SCHIEDAMSCHE COURANT „Echte'" borrel blijft uit door internationale drankenhandel W e:"klazen proj© "t moeizaam op gang Woning door brand verwoest Vier maanden niets gedaan Vuurwerk en kerstbomen in beslag genomen Spaar de speelpleinen! Ontwerp voor nieuw wijkcentrum klaar Valse tip over dodelijke steekpartij Boersma iiaar Vlaardingen 'T SCHIET NIET OP Kok tussen Bewonersverenigingen over kerstboombranden: Truck raakt wielen kwijt Autobedrijf EETAN Woensdag 28 december 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD I02de jaargang no. 25991—4 pagina' Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Bij een brand in een pand aan de Schepenstraat in Vlaar dingen is de benedenwo ning totaal verwoest. De brandweer was hel vuur na twintig minuten mees ter, zodat de bovenwoning kon worden behouden. De benedenwoning brandde echter geheel uit en de Schiedam Na een valse tip hebben re chercheurs een inval gedaan in het Turk se café Canaria aan het Broersveld. Ie mand had telefo nisch gemeld dat de voortvluchtige da der binnen was van de dodelijke steek partij die augustus vorig jaar plaats vond op de kennis aan het Emmaplein. Aangehouden werd de 32-jarige in Schie dam woonachtige Turk DE. Bij het fouilleren in de hore cazaak vonden de politiemannen een geoorloofd alarmpis tool. Later, op het hoofdbureau van po litie, vond men in zijn kleren nog een aardappelmesje. De man bleek echter niets te maken te hebben met de steek partij. Hij is nog in gesloten, omdat hij er wei van wordt verdacht illegaal in ons land te zijn. Vlaardingen Ond-minister van sociale zaken drs. Jaap Boersma komt donderdag 19 januari naar Vlaardingen. Op uitnodiging van het CDA, af deling Vlaardingen houdt het huidige Tweede Kamerlid om 2ü.0fl uur in gebouw Triangel aan de Fransenstraat een in leiding over de actuele poli tieke toestand. Het zwaarte punt komt daarbij vooral te liggen op zijn specialisme, te weten de sociale vraagstuk ken zoals het loon- en prijsbe leid van de nieuwe regering, bestrijding van de werkloos heid en net behoud van de werkgelegenheid. Indien de heer Boersma verhin derd is naar Vlaardingen te komen zal hij worden vervan gen door Lou de Graaf, die sinds kort staatssecretaris van sociale zaken is. Tot voor kort was De Graaf tweede voorzit ter van het Christelijk Natio naal Vakverbond (CNV) inboedel ging daarbij ver loren. Behalve de aanzien lijke materiele schade kwam de parkiet van de bovenburen door de roo kontwikkeling om. De po litie vermoedt, dat de brand is ontstaan doordat de bewoner met een bran dende sigaret in de hand in slaap is gevallen. Hij is voor wat de inboedel be treft verzekerd. *s Morgens vroeg rond half zes rukte de brandweer uit naar een woning aan de Kortedijk waar een enor me rookontwikkeling werd geconstateerd. Het bleek, dat de bewoner in alle vroegte een kip in de pan had staan. Zonder het gasstel uit te draaien was de man gaan slapen. De schade bleef beperkt. Om binnen te komen moest de brandweer echter de voor deur forceren. De mees- ierknecht bi| de ouder wetse twee- lingkete! in de locomo tief van Rein Melchers. aan de Lan ge Haven Vlaardingen De so ciaal-culturele activi teiten voor werklozen komen ergr moeizaam van de grond. Waar schijnlijk lukt het de onlangs opgerichte ini tiatiefgroep om vol gend jaar vóór eind ja nuari een programma op te stellen en aan eensluitend een wer vingsactie te houden. Maar in feite heeft het werklozenproject een fikse achterstand opge lopen. Ruim vier maanden is er niets gedaan en daardoor is nog maar weinig opge maakt van het door de gemeenteraad beschik baar gestelde krediet van 44.000 gulden. Deze som geld is uitgetrokken voor het seizoen '77/'?8. Volgens het oorspronkelij ke plan zouden de sociaal- culturele activiteiten voor werklozen moeten worden ondergebracht in wijkcen trum Holy, wijkcentrum De Haven en ontmoetings centrum West. De buurt- werkers waren echter minder te porren voor het project. Hun mening luid de, dat iemand zich zou moeten gaan bezighouden met het op poten zetten van het gebeuren. Die „ie mand" zou veel ervaring dienen te hebben met werklozen. Vanaf het begin van deze maand is de Vlaardingse Trees van Elderen hier voor ingeschakeld. Zij heeft veel opgestoken van een project in Rotterdam De Stempelaar waar bij een behoorlijk aantal werklozen zijn betrokken. Trees heeft een initiatief groep in het leven geroe pen, die deze maand tweemaal bijeen is ge weest. Zij vertelt: „We zijn aan het kijken wat de mo gelijkheden zijn en waar naar de belangstelling uit gaat. Het komt er op neer, dat we veel informatie in winnen. Aan de hand daarvan wordt het pro gramma vastgesteld. Ver volgens hopen we dat door middel van een wervings actie veel mensen willen meedoen". Eerlijkheids halve zal Trees van Elde ren niet ontkennen, dat het een tijdje heeft ge duurd voordat iets werd gedaan aan het organise ren van de activiteiten. „Maar", zegt 2ij, „we zijn er nu tenminste mee bezig. Dat is toch positief'. De initiatiefgroep bestaat momenteel uit vier a vijf man. Trees vertelt: „Dat is wat weinig. Het liefst zou ik zien, dat er drie groe pen van zo'n vijftien man waren, die zich met de or ganisatie en begeleiding zouden bezighouden". Be langstellenden kunnen in ieder geval even bellen naar de Stichting Welzijn Vlaardingen, tel. 356544. Adres: Oosthavenkade 31 Dinsdags en vrijdags is Trees van Elderen te be reiken op de Stichting Weizijn. Schiedam De verbouwing van het wijkcentrum aan net Dr. Wibautplein be- misschien in maart. Architekt Frans Pauw uit Rotterdam heeft al een ontwerp gemaakt waarin ue wensen van de buurt bewoners zijn opgenomen. <0e belangrijkste eis, naar aan- leiding van de wens om te °men tot een ontmoetings centrum open-huis. is daarbij 'togal letterlijk vertaald Te kens werd de aantekening ge plaatst dat de voorgestelde verbouwing niet voldoende £1 zijn. Veel zal afhangen van e te kiezen beheersvorm", al dus Daaf Rensman, hd van do ,n het ontwerp ontstaat door verplaatsing van keuken, gai- derobe. toiletten en trappen een centrale ruimte waarin opgenomen bar, buffet, zitjes, garderobe, en de trappen naar keider en bovenverdie ping. Aan de achterzijde is een keuken gepland voor het klaar maken van eenvoudige maaltijden, snacks en speel ruimte In het gebouw komt ook een peuterspeelzaal De grote bovenzaal, die een bar en toiletgroep krijgt, kan net als de zaalruimte beneden m tweeen worden verdeeld door een scheidingswand. Over het ontwerp en de veran deringen voor de filialen van de kruisvereniging en de openbare bibliotheken voert de werkgroep nog overleg met de gemeente en de stichting kruisraad In de buitenhaven, nabij het Dordtse centrum, is gister avond een Rotterdamse kok letterlijk tussen wal en schip geraakt met zijn auto. De imn kon door polltie-agenten worden gered. De 31-jarigr kok P. H. had zijn auto die dag op de kade van de Bui tenhavenweg geparkeerd, maar toen hij wilde vertrek ken had hij zoveel alcoholica genuttigd, dat zijn auto te veel naar voren schoot. Op het politiebureau werd hij in een droge overal onderwor pen aan de blaas- en bloed test Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft een hoeveelheid vuurwerk en een groot aantal opgeslagen kerstbomen in beslag genomen. Vanuit een kelderruimte aan de Van der Waalsstraat nam zij 195 stuks vuurwerk mee. Tegen de lfr-jarige eigenaar van het aldaar opgeslagen vuurwerk is proces ver baal opgemaakt Uit een kelder aan de Professor Rutgers- straat haalde de politie vijftien kerstbomen weg. Ze waren daar door de 15-jarige D.v.d.W. verzameld om er met de jaarwis seling de brand in te kunnen steken. De 14-jarige J.S. deed hetzelfde maar dat in een schuurtje aan de Boisotstraat Daar had hij vijftig bomen opgeslagen. Het schuurtje had de verzamelaar voor dit doel opengebroken. Veertig kerstbomen werden tenslotte door de politie verwijderd, die op het dak van het gymnastieklokaal van een school aan de Meidoornstraat waren ver borgen. De politie waarschuuwt dergelijke verzame laars, dat het opslaan van kerstbomen brandgevaarlijk kan zijn en verboden is. Er zal verbaliserend worden opgetreden. Schiedam Vertraging in de plannen om een distilleerderij op te zetten, waar authentieke Scbiedamse moutwijn-jenever moet worden be reid, is goeddeels te wijten aan de gespannen situatie in de internationale drankenhandel. „Daarom hebben wij ^ven op de plaats rust gehou den". zei gistermiddag Rein Melchers. distillateur, in de Locomotief aan de Lange Haven: in dat pand naast de Havenkerk is het project sinds twee jaar in voorbereiding. Het gaat om een branderij,-distil leerderij, waar jenever vandaan moet komen die als enige het Sehiedamse garantiezegel uit 1901 mag krijgen. „De prijzenstructuur >-n de2e handel is 20 Rek. dat ook de grote jongens met moeite het hoofd boven water kunnen houden Het wachten js op het hof in Luxemburg, die misschien in januari een uitspraak doet over de dranken- verordening van het numstene van economische zaken. Hoe het ook uitpakt, de situatie tot nog toe is geen stimulans om nu een heel project zonder meer te starten. Het is even de kat uit de boom kijken", aldus distillateur Melchers Begin augustus waren hij en twee andere initiatiefnemers, de gebroeders Vonk. afkomstig uit de wijnhandel, nog zo enthousiast dat gehoopt werd spoedig te beginnen, met een subsidie van diverse overheden „Het is niet zo. dat nu met handen m het haar wordt gezeten, beslist met Er is alleen sprake van een veriangzammgstred Onder tussen zijn wij nog wel bezig, er zijn bijvoorbeeld pas nog besprekingen geweest, maar de blijvende onzekerheid .in de wereld van het gedistilleerd maakt dat er ook voor ons weinig vaart m ie krijgen is", volgens Rem Melchers. In het verleden is voortdurend overleg gepleegd met de gemeente, met monumentenzorg en andere firma's, waar in plaatselijk jeneverdeskundige Hans van der Sloot een „aanzwengelende" rol speelde. Het geheel moet omvat ten: een branderij, een distilleerderij, het bestaande Likeur-museum (met de grootste flessen verzameling ter wereld, op de zolder van de Locomotief), een klein stiiterijtje en een proeflokaal. Melchers „Een stukje Schiedam waarmee je voorzichtig moet zijn Ook als toeristische trekpleister Hoe het ook gaat in de drankenwereld, ik ben ervan overtuigd, dat het kwaliteitsproduct zal winnen de jenever dus, zoals wij die volgens de traditie willen maken" Schiedam In de Gorzen en het Westen in Schiedam voeren de bewonersverenigingen acties om de speelplei nen weer ongeschonden door de nieuwjaars vuren te slepen. In de omgeving van het Rozen- burgerplein en het Vnlhelrm- naplein worden deze week stencils verspreid, waarin de buurtbewoners wordt ge vraagd strak', de opgeknapte speelpleinen te sparen „Het Schiedam Flinke deuken heeft een personenauto opgelopen, doordat enke le wielen van een vracht wagen lossloegen en op eigen houtje verder over vhet wegdek rolden. Dat gebeurde gistermiddag 1 om twee uur, in de Van D even terstraat vlakbij de Grensflat. Na enige tientallen meters klapten de wielen met vaart te gen de geparkeerde per sonenauto. eigendom van de 48-jarige vertegen woordiger T.G.W. uit Schiedam. Zonder wielen bleef truck - chauffeur A B (27) af wachten, totdat via de ei genaar var. de vrachtwa gen. een bedrijf uit Ro zenburg. voor reparatie werd gezorgd hielp vorig jaar Het speeltuig is goed gebleven Hoewel het natuurlijk niet precies is na t*- gaan ot dat door die stencils komt", vertelt Arie Zwam- bom, de voorzitter van Zuid", maar voor de zekerheid doen we het weer Het zou immers zonde zijn als de pleinen wer den vermeid" Rond het beruchte" kruispunt van de Mariaal raat en de Fy bmtraat worden dit jaar geen ■itencil-, verspreid door de be woners vereniging Schiedam- 'A'est. Binnen het bestuur i: daar on langs wel over gespro ken, maar men heeft er toch maar van afgezien, omdat het de laatste paar jaar goed u, gegaan Het probleem ts volgens secreta ris John de Kievith verscho ven naar het kruispunt van de St Lidumastruat en de Huyt- ma as tra at Daarom heeft men m het pas uitgekomen laatste blad van de acLiegroep St loze de buurtbewoners ge vraagd de kerstbomen binnen 'e houden tot na nieuwjaars dag „Het is immers beslist niet Jeuk als bij de kerstboom- branden je ruiten springc-n van de hitte of aï die rommel bij je naar binr.en wordt gelo pen" advertentie voor betrouwbare Bovag-occasion» V DEVENTERSTRAAT 17 TEL, 73.11.44. Koopavond geopend!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1