januari 1977 decêmbèrÜ^ Geluk na verdriet „Dyitenberg" Schrale troost m Eerste stunt Schuine oversteek sSsteilSsl ami :W Orie Vlaardingers die de voorpagina's van bijna alle dagbladen hebben gehaald: Walter de Ling, Henrietta Blokland en mevrouw Anneke van Kempen-Brons. Alle drie gingen eerst door wat je noemt een diep dal, alvorens de vlag kon worden uitgestoken. Zo kwam Walter de Ling begin april weer thuis na een verblijf van zeven maanden in een Poolse gevangenis. Walter had tijdens een ritje met een auto nabij de Poolse stad Katovice een jonge vrouw aangereden die later aan haar verwondigen overleed. Mede dankzij een initiatief van de Rotterdamse huisvrouw Greetje van der Hoeven mocht Waiter eerder naar huis dan de bedoeling was. En wie kan zich niet Henriëtte Blokland herinneren. De doodgewaande Jetje (16) bleek te leven .zij het ernsig gewond na een auto-ongeluk in Zwitserland. Een jachtige Zwitser jaagde met een verkeerde inhaalmanoeuvre drie mensen de dood in. Jetje zou een van hen zijn. Na bijna een maand kwam het uit dat het ernstige gewonde meisje niet Ruth Haberthur was, maar het Nederlandse meisje. Feest in huize Blokland, verdriet bij de Zwitserse nabe staanden. Na zes weken ziekenhuis in Basel en nog eens vier weken Dijkzigtziekenhuis mocht Jet dan eindelijk naar haar ouderlijke woning terug. Het grootste wonder van het jaar overkwam ongetwijfeid mevrouw Van Kempen. Op zaterdagochtend 22 oktober reed zij met haar auto het diepe water voor haar woning aan het Hoofd in. Haar zoontje kon snel op het droge worden gebracht. Mevrouw Van Kempen werd pas na zestien minuten in bewusteloze toestand uit het wrak van haar auto bevrijd. Wonder boven wonder heeft zij het gehaald, mede dankzij de beademingsapparaatuur in het Haagse ziekenhuis Leyenburg. Groot feest op vrijdag 18 november toen zij thuis terugkeerde. Aan de deur werd zij hartelijk begroet door haar naaste familieleden. Burgemeester Wim Kie- baom greep de gelegenheid met beide handen aan om eens flink te kunnen opko men voor het financiële be lang van Vlaardingen. Op woensdag 11 mei trok de PvdA-verkiezingskaravaan door het Waterweggebied. len van de Heuvel en minis ter Wim Duïsenberg van fi nanciën werden op het stadskantoor ontvangen door Kieboom. Tijdens deze bijeenkomst liet de burger vader „Duitenberg" duide lijk weten dat de schatkist van Vlaardingen bijna leeg was en dat de regering maar eens moest bijsprin gen. HHi De droge zomer van 1975 neeft de eeuwenoude beu ken aan de Vlaardingse Ho- gelaan de genadeklap ge geven. Zelfs boomchirurg Copijn zag geen kans meer om de bomen nieuw leven in te blazen. Schrale troost is, dat voor iedere oude1 beuk die wordt gekapt er een nieuwe voor in de plaats komt. Alleen duurt het vijftig jaar voor de jon ge bomen volwassen zijn. De eerste stunt van wet houder Bas Goudriaan in 1977 was het instellen van het nachtelijk rijverbod voor vrachtwagens in Vlaardin gen. Minister Irene Vorrink kwam op 18 januari naar Vlaardingen om samen met ae wethouder het nieuwe verkeersbord te onthullen. Wethouder 8as Goud riaan - altijd in voor een stuntje - bezorgde Vlaardin gen ruim een maand gele den een daverende pri meur: vanaf 26 november gaf hij de voetgangers toe stemming het kruispunt Korte Hoogstraat, Crorije- straat, Veerplein en Ge dempte Biersloot schuin over te steken. Politiecom missaris Ben van Toledo zag het experiment hele maal niet zitten en over woog een proefproces uit te lokken. Op advies van hogerhand werd van dit plan afgezien. Bas stak dan ook triomfantelijk als eerste schuin over zonder als eer ste bekeurd te worden. De eerste oversteek bracht wel meteen complete chaos te weeg en een aanrijding.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 13