Juwenfus niet constant Groenoord en de fusie van VS Holy Sunlight dé verrassing Rationale titels voor Diane en René Betaald voetbal: Mogelijkheden beperkt Judoka's grossieren in tifeSs - Verharde velden Opgaande lijn Betaald voetbal in Vlaar- dingen en Schiedam gaat nog steeds gebukt onder geringe financiële moge lijkheden. Desondanks zijn zowel SW als FC Viaardin- gen aan een opmars bezig. De eerste onder nieuwe leiding van Pim Visser, die het team nieuwe impulsen heeft gegeven, en de FC onder Theo Laseroms. Het wachten is op CRM, dat al heeft gezegd de 37 clubs uit het betaalde voetbal gezond te willen maken. Één en ander zou gepaard gaan met de aanbreng van lichtinstallaties en uitbrei ding van accommodaties. Dat betaald voetbal in bei de Waterwegsteden leeft, blijkt wel uit het gemiddeld aantal toeschouwers, voor elk 2000. In de laatste der by waren zelfs op „Haga" 7000 toeschouwers getuige van een happening. Belangrijk dit jaar was de titel van Groe noord, dat daardoor landelijk honkbal gaat spelen. De formatie van coach Cor van der Velden, die intussen zijn diensten aanbood bij MSV '71, bleef zelfs ongeslagen. De tegenstand was namelijk - maar bijzonder gering. Opmerkelijk is de fusie van VS HoJy met het Rotterdamse SCR, dat daardoor eesteklasser werd. VS Hofy zag daardoor de beide werpers Bas van Hees en Appie Bruinekool terugkeren, terwi|l het voor het nieuwe seizoen de beschikking heeft over coach Ton Bennlngshof. Schiedam handhaafde zich in de tweede Was. In weerwil van alle trub bels in de Budobond, blijft deze tak van sport in dit gebied bloeien. Westwijk en Mahorokan grossieren in Nationale titels. De Maassluise club zelfs bij de meisjes, waarvan er nu al zes in de Nationale da mes-selectie zitten. Koos Henneveld, directeur van Mahorokan, ziet dat alle maal als uitvloeisel van het vijfjarenplan, dat ach ter de rug is. In Vlaardin- gen zijn het voornamelijk de gebroeders Hoogendijk. en Van Oosten, die de ti tels voor zich opeisen. Het zeven handbal neemt steeds grotere vormen aan. Alleen bleef ook dit jaar nog de aanleg van verharde velden achterwe ge. Toch gaat naar het zaalhandbal de grootste in teresse uit. Zoals bij de meeste binnensporten het geval is. Eén van de clubs die kan terugzien op een succesvol jaar, zijn de da mes van WF. Trainer Wim Engelbracht vertrok intus sen naar Vet C, waardoor het team nu een „nieuwe ling" heeft in de persoon van Huib van der Lugt, Uitspringer in het amateur voetbalgebeuren was Sunlight, dat onder ieiding van trainer Gertie Baas, voor de tweede achtereenvolgende maai promo veerde. De stap ging van afdeling naar derde klas KNVB, waarin het wéér meedoet. Belangrijke oor zaak van dit succes: de sfeer. Ook Excelsior '20 kan daarvan meepraten. Want ook de formatie van trainer Aad Bierhuizen ging een stapje hoger. Evenals Schiedamsche Boys. Daarentegen waren de verrichtingen van WK en SVDPW, dat zeifs de KNVB moest veriaten, niet best. Beide degradeer den. En niet te vergeten Hermes DVS, dat in een dramatische competitie degradeerde en daarna in trainers-perikelen raakte. De regio-basketballers wa ren bepaald niet constant met hun prestaties. Juven- tus, dat het eerste halfjaar nauwelijks een rol van be tekenis speelde, vormt thans een bedreiging voor de leidersplaats. De club is dan ook wél versterkt De dames van Juventus ver dwenen uit de ere-divisie. Zij verloren ook wat da mes, met als gevolg, dat zij in de eerste divisie nauwe lijks boven de grauwe mid denmoot uitkomen. Met The Green Eagles gaat het helemaal bergafwaarts. De heren verdwenen zelfs uit de derde divisie, en heb ben thans weer grote moeite om zich op district sniveau te handhaven. Proost op het nieuwe seizoen, waarin de tafelten nissers van Radio Molenaar zie hopen te handha ven. De Vlaardingse club, die vorige maand weer promoveerde, heeft genoeg van dat stuivertje wis selen. Van het tafeitennisfront trouwens dit jaar alleen maar goed nieuws. De Korenbeurs mist net de tweede plaats, die uitzicht biedt op wedstrijden om de Europacup. Terwijl NOAD na een aarzelende start in de laatste duels pas het vege lijf ton redden. Ook het Maassluise BM/TOG kon zich handhaven. Opmerkelijk was dit jaar de overgang van René van der Kuil van SZC mar ZIAN. Gebrek aan concurrentie in eigen kring deel 20-jarig Schiedammer, die tien jaar zwemt, daartoe besluiten. Van der Kuil, die in het voorjaar nauweiijis aan training toekwam, verraste op de Nationale zwimstrijd met enkele titels, alsmede persoonlijke recorts Ondanks het feit dat hij boven de limiet voor de Eucpese bleef, mocht hij toch naar Zweden afreizen. 3aar vielen zijn prestaties tegen. Evenals van Diane Edelijn, die geen enkele medaiile 1 kreeg, maar wel was het een winstpunt, dat zij naast de rugslag, ook de vinder is gaan beheersen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 10