¥©x Mummia De verfraaiingen van «JSaartie TOWMIINfS INFERNO Stamp 'n Go In ei© veptlrssSkMiig de Lach AëÉion ©reen toon beeld Theater vara lie teste wensen voor patiënten Liberation mi Man DONDERDAG 29 DECEMBER 1977 Het gemengd koor Vóx Humana uit Hoek van Holland gaat een drukke tijd tegemoet. Het koor gaat namelijk begin ja nuari minstens vier keer op toemee met het Ge westelijk Orkest en de balletgroep van de Dan- sacaderaie Scapino uit Amsterdam, De basis voor die uitnodi gingen werd in feite dit voorjaar gelegd toen het Gewestelijk Orkest Vox Humana begeleidde bij de uitvoering van de opera „Orpheus et Euradice" in de Hoekstee. Kennelijk het het koor de nodige indruk achter en dat leidde tot verdere con tacten, die uitmondden in de uitnodiging voor vijf optredens. De alt Joke de Vin zal tijdens de optredens de solo-partijen voor haar re kening nemen. In verband met de 150-ja- rige sterfdag van de be kende componist Franz Peter Schubert zal een speciaal Schubertpro- gramma worden samen gesteld. Voor Vox Huma na, een amateurkoor. be tekent hei gebeuren een zware belasting. Allereerst zaJ in zeer kor te tijd intensief gestu deerd moeten worden maar bovendien vallen de vijf concerten in een tijds bestek van acht dagen Het eerste is op 6 januari in Delft, een dag later is VlaardingeD aan de beurt. Op 12 januari ko men koor en solisten in Alphen aan de Rijn. 14 januari een matinee in Rotterdam en op de twaalfde van die maapd treedt Vox Humana in Zwijndnecht op. Het jongerencentrum De Toverbal in Maassluis gaat swingend het nieuwe jaar in. Daar zal de groep Stamp 'n Go voor zorgen. Doel van de muziek, die de leden van deze groep voortbrengen, is name lijk in de eerste plaats om het publiek te laten dansen. Daar heeft Stamp 'n Go een reper toire voor opgebouwd met een sterk Zuidamerikaans rit misch accent. De groep werd vong jaar op- gericht door Ron van Éck. een aantal jaren geleden basgita- risl van Supersister en La wrence Th. James, die voor heen,.tropische muziek" maak te bij Fiesta Tropical en Los AUegres en bij Stamp 'n Go toetsenborden en percussie speelt. Het repertoire van Stamp 'n Go bestaat uit origi nele composities van bijvoor beeld Mighty Sparrow, Tabu. Dam urn Romao en Taj Mahal en een aantal eigen nummers Het was een hoofdstedelijk trekje, dat alom bewondering oogstte: zelfs het meest een voudige drukwerk van de ge meente werd bijzonder ver fraaid door 'een herkenbare grafiek. Dagelijkse gebruiks voorwerpen, zoals giroboek jes, teks taf fiches, adverten ties. kregen een levendig ui terlijk: plezierig om vast te pakken, vooral in een tijd waarin het meeste drukwerk nogal grauw en somber was. Weer of geen weer, feestdagen of door de week, deze dame met hond blijft winkelen. De laatste tijd wordt het haar wel steeds moeilijker gemaakt. Door de bouw van het café-restaurant op het Lies veld komt de winkelende dame met hond danig in de verdrukking. Behalve, dat zij van het overige winkelende publiek door een stalen hek wordt gescheiden, ligt de grond voor haar voeten bezaaid met afval van bouwmaterialen. De Culturele Raad van Vloardingen heeft zich nu haar lot aangetrok ken. Deze eeuwige consumente met haar viervoeter van het Liesveld krijgt een nieuw plaatsje toegewe zen En in de Amsterdamse stads drukkerij keek men dan ook verwonderd op van het meis- ke, dat met die initiatieven was gekomen: Frè Cohen, ge boren in 1903, een kwieke ver schijning met verrassende te kentalenten, geïnspireerd door de levensbeschouwing van de Arbeiders Jeugdeentrale, de AJC, die ervan uitging dat ple zier ook kan schuilen in de alledaagse beslommeringen, als met toewijding wordt ge werkt, „een streven om uiter lijk en innerlijk met elkaar in harmonie te brengen" (aldus Koos Vorrink, Vlaardings on derwijzer, toen nog een socia listische jongere). „In de kast, op de kast" luidt de titel van de voorstelling, die John Lantings Theater van de Lach op zaterdag 7 januari in de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal brengt. onkreukbare minister van binnenlandse zaken, die echter. Hier beginnen de talloze verwikkelingen. De han del en wandel van de minister is namelijk niet geheel brandschoon. Het verrukkelijke avondje dat minister Hendrik O. W. de Greep zichzelf had uitgedacht zou door de komst van Boudewijn, de politie, een gehaat oppositiehd en door de aanwezigheid van iets te veel vrouwelijk schoon, totaal anders verlopen! De formatie „Jazzeker" speelt op nieuwjaarsdag in Quibus aan de Lange Haven 28 in Schiedam. Zoals dat in een goed café hoort is de toegang geheel gratis Het optreden van „Jazzekei" begint om half tien 's avonds Fré Cohen, vanwege haar vlot te benadering op de stads drukkerij ook wel Saartje Wip genoemd, kreeg sinds 1922 steeds meer erkenning. Zij gaf vorm aan vele uitgaven van de AJC, zoals deelnemerskaarten voor de Paasheuvelkampen van die beweging, jeugdalma- nakken, omslagen voor de bi bliotheek en dergelijke. Nadat zij tegen de jaren dertig was benoemd tot sierkunstenares in vaste dienst bij de gemeente Amsterdam, pakte zij ook de stadhuispapieren, oorkondes, het stadswapen en diploma's aan op haar eigen grafische manier, Etiketten en prijscou ranten, stortingsbewijzen en zovoorts kregen „haar" ge zicht: een decoratieve lijnen- stijl vanuit het Prinsenhof, het Amsterdamse stadhuis. Don't just lie there, say something" heet het stuk van Michael Pert- wee. John Lanting Iaat het stuk in Den Haag afspelen en wel in het huis van de minister van binnenlandse zaken. Hier heet hij geen Hans Wiegel maar excellentie Hendrik O. W. de Greep. Al tijden is de minister bezig een intensieve campagne te voeren te gen de porno, seks en andere zedeloosheid. Hij wordt hierin met over tuiging terzijde gestaan door de staatssecretaris Boudewijn Kink. Nu wordt deze Boude wijn op de dag, dat hij wil gaan trouwen door een stelletje jongelui ontvoerd en naar een ui terst ruig feestje ge voerd met als doei de politie hierin te kennen Zodoende kan hij aan de schandpaal worden genageld waarmee znn anti-seks campagne wordt ontkracht De staatssecretaris weet nog juist op hjd te ont komen en neemt op de hielen gezeten door de politie zijn toe vlucht in het huis van zijn grote roerganger: de John Lanting, die de rol van staatssecretaris Boudewijn Kink speelt, heeft „In de kast op de kast" zelf bewerkt en voert tevens de artistie ke leiding over Theater van de Lach. Na de Am sterdamse toneelschool kwam hij bij het Rotter dams Toneel waar hij zich toen al in kluchten onderscheidde. Van het vele televisiewerk, dat hij in de loop van de jaren deed is zijn creatie ,,De Aap" wel eén van de bekendste geworden. Hij wordt zaterdag in de Stadsgehoorzaal bijge staan door Maroesja La cunes, Annehes Baihan, Joh an Sirag, Flip Hee neman, Floris van Spronsen. Joke Mittel- meyer en Moniek Nusse- lein. De regie is in han den van Alexander Do- re Schiedam Op oude jaarsavond verzorgt de Ziekenomroep Schie dam wederom een rechtstreeks groetenpro- gramma. Tussen 21.00 en 030 uur kunnen de patiënten in de beide ziekenhuizen luisteren naar een pro gramma, waarin familie leden, vrienden en ken nissen telefonisch hun wensen aan de beken den overbrengen Twee telefoonnummers zijn daar die avond voor in gebruik. 705933 en 714953 Het bestuur van de zie kenomroep vraagt om niet tussen 23.50 en 00 10 uur te bellen, om de pa- tienten de gelegenheid te geven onderling wensen uit te wisselen. ..Rond Paasheuveï en Prinsen hof' - dat is de naam van een tentoonstelling, die zaterdag 10 december in het Schiedamse Stedelijk Museum werd geo pend, die al veel geïnteresseer den trok (vooral veel oud-AJ- C'ers), en die nog tot maandag 9 januan duurt. Twee zalen vol met herinneringen: krante pagina's met het overlijdens bericht van de koningin-moe der in 1934 liggen zelfs ook uitgestald, als voorbeeld van typografische ideologie. Ontwerpen van Fré Cohen (1903-1943) in Schiedams Stedelijk Museum. Instuif Schiedam gaat het nieuwe jaar in met muziek van de Liberation of Man m zaal Arcade Deze 8-mans formatie, die m Nederland al een paar top-veertig hits op de naam heeft staan, brengt op de eerste avond van het nieuwe jaar een avondvul lend programma. Daarin is onder andere een dans- en zangshow opgenomen van een Amerikaans soul- en danstno van een uur. De toegang bedraagt 7,50. De jazz-rock formatie „Action Green" heeft in de loop van de nu ruim acht jaar, dat zij onder deze naam optreedt, een veelbewogen geschiede nis achter de rug. De veie bezettingswijzi- gmgen, de goede en slechte tijden voor groe pen heeft zij tot nu toe overleefd- Nog steeds mag de groep zich ver heugen op een goede be langstelling. Dit is onder meer te danken aan het feit. dat de groep zich in de loop der jaren maar weinig heeft aangetrok ken van bepaalde trends in de muziek maar altijd bewust aan een eigen stijl werkte De laatste twee, drie jaar heeft „Action Green" geen wijzigingen m de bezet ting gekend De vier er varen musici zijn goed op elkaar ingespeeld en kunnen met htm profes sionele installatie van hun eigen composities een boeiend geheel ma ken De bezetting van „Ac tion Green" is als volgt: Andre Verzij Ibergh (gi taar, viool en zang), Eric van der Kooy (electn- sche piano), Wilfred Wouter (basgitaar) en Karei Wolfs (drums). „Action Green", zater- dag 7 januari in de Maassluise Toverbal aan de Lange Boone straat, De officiële opening van het hoogste ge bouw ter wereld. Feest op de 138e etage Het knallen van champagnekurken. Dan plotseling daverende explosies. Overal vuur, dat zich in razend tempo uitbreid en via liftschachten omhoogschiet en de feest vierende gasten op de hoogste verdieping volkomen overrompelt. Trappenhuizen exploideren en liften ver anderen in ware crematoria. Paniek maakt zich meester van de in doodsnood verke rende menigte. Het uitbundige feestgedruis heeft plaatsgemaakt voor bruilende vlam men, versplinterd glas en panisch ge schreeuw. Het is al snel duidelijk dat met iedereen aan de vlammenzee zal kunnen ontsnappen. Slechts een onmogelijk lijken de bluspoging zal misschien nog redding kunnen brengen. SCHIEDAM Passage Theater Dagelijks om 13.30 en 20 uur SOUND OF MUSIC (alle leeftijden) Passage Bio Dagelijks 20 uur, donderdag en vrij dag ook om 14 uur THE STING (12 jaar) Zaterdag, zondag, maandag dinsdag en woensdag om 14 uur. SJORS EN SJIMMIE EN HET ZWAARD VAN KRUN (alle leeftij den) MAASSLUIS In de Toverbal, Lange Boonestraat Vrijdag 30 december TOWERING INFERNO Towering Inferno, een groots spec takel met Steve McQueen en Paul Newman in de hoofdrollen, vrijdag 30 december in de Maassluise Toverbal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5