Bertus Spelen Afscheid Waterbaliet Vesting Bezetting Verdubbeld Rustig Grootste Verdronken 'x \UT,': l #fr»- <v<s^sS Het Schiedamse Noletziekenhuis leek 3 november wel een vesting. Een tiental zeer zwaar gewapende politiemannen bewaakten alle in - en uitgangen om een mogelijke bevrijding tegen te gaan van Melfrim S., die daar op zijn ziekbed was gearresteerd. Bijna vijf jaar was deze 26-jarige Antilliaan voortvluchtig geweest. De politie zocht hem voor een bankoverval en schietpartijen op agenten en spoorwegrechercheurs. Veel politie is er deze zomer ook op de been geweest voor terreur van winkeldieven in de binnenstad.Op koopavonden werden daardoor diverse uit Rotterdam afkomstige dieven gearresteerd. Een dak boven zijn hoofd kreeg eindelijk Bertus Everwijn, de jolige 74-jari- ge zwerver uit Schiedam. Liefdevol werd hij in maart opgenomen in het her vormd rusthuis aan de Tuinlaan, eigenlijk vlakbij de Koemarkt waar Bertus dan ook nog dagelijks rondstruint. Maar 's avonds tienen moet hij weer binnen zijn: "Prima huisie, hoor! Die zusters zijn dotten!" Na veel vijven en zessen kwam er dit jaar dan toch een timmerkamp aan het Hootdplein in Schiedam-Zuid. Kinderen mochten zelf ook in april een speelplaats openen aan het De la Marreplein in Woudhoek. Het fraaie speelterrein aan het Van 't Hoffpiein opende wethouder Chris Zijdeveld die maand liever zelf. Speelstraten, die binnenkort worden omgedoopt tot woonerf, kwamen dit jaar erg veel klaar; niet alteen in de oude wijken, maar ook in Groenoord en Kethel, Diverse auto's zijn dit jaar weer te water geraakt on dermeer bij de Harreweg, Schie, Buitenhaven en Noordvestgracht in Schie dam. Eén keer echter met dodelijke afloop. Op 8 au gustus verdronken twee Portugezen toen hun wa gen na een slip de Nieuwe Haven in reed. Brandweer lieden, een politieman en twee omwonenden redden wat er nog te redden viel. Dreigende werkloos heid, een on zekere toe komst, leidde tot grote on rust bij ver schillende Schiedamse bedrijven. Voorat bij Volvo/Daf aan de Nieuw Ma- thenesser- straat voch ten de een entwintig werknemers voor behoud van het fi- liaaf. In fe bruari werd het bijkan toor dagen en nachten bezet gehou den, met sympathie van honder den klanten en de vakbe weging. Maar het personeel kon elders terecht. De 'gehangen* pop v/erd verwijderd. Bij Wilton- Feijenoord kwam het tot korte werk onderbrekin gen. Gespan nen was de situatie ook bij Vrijmoed en Chemie Combinatie. Het aantal verkeersslachtoffers is in Schiedam meer dan verdubbeld in vergelijking met 1975. Het verkeer eiste naast een groot aantal zwaar - err lichtgewonden maar liefst tien doden. Reeds drie weken nadat het nieuwe jaar was begonnen verongelukte een fietsertje op de Horvathweg. Een buurtbewoner maakte daar een paar dagen later de voorbijrazende automobilisten op attent door een groot bord te plaatsen, dat reeds een half uur later werd verwijderd door twee agenten. Ook op de Parkweg werd een fietser geschept. Gevaarlijk bleek het verder nog op de Rotterdamse dijk waar een bejaarde om het leven kwam, en een vrouw levensgevaarlijk werd gewond. De meest spectaculaire brand vond dit jaar plaats aan de Westerkade in Schiedam- Zuid. Een paar kwajon gens hadden daar op 7 ju ni het pak huis van BV Fabriek voor Machinaal Breeuwwerk in brand ge stoken. De rook van het brandende katoen was overal in de stad te zien. Vee! publiek trokken ook' de uitslaande branden bij Sieratiek en café Hora aan de Hoogstraat en café Vroomen aan de Hoofd straat. In Schiedam-Oost was het op 22 augustus één groot waterballet. Deze wijk werd toen het meest getroffen door zware regenval en het uitvallen van een gemaal. Tientallen huizen liepen onder water. Forse wateroverlast is er dit jaar verder nog geweest in de Groenelaan, waar buurtbewoners zelf een gat in een riole ring opgroeven, en in Tuindorp, waar nog steeds veel achtertuintjes onder water stromen. Bij een autohandelaar aan de Dïeselstraat vond de politie de grootste partij verdovende middelen die ooit in Schiedam in beslag is genomen 44 1/2 kilo hasj met een waarde van 225.000 gulden. De 31-jari- ge Barney S, gepakt bij een mislukte hasj-smok- kel, zit nu in West-Duits- land voor een paar jaar achter de tralies. Schiedams meest bekende directeur, ir Bart Wilton {64}, nam eind april afscheid van zijn werf. Bij Wilton-Feije- noord was de belangstelling overdonderend groot, toen deze laatste scheepsbouwer uit het Wilton-geslacht feeste lijk vaarwel werd gezegd: "Een mens onder de mensen." Afscheid nam ook Koos van Raay, vanwege zijn werk voor de inlichtingendienst Kort daarna pensioneerde Gerrit Gros, een gezien rechercheur bij het korps. Ook in de plaatselijke politiek verdwenen gezichten: oud-wethouder Hans van der Wilk werd voor de PPR landelijk actief. Op 31 juli overleed de oude en markante socialist Chris van Dijk, die ook in sportkringen befaamd was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 12