SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente sleept „harde weigeraar59 voor rechtbank „Agent vroeg om Happen" Ministerie: ja tegen renovatie Ik neem de proef Goudriaan: „„.dat figuur moet bij zichzelf te rade gaan..." Raadscommissies blijven besloten Westwijk in geweer tegen bouwplannen Rusthuis mag niet uitbreiden Voorlopig geen CAÏ Diamanten echtpaar j Vergadering over vechtpartij: HOBBELEEND VOOR OOST Goedkopeaanpak Mok L kan begin 1978 starten Diefstallen tijdens Kerst-fnn Hondeoor afgescheurd Jeugdstad geopend In Maasland Jongen smijt zak van flat: deuk in auto Donderdag 29 december 1977 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no. 25992 - 6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendie nst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardmgen De gemeente Vlaardin- gen heeft een kort geding aangespan nen tegen de heer C. M. Schotel, bewo ner van een William Pontwoning in de Indische Buurt. Schotel weigert de op stapel staande renovatie van zijn huis, dat hij huurt van de gemeente; op haar heurt pikt de gemeente dit echter niet Vóór 15 januari - zo hoopt wethouder voor stadsontwikkeling Bas Goudriaan zal een uitspraak moeten worden gedaan door de president van de arron dissementsrechtbank in Rotterdam. Volgens het „draaiboek" van bouw- en aannemingsmaatschappij Both BV moet de woning van de familie Schotel, Lombokstraat 7 in de twsecle helft van januari worden aangts Vorige week woensdagmiddag om vijf uur had een gesprek tussen wethouder Goudriaan en de heer Schotel moeten plaatsvinden op het Vlaardingse stad huis. De zogenaamde „harde weige raar" liet echter verstek gaan. Wél stuurde hij Goudriaan een brief, waar in Schotel nogmaals zijn bezwaren op een rijtje zette. Tevens werden hierbij nog een. aantal verdachtmakingen aan - het adres van de gemeente gemaakt. Bas Goudriaan vindt het een vervelende zaak. De wethouder die een tijd geler den reeds verkondigde, dat harde wei geraars desnoods zouden worden uitge rookt - zegt zelf: „Schotel vergeet, dat ik gewoon raadsbesluiten uitvoer. En daarmee uit We zijn nu over de helft van het hele renovatieproject van de 146 William Pontwoningen. Eentje ligt er dwars. Ik vind dat dat figuur dan maar eens bij zichzelf te rade moet gaan". N Het weigeren van de heer Schotel heeft een aantal consequenties: 9 in de Lombokstraat blijft een pandje - nummer 7 in de oude staat, waardoor het uiterlijk van de straat erop achter- uit gaat; O een overgangsconstructie zal gevon den moeten worden door architect Joh. van Pelt. De kosten hiervan zullen overigens niet enorm hoog zijn, omdat de heer Schotel erin heeft toegestemd, dat wél nieuwe leidingen onder zijn huis kunnen worden aangelegd; A een probleem zal zich echter voordoen als het gezin mogelijkerwijs gaat ver huizen. Dan moet het huis alsnog gere noveerd worden (de gemeenteraad heeft daartoe een besluit genomen). De kosten van'een dergelijke „uitgestelde „renovatie zullen daarentegen snel op lopen. Zover wil de gemeente het in ieder geval niet laten komen. Het kort geding zal een oplossing moeten bren gen. Maasland De vergaderingen van de commissies voor open bare werken, financiën en be drijven blijven in Maasland ook het komende jaar voor de burgers ontoegankelijk. De meerderheid van de gemeen-, teraad en het college van bur gemeester en wethouders me nen, dat de vergaderingen in besloten sfeer moeten plaats vinden. Als reden geeft men op, dat er tijdens commissievergadenn- Schiedam De jongeren die ïn Schiedam-Oost een agent hebben verwond zeggen dat de politieman dit zelf beeft uitgelokt. Over het gebeuren van maandagavond 19 december hebben bestuur sleden van de bewonersvereniging, wijkagent Van Herk en jongeren uit de buurt van het Van 't HoffpJein deze week nagepraat. Na afloop van deze bijeenkomst zei initiatiefneemster Corrina Bosveld, secretaresse van de bewonersvereniging: „De jon geren noemen het een uit de hand gelopen lolletje. Zij zijn fout geweest, maar uit het gesprek is ook duidelijk ge worden dat de jonge agenten met de jeugd contactmoeilijk heden hebben". Van politiezijde is destijds ge zegd dat agenten die de mel ding hadden gehad dat er bij de Prinses Beatrixschool ver nielingen werden aangericht bij aankomst werden ontvan gen met dreigingen en scheld woorden. Bij het aanhouden van twee raddraaiers zou agent P. den Hartog een lichte hersenschudding zijn ge schopt en geslagen. De groep jongeren, in de leeftijd van veertien tot twintig jaar, be kennen dat zij met die mel ding voor de grap de politie hebben gebeld. Ook geven zij toe dat zij bij aankomst van de 27-jarige agent grapjes over hem hebben gemaakt De moeilijkheden zouden vol gens hen echter zijn ontstaan op het moment dat de politie man vroeg of de moeder van één van de aanwezigen op de hoogte was van diens verke ring. „Ja natuurlijk, antwoordde ik", vertelt de 15-jartge Jenny van den Bos, „mijn vriend, Arno Warmer, zei nog: nee ze speelt de hoer voor me, nou goed. Toen hij het niet slikte dat de agent daarop zei: je weet nooit met 20'n hoerenkop en Arno hem naar zijn hoofd slingerde: kijk naar je eigen rotkop, begon de politieman met zijn gummiknuppel te slaan". De agent is na dit alles tegen de grond geslagen door de 18-jange loodgieter «fohan Duitscher die het voor zijn vriend, de havenarbeider, op nam. Nadat de politieman zijn revolver had getrokken en na dat gealarmeerde collega's te hulp waren geschoten zijn de twee Schïedamse jongens naar het politiebureau ge bracht. Het destijds geuite dreigement dat zij een aan klacht zouden indienen heb ben zij nog niet uitgevoerd. Schiedam De Ampèrestraat cn het gedeelte EdisDnstraat tussen de Boerhaavelaan en de Van Swindensingel wor den ingericht' als woonerf. Een van de speel voorzie Hin gen die daarbij in Oost wor den aangebracht is een hob- beieend. In de Ampèrestraat komen ver der 42 parkeerplaatsen. In het gedeelte van de Edisonstraat, vanaf de Van Swmdenstraat, worden 12 parkeerplaatsen aangelegd. Het gedeelte vanaf de Ampèrestraat naar de Boerhaavelaan zal door de dienst gemeentewerken in een later stadium worden herbe- straat, in verband met de nieuwbouw die daar momen- teel wordt neergezet. Behalve nog enkele fietsklem- men worden er ter hoogte van de drempels 13 nieuwe bomen geplant, onder andere aca- sia's, meidoorns, elzen en een plataan. Schiedam Het Hervormde rusthuis aan de TuinJaan mag niet uitbreiden of nieuwbouw plegen. Het krijgt daar geen toestemming voor van Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land. Het bestuur van het rusthuis voor 46 bejaarden is dat pas meegedeeld, nadat men er in februari '75 bij GS schriftelijk naar had geïnformeerd. De reden die voor de weigering wordt opgegeven is het reeds bestaande beddenoverschot in Schiedam. Bij het rusthuis onderneemt men neg geen verdere stap pen. Eerst wordt volgens voorzitter Simon afgewacht hoe GS reageren op de al lang lopende aanvraag voor ont heffing van een ziekenkamer. Terwijf op renovatie van blok L wordt gewacht, vertrekken steeds meer bewoners; een onleefbare situatie. Dat blijkt in de IJsselmondesestraat {achteraan op de foto staan de proefwoningen). Schiedam Renovatie van blok L mag van het ministerie. Officieel is de goedkeuring er nog niet, maar de betrokken instanties hopen in het eerste kwartaal van 1978 te starten met de langverwachte renovatie van het huizenblok tussen Nieuwe straat. Lek: mondesestraat. Binnen bewonersvereniging Schiedam-Zuid, die zich twee jaar geleden in verbinding stelde met de bewoners van blok L, blijft echter de twijfel. Anders dan de wensen van de bewonerscommissie zijn, wijkt het renovatieplan af van de vernieuwbouw zoals die in de proefwoningen is gepleegd. De wijzigingen hebben te ma ken met het bevel uit Den Haag om de plannen goedko per uit te voeren. Bij vereniging Volkshuisvesting was gistermiddag woordvoer der J. H. van Emden nog met op de hoogte van de goedkeu ring van het ministerie voor het nieuwe plan, maar binnen de gemeente rekent men al op een begin met de uitvoering in februari of maart PvdA- voorzitter Hans van der Vlist, die in een hooravond op vrij dag 21 oktober beloofde één en ander uit te pluizen, zei gisteren te hebben gehoord, dat schriftelijke toezegging vanuit Den Haag inderdaad onderweg is. Ook heeft Van der Vhst een onderzoek laten instellen naar de mogelijkheden om goedko pe renovatie uit te voeren, waarbij wèl aan de wensen van de bewonerscommissie te gemoet wordt gekomen. Van Emden liet overigens weten, dat het naar Den Haag voor goedkeuring gestuurde plan niet afwijkt van wat die com missie wd. De bewonersvereniging wacht op haar beurt weer af, wat de uitslag is van het gemeentelij ke onderzoekje. Het gaat om details in het plan. Afwachten wat het oplevert, is volgens Arm and van Puyvelde van de vereniging het enige, dat op het ogenblik kan worden ge- daan. Hij verwijst naar de vragen, die in de gemeente raad tijdens de begrotingsbe handeling werden gesteld en waarbij bleek dat de vertra-^ ging m de renovatie een zaak is tussen Den Haag en vereni ging Volkshuisvesting, zijnde een onderdeel van de SSW. de stichting van samenwerkende Schïedamse woningcorpora ties. gen veel privézaken worden besproken. We] blijven de commissievergaderingen voor sport, cultuur en recreatie en ruimtelijke ordening open baar. De fractie van de Open Groepe ring is echter een vurig tegen stander van besloten commis sies. De groepering zegt nooit moeite te hebben gehad om zaken, die de privébelangen van burgers betreffen, beslo ten te behandelen. Er blijven echter genoeg onderwerpen over om andere onderwerpen in het openbaar te bespreken. Uitgangspunt van de Open Groepering is daarbij de bur gers zo vroeg mogelijk bij de voorbereiding van raadsbe sluiten te betrekken In de andere gemeenten in het Waterweggebied zijn prak tisch alle commissies open baar, behalve wanneer het om privé-zaken gaat van burgers waar de commissie voor so ciale zaken, bij voorbeeld re gelmatig mee te maken heeft Vlaardmgen De Kerst-mn, die in de Vlaardingse Oosterkerk werd gehouden, heeft met al leenmensen getrokken, ver vuld van kerstgedachten. Dat bleek na afloop van de bij eenkomst toen een aantal diefstallen aan het licht kwam. Zo verdwenen een mi crofoon van de gereformeerde kerk ter waarde van 75 gul den, een tas waarin een bed boek, drie herenhoeden van bezoekers en een benzinetank- dop van een bromfiets Van een in de nabijheid van de kerk geplaatste fiets op het trottoir werden beide banden venueld. Hoek van Holland Twee los lopende honden op het Hoek se strand hebben elkaar duch tig afgetuigd. De vechtpartij tussen de twee dieren hep zelfs zo hoog op dat bij een van de dieren een oor werd afgescheurd. De eigenaar er van moest direct naar de die renarts Hoewel de politie bij de zaak betrokken werd, be sloten de eigenaren tenslotte de kwestie zelf af te handelen In elk geval kon de hond geen oor meer worden aangenaaid, letterlijk gesproken dan.. Poffertjes bakken, timmeren, verven, boet seren, emailleren, naaien, films kijken en springen op een groot luchtkussen. Allemaal feuke dingen voor de kinderen, die zij in -Jeugdstad kunnen doen. Voor de vierde keer opende Jeugdstad haar deuren. Woensdagmor gen werd dat officieel gedaan door wethouder Rien Bovenberg, die in de Oude Ujnbaanhalfen een ballon Het knallen en het kinderfestijn voor geopend verklaar de. Jeugdstad is tot en met vrijdag geopend, en volgende week tot en met woensdag. De toegangsprijs is vastge steld op 1,25 per dag voor kinderen van zes tot dertien jaar. Maasland Inwoners van Maasland hoeven er voorlo pig niet op te rekenen bin nenkort kabeltelevisie te krij gen. Dit blijkt uit de aanbie dingsnota van de gemeente begroting. Wel bestaat er in Maasland a! reeds geruime tijd een Stich ting Centrale Antenr.e-Inneh- üng. De stichting beperkt zich voorlopig tot het onderzoeken van mogelijkheden op dit ter rein en heeft zich het afgelo pen jaar georienteerd op een mogelijke aansluiting van de ghele bebouwde kom op het CAl-net. In de Commandeur- spolder exploiteert de stich ting een tv-mast. De kwaliteit van de beelden laat echter te wensen over. Resultaten van metingen zijn van dien aard, dat het verkrijgen van Duitse zenders wel mogelijk is, maar financieel niet haalbaar In het Streekplan Zuid-Holland West hebben gedeputeerde staten ten aanzien van de CA! een relatie gelegd met de ge meente Maassluis. Daar voert Maasland sedert een jaar al overleg mee, echter zonder tot concrete resultaten te zijn ge komen omdat de mogelijkhe den, die Maassluis haar tot nu toe kan bieden te beperkt worden bevonden. Schiedam Nijdig, omdat hij erover was gestruikeld, heeft een elfjarig jongetje vanaf de vierde etage van een flat op het Bachpletn. een volle plas tic vuilniszak naar beneden gekeild. De zak belandde bo venop de geparkeerde auto van de 32-jarige vertegen woordiger S. K. H. uit Zeven bergen, die met een flinke deuk m het dak huiswaarts moest. Aan de hand van de inhoud van de vuilniszak, waaronder een krant en etensresten, kon de politie erachter komen van welke etage de zak kwam. Nader onderzoek op die ver dieping bracht de agenten bij het jongetje, dat een geducht standje kreeg. Een hand van wethou der Jo Vermeule-van Dijk voor de 89-jarige heer Si mon Plomp. Gisteren vier den hij en zijn echtgenote het feit, dat zij elkaar zes-, tig jaar geleden in het Vlaardingse stadhuis het ja-woord gaven. De heer Plomp en zijn 84-jarige echtgenote Nïeskje van der Zee wonen in de Von delstraat. Vlaardmgen De bewoners van de Vlaardingse Boerhaa- vestraat en de Roemer Visser straat hebben middels een brief aan de gemeente offi cieel bezwaar gemaakt tegen de geplande bouw van de zo genaamde NW-womngen op de open terreinen in hun stra ten. Hun bezwaarschrift is gencht op het genomen raadsbesluit van vorige maand om twee percelen grond aan de Roe mer Visser- en Boerhaave- straat in erfpacht te geven aan Patrimoniums Woning- stichting, die de woningen zal realiseren In hun brief aan de gemeente raad stellen de bewoners, die zich m een comité hebben ge vormd, gekant te zijn tegen elke vorm van beschikbaar stelling van de terreintjes aan de aanstaande erfpachter ter uitvoering van bouwplannen. Dit nieuwsblad, waarin u al het meuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd m combinatie met het fiotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen grans cp proef los in combinatie met: fiotterdamsch Nieuwsblad Deze bon rn open envelop zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834. Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1