SPORT Promotiekansen voor The Green Eagles Volley 9<en Holy leiders I 1 BBSS en VVK kunnen van laatste plaats af Jeugd groot aandeel in winst Tien deelnemers om biljarttitel eerste klasse Aqua- fitspelea bij MSV Nationale ploegachtervolging in Schiedam Beker- indelmg Dames blijven wisselvallig Wielerbaan voor 60.000 gulden Holiandiaan blijft baas over Excelsior M Sportmiddag Voorsprong uit handen gegeven Klein zaalvoetbalprogramma DINSDAG 27 DECEMBER 1977 Maassluis Na een zwakke competitiestart, heeft het basketbal herenteam van The Green Eagles zich opvallend sterk hersteld. Zaterdag leverde de ploeg in de Olympiaha! voor de derde achtereen volgende keer een overwinning af. Alexandria werd met een kleine maar erg nuttige overwinning aan de Maassluise zegekar gebonden: 63—61. De winst bracht de Eagles nu op de derde plaats, en die klassering is in deze competitie erg belang rijk. Volgend seizoen immers wordt een nieuwe derde divisie ingevoerd. De eerste vijf teams van de eerste klas afdelingen gaan daar voor strijden. „Gezien ons stijgende spelpeil maken we een reële kans voor die derde divisie", aldus de sinds novem ber aangetrokken trainer/coach Joop Boon. Die nieuwe afdeling wordt een soort regio divisie, en daar willen de Eagles graag bij zijn. Dat de Eagles slecht van start waren gegaan, had diverse oorzaken. Na de degradatie vertrokken er enkele spelers, terwijl het met het aantrekken van een nieuwe trainer/coach niet meezat. „Dat was niet bevorderlijk voor de resultaten", aldus de nieuwe coach. „Nu wordt het team meer een eenheid. Door het op elkaar ingespeeld raken stijgt het peil zeker nog verder". Hoopvolle perspectieven voor de Eagles, waarin de junioren een groot aandeel hebben. Joop Boon: „Die junioren doen het erg goed. We moeten het in het eerste team zelfs al van hen hebben, want zij bepalen het spelbeeld". Een Robert Wever en Peter van Balen zijn daar duidelijke voorbeelden van. Topscorer In de wedstrijd tegen Alexandria was Re bert Wever met 24 punten zelfs topscorer, gevolgd door Henk van der Vaart met 15 punten. Overigens speelden de Eagles nog altijd zonder Maurits Verha gen, die z*n laatste schorsing uit zat. Ook de twee broers Kloet speelden niet mee, maar het gemis van dit drietal werd voldoen, de opgevangen. In het 2one-systeem spelend hadden de Eagles een snel begin. Na tien minuten was de stand 21—15 in het voordeel, terwiji de marge met de rust nog iets ruimer was: 34—27, Gewonnen was de wedstrijd echter nog lang niet, want Alexandria wist steeds bij te blijven. De Maassluise ploeg bleef de hele wedstrijd aan de leiding, maat het verschil bleef maar klein. Twee minuten voor tijd leek de overwinning zeker (52—57), maar toen liep Alexandria nog snel in. „Door onnodig balverlies werd het nog penibel voor ons", aldus coach Boon. De overwinning bleef echter thuis, want met 6361 werd de wedstrijd besloten. Hoek van Holland De afdeling zwemmen van de Hoekse Sportvereniging houdt morgen in samen werking met de KNZB, aqüa-fitspelen. Het zwem bad „Masemtmde" in 's- Graveuzande is daartoe ge reserveerd tussen 14 en 17 uur. De toegangsprijs be draagt voor volwassenen twee gulden en voor de jeugd een piek. Vlaardingeu Aan de voorwedstrijden eerste klas libre biljarten van bet district Schiedam doen tien biljarters mee, verdeeld over twee poules. In de eerste zijn dat: A. van Woerkom van De Waal, F. Vijfhuyzen van Start '75, B. Heeze van Het Oosten, C. van Loon van Start '75 en A. Stouthandel van Het Oosten. De wedstrijden in café De Waal aan de Waalstraat in Vlaardingen zijn: 3,10, 24 en 31 januari, evenals 7 februari, elke keer vanaf 19.30 uur. Poule twee speelt zijn wedstrijden in café Jan van der Valk aan de Schiedamseweg. Deelnemers: L. Verhoeven van Flardingha, B. van Reeven van Start '75, L. P. van Woorden van Het Oosten, M. van Kempen van Start '75 en P. van der Knoop van Het Oosten. De data zijn: 10,17, 24 en 31 januari, alsmede 7 februari, elke keer vanaf 19,30 uur. De zeven best geplaatste biljarters, alsmede Harry Goos, de winnaar van het vorige jaar, spelen de finales op 24,25 en 26 februari. De wielerbaan in aprii weer open' Maassluis De Holland!aan kwam bij Excelsior M. uitste kend voor de dag. Hoewei de roodwitten niet helemaal vol ledig waren, was er weer de gebruikelijke slagvaardig heid, waar de Maassluizers geen raad mee wisten. Jackie Riedijk opende voor de VTaardingers de score en dat was in Maassluis ook de rust- stand. Daarna werd het gelijk door Paul Husslager en nadat Robbie Maat en Peter van der V/aai de voorsprong tot 1—3 hadden opgevoerd, was het Leen van der Struis, die de partijen weer iets dichter bij elkaar bracht: 2—3. Schiedam Op de vergadering van de KNWU is aan de stich ting wielerbaan Schiedam voor 1978 bet nationaal kam pioenschap ploegachtervol ging toegewezen. Voorzitter Jan Gordijn en secretaris Meeuwis Letterman waren naar Utrecht getogen in de wetenschap, dat voor het jaar 1978 de wielerbaan op de prioriteitenlijst is geplaatst Dat wil zeggen dat, indien alles gaat zoals de gemeente denkt, volgend jaar weer elke week de renners over het ovaal in Schiedam zullea ra- Ook bij de KNWU had men vernomen dat de baan voor zo'n slordige 60.000 gulden zal worden opgeknapt, en men meende dit te moeten belonen met een nationaal kampioen schap. Voorzitter Jan Gor dijn: „Voor ons kwam dit als' een bliksemstraal aan een hel dere hemel. Wie de laatste jaren de lijn in de KNWU heeft gevolgd, weet dat men daar van de gedachte uitgaat, om de nationale kampioen schappen zoveel mogelijk ge concentreerd op dezelfde baan te laten verrijden, dit om de organisatie van 20'n kampioenschap de gelegen heid te geven uit de kosten te komen". .Daarom is het van de KNWU, die eerder wist dat de baan op de prioriteitenlijst bij de gemeente stond dan wij als stichting, een bijzonder fijn gebaar. Nog beter is, dat wij als Harga in 1978 voor het eerst met een volledige ama- teurploeg aan deze kampioen schappen mee kunnen doen. Op 1 maart 1978 bestaan wij 5 jaar en we zijn begonnen met alleen jeugdrénners". Het bestuur van Harga gaat in ieder geval aan de gang om te proberen de renners Bert Rietveld, Aad Brons, Perry Balvers en Ton Steens elke week aan de start te gaan knjgen op de wielerbaan Schiedam tegen steeds weer andere tegenstanders, om hen zo goed mogelijk voorbereid aan het kampioenschap van Nederland te brengen. Scfu'edam Voor de be* ker-hockeycompetj'tie zijn de damesteams van de ver enigingen Spirit en Asvfon bij elkaar ingedeeld. Ook is dat het geval bij de heren. Indeling damespoule om de. Amsterdambeker: Asvion, Spirit, Dordrecht en Noord- wijk. Indeling herenpoule om de Kampongbeker: Asvion, Spirit, Kraaien en Soest, Het reserveteam van de Spirit-dames speelt even eens om de Amsterdambe ker, met als tegenstanders: HIC 2, Kraaien 1 en Kam pong 3. Het reserveteam van de he ren van Spirit speelt om de Hockeybsportbeker tege- ruAJphen 1, Victoria 5 en Groen Geel 4, Hoek van Holland Donder dag 29 december houdt „Sportieve Recreatie" een sportmiddag voor de Hoekse schooljeugd in de Hoekstee. Kinderen van zes tot zestien jaar worden hiervoor uitge nodigd. De sportmiddag begint otn één uur en duurt tot vier uur. De toegangsprijs is één gulden, te betalen aan de zaal. Het is aan te bevelen om gymnas tiekschoenen mee te brengen. Er zijn vele mogelijkheden zoals: hockey, tafeltennis, badminton, korfbal, voetbal, scopes en springen op een luchtmatras. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij: K. Ponse telefoon 01747-3046. Oe dames van Volley die het uitstekend doen. Vlaardingen In de volleybal-competitie doen de heren van Volley '68 het tot dusver uitstekend. Samen met Krimpen bezetten zij in de promotieklasse de eerste plaats, ieder met dertig punten. Ook de reserves blijven het, ondanks het verlies vorige week tegen Passage/VCJ, uitstekend doen. Dat getuigt de tweede plaats in de eerste klas, achter leider Schovocomca, dat twee punten meer heeft. Passage volgt met zestien punten op de derde plaats. In de tweede klasse C de heren deheren van MVC ver in de schaduw van de dames. De middenmootplaats, 11 uit 11, geeft weinig reden tot ongerustheid. De heren van Shell hebben in de derde klasse F een punt minder dan leider Krimpen 3, namelijk zestien. De Krimpenerwaarders hebben echter wel een beurt meer afgewerkt In die klas staat MSV '71 met 11 punten in het midden, evenals Sunlight Bij de dames staat Volley '63 notabene 2even punten voor op Krimpen, dat vrijwel uitgeschakeld is. Maar wie weet de competi tie is pas op de helft De dames van Shell zijn in de eerste klas wat weggezakt en hebben met zestien nu al een achterstand van vier punten op leider TOP. Holy doet het uitstekend in de derde klas, getuige de eerste plaats in de derde klasse. Heren Promotieklasse: 7. Vollido 11—15 1. Krimpen 11—30 8. Spirit 11-13 2, Volley 11—30 9. Intermezzo 11-12 3. Schippers/B 11-28 10. Flits 10-10 4. SI. Sport 11-22 11. Animo 11— 6 5. Meteoor 11-21 12. Pendrecht 11- 6 6. WHV 11-17 13. Spirit 2 11— 3 Maassluis Het basket bal dames team van The Green Eagles speelt tot dusver een wisselvallig seizoen. Zaterdagmiddag speelde het i» de Olympiaha! te Maassluis tegen Devel Devils een wedstrijd die verloren ging. Het verschil be droeg weliswaar maar één punt (55—56), maar de Maassluise ploeg miste daardoor de aanslui ting met de middengroep. Degradatiezorgen zijn er echter nog niet, want het team heeft onder nieuwe coach Henk van der Vaart toch ook bewezen goede wedstrijden te kunnen spelen. Ook tegen* Devel Devils, was het nog niet zo slecht, zeker niet in de tweede helft. In de eerste helft draaiden de Eagles echter nog niet goed Het man-to-man systeem van Devel' Devils gaf de nodige problemen, zodat het bij de Eagles erg rommelig bleef. Gescoord werd er ook sporadisch, zodat de rust pas met een 16—24 achterstand inging. De Maassluise dames speelden in de tweede helft echter aanmerkelijk beter. De achterstand was twee minuten na de hervatting zelfs al omgezet in een 32—30 voorsprong. De passes waren snel ler en zuiverder uitgevoerd, terwiji er van onder het bord regelmatig gescoord werd. Na tien minuten spelen waren de Eagles uitgelo pen tot 41—37, en drie minuten later begon het er nog gunstiger uit te zien: 46—40. Dat was echter de grootste voorsprong, want Devel Devils gaf ach nog niet gewonnen. In een spannende slotfase slonk de Maassluise voorsprong steeds meer. Vier minuten voor tijd was de stand nog 52-49, maar in de voorlaatste' minuut was de stand gelijk: 55—55. Coach Van der Vaart nam toen een time-out om de dames er op te wijzen geen P's meer te veroorzaken. Behalve dat moest er na een te nemen voor sprong verder op balbezit gespeeld worden. Die taktiek slaagde echter niet, want in de allerlaat ste minuut mocht Devel Devils toch strafworpen nemen. Van de drie ging de eerste er in, voldoen de om de nederlaag van de Eagles te bezegelen: 55—56. Schiedam In de zaalvoèt- balcompetitie is er deze week een klein programma samen gesteld. Maar de te spelen wedstrijden zullen voor de no dige verschuivingen op de ranglijst kunnen zorgen. In de tweede klas B er de inhaalwedstrijd tussen Wilton Fijenoord en Sparta. De wed strijd zal gespeeld worden donderdagavond om half ne gen in de Rotterdamse Ener- giehal. De Schiedamse forma tie van coach Hennie van der Reyken kwam door de over winning vorige week op Marti- nit op twee punten achter stand op de tweede plaats. Mochten de Schiedammers de inhaalwedstrijd met winst kunnen afsluiten, dan komen 'zij gelijk met Martinif op de eerste plaats. Sparta heeft momenteel drie punten achterstand op WF, en zal met verlies op vijf punten achterstand blijven staan. WK, dat met vier punten uit tien ontmoetingen de één na laatste plaats inneemt in de derde klas D, moet donderdag aantreden tegen koploper FA'75, Deze Rotterdamse ploeg is nog ongeslagen, en staat met achttien punten uit tien wedstrijden stevig op de eerste plaats. Het zal voor de Kethelse ploeg zaak worden om de nederlaag zo klein mo gelijk te houden. Ook het team van de Vlaar- dingse scheidsrechtersvereni- ging staat in de derde klas C op een gedeelde laatste plaats. Tegen ROGA zullen de scheidsrechters het niet ge makkelijk krijgen, en de ver wachting is dan ook dat zij nog wat steviger op de onder ste plaats komen te staan. Zelfvertrouwen HBSS kan in de derde klas A met winst op DJS wat uit de onderste regionen weg kranen. De Schiedammers hebben een punt minder dan DJS. De ploeg van coach Meïndert van Veen heeft de laatste wed strijden wat door pech verlo ren, en de overwinning zal de ploeg ook wat meer zelfver trouwen kunnen geven. De specifieke zaalvoetbalclub BFC speelt in de Energiehal een derby tegen DRZ. De ploeg uit Bijdorp Kethel staat op de helft van de competitie met acht punten uit tien ont moetingen in de onderste re gionen van de ranglijst. DRZ staat met zes punten achter stand op de leider op een ge-' deelde vierde plaats. Met winst zou BFC enkele plaatsen kun nen stijgen, maar gezien het spel van DRZ moeten de man nen uit Kethel daar maar niet te vast op rekenen. FC Tybex kan met winst op GWS weer in de bovenste re- gionen van de derde klas D terechtkomen. De Vlaardirïgse ploeg staat nu met tien punten uit negen wedstrijden in de middenmoot. Tegenstander GWS heeft in deze competitie nog maar vijf punten kunnen veroveren. RKWIK speelt morgenavond in de sporthal Prins Alexan der tegen SVDBR, Dit team van de Rotterdamse brand weer staat op de tweede plaats. De Vlaardingers heb ben zes punten achterstand op de leider, en als zij kans zien om de volle winst te behalen, dan nemen zij de aansluiting bij de kopgroep weer op. Heren le klasse A: 1. Schovocomca 2. Volley 2 3. Passage 4. YUM 5. Kangoeroes 6. Tenaco 7. Libanon 2 8. Hou Stand 9. Spivo 10. G. de L/RC 3 11. Rovok 12. Alcazar Heren 2e klasse D: 1. Otte VC 4 2. Libanon 6 3. Schietbaan 4. Alexandria 5. Otte VC 2 6. Volley 3 7. MVC 8. Schovocomca 2 9. Animo 2 10. Libanon 4 11. Zwambuys 12. Schippers/B 2 Heren 3e klasse F: 1. Krimpen 3 2. Shell 3. Nat. Ned. 2 4. MVC 2 5. Volley 4 6. Hou Stand 2 7. MSV 8. Sunlight 9. G. de L/RC 5 10. Armada U, Brienenoord 12. Otte VC 7 Dames Promotieklasse: 1. Volley 2. Krimpen 3. Schippers/B 4. Spirit 5. Kangoeroes 6. Flits 7. Animo 8. Pendrecht 9. Meteoor 10. Bouwl./O 3 11. Delta Dames le klasse A: 1. TOP 2. Alcazar 3. Rust W/A 4. Shell 5. Volley 2 6. G. de L/RC 2 7. Libanon 8. Rovok 9. MVC 2 10. Data C/D 11. Intermezzo 2 12. Otte VC Dames 3e klasse J: 1. Holy 2. Passage 2 3. Schippers/B 3 4. Armada 5. Tenaco 4 6. Zwambuys 7. Otte VC 5 8. MVC 4 9. Alqazar 4 10. Alexandria 4 11. Sunlight 2 12 Pa^pe 4 11-19 11-17 11-16 10-14 10-10 10—10 11-10 11-9 11- B 117 12-7 11-3 11-20 11-16 11—15 11-13 11-13 11-11 11-11 11-10 11-8 11-7 11- S 11-3 U—17 10-16 10-14 10-13 11-13 9-11 11-11 U-U 11-8 11-6 10-4 11-0 l(F-29 16—22 10-20 9-17 10-15 11-15 9-14 10-13 9-12 10-5 16-0 11-20 12-17 11-16 11-16 11—14 11-U U-8 11-7 I0-.6 10-5 10— 4 11-4 11-20 11-19 16— 18 U-16 11-12 11-U 12-10 11-9 U-8 11- 6 11-3 11- o

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4