jariyan 1977 Mfei Aan de grond 'Marine- bezoek Wiesenthai V. Behouden Staking Jarige brand weer 30.000-ste peuterschool afgebrand Internationaal Korpschef Instuif a u jg aaewisaaa Ook dit jaar liepen er weer schepen in de Nieuwe Waterweg aan de grond. Op 21 april liep de Britse vrachtvaarder Mer- cey Lloyd uit zijn roer en kwam ter hoogte van Poorters haven aan de grond te zitten. Een uur lang hadden drie Eu ropoortsleepboten al hun paardekrachten nodig om het schip weer vlot te trekken. Passagiers die de oversteek naar Enge land wilden maken hebben -van dit jaar nogal eens vertra ging opgelopen door stakingen bij de Har- wichlijn. Zowel van Nederlandse als van Engelse zijde werd meer dan ooit het bijltje er door de werknemers bij neer gegooid. De hevigste staking deed zich aan het begin van het jaar voor. Op 8 februari gingen hon derdvijftig werkne mers van de lijn dienst Hoek van Hol land-Harwich in sta king voor het be houd van de automa tische prijscompen satie De Maas sluise vrijwil lige brand weerveren i ging vierde op zaterdag 16 april haar 50-jarige ju bileum. Deze gelegenheid werd aange grepen om de Maasslui se bevolking eens te laten zien waartoe brandweer lieden staat zijn Nadat hon derden Maasstuizers een bezoek hadden ge bracht aan de brand weerkazerne voigde een spectaculaire demonstratie, i Zonder het zelf nog te beseffen bracht Tanja van Schie te gemeente Maassluis op 28 maart in een ware feest stemming. Haar geboorte bracht het inwonertal op precies 30,000. Uit handen van de eerste burger van de eerste stad aan de Waterweg kreeg de vader voor zijn dochter een spaarbankboekje met daarop 300 gulden. De gemeente Maasland is maar zeer kort eigenaresse geweest van het voormalige poms-katholieke kleuterschooltje aan de Postlaan. Reeds een dag na de aankoop laaiden ip de avond van woensdag 3 augustus de vlammen hoog op. In korte tijd bleef van jet 25 jaar oude gebouwtje niet veel meer over dan een geblakerde hoop hout, de [est was weg. De brandweer kon niet anders doen dan de belendende percelen nat iiouden. Het gemeentebestuur van Maassluis heeft de geboorte van de dertigduizendste aangegrepen om, samen met de ia deze stad wonende buitenlanders, een groots feest op te zetten Immers, ook zij zijn er de oorzaak van dal Maassluis deze mijlpaal kon bereiken. Cndder de slogan „Samen 30.000" werd er een week lam feest gevierd. Dat gebeurde door allerlei activiteiten 5 ontwikkelen zoals optredens van muziekkorpsen, majore- les, Turkse. Spaanse en Marokkaanse dansgroepen, voo- l.chting uit de thuislanden van de buitenlandse werkte sters en hun gezinnen enzovoorts. De manifestatie wis groots opgezet. Helaas heeft het niet die belangstelling gekregen waarop de initiatiefnemers hadden gehoopt. Op te foto wethouder mevrouw Greet van Eck-Grootv/ld, temidden van de buitenlandertjes. Wie mocht den ken dat de marine de Nederlander koud iaat heeft het mis. Medio au gustus bezocht namelijk een NA- VO-flottielja de ha ven van Maassluis. Een bezoek dat de bemanning van de drie oorlogsbo dems nog lang zal heugen. In enkele dagenhtijd kwa men rroar liefst 13.000 belangstel lenden uit deze stad en omgeving een kikje nemen. Maassluis kreeg op maandag 2 mei zijr nieuwe korp schef. In aanwezigheid van enkele honderén genodigden onder wie de hoofdofficier van justitie ir Rotterdam en burgemeesters uit de omliggende gemeerèn, spelde bur gemeester Theo van Dijke bij korpschef Cvan Nieuwkoop net vignet van de gemeente Maassluisdp het uniform ten teken dat hij officieel is geïnstalleerd; uvengens is de heer Van Nieuwkoop na steeds „waarne mend". Pas op 1 september 1978 gaat je benoeming van korpschef pas officieel in. Dat komt/omdat voormalig Korpschef J. W. F. Dor lei jn vervrogd met pensioen (funcitoneel-leeftijds ontslag) is gegaan' De bekende Oos tenrijkse nazi-, jager" Simon Wiesenthai was woensag 8 juni gastspreker op het jaarcongres van de Nederlandse Vereni ging van Ex-Politieke Gevangenen (Expo- ge) dat in het Maas- sluise ontmoetings centrum Koningshof werd gehouden. In een ongewoon felle toespraak hekelde de heer Wiesenthai het herleven van het na zisme. „Tijdens de processen in Neuren berg", zo zei de Oos tenrijker, „heerste in het algemeen de op vatting dat wat er in de oorlog was ge beurd, wij nooit meer mogen vergeten. Dat is nog maar dertig jaar geleden. Op de foto de aankomst van Wiesenthai. a Voor het eerst dit jaar werd de speelinstuif tijdens de grote vakantie niet ge-, houden in de Olympia- sporthal, maar in de Maas- sluise Koningshof. Volgens de organisatoren zou de Koningshof zich beter lenen voor dergelijke activiteiten. Zij hebben gelijk gekregen. Nog nimmer bezochten zo veel kinderen de speelin stuif. Reden genoeg om de volgende speelinstuiven ook in Koningshof te laten plaatsvinden. Dit kralen rij gende meisje is het daar zeker mee eens. Eindelijk is het er toch van gekomen: het historische Schuurkerkje aan de Maassluise Zuidvliet blijft voor het nageslacht behouden. De gemeenteraad heeft kortgeleden besloten het reeds in sterk verval geraakte kerkje voor bijna 70.000 gulden weer in oude staat te brengen. Wat voor bestemming het voormalig katholieke kerkje na de grondige opknapbeurt krijgt la nog niet zeker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 9