillllllUlimiilHlIIllllllIIlllllilie voorzitter van het Centraal Orgaan inzake de gemeen schappelijke behandeling van gemeentebjke personeelsaan gelegenheden, kritiek op de wijze waarop momenteel de salarisschalen van ambtena ren worden vastgesteld. Dat dit deels gebeurt aan de hand van het inwonertal van de gemeente waarin de ambte naar werkt, acht Kieboom een verkeerde zaak. „Naar de ge meente kleiner is, moet hij (de ambtenaar) van alle markten thuis zijn, althans een meer of minder diepgaande kennis hebben van een scala wetten en voorschriften" Met zijn mening zit Kieboom blijkens een artikel in de laat ste uitgave van het weekblad „De Ambtenaar" op één lijn met de Vereniging Nederland se Gemeenten. Deze laatste betoogt, dat in grote organisa ties de gevolgen van de steeds zwaardere en uitbreidende ta ken voor het personeel wor den opgevangen door split sing en spreiding van func ties, soms ook door promotie naar hogere rangen. Kieboom, die een voorbeeld geeft; „Een secretaris-ambtenaar met het diploma GA I verdient in een kleine gemeente dikwijls min der dan een rijksambtenaar met een langere opleiding". Het systeem van inwonertal noemt Kieboom daarom-„on aanvaardbaar". „Er i$ maar één goed systeem: de fimctiewaarde", zo luidde zijn betoog, dat in hoofdlijnen door de Algemene Bond van Ambtenaren wordt onder schreven. De minister van binnenlandse zaken heeft in het verleden laten weten „de ontwikkeling van het perso neelsbeleid bij de verschillen de overheidsinstanties onder ling op elkaar af te willen stemmen". Overigens vraagt Kieboom zich af wat de minis ter hier precies mee bedoelt „Kleine gemeenten zijn zelf verantwoordelijk voor de be zoldiging van hun ambtena ren", „Er is al te veel gecen traliseerd in de overheids sfeer, Onder het mom van décentralisatie gaat de'centra- lisatie door".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1