SPORT De Korenbeurs heerst op tweede plaats Hattrick van Nico en Frans Capelleii Volley knokt zich langs Schippers Basket Boys: te weinig spelers Opvallend resultaat van Passage-dames De Ooievaars in gevaar Nederlaag De Ooievaars MAANDAG 20 FEBRUARI 1978 r. 5 EERSTE NEDERLAAG VOOR RM VORM JVQ.4D Korfbal midweeks Hans Lingen opnieuw in goede vorm. V Iaan3 in gen Een danig verzwakt herenteam van de basketbal vereniging Basket Boys heeft het in de uitwedstrijd tegen Elektra Rotterdam niet kunnen redden. Ondanks een sterk debuut van ju niorspeler Robert Jan de Heer werd het een 48—44 nederlaag tegen de zeker niet hooggeplaatste gast heren. Basket Boys begon de wed strijd zonder basisspeler Gert van de Berg, Ed Barg en Guido de Ruiter, terwijl trainer/coach Dick Hueting ook door ziekte verstek moest la ten gaan. Zo begon de Vlaardingse ploeg maar met zes spelers aan deze wedstrijd en het werden er later nog minder toen aan het eind van de eer ste helft Nico Arnold door zijn enkel ging. Basket Boys begon erg goed. Er werd een kleine voorsprong opgebouwd, maar deze hield niet al te lang stand. Rond de vijf tiende minuut keek de Vlaardingse ploeg tegen een IS—14 achterstand. Elektra was met tien man opgekomen zodat zij steeds verse krachten in konden zetten \vat Basket Boys later in de wed strijd op zou breken, Met de rust keek de ploeg uit Vlaardingen ai tegen een 24—20 achterstand aan. In de tweede helft ging Baeket Boys noodge dwongen over op een m an-to- man-verdediging. Het lukte vrij goed, maar weer door gebrek aan mankracht kon er niet ten volle van geprofiteerd worden. Wissels waren zelfs niet meer mogelijk na het uitvallen van Nico Arnold, Basket Boys zag geen kans meer om zich uit de misère omhoog te werken en legde zich ei genlijk al vroeg bij deze toch kleine nederlaag neer. Einduitslag 4844. Vlaardingen De volleybalwedstrijden hebben deze week, naast de voorspelbare winst van het herenteam van Volley '68 en de knappe overwinning van de Vlaardingse dames, een verrassende maar overtuigende zege voor de dames van Passage VCJ opgeleverd. Passage won maar liefst met 3—1 van AV '40. Ook de heren van Passage wonnen knap met 3—1 van het sterke Tenaco. Het dames team van MVC verloor met 1—3 van koploper Vierhout Valbovol en ook Shell kreeg met dezelfde cijfers een nederlaag te slikken. Het damesteam van Passage VCJ, dat zich al wekenlang met de degradatie verzoend leek te hebben, herstelde zich afgelopen zaterdag in eigen sporthal knap van de inzinking en haalde tegen het Delftse AV '40 verrassend uit Nog steeds spelend zonder de geblesseerde Riet Brouwer, lukte het Passage met vertragend spel de tegenstandster uit haar ritme te halen. Er werd aan Schiedamse zijde goed gestopt, waardoor ook de aanval wat meer tot haar recht kwam. AV '40 had vooral veel moeite met de „prikbai" in het centrum en verzuimde hiertegen voldoende maatregelen te nemen. Ook na de eerste set, die door de thuisclub met 15—7 werd gewonnen, bleven de gasten in het zelfde speltype volhar den. AV '40 slaagde er wel in door 815 in de tweede set op 1—1 te komen, maar Passage weigerde dit keer het hoofd te laten hangen en ging door. Met veel overtui ging werden de bezoeksters in de beide volgende sets teruggedrongen en met 159 en 15—7, kwam de 31 zege bij de ploeg, die doorgezien het vertoonde spel, het meeste recht op had. Ook het herenteam van Passage VCJ speelde in de Margriet- hal een goede wedstrijd. Het Rotterdamse Tenaco had de Schiedammers de laatste seizoenen steeds een gelijkspel af weten te dwingen. Vandaar toch een zekere angst bij Passage. Ook nu weer speelde Tenaco een goede wedstrijd maar het had de pech dat Passage de vorm heeft terugge vonden. Het blok functioneerde uitstekend en verdedigend werden de onmogelijkste ballen teruggebracht, waardoor de Rotterdammers voortdurend onder druk werden gehou den. Met 158, 156, 1215 en 154 bleef Passage de situatie meester en won overtuigend met 31. De heren van Volley '68 hebben in Barendrecbt geen enkele moeite gehad met het Zwakke Spirit lï. Binnen drie kwartier werd Spirit naar een regelmatige nederlaag gespeeld. Volley hoefde zich daarvoor niet noemenswaar dig in te spannen en stond in drie sets slechts zeven, drie en nogmaals drie punten af. In Maassluis speelden de dames van MVC een goede wed strijd tegen koploper Vierhout Valbovol. MVC verloor wel. maar slaagde er in het sterke Valbovol voortdurend tot het uiterste te dwingen. Coach Cees Vijfvinkel had de opstelling van zijn team gewijzigd waardoor de aanvalsters wat meer ruimte kregen. Dit pakte goed uit en er werd door MVC regelmatig gescoord. Na de eerste set, die met 9—15 werd verloren, werd het in de tweede set met 015 zelfs 0—2 voor de gasten. De uitslag van die tweede set, waarin MVC zelfs niet éénmaal tegenscoorde, zorgde voor de nodige prikkel om in de derde set nog feller te vechten. Valbovol werd verrast en moest met 157 deze set aan de thuisclub laten. In de vierde set bleek de kracht van de koploper toch te veel voor het felle MVC. Tot 9—11 hield het de tegenstandster nog wel bij, maar daarna drukte Valbovol door en kon met 11—15 toch de 1—3 winst mee naar huis nemen Het nog steeds niet volledige SheJI heeft ook tegen Volley II een nederlaag moeten slikken. In de Vlaardingse sport hal verloor Shell met 31. Ook Volley '68 miste enkele basisspeelsters maar bleek in Brigit Melchcre en Anjeniek de Man twee goede vervangsters te hebben. Met Ingrid Maltha op de bank en Nel Hogendorp op halve kracht, verloor Shell de beide eerste sets met 15—4 en 15—7. In de derde set ging de strijd tot 1414 gelijk op. Shell slaagde er in deze set met 1416 naar zich toe te trekken, maar moest de vierde set met 15—11 opnieuw afstaan. Met deze nederlaag lijkt Shell definitief uitgeschakeld voor promotie. Schiedam Tegen stadgenoot Glashard 3 waren de tafelten nissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars" niet opge wassen. In een thuiswedstrijd werd met 1—9 verloren. Al leen Koos van Es kwam tot één overwinning, terwijl Ro nald Oosthof en Ton van Bal veren alles verloren zagen gaan. Toch zag het in de beginfase van de wedstrijd er niet naar uit, dat De Ooievaars een gro te nederlaag zouden oplopen. Door een overwinning van Koos van Es op Wever, werd er zelfs een 1—0 voorsprong genomen. Deze zege werd be reikt na drie games, omdat Koos van Es de eerste game ternauwernood met 21—19 won, ondanks dat hij gedu rende die game een marge- verschil van acht punten had. Weliswaar werd hij in de tweede game met 9—21 weg gespeeld, maar v. Es herstelde zich heel knap in de beslissen de derde game om deze toch met 21—17 te winnen: 1—0. Tegen de sterk spelende Steen bergen had Ronald Oosthof geen enkel verweer en verloor in twee games, 8—21 en 10—21; 1—1. Een grote over winning van 21—13 boekte Ton van Balveren in de eerste game op Van Batenburg, maar had in de tweede en derde game niets in te bren gen en verloor met 4—21 en 8-21, 1-2. Ook het dubbel, Koos van Es en Ronald Oost hof, kwam tegen Steenbergen en Van Batenburg niet verder dan een 11—21 en 8—21 ne derlaag: 1—3. Ronald Oosthof zag zijn set tegen Wever ook de mist ingaan. Na een 20—18 voorsprong ver loor hij toch de eerste game met 20—22. De tweede game werd met 21—18 winst afge sloten, terwijl Ronald in de derde game ook volledig met 9—21 serd weggespeeld; 1—4. Door deze mentale klap, kre gen De Ooievaars met een inzinking te kampen, die zij In deze wedstrijd niet meer te boven kwamen. De resterende partijen werden allemaal met grote cijfers fn twee games verloren. Door deze nederlaag zijn De Ooie vaars in de gevaren-zone van de competitie beland. pellen verloor. Voor de eind uitslag maakte dat echter mets uit. Schiedam De roJstoelbasfcet- balploeg van de Invaliden Sportvereniging „De Ooie vaars" beeft de wedstrijd in en tegen Hengelo met 49—27 verloren. De Schiedammers misten hun spelmaker en topscorer Henk van Vliet, die wegens werk zaamheden verstek moest la ten gaan. Toch namen De Ooievaars al m het begin een 0—4 voorsprong door fraaie treffers van Huub Nelisse. Tot de tiende minuut ging de strijd gelijk op maar daarna liep Hengelo uit naar een 19—8 voorsprong. De eerste helft werd afgesloten met een 23—14 achterstand voor de Schiedammers. Ook in de tweede helft was het wederom Huub Nelisse die erg sterk speelde, vooral in de rebound. Toch konden De Ooievaars niet verhinderen dat het koppel Hanze-Reekers herhaaldelijk te sterk bleek. De Schiedamse ploeg ging steeds nerveuzer spelen en be haalde het spelpeil van de vo rige week lang niet. Bij het laatste fluitsignaal hadden de Ooievaars een 49—27 neder laag geïncasseerd en zijn daardoor op vier punten ach terstand gekomen op leider DOV uit Leeuwarden ziekte. Hij zegevierde één maal. Daarbij bleef het, wan* het dubbel Frans en Nico Ca- langste adem beschikte en via de serve van Clary van de Tuyn met 16—14 ook de derde set m haar voordeel besliste. Coach Cees Zevenbergen- „Een goede wedstrijd, waarin wij alles hebben moeten ge ven. Ik ben erg tevreden over de inzet en blij met de over winning. Vlaardingen/Maassluis In de promotie hoofdklasse tafelte- niïs leed Radio Molenaar das toch de eerste nederlaag, In het verre Venlo was er voor de Vlaardïngers tegen Blue Star weinig eer te behalen. Na twee gewonnen wedstrij den en een gelijkspel, werd Radio Molenaar nu met een duidelijke 8—2 nederlaag naar huis gestuurd. In de overgangsklasse kwam Bow- i ling Maassluis TOG tot de derde achtereenvolgende overwinning. In eigen omge ving werd TOP met 7—3 te rug verwezen. Dat Radio Molenaar het in de promotie hoofdklasse moeilijk zou krijgen, stond al bij voor baat vast Niettemin leverden de eerste drie wedstrijden toch maar vijf punten op. Op zich was dat al verrassend, temeer daar het op dit niveau uitsluitend van Aad van Op stal en Hans Jaap Oppenheim moet komen. Het betekent wel, dat dit duo constant on der grote druk speelt Er mag immers niet verloren worden, omdat René van Dijk in deze klas nauwelijks tot scoren zal kunnen komen. De druk op de schouders van Van Opstal en Oppenheim wordt daarom steeds zwaarder. Individueel hielden zij zich de laatste twee partijen nog staande, maar een teken aan de wand was al de verloren dubbels. Nu echter hield alleen Aad van Opstal zich nog staande. Hans Jaap Oppenheim, René van Dijk alsook het dubbel Van Opstal/Oppenheim leden allen verlies. Niettemin was de uit slag toch wat geflatteerd, want de drie verliespartijen van Hans Jaap Oppenheim kwamen allen pas in de laat ste fase van de derde game tot stand. Blue Star was niettemin een sterke tegenstander, dat was vorige week al bewezen. De Limburgers, evenals RM ge promoveerd, hadden toen al indruk gemaakt door Wibats - waarvan RM met 7—3 won - liefst met 10—te verslaan. Aad van Opstal bewees niette min zijn klasse door de twee Vlaardingse punten op zijn naam te brengen. Zijn verlies- partij betekende pas zijn eer ste nederlaag in deze competi tie. Omdat Hans Jaap Oppen heim nu ai zijn partijen ver loor, werd het nu een enigs zins teleurstellende 8—2 ne derlaag. Bowling Maassluis TOG De overgangsklasse behaalde Bowling Maassluis TOG een 7—3 overwinning op het be zoekende TOP. De Maassluise formatie heeft daarom -on danks verlies in de eerste wedstrijd- weer een uitste kende start Dat was in vori ge competities overigens al vaker het geval, maar op het beslissende moment moest er dan afgehaakt worden. Momenteel is BM TOG 2elfs al weer lijstaanvoerder, dus wie weet lukt de promotie deze competitie. Nico en Frans Ca- pelïen bewezen m ieder geval weer, nog voldoende klasse m huis te hebben. Zoals al eer der in de2e competitie, scoor den zij beiden weer een gave hattnek. Wim van der Poort was weer hersteld van een De dames van Volley '68 (r) moeilijk. De gasten kwamen met 2—7 voor, maar moesten ervaren dat een geprikkeld Volley ook de nodige vecht lust kan opbrengen, Annema- ne Litjens en Anneke Maat trokken met scherpe smashes de partij weer in evenwicht, waarna Volley doorging. Met 15—12 werd het 2—0 voor de blokken uitstekend thuisclub. De derde set was het spannend st. De partijen hielden elkaar steeds goed in evenwicht. Van 8—8 via 10—10 werd hel zelfs 14—14. Schippers had in Thea O vermeer een trefzekere aan- valster die de nodige punten scoorde. Toch was het op nieuw Volley dat over de Schiedam In het dub belprogramma van het afgelopen weekeinde zijn de zaken voor de Schiedamse vertegen woordigers in de hoog ste afdelingen van de tafeltenniscompetitie duidelijk geworden. In de ereklasse behaalde De Korenbeurs twee maal de volle winst, waardoor Lingen c.s. achter Tempo Team heersen op de tweede plaats. In de promotie ereklasse is er voor NOAD geen redding meer. Het werden twee kansloze nederlagen zo dat NOAD het volgend seizoen weer in de hoofdklasse mag pro beren. Met het dubbelprogramma is de competitie in de twee hoogste "klassen nu tot op de helft afgewerkt. Voorlopig heerst er nu rust, want de competitie staat liefst voor vijf weken stop. Dit in verband met de Europese kampioenschappen te Duisburg, en de voorberei dingen daartoe. Voor De Ko renbeurs en NOAD en de overige teams die geen spelers bij de nationale selectie heb ben, een lange oninteressante periode. Om dan het spel in het paasweekeinde met nota- bene een dubbelprogramma weer op te nemen. Een moei lijk te verteren zaak, reden voor NOAD ook om te trach ten de wedstrijd van tweede paasdag te spelen. Voor de Korenbeurs kan dat niet, want op die dag komt Tempo Team op bezoek. En omdat de Amsterdammers wél deel uitmaken van de se lectie, kan die wedstrijd niet verschoven worden. Met dus als extra voordeel voor Van der Helm c.s. het behouden van het ritme, tafelvastheid en conditie, De Korenbeurs is de stop in ieder geval ingegaan op de tweede plaats. De overwinnin gen van zaterdag Dp De Velu- we en gisteren op Phoenix waren daar goed voor. De Schiedammers heersen nu ook alleen op de tweede plaats, want zoals te verwach ten was verloren Ravesteijn en Midstars van Tempo Team. Hans lingen demonstreerde in beide wedstrijden opnieuw zijn goede vom. Zaterdag te gen De Veluwe moest hij zich echter tegen Jaap van Spanje toch gewonnen geven. Even als trouwens Hans van den Broek en Bert van den Ham. Daarmee was de strijd in De venter gestreden, want met 3—7 nam De Korenbeurs de winst overtuigend mee naar buis. Gisteren in Schiedam was Phoe nix een gewillig slachtoffer van De Korenbeurs. De Delf tenaren staan dan ook met lege handen op de laatste plaats, en slechts Joop van der Borg kan zich meten met het ereklasse-niveau. Van der Borg was het dan ook, die de eer voorzijn team red dé. Hans van den Broek verloor van hem met 15—21 en 17—21. Meer zat er voor het zwakke Phoenix niet in, zodat De Ko renbeurs gemakkelijk zege vierde: 9—1. Slechts Leon van Zuylen sleepte er tegen Bert van den Ham nog een derde game uit. De overige partijen gingen allen in twee games, evenals het dubbel waarin Lingen en Van den Broek simpel wonnen van Met een wervelende actie verslaat Lingen zijn Delftse opponent Van Bemmefen. Ed van Bemmelen en Joop van der Borg; twee keer 21—12. De stand m de ereklas se is nu als volgt: 1. Tempo Team 5—10, 2. De Korenbeurs 5—8, 3. Ravesteijn 5—6, 4. De Veluwe 5—4, Midstars 5—2, Phoenix 5—0. NOAD bleef het dubbelpro gramma met lege handen, hetgeen overigens volkomen volgens de verwachting was. Zaterdag werd het in Schie dam een volkomen kansloze 0—10 nederlaag op Scylla. Gisteren in Vught bij JCV ging het beter, al werd het ook hier een nederlaag: 7—3. Halverwege de competitie is het lot van NOAD derhalve al bekend: aan degradatie valt niet meer te ontkomen. Zoals ook het lot van Delta Lloyd in deze klas al getekend is. Tegen Scylla, bestaande uit Anton Wil van Zoelen, Rob Regeer en Rob van der Zeeuw, was de nederlaag ver pletterend. NOAD had hele maal niets in te brengen, en slechts driemaal werd een derde game bereikt. Dick de Vaal tegen Van der Zeeuw, René van Dijk ook tegen Van der Zeeuw en Peter van der Wijk tegen Van Zoelen. In Vught bij JCV speelde NOAD veel beter, althans Dick de Vaal en Peter van der Wijk. René van Dijk moest echter door griep afhaken, zo dat coach Jan Bayings nu zelf acher de tafel kwam. Het ge mis aan Van Dijk deed zich nu tegen de verwachting in voelen, want dan had er meer in gezeten dan de 7—3 neder laag. Een gelijkspel had met Van Dijk zeker tot de moge lijkheden behoord. Halverwege de wedstrijd had NOAD zelfs nog de leiding. De Vaal won zowel van Wim van der Zande als van Theo van Gasteren en De Vaal en Van der Wijk wormen samen het dubbel van Van der Zee en Van der Zande. Na die 2—3 voorsprong was het voor NOAD echter gebeurd. Eerste klasser Bayings kwam er uite raard helemaal met aan en slechts De Vaal en Van der Wijk kwamen nog tot een der de verliezende game. Voor NOAD was de 7—3 nederlaag niettemin toch een rehabilita tie voor de smadelijke 0—10 uitslag. VlaardingenHet dames team van Volley'68 heeft afgelopen vrijdag ook de wedstrijd tegen het ge- Schiedam Voor deze week staan er twee belangrijke korfbalduels op het program ma. Morgenavond moet Spirit om tien over negen in Hoog vliet aantreden tegen RWR 3, een medekandidaat voor de degradatie. Het zal van deze wedstrijd afhangen of de Vlaardingse ploeg zich kan handhaven in de afdeling tweede klas. Woensdagavond wordt in de sporthal Margriet de belang rijke wedstrijd gespeeld tus sen SSC Harga en OSCR. Als de Schiedammers tot winst kunnen komen, bestaat er weer een kleine kans dat het team zich kan handhaven in de eerste klas. vreesde Schippers uit Ber- kel gewonnen. Met 3—0 werd de ploeg uit Berkel teruggewezen, waardoor Volley nu vrijwel onaan tastbaar is geworden. Hoewel de uitslag van 3—0 doet vermoeden dat het een een voudige overwinning is ge worden, heeft Volley het toch niet cadeau gekregen. Schip pers staat bekend om haar vechtlust en blijft dan ook, gesteund door een goede tech niek, tot het einde gaan. Volley moest even wennen aan zoveel tegenstand en had het vooral in het begin van de eerste set moeilijk. Het inzicht en de routine van speelsters als Annemiek Verrips en Cla ry van de Tuyn en vooral ook de aanvallend weer zeer goed op dreef zijnde Annemane Li tjens, bezorgden de Vlaardin- gers zoveel overwicht, dat zij de eerste set toch nog overtui gend met 158 wonnen. In de tweede set begon Schip pers opnieuw erg sterk. Voor al met de harde, scherp over het net scherende opslag van Marjo Lampe had Volley het

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5