©TIPS WF winnaar van eigen zaalvoetbaltoernooi FC Vlaardingen: Jeugd toont weinig werklust MW '27 en Naaldwijk oefenen strijden in Sportfondsenbad SZC weer zweineliab.. Nico de Vries tweemaal DINSDAG 27 DECEMBER 1977 mmmmi %mm zmm SSItf Goede organisatie in Westwijkhal Sportagenda Joop Molendijk weer vrij Judoka's geslaagd ~r.' 3 Jan Lohman wacht het duel tussen de Spartanen af. ..wii.i—-- Na afloop reikte WF-voorritter Heimie van der Reijken de prijzen uit, en bedankte met een kleine attentie de beide scheidsrechters, vader en zoon Kleyn, voor de prettige wijze waarop zij hebben mee gewerkt om het toernooi te doen slagen. De uitslagen en eindstanden wa ren: Poule A: WF 2-VVK 1-3, W-Eurosport 1-3, Eurosport- WF 2 4-0. Poule B: Hoogvliet Boys-CCO 0-0, CCO-WF 1 0-3, WF I-Hoogvliet Boys O-O. Om vijfde en 2esde plaats, WF 2- CCO 4-2. Om derde en vierde plaats Hoogvliet Boys-WK 0-3, Om eerste en tweede plaats WF 1-Eurosport 1-0. Eindstand: 1. WF 1, 2, Euros port, 3. WK, 4. Hoogvliet Boys, 5. WF 2, 6. CCO. 9 Martin Peter en Hans Boslo- per, beiden van de scherm- club Iron, zijn doorgedrongen tot de hoofdklasse sabel. Vol gend jaar mei nemen zij deel aan de jaarlijkse strijd om het nationaal kampioen schap, die op sportpark „De Vijfsluizen" zal worden ge houden. 9 Met uitzondering van Van Geel, stellen de overige leden van het algemeen bestuur van de ROVS zich herkiesbaar op de algemene ledenvergade ring op woensdag 22 februan. O Voor het internationaal Pinkstertoemooi vraagt VFC nu de hulp van de leden voor de opvang van de Duitse voetballers. Het gaat hierbij om jeugd. Het toernooi aan de Sportiaan is bestemd voor de elftallen C 1, D 1 en E 1. Q NO AD heeft zijn team weer samengesteld voor de nieuwe yoorjaarstafeltenniscompeti- tie. Het eerste team, dat we derom uitkomt in de promo tie-ereklasse, bestaat uit aan voerder René van Dijk, Peter van der Wijk en Dick de Vaal. In totaal doen twaalf senio renteams aan de competitie mee. Badmintonclub Refoba telt 188 leden en heeft te maken met een wachtlijst van. .65 belangstellend- den. Uitbreiding is door het grote gebrek aan sportzalen in Vlaardingen niet mogelijk. Alleen wanneer er leden de club verlaten, is er doorstro ming. Een troosteloos voor uitzicht! 0 Bij de korfbalvereniging Vlaardingen neemt Puck Haas het penningmeester schap over van Margreet Bos kamp. Bij dezelfde dub is een oliebollenactie aan de gang. Vier voor een piek. Afhalen op de laatste dag van het jaar vanaf 's moreens tien uur, Het winnende team van WF Schiedam Het Kerst- zaalvoetbaltoemooi, dat de vereniging Wil ton Fijenoord in de Vlaardingse Westwijk- hal aan de Floris de Vijfdelaan heeft gehou den, is een groot succes geworden. Ook de pu blieke belangstelling was buiten verwach» ting groot. Dit toernooi werd door de Schiedamse vereniging voor de eerste maal georganiseerd, maar nu reeds is dezelfde hal voor het volgend jaar weer gereserveerd. Het eerste zaal team van de organiserende vereniging, dat in de competi tie een uitstekende indruk maakt, is uiteindelijk als toer- nooiwinnaar uit de bus geko men. Het programma was verdeeld in twee poules. In poule A bleek eersteklasser Eurosport een té sterke tegenstander. Het won dan ook vrij gemakkelijk van WK en WF 2. In poule B had WF 1 meer tegenstand van Hoogvliet Boys dan was ver wacht. Beide ploegen kwamen dan ook niet tot doelpunten. Doordat de Schiedammers met ruim verschil van CCO wonnen werden zij finalist In een spannende finalestrijd om de eerste en tweede plaats, tussen WF en Euros port, wist de WF-ploeg van aanvoerder Jan Boon uiteind elijk door een 1-C zege toer- nooiwmnaar te worden. Mede door het uitstekende werk van doelman Dick van der Meer, kreeg de Schiedamse ploeg in het gehele toernooi geen enkel doelpunt tegen zich gescoord. Het toernooi had een vlot ver loop, en onder leiding van de toernooicommissie, Wim de Vette, Jack Maagdenberg en Henme de Gids, kon het gehe le programma stipt op tijd worden afgewerkt. Dinsdag; OSCR-Harga, Ener- giehal, 20 uur. Velox—Oranje Nassau, Energiehal, 20 uur. woensdag: Basketbaltoemooi, Margriethal, 9 uur. Succes— Sagittate Ridderkerk. Donderdag: Zaalvoetballen nooi, Westwijkhal, 9 uur. Bas ketbaltoemooi, Margriethal, 9 "u*"' Zwemwedstrijden, Sportf. bad, RK-laan, 9 uur. TSB—FC Vlaardingen. 19,30 uur, Vijfsluizen. Vrijdag; Zaalvoetbaltoernooi, -Westwijkhal, 9 uur. Basket baltoemooi, Margriethal, 9 uur. Zwemwedstrijden, Sportf. bad, BK-Iaan, 8.45 uur. Schiedaa, Joop Molendijk, ,je Schiedamse trainer, en zater- oagclub Groote Lindt gaan bet einde van dit seizoen elkaar. Hij is er dan twee seizoenen geweest Waar hij volgeed seizoen.naar toe gaat *s (nog) niet bekend. Hij heeft wel enkele aanbiedingen op wn Vlaardingen clubs, j I?VI*kij van de kandi daten is bij Excelsior Maas- Maasland MW *27 en Naaldwijk benutten de competitieloze zaterdag om in beweging te blij ven. De beide vierde klassers speelden in „De Commandeur" vriend schappelijk tegen elkaar, hetgeen voor beiden een nuttige wedstrijd wend De uitslag is van minder belang, maar MW was met 3-2 de meerdere. De Naaldwijk zaterdag middag-afdeling, onder leiding van Maaslandse oefenmees ter Henk Den kers, hadden met de rust een 2-0 achterstand. MW was voor de rust ook de betere ploeg, en die twee doelpunten ga ven de verhouding goed weer. Het wat gewijzigde MW nam na tien minuten spelen de leiding. De dit maal in de spits spelen de Huib Bos passeerde doelman Daaf Lievaart: 1-0. Na een half uur spe len scoorde MW ander maal, ditmaal door de als rechterspits optre dende Dick Lagerweü: 2-0. In de tweede helft waren de bakens wat verzet Naaldwijk nam het ini tiatief, terwijl MW wat afwachtend speelde. On danks dat Naaldwijk of fensief, liep MW toch wat verder uit Gelegen heids-verdediger André de Baan was in de 20e minuut opgekomen en rondde een combinatie tussen Leo Jansen en Joop van Berkel be kwaam af: 3-0. Toen echter moest de ster ke Maaslandse defensie nog meer terug. Naald wijk had zich nog niet bij die achterstand neer gelegd, wat na een half uur spelen tot 3-1 leidde. Het was L. Voogt die van een fout in de MW- defensie kon profiteren. Naaldwijk kwam zelfs nog iets dichterbij. Vijf minuten voor tijd liet Verbeek een schot los, dat doelman Van de We tering gehouden zou kunnen hebben. In een kluwe van spelers werd de bal echter van rich ting veranderd, wat de eindstand op 3-2 bracht. Bij Refoba heeft Henk van Leeuwen besloten om het na vele jaren wat rustiger aan te gaan doen. In het oestuur van het bii- jartdistrict Schiedam werden naast voorzitter Aad Stout- handel, ook Leo van der Lub- be en Henk van Straten (wed- strijdcommissie) opgenomen. Peter van der Beemt blijft voorlopig samen met de bv Start *75 de jeugd begeleiden. 9 Joop Molendijk, de spits van Veen dam en rasechte Schie dammer, is weer thuis. Na drie weken ziekenhuis met de nodige operaties allemaal opgelopen bij een auto-onge luk moet de 24-j arige noordeling voorlopig rast houden. Tot aan het einde van het seizoen is er geen voetbal meer bij. <9 De hockeyers van Pollux zijn uitgenodigd om volgend jaar Pinksteren een bezoek te brengen aan The Olton Hoc keyclub in Birmingham. Af hankelijk van de interesse van de senioren, wordt over wogen met een autobus of met auto's te gaan. 0 Dezelfde club houdt in de zg. winterstop voor zijn jeugd ta fel tenniswedstrijden. Om precies te zijn op zaterdag 21 januari. Er zal worden ge speeld in vier verschillende poules. 0 „ÏJsbrokken" is de meuwe periodieke uitgave van de Vlaardingse IJsclub, waarmee het tracht te bereiken dat de leden 2ich wat meer verbon den voelen met de ijsclub. In het eerste nummer staat on der meer dat 75 procent van de kunstrijders die elke week naar „De Uithof" gaan, kd zijn van DVIJC. 0 Vlak voor het einde van '77 hebben de zwemmers van Vi king nog een bingo in het gebouw van de HV WIK aan de Hugo de Vriesstraat Om precies te zijn donderdag avond vanaf 20 uur. - v. Uu,v>niie u(jnua t*o» icyomiauy outJiiöi. Vlaardingen Het versterkte jeug- deïftal van FC Vlaardingen heeft geen kans gezien om Sparta zijn bekerillusie te ontnemen. Hoewel het daartoe, en dan met name voor rust, verschillende malen de kans heeft gehad. Vreemd genoeg stortte de FC in een gering tijdsbestek na rust volkomen in elkaar. Hoewel de uitslag (1-3) anders doet vermoeden, was er maar één. oorzaak: de geringe inzet. Opmerkelijk verschijnsel was dat juist de A-spelers, die trainer Slobodan Dutna in de jeugd-equipe had ingepast, het vuile werk deden. Hoewel niet al de jeugd zich dat behoefde aan te trekken, was het wél opmerkelijk. Niettemin, konden ook Iwan Boudewijn, die nog conditie tekort komt, Wim Tijl, weer hersteld na een rugblessu re, alsmede Ted Hesling, eveneens her steld, de zaken met voor de volle negentig minuten onder controle houden. Voor rust waren er kansrijke acties van Wim Tijl (kopbal over) en Jan Lohman, maar er was niemand die het de Rotter damse doelman lastig kon maken. Een foute afspeelbal in de defensie zorgde er na ruim een halfuur voor dat de Rotter dammers, dankzij een ferm schot, dat van richting werd veranderd, met een 1-0 voor sprong konden gaan rusten. In de tweede helft was de Vlaardingse equi pe onherkenbaar. Voorop gesteld dat het met meevalt wanneer er drie d vier spelers uit het eerste elftal de jeugdformatie meer inhoud moeten geven. Maar er was een duidelijk verschil in werklust te zien. Het werd vlot achter elkaar 0-2 en 0-3, eer Wim Tijl de eer kon redden. Schiedam De centrale schcolsportconuni&sïe Schiedam organiseert op donderdag 29 en vrijdag 30 december schoo Zwemwedstrijden in het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappert laan. Aan deze schoolzwemonbnoeting nemen dit jaar 36 scholen, met 680 deelnemers aan de individuele nummers en 108 estafette-ploegen, deel. Alle leerlingen ontvangen een herinnering aan deze zwem ontmoeting, aangeboden door de besturen van de bijzondere scholen. Voor zowel de jongens als de meisjes, die aan de individuele nummers deelnemen, zijn voor elke klas en elk onderdeel drie prijzen beschikbaar. Deze prijzen worden direct na afloop van de finalewedstrijden per klasgroep op 30 december uitgereikt Voor elk van de in totaal zes estafette-onderdelen zijn eveneens drie prijzen beschikbaar. Het gehele programma is wederom verdeeld in twee groepen, te weten A en B. De scholen, vermeldt onder groep A, worden venvacht op donderdag 29 december 's morgens en de scholen vermeldt onder groep B op dezelfde dag 's middags. Na elk programma-onderdeel worden de namen van de leerlingen, die naar de halve finale overgaan, via een publicatie in de hal van het zwembad bekend gemaakt De halve en hele finalewedstrijden worden gehouden op vrijdag 30 december. De indeling is: Groep A. Erasmus, St Bemardus, St. Jozef, Dr. de Visser, Rijnmond, AH. Gerhard, JH. Gunning, Jan Ugthart, Thorbecke, Albert Magnus, Dom Savio, Joh. Calvijn, Mastenbroek, Pr. Marijke, Comenius, Goeman Borgesius, Oranje Nassau, Klaas de Vries, Willem Brouwer en St. Catharina. Groep B, Burg. Verveen, De Ouverture, Wm. Gehrels, De Notenkraker, Van der Kuy, Kon. Juliana, Dr. Sauer, Pr. Juliana, St Willibrordus, De Woudhoek, Theo Thijssen, St Martin us, Mgr. Bekkers, Kohnstam, W.A. Liefland en Pr. Beatrixschool. Schiedam De Schiedamse Zwem club wil na een afwe zigheid van enkele jaren weer in de wedstrijdzwemsport te rugkeren. Met name door het goede resultaat bij de water- polo-afdeling van SZC, is het zwemmen in het vergeethoek- je geraakt. Zo spelen de Schiedamse heren met drie teams in de landelij ke competitie, en voeren de dames in de eerste klasse van de ZRO de ranglijst aan. Wat het zwemmen betreft had SZC het laatste jaar alteen nog maar René van der Kuil als eenzame topper in rijn gelederen. Na het vertrek van Kené van der Kuil naar ZIAN, werd er m Schiedam in het geheel mets meer aan het wedstnjd- zwemmen gedaan. Om hier nu een verandering in aan te brengen, heeft het bestuur van SZC twee leden aange trokken, dit zijn Theo van der Linden en Piet Heyster. Deze twee zullen proberen om een wedstrijdploeg op te bou wen. Zij zullen in het begin slechts één uur in de week tot hun beschikking hebben. Mocht er genoeg belangstel ling bestaan, dan zal er zeker een uitbreiding van het aantal wedstrijden deel te gaan ne men. Zo wil het bestuur van de Schie damse Zwemclub weer een ploeg inschrijven voor de ZRO zwemontmoetingen. Daarnaast wil men de club kampioenschappen weer nieuw leven inblazen. Belang- stellenden kunnen op donder dag 5 januari om 19.30 m het Schiedamse Zwembad Zuid terecht, want op deze dag zal de eerste training van een uur gegeven worden. Er zullen te vens enkele bestuursleden aanwezig zijn om nieuwe le den in te schrijven. Schiedam Voor het judo-exa men hebben zes Schiedamse judoka's de zwarte band be haald, Vier kandidaten van het Budo-instituut Schiedam, en twee judoka's van sport school Lagerwaard, konden met deze prestatie bet spor tjaar 1977 succesvol afsluiten. Gré Gemts, de enige dame on der de geslaagden, is nu de tweede dangraadhoudster van het Budomstituut, dit ver diend na een judo periode van ruim vijfjaar. Dirk Kuiper, een vijftien-jarige judoka, is met het behalen van de eerste dan tevens de jongste dangraadhouder van Schiedam geworden. De overige geslaagden, John Stolk, Eddy Jeup, Piet van de Water en Bram van Eijk kre gen onder leiding van de se cretaris van de dangraden- cotmussie de heer M. Blonk hun welverdiende zwarte band en diploma uitgereikt Oud-Beijerïand Tweede klasser PPSC beschikte ia het oefenduel tegen SBO over de langste adem, ge tuige de 3-2 overwinning. De Schiedammers kwa men in Oud-Beierland in het begin wel met de rug tegen de muur te staan, maar nadat de gastheren via Van Sliedrecht had den gescoord, bracht Nico de Vries na vijfendertig minuten de stand in even wicht, In de tweede helft waren de Schiedammers veel ster ker, maar toch duurde het nog tot de 25ste minuut, eer Hans Vorstenbos zijn hoekschop door de sterke wind met een doelpunt zag bekroond. Het werd uit een pass van Coen Winkel man door wederom Nico de Vries 1-3 en drie minu ten voor tijd was het Pim van der Zijden die SHO op 2-3 bracht Nico de Vries ...schotvaardig...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3