Sunlight niet voor '82 op nieuw complex spmt Massale nieuwjaars- instuiven m wm ©TIPS Diane snel op vlinderslag Prestatie- loop Basketbaltoeraooi in Westwijldial Oude glorie Ook instructiebad en sportzaal voor Oostwijk de ijskast in SU wmrn ÏÏVO winnaar 'Weer vernielingen bij DHS... DONDERDAG 29 DECEMBER 1977 8 Vlaardingen Het dreigend tekort op de begroting (van 1979) heeft er al toe geleid, dat op voorhand het mes is gezet in een groot aantal sport- en recreatieve voorzieningen. In totaal beloopt dat zo'n 3,5 miljoen, die pas beschikbaar zijn in 1982 of later. Daarmee is een zgn. prioriteitenlijst zin loos geworden, omdat de Vlaardïngse raad voor sport en recreatie met het niet inlossen van alle gedane beloften voor een voldongen feit is komen te staan. In eerste instantie werden de uitgestelde bouw van de twee de sporthal in HoJy-Noord en de winterberging voor de wa tersporters onder de loep ge nomen. In deze derde en laat ste aflevering de rest van de sport- en recreatieve projec ten, die voorlopig tussen wal en schip zijn geraakt. Eén van de voetbalclubs, die naast Vlaardmgen hoog op de voorzienmgenlijst stond, was Sunlight. Een bbk naar het nieuwe vijfjarenplan leert, dat er van een nieuw sportcom plex voorlopig weinig terecht komt. De vraag van voorzitter Ab Schotel, wat er nu gaat gebeuren, kon dan ook met worden beantwoord. Voorzitter Rien Bovenberg. „Ik kan Sunhght alleen maar te- vi eden stellen met de gedach- lo. dat niet eerder voor '32 een (eerste) bedrag van een ton is uitgetrokken voor de aanleg van een nieuw sportcomplex van drie velden, een trammgs- aecommodatie en nieuwbouw. Voor wie is zelfs nog de vraag. Ook De Holland» aan"., aldus vooizitter Rten Boven berg op de speciale bijeen komst van leden van de VRSR, „moet geholpen wor den. Het is daarom niet on denkbaar, dat zowel Vlaardin- gen als De Hollandiaan met tertijd samen de Broekpolder, dat volgens Rijnmond be bouwd moet worden en vol gens de gemeente Vlaardm gen bebost, gaan bevolken." Zekerheid Voorzitter Ab Schotel m zak er. as- „In '74 zijn cr door u, meneer dc voorzitter Bo venberg dus al toezeggin gen gedaan. Beloften waar wij als Sunlight onze toekomstvisie op hebben afge stemd. Nu weer dit, het is voor het verenigingsleven erg fnuikend zo te moeten wer ken." Voorzitter Bovenberg kon ten slotte Sunlight maar één zekerheid geven. „Zolang er in Vlaarchngen geen alter- naticf is, blijft 'Sunlight aan de Deltaweg spelen. Dat heeft de dnectie van de LZM ons verzekerd." Voetbal bestuurder Ton van Dongen (Satelliet) vroeg zich af of het clubhuis aan de Ke- theiweg zonder dringende en noodzakelijke reparaties (kos ten 13.000 gulden) tot '82 wol zal kunnen blijven staan, om dat het erg wankel is. Na die tijd is het overigens helemaal aan vervanging toe. kosten 350.000 gulden. De handbal lers van De Hollandiaan zul len dat allemaal niet meer meemaken, omdat hun nieu we bestemming in Holy- Noord al in een vergevorderd stadium verkeert. Het wach ten is nu nog op GS, voor wat betreft het bezwaarschrift dat een viertal bewoners heeft in gediend. De bouw van de kleed- en wasaccommodatie gaat 204.000 gulden kosten. Althans, dat heeft de gemeen teraad halverwege dit jaar be sloten „Maar de achterstand is nu al een half jaar", zegt voorzitter Ludo van Mil, „zodat de kans niet is uitgesloten dat er een extra krediet moet worden aangevraagd omdat de bouw prijzen met de maand stij- door Bas van den Berg gen." De aanleg van twee ver harde velden voor De Hol landiaan is getaxeerd op 334.000 gulden. Voor dc aanleg van sportvelden in de Broekpolder (voor de vmhc Pollux en w Vlaardin- gen) zijn al twee raadskredie- ten goedgekeurd. Te weten: 25.000 gulden m oktober '76 en 500.000 gulden in april van dit jaar. Voor '78 is een be drag van een half miljoen uit getrokken, voor *79 750.000 gulden, evenals voor "80 en voor '81 600.000 gulden. Vereni gmgsmimten Voor de nieuwbouw van beide clubs (Pollux en Vlaardingen dus) is elk een bedrag van Sportwet houder Bo venberg ook Hol landiaan moet gehol pen worde- 350.000 gulden nodig, en dat is begroot voor 1979. Een plannetje van de VRSR zelf, om in het Holybad twee ver- enigings ruimten te maken, is eveneens uitgesteld. In '79 is er nu pas een bedrag van 56.000 gulden beschikbaar. Er zal verder worden overwogen om de vervanging van de ac commodatie van de korfbal club Spirit, dat 350.000 gulden bedraagt, pas in '79 te doen plaatsvinden ten gunste van een winterbergmg voor de Watersporters aan de Vlaar dïngse Vaart. Voor uitbreiding van de accom modatie van de voetbalvereni ging DVO '32 (kleedkamers) is een bedrag beschikbaar van 53.000 gulden. Maar wèl in '78. Indien de toekomstige volk stuinders in Vlaardingen be reid zijn een aanzienlijk hoger bedrag per m2 meer te beta len, dan thans het geval is, is de kans met uitgesloten dat er binnen enkele jaren een nieuw recreatietumencomplcx li^t. Op de meerjarenbegro ting staat vermeld, dat de 1,3 miljoen gulden verdeeld zijn over vier jaar. De laatste in '82 met 400.000 gulden. De hobbytuinen in park Zoute- veen gaan 160.000 gulden kos ten, en dat maakt deel uit van de begroting voor volgend jaar. Daarentegen is de uitbreiding Van de was- en kleedgelegen heid van de turnzaal aan de Van Bleiswijkstraat verscho ven naar '82. Kosten: 493.000 gulden. Een jaar eerder is ver vanging van de accommodatie van Vlaardmgen aan de beurt voor CION. Kosten 350.GQ0 gulden. Weer een jaar eerder, dus in 1980, staat die van de vmhc Pollux te wachten voor de korfbalclub Oranje Nas sau. De nieuwe was- en kleedaccom modaties voor de atletiekver eniging Forluna en COVS, al smede die voor de voetbalver eniging Fortuna en FC Vlaar dingen, bevmden zich m een laatste fa*".' vnoi de bouw er- «ui D< u-luw an ven zwem- instructiebad en een sporthal in de Oostwijk gaan voorlopig weer de ijskast in. De eerste ton is pas '82 beschikbaar. Hoek van Holland Zaterdag 7 januari zal voor de vijfde maal in successie, de inmid dels bekend geworden Nieuwjaarsprestatieloop jn Hoek van Holland worden ge houden. Het parcours voert de deelnemers onder meer over een gedeelte van de trimbaan en over een duin. top. De afstand is naar keuze van 2 1/2, 5 of 10 kilometer. De deelnamekosten zijn twee gulden en vijftig cent over alle afstanden. Aan de finish wacht de deelne mers ditmaal geen medaille, maar een diploma, waarop de afstand en de tijd zijn ver meld. Onder de deelnemers zullen na afloop een aantal prijzen worden verloot. Door de organisatoren is bepaald, dat de opbrengst aan de Ne- derlandse Invaliden Sport bond zal worden overhandigd Enkele leden van het bestuur van deze bond zullen aanwe- zig 2ijn, en getracht zal wor- den om het startschot van de diverse afstanden door een bekende gehandicapte sportfi- guur te laten lossen. Van enkele atletiekverenigingen uit de omtrek zijn al toezeg gingen voor deelname ge daan: Olympus'70 (Naald wijk). Eenergie (Barendreeht) en Fortuna uit Vlaardingen De starttijden 2ijn om half elf voor do tweeënhalve kilome ter en om elf uur voor de vijf - en tien kilometer. Kleedgele- genheid en parkeerterrein 2ijn aanwezig. Start en secreta- naat zijn op het tennispark „De Hoek" aan de Harwich- weg. Inlichtingen over deze loop zijn te verkrijgen bij: F. van Leeu wen, le Scheepvaartstraat 45 Hoek van Holland en M- J. van Hees. Hoekse Htlhveg 103, Hoek van Holland, telefoon 01747—2077. Onder alle weers omstandigheden gaat de loop gewoon door. 1 Vooraf zelfs voetbalwedstrijden Vlaardingen Met uitzon dering van een aantal za terdagclubs, openen de sportclubs op nieuwjaars dag hun poorten voor een nieuwjaarsborrel. In enke le gevallen gaat dat ge paard met een onderlinge voetbalwedstrijd vooraf. Bij SVV laat men zelfs de trainers Pim Visser en Jan van der Velden opdraven. En bij Sehiedamse Boys treft men zelfs gecoslu- meerde voetballers aan. Spirit, de korfbalclub uit Vlaardingen, houdt zijn receptie thuis bij één van de bestuursleden, Van der Krans. Bij Wilton laat men het bestuur vooraf een balletje trappen tegen de selectie en dat gebeurt allemaal om 13.30 uur. Ook op Haiga bij Heimes DVS heeft men enkele wedstujden ingelast De bont-I wordt vanaf 1630 uur genuttigd Een opsom ming van de mstuiven Be Hollandiaan, maar dan de handballers, doen dat. in samenwerking met de voetballer s van Satelliet, aan de Kethvlweg vanaf 16 uur. De handbalclub wacht ovougens nog steeds op goedkeuring van GS, wat betreft het bezwaai schrift dat enkele bewoners uit de Holywijk hebben inge diend, Wanneer GS die klachten met gegrond acht, kan er zeei spoedig met de bouw worden begonnen SW pioost op hel nieuwe jaai vanaf 17 uur en WK doet dat vooi dt- laatste maal in gebouw „De Nooid" V2naf 14 uui. In de Sleen'hjkpoldei blikken de leden van MSV '71 onget wijfetd nog even terug op het sloi machtige '77, waat in het nieuwe complex to stand kwam. Vanaf 16 uur De meuwjaarsbonel bij Evergreen staat nog twee weken koud. pas op zater dag 14 januari komen de hockeyers bij elkaar, en wel vanaf 16.30 uur. De hockeyers van Spint doen dat om 14 uur in het clubgebouw, RKWIK volgt om 16.30 uur m park 't Nieuv/eüant," evenals DVO *32 zijn deuren open gooit om 3630 uur. Op Thurlede is SFC vanaf 15 uur gast heer, terwijl dat bij het succesvolle DHS. waar trainer Rob Jacons al voor een seizoen heeft bijgete kend, 18 uur is Middernacht Ook De Ooievaars, en dan bedoelen vve de Sehiedam se Invaliden sportvereni ging, houdt open huis. In bet gebouw aan de Dr. Za- menhofstraat vanaf 16 uur. CION doet dat op de zelfde tijd, terwijl de hoc keyers van Asvion een uur na middernacht al de deu ren open doen. Bij de korf ballers van Succes is het feest vanaf 38 uur en bij Schiedam, dat zal moeten proosten op een succesvol ler seizoen, al om 14 uur. VDL is gastheer om 16.30 uui aan dt Sportlaan en Fo: tuna al vanaf 15 uui Ui sus pioost op dezelfde lijd. evenals Sehiedamse Bojs GSS oen half uur latei (dus 15 30 uuO. maar FCN '66 Wuei om 15 uur. Hoek van Holland vanaf 16 uur en VFC weer een uur latei, 17 uur. Bij Oianje Nassau is dat eveneens om 17 uui m de cantme. het zelfde tijdstip als bij De mos De handballers van WF wensen elkaai al om 14 uui een sportief seizoen 33n de Admnaal de Ruy- teiweg. en bij de tafelten nissers van NOAD is dat vanaf 16 uur in De Koien- beuis Later Maandag 3 januari zijn de volgende elubs aan de beurt: Zwaluwen in dc avonduren, MW *27 vanaf 20.30 uur aan de Doel- straat en HBSS vanaf de zelfde tijd. Nieuw is de receptie bij de ROVS met algemeen bestuur en alle sportafdelingen vanaf 20 uur in de clubzaal op „De Vijfsiuizen". Excelsior Maassluis heeft weer een dag later, dinsdag 3 janua ri, zijn nieuwjaarsborrel vanaf 20 uur in het clubge bouw, en DRZ ontmoet zijn leden op dezelfde avond vanaf 20 uur. Bij de korfbal Iers van Vlaardin gen is dat zaterdag 7 ja- nuarj vanaf 19 uur aan de Willem de Zwijgerlaan. Het bestuur van Evercjreen bespreekt de mogelijkheden. Vlaardingen Aan het basket- baJtoemooï voor de Vlaar- dingse schooljeugd (VO) op 2 en 3 januari doen 67 teams mee. Het toernooi, dat zieh afspeelt in de Westwijkhal, is bestemd voor meisjes 12 en 13 jaar, jongens 12 en 13 jaar, meisjes 14 en 15 jaar, jongens 14 en 15 jaar, meisjes 16 jaar en jongens 16 jaar. De finales zijn dinsdagmiddag 3 januari vanaf 15.30 uur. Vlaardingen Op oudejaars dag roept het bestuur van de voetbalvereniging Vlaardin gen de oude glorie op. De gedachte om het team van het seizoen 1968/69 (het eerste jaar in de derde klasse na het kampioenschap) tegen de hui dige hoofdmacht te laten uit komen werd uitstekend ont vangen. Namen als Leen de Corver, Sjaak Jansen, Maar ten van der Zwan, Martin Bannet, Arie van der Lee, Nico van der Lugi en Cock Eikenbroek staan weer in de opstelling. Het duel vangt aan om 12.30 uur. iiiniiiiiiifmiuniimitiiiiiiiHiiiNiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiimiiiinniuiDiiiiiijiijiiiiiiiuiiiiiiiiiifiiiiiiiiii Vlaardingen Het schaakteam van de tweekamp ROVSH- van HVO heeft beslag gelegd VO. De Vlaardingers wonnen op de wisselbeker, die be- in „De Vfjfsluizen" de tweek- schïkbaar is voor de winnaar amp met 12-11. iiiiHiJiiiiiiiiiiiiiifimitiiiiiiiiniiiiiiiinnFiiiiiiiiiiifiiiiiiifiiiJiiiiüiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiitKfliiiiiiifii Schiedam Aan de I vernielingen op j het I voetbalcomplex van DHS is nog steeds geen einde gekomen. Op eerste Kerstdag moesten weer vijf ruiten en een TL-buis in de cantine het ontgelden (schade 1500 gulden) en een dag later waren er zelfs een tiental gaten in het veld gespit. I Bovendien was er een boom omgezaagd en j een doelnet doorgeknipt. Leiden Tijdens Kerst (zwe mwedstrijden in Leiden zwom Diane Edelijn in 1.05.2 een uitstekende 100 vlinder. Zij moest echter wel Ineke Kan van DJK voor laten gaan, omdat de Vlaardïngse verkeerd uit kwam op het keerpunt. In dit nummer finishte Anka van der Bogaerde in derde positie, tijd 1.05.3. Deze wedstrijden in bad „De 2tjl" leverden voor Remeo Snuvennk van het Rozen- burgse Zeehond wederom een kringrecord op. Nu op de 100 vnj, die hij afwerkte in 1.02.7 en dat was 1.7 se conde sneller dan de oude tijd van Peter Geelen, die zijn snelste tijd uit de kring Rotterdam op 1.04.4 had staan. De belangrijkste uitslagen wa ren- 100 vlinder m. o. 10: Saskia van der Kolk (ZP- B/Umco) 1.32.8. Idemr jon gens: Pieter Berkman (ZP- B/Unico) 1.28, Ronnie van Roon (SVH) 1.37.6. 100 vrij m. 1966: Anja Kramer (Poseidon) 1.12.7, 100 vrij m. 1965: Mieke Heemskerk (ZP- B/Umeo) 1.09.3, Monique Kindermans (Zeehond) 1,06.2. Idem jongens: Remco Snuverink (Zeehond) 1.02.7. 100 rug m.o. 10: Jolands Kruithof (Nautilus) 1.25.5, Lucienne Groene weg en (Po seidon) 1.27.4. Idem jongens: Dick Kloppenburg (Posei don) 1,24.7. 100 school m. 1966: Joke Sant bergen (De Devel) 1.26.8.100 vlinder dames: Diane Ede- Ujn (VZC) 1.05.2. 100 vrij jongens o, 10: Pieter Berk man (ZPB/Unico) 1.13.9. (O De leden van de atle tiekvereniging Fortuna is nu ai meegedeeld volgend seizoen rekening te houden met een verhoging van de contributie. Dit om een sluitende begroting te krij gen. Liever gezegd om mee te helpen, omdat die begro ting nauw samen hangt met de vraag, hoeveel For tuna zelf moet dokken voor het nieuwe clubge bouw. O Die ledenvergadering, op donderdagavond 26 ja nuari, zal overigens meer duidelijkheid moeten bren gen in de nieuwbouw, waarvoor al geruime tijd de gemeenteraad een posi tief besluit heeft genomen. Op het ogenblik zijn er be sprekingen gaande over de warmwatervoorziening en het sanitair van het nieuwe gebouw, dat ook bewoond zal worden door de Vlaar dïngse Scheidsrechters Vereniging. Q De schakers van Schie dam hebben teleurgesteld gereageerd op de brief van dc gemeente, die inhield, dat zij geen kans maken op een nieuwe huisvesting aan het Wibautplein in Schiedam. Het bestuur doet thans nieuwe pogin gen om te verhuizen. De persoonlijke schaak kampioenschappen van_de RSB zijn volgend jaar: 25/2, 11.'3, 18/3, 18/4, 15/4,22/4 en 8/5. Speellokaal: clubge bouw CharJois/Europoort, Slinge 250 te Rotterdam. Inschrijven in alle klassen, aanvang elke keer om 13 uur. De leden van Evergreen vonden het een uitstekend plan om in de Steendijkpol- der tot een gecombineerd clubhuis/tennishal te ko men, alleen rees de vraag: „Moet het wel een stichting worden". „Zo'n groot ob ject", aldus de leden op de vergadering van Evergreen, „in een stichtingsvorm, gaat ten koste van de be trokkenheid van de leden. En dat kan weer 2ijn na deel hebben in het geval van zelfwerkzaamheid waarvan Evergreen het ook zal moeten hebben". Daar om werd besloten om de trachten het tenmsproject in de verenigingsvorm op te 2etten. De sportraad krijgt dat verzoek begin ja nuari. O Intussen heeft particu lier Huizinga aangeboden dat hij voor het tennispro- ject een stichting in hef leven wil roepen, en waar van Evergreen de tennisba nen, hal en clubhuis ïgu kunnen huren. Keus ge noeg dus...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6