spmt HSV nog lang geen topploeg Van Rossum winnaar Doelman met Vlaardingen nog verder stijgen Meisjes goed vertegenwoordigd in zaal- voetbaltoernooi Geen zelfvertrouwen tegen SEV Spirit en ODI in actie WOENSDAG 28 DECEMBER 1977 Rijp. Geslaagd Kersttoernooi Sports tips Grote deelname VDL WINNAAR 4 I )ick Bos leert snel.. Vlaardingen Dat Vlaardingen zich in de kopgroep van de vierde klasse A heeft gewerkt is opvallend, maar even saillant is het knappe keeperswerk dat doelman Dick Bos (23 jaar) in deze competitie heeft gele verd, en daarmee een belangrijke bijdrage heeft geleverd in de hoge positie van de groenwitten. De ex-tweede doelman van Exeelsior-M keerde vorig seizoen de Maas- sluizers de rug toe, en na acht wedstrijden nam hij de plaats onder de lat in van de hoofdmacht van trainer Wim Koppelaar. Kon Dick Bos vooralsnog bij Excelsior (routinier Gerrit Geurtsen was toen niet te verdringen) niet doorbreken, bij Vlaardin gen kwam hij wel zo ver. Dick Bos moest in het keepersvak nog verder „rijpen" Ervaring had hij eigenlijk met in het grote werk In zijn eerste seizoen bij Vlaardingen werd hij meteen voor de leeuwen gegooid Veel hing van hem af in de strijd tegen de degradatie. Vlaardmger. ontkwam er tenslotte niet aan. Dick Bos had goede met minder goede presta ties afgeleverd Maar er zat een stijgende lijn tn Het was een groeiproces Maar hij heeft er alles voor over om te volgroeien Hij trainde er keihard voor Nooit ontbrak hij op de tramingen Hij was ambitieus en dat was belangrijk Dick Bos over zijn eerste Vlaardingen optreden- „Het was voor mij een vuurdoop. Bij Excelsior had ik m het topteam maar enkele oefenwedstrijden meegedaan, dus ervaring had ik maar weinig Daarbij was mijn eerste optreden bij Vlaardingen geen eenvoudige opgave Iede re wedstrijd stonden wij onder druk m het gevecht tegen de degradatie Van de fouten die ik toen maakte, heb ik veel geleerd Ik was toen vooral nerveus, en daardoor was ïfe met altijd evenwichtig in mijn beslissin gen" i en Dick Bos, een ijverig verzamelaar \'an de verslagen en foto's van wedstrijden waarin hij deelnam, moest begeleid worden, dat stond vast. Een gerichte keeper straining was de oplossing, Maar trainer Koppelaar had daar toen maar weinig gelegenheid voor. Dit seizoen liggen de kaarten anders. Met de komst van hulptrainer John de Corver wint Dïek Bos terrein. De bezielde Corver schaaft hem zo goed bij, dat de Vlaar- dingen-goalie aan een sterk seizoen bezig is. En hij is daarom bereid er nog harder voor te werken om nog meer te rijpen. Bos daarover. „Nu ben ik pas in mijn element. Het is keihard werken geblazen op de trainingen van Corver Het is een puur gerichte training, en de fouten van de afgelopen wedstrijd worden op de eerstvolgende trai ning doorgesproken en aangepakt. In wter en wind, in blubber en in water werk ik de trainingen af Maar het geeft voldoening, omdat het je completer maakt" De uitspraak van Exeelsior-trainer Leen Admiraal „Ik zie hem met graag vertrekken", gaf Dick Bos vertrouwen voor de toekomst. En hij leeft erin. De prestaties van Vlaardingen geven hem daarin nog meer steun De in Maassluis woonachtige Dick Bos heeft het uitste kend naar zijn zin bij zijn huidige club Hij groeide bij Excelsior op, maar acclimatiseerde bij de groenwit ten snel Was bereid zich voor meer dan honderd procent te geven en ontwikkelde zich tot een goede sluitpost. Wat denkt Dick Bos over de toekomst van Vlaardingen: „Wij zitten in de juiste groep (z.g. Haagse groep) om ons technische voetbal te spelen Het elftal vindt steeds beter het evenwicht en de prestaties tot nu toe geven aan dat wij met alleen een rol van s Dick Bos ...betrouwbaar... betekenis kunnen spelen, maar zelfs een gooi naar de top kunnen doen. De koplopers zijn niet beter dan wij Ook dat is in de resultaten terug te vinden". Rendement Dick Bos, die zijn sterkste wapen heeft in het, !a Jongbloed uitlopen, aardt goedpij Vlaardingen. Het harde werken aan de verdere ontwikkeling werpt rendement af. Het totale profiel van Dick Bos is dan ook nog niet gevormd. Of hij hoger zou willen spelen? „Natuurlijk zou ik dat willen als ik de kans krijg. Maar voorlopig dien Ik Vlaardingen. Maar als de gelegenheid komt zal ik die niet laten liggen". Dtck Bos leert snel en weet zich gesteund door een team waarin de teamgeest op dit moment hoog staat. Hij verder: „Vlaardingen moet dit seizoen vér kunnen ko men Het valt met mee om utt een verslagen positie terug te komen Maar wij zijn op de terugweg. Aan mij zal het met liggen" Trainer Koppelaar beaamt dat Dick Bos het op dit moment goed doet. „Hij heeft duidelijk meegewerkt aan de hoge positie op de ranglijst. Maar hij moet oppassen dat hij niet te gauw tevreden is met zijn prestatie", zegt hij Hoek van Holland Precies halverwege de mikrokorfbaicompeti- tie zijn de hooggespannen verwachtingen van HSV de bodem ingeslagen, Met een 4-7 nederlaag tegen SEV zijn de Hoekenaren voorlopig gezakt naar een positie in de middenmoot achter leider ODO, maar ook achter Warmond en Avanti. Hoewel de kansen op de tweede promotieplaats in de eerste klas op papier nog wel degelijk aanwezig zijn, werd HSV toch op een pijnlijke wijze met de neus op de feiten gedrukt. Zonder Jan van Nieuwkerk (werkzaamheden) en Joke van den Berg (vakantie) was HSV met meer dan een verbrok keld formatie die wanhopig probeerde het zelfvertrouwen terug te vinden Een zelfver trouwen dat bij de Leidschen- dammers wel aanwezig was. en dat ook voldoende werd uitgebuit Een achttal minuten bleel de ontmoeting m sporthal De Pijl doelpuntloos, hoewel met na me Ineke Taal blijk gaf haar verdedigster de baas te zijn Zij werd echter onvoldoende aangespeeld, zoals m beide vakken trouwens de Hoekse aanvallers „onder de paal'" geen rol van betekenis kon den spelen door de fanatiek verdedigende bezoekers Uiteindelijk werd het toch l-u door een gave doorloop bal van Theo Niemvhof, maar se conden later werd het weer gelijk. Direkt vanuit de uit worp brak SEV door en slechts ten koste van een straf worp kon de aanval wor den onderbroken. Een ongunstige positie voor HS V, zo bleek al snel want de tweede aanval kon niet tot scoren komen Bij SEV lukte dat beter. Achtereenvolgens werden Erik Swaab en Theo Nieuwhof met goede schijnbe wegingen uitgespeeld en dat leverde SEV een 1-3 voor sprong op, die even later met een doorloopbal tot 1-4 werd uitgebouwd Een schot van Wun KapelJe leverde welis waar 2-4 op, maar de bezoe kers hadden direkt een ant woord klaar en via een straf worp werd het zelfs 2-6. Voor HSV een onoverkomelijk achterstand. Ineke Taal kon uit een doorloopbal 3-6 laten aantekenen en SEV kon zich zelfs veroorloven een derde strafworp te missen, die door scheidsrechter Hans van As sen terecht werd toegekend De goed leidende fluitist no teerde zelfs nog een zevende treffer van SEV m de slotfase Dat Jeroen Meijermk er uiteind elijk 4-7 van kon maken, was statistisch misschien wel aar dig. het kon echter "niet ver hinderen dat HSV letterlijk en figuurlijk ..door de mand" viel in de eerste klas Mei nog zes wedstrijden te gaan is de achterstand op de lei ders ook weer niet onoverko melijk, en met een nieuw jaai en de tweede competitieheift voor de boeg kan er nog van alles gebeuren Bij Dijk vogels was de schutte nj uitstekend op dreef In de thuiswedstrijd tegen Noorder kwartier werden maar liefst vijftien Maasdijkse treffers geregistreerd Omdat de be zoekers er slechts vijf tegen over konden stellen leverde dat Dijkvogels een royale en zeer verdiende zege op Noorderkwartier had één kleine verrassing in petto door in de allereerste minuut een 0-1 voorsprong te nemen, maar Dijkvogels raakte er met door van de kook Rien van Dam maakte snel gelijk, en na de vak wisseling trok Piet Quak de score op naar 3-1 met twee gave doelpunten Een straf worp van Rien van Dam en een doorbraak van Dtck Schelievis brachten 5-1 op het scorebord en pas op dat mo ment wist Noorderkwartier een tweede doelpunt te laten aantekenen. Nog voordat de eerste helft ver streken was. konden Cees van der Lugt en Rien van Dam de voorsprong opvoeren tot 7-2 en toen Rien van Dam kort na de hervatting opnieuw scoorde was de wedstrijd he lemaal bekeken Cees van der Lugt wist moeiteloos nog twee treffers aan het totaal toe te voegen, waarna Dick Schelie vis 11-2 op 2ijn naam bracht voordat Noorderkwartier toch nog een keer kon terugkomen, Mieke Eikeienboom, Cees van der Lugt en Rien van Dam voerden het totaal op naar 34-4 en Rien van Dam kon zich veroorloven een straf worp onbenut te laten, iets wat de bezoekers overigens met deden. Zij kwamen vanaf de stip op 14-4 en nog was het doelpunten/eest niet ten einde Piet Quak maakte voor Dijkvogels de vijftien vol en Noorderkwartier liet de to taalstand tenslotte bepalen op 15-5 Gevecht om de bal o De Hoekenaren speelden geen rol van betekenis Vlaardingen Het zaal voetbaltoernooi op 29 en 30 december voor de lagere schooljeugd in de Westwijkhal, bestaat uit acht poules. Inclusief de meisjes. Poule één bestaat uit de Scholen: Prof. Telders, Prinses Juliana, Pax Christï, Van Hasselt en Talma. Poule twee bestaat uit de meisjes van de scholen: Telders, Pnnses Juliana, Pax Christi. Van Hasselt cn Talma. Voor poule drie zijn dat de jongens van de scholen. Juliana van Stolberg, Meidoorn. Kamerling Onnes, Plesman en Hugo de Groot Poule vier: Van Houte, Prof. Kohnstamm, Van Maerlant en 't Kompas Voor poule vijf zijn dat de scholen' Wetering, Jan Ligthart, Van Hogendorp, Roncalh en Savio. Poule zes zijn weer meisjes van de scholen Wetering, Jan Ligthart, Van Hogendorp, Roncaüi en Savio. De poules zeven en acht spelen hun wedstrijden op vrijdag 30 december De scholen in poule zeven: Erasmus, Wielewaal, Kraanvogel, Gerbrandy en Bavmck. En de laatste poule. Eras mus. Wielewaal, Kraanvogel, Gerbrandy en Bavmck. En dat betreft weer meisjes Vlaardingen De atletiekvereniging Foriuna organiseerde voor de derde achtereenvolgende keer de Broekpoldercross. Waren er vorig jaar zo'n 170 deelnemers, dit jaar kwamen er 280 aan de start. De samenstelling van de lopers varieer de van topatleten tot fanatieke trimmers. Het weer werkte goed mee, want ondanks de stevige wind scheen er een vriendelijk zonnetje overhel parcours. Voor hel eerst waren d? afstanden 3, 5 en 8 km te Jopen op een redelijk droog parcours De start was om 14.00 uur. Direkt na de start namen Walter van Rossum, Gerard van de Berg, Robert van Zanten en Hennie Riedijk een voorsprong op de overige deelnemers Niet alleen dit viertal, maar ook andere groepen leverden onderlinge strijd Dit was niet het belangrijkste, want het accent lag op het uitlopen van de gekozen af stand Dat lukte dan ook iedereen die van start was gegaan Bij de finish kregen de lopers een tegeltje als beloning Op dit tegeltje was het onderdeel hoog springen afgebeeld. De komende jaren zullen de overige atletieknummers aan bod komen, 2odat er een leuke verzameling ontstaat. Enkele resultaten. 5 km, le Theo van Everdin- gen, 8 km. le Walter van Rossum 26,30, 2 Gerard van de Berg 28,10, 3 Robert van Zanten 30,10 en 4 Hennie Riedijk 30,20 Van Rossum....eerste.. Vlaardingen Het micro-team van Spirit is winnaar geworden van het Kersttoernooi van L en V, dat zich op tweede kerstdag met circa 4D0 deelnemers, verdeeld over 52 teams, in de Westwijkhal had verzameld. In de finale ver sloeg Spirit het team van De Stoof, dat voor het merendeel uit spelers van Oranje Nassau bestond. De winnaars bij het volleybal walen in de ere-divisie 't Kruitvat ec in de eerste divisie L en V 30. Aan het einde van de geslaagde dag werden de prijzen uitgereikt door Janny Dekker-Poot, secretaresse van de sportcommissje van de L en V. Hartelijk dank Demos en DVfJC voor het sturen van de weekbrief en of maandblad. De verzameling is nu 2ö groot, dat deze sportredactie een kolossa le lijst van nieuwjaarsinstuiven kan publiceren. Van twee in het oog lopende clubs, te weten: VDL cn Schiedam, alsmede Hoek van Hoiland, ontbreken nog steeds de periodieken. Wan neer zij '78 goed willen begin nen, is er maar één antwoord. Het adres: Sportredactie RN/. Regio. Brede Havenstraat 6, Vlaardingen. 0 In een mijmeng van dc voor zitter, spreekt VZC tot haai groot genoegen uit. dat dit jaar weer zo'n 555 kinderen een zwemdiploma hebben behaald, dat de avond zivemvierdaagse 1200 zwemmers opleverde, en dat er in '77 weer achttien offi cials slaagden Bovendien bad VZC m Diane Edelijn weer een Europese ster ,,AI met al", zegt voorzitter Jan Edehjn. „goed voorbeen herhaling m '78 0 Bij SVV speelt men vooraf aan de nieuwjaarsinstuif voet bal met onder andere de trai ners P/xn Visser en Jan van der Velden en Wout van Meeferen. Vanaf 14 uur. De instuif zelf begint om 17 uur op Harga. FC Vlaardingen oefent mor genavond met zxjn volledige se lectie tegen vierdeklasser TSB Op de „VyJ-sJujzen" ivordt afge trapt om 1930 uur Die wed strijd staat al m bet teken van bet eerstkomende thuisduel le gen het onverwacht sterke FC Groningen De wsv De Bommeer heeft een nieuw bestuurDat ïvas nodig, omdat het vorige be stuur niet helemaal de leden achter zich kreeg. Voorzitter is nu H. van Beek met als secreta ris H. Hartman. Penningmees ter is Jvan Wens veen. De rest van de leden van het bestuur bestaat uit: J. van der Wagt, G. Vermeer, C- Haikes en Lan- cee. Schiedam Voor het school-basketbaltoemooi in dc Margriethal hebben zich 157 teams opgegeven. Verdeeld over 28, 29 en 30 december. Woensdag 2tjn de leerlingen van het voortgezet onderwijs van 14 en 15 jaar aan de beurt, en donderdag die van 12 en 13 jaar. Op vrijdag, de laatste dag, zijn dat de oudste jongens en meisjes, in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar en ouder. De finales 2ijn in de loop van de middag. Vlaardingen Voor het ko mende weekeinde zijn er geen korf bal wedstrijden. De eerste teams die weer in actie ko men in het nieuwe jaar zijn Spirit en ODI. Beide teams spelen woensdagavond. In de Schiedamse Margriethal ontvangt Spint Bolnes 2. Een tegenstander, die met al teveel problemen mag opleveren voor de Vlaardmgse formatie Wanneer Spint met overleg korfbalt, moet winst zeker mogelijk 2ijn Aanvang 19 39 uur. Het Schiedamse ODI komt om 21 35 uur m actie tegen Jodan Boys 2. Een sterke tegenstan der waartegen ODI de handen vol zal hebben Het mag dan ook redelijkerwijs verwach ten, dat dit maximaal een ge lijkspel zal worden Of ODI moet een verrassing in petto hebben voor haar supporters Maassluis Het jaarlijks te rugkerende Kerst-zaalvoet- baltoemooï van VDL is ook voor de vierde maal een suc ces geworden. In de sporthal Olympia speelden in de mor genuren de lagere teams van MSV'71, MVV27, Excelsior M, Abbenbroek, Soest en VDL tegen elkaar. Vanaf half iwee was het de beurt aan de standaard teams Veel belangstelling hadden m de pauze de wel pen (6—7 jaar) De jeugdige voetballertjes van VDL en MSV'71 hebben het talrijke publiek aangenaam bezig ge houden Dat VDL uiteinde lijk met 2—1 winnaar werd was minder belangrijk Het wedstrijdsecretanaat van hel toernooi werd verzorgd door Jo van der Hoek en Cees Koudijzer Aan het einde van het toer nooi reikte de voorzitter van VDL, John Duyn, de prijzen uit De totaal eindstand was: 1 VDL 8 punten, 2 MW'27 5 punten (wint door straf schoppen), 3 MSV'71 5 pun ten. 4 Abbenbroek 2 punten, 5 Excelsior M 0 punten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4