SCHIEI IAAISCHE COURANT iriiKl 1977 College antwoordt nog niet Invaliden in de kou? Protest te^;en nieuwboHwpIan Bethelkerk II 1 RENOVATIEPROJECT WIL NIET VLOTTEN mmmm Historici ook in Zakken - dragershuisj e? ■04 Laat werklozen school bewaken! Nieuwbouw op parkeerterrein mimÈÈ lilil Vernielers van BHS-veld bekennen Aft S'T VJyKM muMimfsri&ïpm mpsri j MW Wethouder praat met cineast: D'66 wil gezondheidscentrum Hoe is hei milieu in Maassluis? Ideetje WD-raadslid Ziekenomroep sluit jaar af Ministerie loopt niet warm voor „dure" SSN OJC- scfaetsplan ter discussie ~"y w /ft .'£V/ A, Vrijdag 30 december 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no, 23993- is pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL bfeff? Vlaardingen Het college van burgemeester en wet houders geeft de Vlaardingse CDA-fractie vóór de raadsvergadering van volgende week woensdag geen schriftelijk antwoord op een vraag van CDA'er Cees Bot. Waar is de bladzijde: voorzieningen voor het toegan kelijk maken van openbare gebouwen voor invaliden?" Die mis ik in het investeringsprogramma voor de jaren '78 tot en met '82?" Aldus een vraag van de confessio neel aan bet adres van wethouder Bas Goudriaan. Bot kwam met deze vraag tijdens de laatstgehouden com missievergadering voor stadsontwikkeling. Op deze bijeenkomst werd onder meer het investeringspro gramma behandeld, dat woensdag 4 januari in rie gemeenteraad aan de orde komt. De vraag van de CDA-man deed wethouder Bas Goudriaan eventjes met een mond vol tanden zitten. „U krijgt van ons een schriftelijk antwoord", was tenslotte de sunuere toezeg ging van de wethouder. Bij het bestuderen van het investeringsprogram had Cees Bot ontdekt, dat geen aandacht was besteed aan het vrijmaken van gelden voor het toegankelijk roaken van de openbare gebouwen voor invaliden. In de voorgaande investeringsprogramma's stond een derge lijke post wèl opgenomen. Het CDA zou het antwoord uiterlijk voor maandag avond binnen moeten hebben. Op die avond komt de CDA-fractie namelijk bijeen en had dit besproken kunnen worden. Gistermiddag vertelde Cees Bot nog; „Het is wel een beetje laat. Als we mets horen vóór onze fractievergadering, dan zullen we in de gemeente raadsvergadering met een amendement komen over deze kwestie". Het ontbreken van deze post op het investeringsschema betreurt Bot: „Hierdoor wordt de noodzaak van het aanbrengen van die voorzieningen namelijk niet erkend. En er zijn best nog wel openbare gebouwen, die nog niet toegankelijk zijn voor invali den. Bijvoorbeeld de bibliotheek en het oude stadhuis." Het college van B. en W. bespreekt dinsdag echter een notaatje over de toegankelijkheid van de bibliotheek. Een verdere toelichting zal de CDA-fractie m ieder geval tijdens de raadsvergadering moeten krijgen van wethouder Bas Goudriaan. Schiedam Herman Posthoorn gaat stappen ondernemen om de Historische Vereniging Schiedam in het Zakkendra gershuisje te krijgen. De wet houder heeft beloofd dat hij gaat proberen om de Open Studio van cineast Jan Scha per, de huidige huurder, daar warm voor te krijgen. Deze opmerkingen werden ge maakt tijdens een onlangs ge- Schiedam D'66 is tegen de geplande nieuwbouw op de plaats van de Bethelkerk. Het bestuur wil dat de gemeente zich „sterk maakt" om te voorkomen dat het kerkgebouw in de Gorzen daarvoor wordt verkocht. Net als de bewoners vereniging Schie- dam-Zuid wil deze politieke partij in plaats van een kerkzaaltje en een dertigtal koopflats veel liever een medisch wijkcentrum en wat be jaar den woningen. „Het mes snijdt dan aan twee 'kanten: de bejaarde blijft in de hem zo vertrouwde omge ving en vindt eventuele nood zakelijke verzorging naast de deur," zo schrijft het bestuur Maassluis Zoals reeds tijdens de behandeling van de ge meentebegroting over 1978 is afgesproken zal de raadscom missie voor sociale zaken en volksgezondheid zich een avond lang buigen over de verschenen beleidsno ta Geïntegreerd Milieu-onder- ^ek van het Openbaar Li- •- ehaam Rijnmond. Dit gebeurt ™aandag 9 januari om ly.fu uur in de conferentieka mer van de gemeentesecreta- ne aan de Govert van Wijnka- de, Maassluis. «et doel van het ondereoek was «et verzamelen van informa tie over de mate waarin het milieu ui het Rijnmondgebied g. afgestemd oop de bii de Hijnmondbevolking bestaan de behoeften en wensen. De uitkomsten van dit onderzoek amen door de commissiele- S?JL£°rden ^P^en. Het spreekt voor zich dat met na me de situatie in Maassluis zal worden behandeld. in een open brief, „niet alleen in nieuwere wijken moeten bejaardenoorden worden ge bouwd, ook in de oudere wij ken- Het gemeentelijk bejaar denbeleid zou 2odamg moeten worden gewijzigd dat de be jaarde zo volledig mogelijk kan deelnemen aan de „gewo ne" samenleving. Handhaving van hem in de eigen woonom geving is hiervoor de eerste voorwaarde. De bejaarde moet niet wegkwijnen in een bejaardenoord, ver van zijn kennissen en van zijn beken de omgeving." Het zou volgens D'66 dan ook ideaal zijn als op de plaats waar nu nog het uit 1927 date rende kerkgebouw staat op de begane grond een gezond heidscentrum zou komen, met daarboven enkele bejaarden woningen. Dat houdt in dat het gemeentebestuur de kerk moet gaan aankopen van de hervormde gemeente. Daar is al overleg over geweest. De kerkvoogdij heeft die bespre kingen echter stopgezet, om dat de gemeente met verder wilde gaan dan de „belachelij ke" prijs van één gulden. Het kerkbestuur is daarom nu in zee gegaan met een Rotter damse projectontwikkelaar die er zoals wij op donder dag 15 december onthulden een kerkzaaltje en een dertig tal koopflats wil bouwen. In mei zou men al met de sloop van de Bethelkerk willen be ginnen. houden vergadering van de raadscommissie voor vorming en recreatie, waar CDA-raad- slid Wim Poels had gevraagd de bestemming van het monu mentale gebouw aan de Oude Sluis over te dragen aan de Historische Vereniging, Ruud Poels, bestuurslid van de vereniging en broer van het raadslid, reageerde daar gis termiddag enthousiast op: „Dat verrast me. Vanuit het bestuur is daar niet eens di rect op aangedrongen. Een tijd geleden hebben we wel eens kontakt gehad met be heerder Arno Steekelenburg, maar dat is op niets uitgelo pen. Het Zakkendragershuisje zou natuurlijk ideaal zijn. De Lindenhof is ook goed, maar het overleg daarover loopt spaak op allerlei formalitei ten. Bovendien zouden we daar al§ enige gebruiker inko men, waardoor er niets ach tergelaten kan worden omdat het dan binnen een week weg is". De Historische Vereniging, die 'al twee jaar op zoek is naar ruimte, heeft dit alles de laat ste maanden niet meer be sproken. Als noodoplossing gaat het bestuur vanaf vol gende maand vergaderen in de bestuurskamer van het Hofje van Bel os s in Schiedam- West. Schiedam Zet werklozen in als concierges bij lagere scho len' Dat voorstel heeft WD- raadshd Ineke de Jong on langs gedaan in de commissie voor vorming en recreatie. Hoewel ook PvdA-wethouder Herman Posthoorn als voorzit ter meende dat werklozen goed te plaatsen zijn als con cierge, werd het voorstel afge wezen. „De daaraan verbon den kosten zijn niet op te brengen", aldus Posthoorn. Bovendien zei CDA-raadshd Jan Egas (in het dagelijkse leven directeur van de Reho- both-mavo), dat het aanstellen van concierges bi] de openba- 're lagere scholen slechts een vicieuze cirkel zal betekenen. Egas: „2ij hebben ook een schoonmakende, onderhou dende functie. Én dan komen de schoonmaakbedrijven weer zonder werk te zitten." Mevrouw De Jong bracht haar plannetje naar voren, nadat zij had geïnformeerd of een ver band bestaat tussen vandalis me bij scholen waar een con cierge is en scholen waar zo'n huisbewaarder niet aanwezig is. Volgens wethouder Post hoorn kan die relatie met zo maar worden gelegd Hij wees erop, dat bij de gemeente al leen concierges werkzaam zijn bij scholen voor voortgezet on- derwijs Het leek mevrouw De Jong zinvol om deze functie ook bij lager onderwijs in te stellen. Vlaardingen De ZBOV (Zie ken- en Bejaardenomroep "Vlaardingen) is op oudejaars avond in de luchtl De vrijwil- lige omroepers zullen vlak vóór de jaarwisseling een pro gramma verzorgen voor alle luisteraars in het Holy-zieken- huis. Behalve het laten horen van enige vrolijke deuntjes is het de bedoeling van de ZBOV, dat familieleden, ken nissen en vrienden van de pa tiënten de mogelijkheid wordt geboden om hen tóch geluk kig nieuwjaar te wensen. Dit kan simpel door het draaien van telefoonnummer (010) 74,22.22 toestel 401. De uitzen ding duurt 's avonds van acht uur tot kwart voor twaalf. Vlaardingen Het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke ordening heeft nog geen toestemming gegeven -voor de renovatie van de 48 woningen jn de Mesdagstraat en omgeving, in bet centrum van Vlaardingen. Door het Schiedamse aannemingsbedrijf SSN is anderhalf jaar geleden een mo delwoning gemaakt. Vervolgens is bij opdrachtgever/beheerder de woning bouwvereniging Patnmonium's Wonin gen een begroting ingediend. Per wo ning zouden de renovatiekosten vol gens de SSN neerkomen op 66.000 gulden, all-m. De Provinciale Directie voor de Volkshuis vesting (PDV) in Den Haag die advies uitbrengt aan het ministerie vond dat bedrag echter veel te hoog. Volgens de PDV zou de aanneemsom verlaagd moe ten kunnen worden. Inhoudelijk zou be zuinigd moeten worden op de renovatie. Dit laatste zou bij voorbeeld kunnen betekenen, dat de bewoners geen nieuw schuurtje krijgen, of dat de woningen geen dubbele beglazing zouden krijgen. Maar beide mogelijkheden zijn niet na der toegelicht door de PDV, Patrimonium's directeur Jan de Ligt geeft toe dat hij de som van 66.000 gulden voor de opknapbeurt van de 48 woningen uit het jaar 1928 aan de hoge kant vindt De Ligt: „Het vervelende is dat de PDV niet vertelt op welke punten bezui nigd moet worden. Zij denken: Er kan tien procent minder vertimmerd worden en van de hele aanneemsom kan ook nog wel tien procent af. Maaf ze wijzen met aan waar". Naarstig op zoek is Jan de Ligt nu naar rueuwe aannemers, die zullen berekenen voor hoeveel zij de 48 woningen kunnen opknappen. Een drietal aannemingsbe drijven wordt hiervoor aangeschreven. De Ligt: „Eentje heb ik al gebeld. De andere twee volgen nog. Ik geef ze dne weken de Ujd. En dan wil ik rond de twintigste januari weer naar Den Haag, Ik hoop, dat daarna een uitspraak zal worden gedaan". „Last van late bezoekers Schiedam Het duo dat de laatste twee weken de voet balclub DHS heeft geterrori seerd is door de mand geval len. De 13-jarige R.I. en de 14-jarige M,S. hebben bekend dat zij op het veld voor dui zenden guldens schade heb ben aangericht. De Schiedam se jongens zeggen wraak te hebben genomen voor het feit dat „zij last hadden van late bezoekers hij DHS". De twee, die in de buurt van het vdd aan de Schiedamseweg wonen, 2ijn op het hoofdbu reau van politie ontboden na dat bestuursleden van de voetbalclub hun vermoedens hadden doorgespeeld aan de recherche. De vandalen, die het vereni gingsbestuur de laatste tijd tot machteloze woede brach ten. hebben tijdens de Kerst nog gaten in de grasmat ge spit, een boom omgezaagd en \ijf ruiten ingegooid. Zij be kenden ook in de nacht van 18 op 39 december voor zo'n 1500 gulden schade te hebben aangericht door ondermeer doelnetten kapot te snijden, verlichting kapot te gooien en een schakelkast te vernielen. Een paar dagen eerder be krasten zij nog een auto van een van de spelers. De schade die daarbij werd aangebracht bedraagt eveneens 1500 gul den. Vlaardingen Een schets plan van het toekomstige open jon- geren centrum zal donderdag 20 januari besproken worden binnen het O J C-b ouwtea m Do mening van de teamleden zal op de bijeenkomst m het Vlaardingse stadhuis ge vraagd worden over hel voor lopige werkstuk van de Rot terdamse architect Henk KJunder. Voor de nieuwbouw van het ge plande jongerencentrum aan de Zomerstraal zal hol oude gebouw van de Encaschool moeien worden afgebroken. In de gemeenteraadsvergade ring van donderdag 2 juni van dn jaar werd dat besluit geno men. Toen werd ook gezegd, dit binnen vijf maanden met de bouw van een nieuw OJC begonnen moest worden. Dat is niet gelukt Aan de hand van het schetsplan zal het be stekplan worden gemaakt. Pas daarna kan een aanne mer worden gezocht. I-P x;wi Het bouwplan aan de Waalstraat. Vlaardingen Op het huidige parkeerterreintje aan de Waalslraat/- Km pers treat naast het Vlaardingse stadhuis zal dit bouwproject verrijzen. Het bevat een vijftiental woningen, die in de premie- koopsfeer - de grens hiervan is door het ministerie vastgesteld op 127.000 gulden - moeten vallen. Voor de premie beschikking is inmiddels een aanvraag onderweg naar Den Haag. De toekomstige bewoners van de woningen in het hartje van Vlaardingen zijn al bekend. Van begin af aan zijn zij namelijk betrokken geweest bij het maken van de plannen, die werden uitgetekend door de Rotterdamse architect Pietro Hammei, In verband met dit bouwplan ruimt café 't Praatje het veld. Cafébaas C. Huisman verhuist op zeer korte termijn naar het Liesveld, waar de laatste hand wordt gelegd aan „paviljoen 't Praatje". Direct na de verhuizing zal de slopersploeg van gemeentewerken het oude cafeetje met de grond gelijk^naken. K

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1