januari 1077: Hoog bezoek Ot en pe bouw Oneens Feestelijk Bedreigd SPSS? Nieuw Werck kent elke Schiedammer: 133 huur- en koopwoningen in aanbouw tussen liieuwe Haven en Westvest. Met aan de andere zijde van het water de gereedgekomen flat Over de Veste was dat één van de opvallende bouwerijen in 1977. Begin aoril: de eerste saai voor premiekoop (54 stuks) aan de Borodinlaan. Een maand later: de eerste paal voor «inkelcentrum Ketbel (na lange jaren van voorbereiding trouwens). Het zogenaamde tweede aadskantoor bereikte zijn hoogste punt. De gemeenteraad zette het sein op groen voor een arematoriurn. Haar wat betreft de „grote" stadsontwikkeling: in het stadshart klopte niets. En in Woudhoek- toord blijft het heien ook nog wel even uit, hoewel wethouder Zijdeveld de raad ja hoorde leggen tegen zijn bestemmingsplan. Koningin Juliana bracht dinsdag 26 april een bezoek aan Schiedam. Op het hoofdbureau van po litie volgde zij, hoe scholieren voorlich ting kregen over oom agent. In de middaguren reikte zij in het Stedelijk Mu seum de koninklijke subsidie voor schil derkunst uit aan zes Nederlanders, onder wie Albert Verkade uit Schiedam. Tus sen de middag was zij in het stadskan toor de tafeldame van burgemeester Lems. Na de konin gin was de minister voor ontwikkelings samenwerking, Jan Pronk, de hoogste „hotemetoot" die naar Schiedam kwam. Op maandag 21 maart sprak hij voor honderden leer lingen van het Spie- ringshoeklyceum. Susto. Die naam is dit jaar ionderden keren ge roemd. De Schledamse «erf, met sluiting be- (reigd, kreeg steun van de politieke partijen eri vak bonden in stad en land; tok Rijnmond en de pro- lincie sprongen verontrust in op de scheepsbouwpro- bteinen, en Viaardingen betuigde adhesia. Ook de bevolking schoot te hulp: sen massale betoging werd door de stad gehou- ien, in Passage kwamen parlementariërs moed in blazen; vorige maand wer den veertienduizend hand tekeningen overhandigd san dr. ir. Anne Vondeling, rooizitter der Tweede Ka tten Het motto: „Gusto open". ■ftg Kethel aan gelegd wor den, een be langrijke groene scha kel in toe komstige nieuwbouw wijken. In mei werd daarmee een feestelijk be gin gemaakt. Menige dronk is dit jaar ook uit gebracht op de opening van verpleeg huis Nieuw Waterweg- Noord. de Rijnmond MTS en het nieuwe com plex van de Vrom-dienst van de ge meente. Ook werd een be gin gemaakt met de ka- bel-tv. En tot slot was er de herope ning van Grote Markt en Lange Kerkstraat, die een an der profiel hadden ge kregen, in verband met een kleine verplaatsing van de week markt. jarige nestor van de ge meenteraad ziet momen teel rondom zijn erf park Met een reu- zezwaai sprong boer Lansbergen over de sloot: de Volop Schiedammers waren het dit jaar weer oneens met het gemeentebeleid. Met kleine acties probeerden sommi gen toch hun zin te krijgen. In mei bezetten bijvoorbeeld zo'n vijfentwintig verontruste moeders een zandbak Woudhoek die bestraat zou worden. Dezelfde maand waren er akties van de St. Jan en de Aloysiusschool om een nieuwe gymzaal te krijgen. In Oost zetten jongeren en de bewonersvereniging zich verder nog in voor voorzieningen bij het Van 't Hoffpiein en Edison- piein. XrSSIa Oude spelletjes, zoals stel tenlopen, knikkeren, tollen, met een zweepje en hoe pelen, én degelijke kleding van vooroorlogse jaren - het trok een recordaantal bezoekers naar het stads- erf bij het Proveniershuis, waar zaterdag 4 juni de historische jaarmarkt werd gehouden. Het gebeuren stond in het teken van Ot Sien, de beroemde creatie van de even be roemde tekenaar Cornells Jetses (1873-1955), en spe ciaal om die reden was Dien Kalsbeek Jetses (77), de dochter van de teke naar die destijds voor Sien model stond, naar Schie dam gekomen. Op dezelfde piek werd. een maand later, voor het eerst Jeugdland-in-de- open-iucht gehouden. Dat ging wel aardig. 'J.7S;r v)yVr-"y- »-»r- r -V 7' *1 V 'Z* flij '/7"' A "-t.J,* ,s 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 11