SPORT Samenwerking met andere clubs noodzakelijk" mm ©TIPS ,9Je moet geen meubelstuk worden" Zware straffen voor DHS m Instructies Trains ter Roely Bouma #j van VZC: I - WÊmmm. dQftl f Scheidende trainer Nol Ohthoorn: Geslaagden Spirit lid van L en V jJINSDAG 21 FEBRUARI 1S78 rV Het huidige damesteam De waterpoloërs van de Vlaardingse Zwem Club Vlaardingen Bij de Vlaardingse Zwem Club is een duidelijke kentering ten goede gekomen bij de afdeling waterpolo. Het is een belangrijk onderdeel bij Vlaardings grootste sportclub, die binnenkort ook het kunstzwenunen wil introduceren. Het be leid geeft de laatste jaren al duidelijk aan, dat alleen topzwemmen niet meer zaligmakend is. Hoe wel dié tak duidelijk het gezicht zaï blijven bepa len. VZC wil ten koste van alles bij de twaalf sterkste clubs wat betreft de dames dan van ons land blijven. Twee weken terug ontkwam het zelfs ternauwernood aan de gradatie. doordat Diane Ede- lijn, inplaats van een reisje naar Parijs, het clubbelang liet prevel eren. Haar tweede plaats op de 800meter vrije slag was mede van doorslag gevende betekenis voor de Vlaardingse dames zwem ploeg. Bij de afdeling waterpolo is Roely Bouma voor het tweede seizoen trainster. Via het werk van haar echtgenoot is zij bij VCZ terecht gekomen, in de tijd dat er nog maar één herenteam was- Zij: „Het was een zeer droevige situatie. Men was zelfs van plan om ook dat laatste team op te geven." Na een inwerkperiode heeft zij het werk van voorna melijk Sjaak Bot overgeno men. Duidelijk ingenomen met de nieuwe weg, zegt zij niet 2onder trots, dat het vorig seizoen al kon worden begon nen met vier teams, wat ui teindelijk kon worden beslo ten met deelname van 2even teams. indiiHiiitiiiiiJriifiJiiiitfiiitiiiiiiiiüiiitiiiiiHfiiiuiiiiiitniiiiiiJtiiiiiiiJiiüiJiiiJiiiiiiiiiHniriuiiiitituiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiEiiiiiiiiitiiiJiiiiiiitriiiiiiiitiiiiiiiiiiiiJiii^ Training Eén van de zaken om het water polo goed tot zijn recht te laten komen is de training. Zij: „Die zijn in Vlaardingen ronduit slecht Alleen op de zondagmorgen tussen 7.30 en 9.30 uur is er gelegenheid voor de heren, dames en ad-, spiranten om te trainen Dat is natuurlijk veeJ te weirug. Later op, de dag komen de pupillen ook nog een uur aan bod, ma&r dat is dan ook alles. Wat dlffoplossing daarvan moet zij opheeft Roely Bouma zich al^yap' een aardige gedachte vergen. Zij: „Het probleem l^tAyolgens mij in het aantal pplojclubs dat Vlaardingen iheeït. Wij zijn er met te veel Jf jrnêén zwembad. De oplossing samenwerking tussen de /#vfiêr clubs. Wij zouden dan de ';fjïz.iningsuren veel beter kun- Jhen benutten en misschien f zouden wij aan de competitie gezamenlijk kunnen mschrij- ln het verleden is VZC nogal wat spelers kwijtgeraakt. Roe ly Bouma: „Ik kan het mij levendig voorstellen, want het eerste herenteam speelt op een veel te laag niveau," Niet temin ziet de trainster de toe komst voor VZC zonnig tege moet „Er is een grote door stroming van jeugd, wanneer wij aan de basis beginnen, kan er nog heel wat tot stand komen. Het komende seizoen willen we al met twee pupil- lenteams de competitie in gaan." Vlaardingen De ver tegenwoordigers van Vlaardingse voetbal clubs luisteren aan dachtig naar de in structies van de pu- pillencommissie Vlaardingen en om geving. Het gaat om een juiste begelei ding van de zg. F-pu- pilien, die volgende week zaterdag van start gaan. Belang rijk om te weten was onder meer de ande re indeling van de velden, verlaagde doelen en het feit dat de F-pupilien, jongens van zes en zeven jaar, geen competitie gaan spe len, maar spelvor men gaan doen. S T?' De club- vertegen woordigers vol aandacht. Hoek van Holland Nol Otst- hoorn, tot aan het einde van dit seizoen nog trainer van vierdeklasser Hoek van Hol land, weet nog niet of, en zo ja, welke voetbalvereniging in bet volgende seizoen ge bruik gaat maken van zijn diensten. „Ik wd graag doorgaan als er goede aanbiedingen zijn", zegt de man die op eigen verzoek zijn contract met i'oek van Holland aan het eind van het lopende seizoen gaat afbre ken. „Ik heb van tevoren gesteld, dat ik dne jaar zou willen blijven en niet langer", zo zegt Oist- hoom. „Je moet bij een ver eniging geen meubelstuk wor den. De sfeer met bestuur en selectie moet 100% blijven en na een aantal jaren komen er naar mijn menmg dingen naar voren die oorzaak zijn dat je moet vertrekken. Ik ga overigens zeker niet uit onvre de weg bij de Hoek, maar gewoon omdat ik vind dat drie jaar lang genoeg is". Drie jaar waarin Olsthoorn met Hoek van Holland toch een onmiskenbare gang naar om hoog heeft gemaakt. Zijn eer ste seizoen kenmerkte zich door twee dingen, namelijk degradatiezorgen en het berei ken van de kwart finale om de beker. Ogenschijnlijke tegenstrijdighe den, die echter volgens Olst hoorn wel degelijk met elkaar te maken hadden. „Na elk bekersucces volgde er een te rugslag m de competitie die weken duurde. Gelukkig kon den we toen met 6-0 tegen ADS nog grandioos afsluiten en ons handhaven". Het tweede seizoen leverde een positieve opbouw op die zich nu, in zijn derde en laatste seizoen voortzet. Hoek van Holland heeft namelijk een zeer kansrijke positie ten aan zien van het kampioenschap. Olsthoorn: „We zijn jammer genoeg nogal wat wedstrijden achterop geraakt door het slechte veld, en dat kan straks zijn weerslag hebben. Juist nu het ritme er goed inzit, moet je kunnen doorgaan. De sfeer moet blijven". Kritiek Het feit dat Hoek van Holland nog veel thuiswedstrijden te goed heeft is volgens hem niet alleen maar een voor deel. „Juist thuis hebben we het altijd zwaar. Het veld is nu eenmaal erg slecht, terwijl wij een goed veld nodig heb ben, Bovendien is het publiek niet altijd positief ten opzich te van de ploeg. Er wordt snel - en vaak ten onrechte - kritiek geleverd. Zolang je wint is alles goed, maar bij een nederlaag laten ze je te snel vallen. Iedereen zou eens achter de ploeg moeten gaan staan, dan kan er zeker een hoge klassering inzitten. Men moet niet vergeten dat ook het publiek bij een wedstrijd zijn inbreng kan hebben". Spreken over een eventueel kampioenschap gaat Olst hoorn overigens op dit mo ment nog wat ver. Toch acht hij de kans daarop wel dege lijk aanwezig. „Het is een erg rare afdeling, waarin nog van alles mogelijk is. Iedereen verspeelt veel punten en daar door is de kopgroep ook erg lang". Een eventuele promotie naar de derde klas is trou wens iets waarover de Hoekse trainer zijn eigen gedachten heeft. Aanwas „Promotie op zich is natuurlijk een leuke 2aak, De eerste één of twee seizoenen zou de hui dige selectie zich daar ook zeker wel kunnen handhaven. Maar daarna zou het toch erg moeilijk worden. Hoek van Holland heeft weinig toekom stige eerste elftalspelers ach ter de hand. Veel jongelui ver trekken uit de plaats en de aanwas van onderaf is ge woon te klein en kwalitatief onvoldoende" „Jeugdoplei ding zal bij de vereniging de komende jaren centraal moe ten staan. De hele training is vaak moeilijk doordat diverse spelers continudienst heb ben", aldus de scheidende Hoekse trainer, die niettemin stelt dat hij drie jaar lang m een fijne sfeer bij Hoek van Holland heeft gewerkt. „Na tuurlijk was er weieens wat maar zolang de problemen nog uitgepraat kunnen wor den onder elkaar is het hele maal wel goed". Paul Nijs..vier wedstrijden. Paul Nijs vier wedstrijden geschorst Schiedam Als er straks weer gevoetbald kan worden, zal DHS liefst drie spelers moeten missen. De strafcomraissie van de KNVB heeft namelijk uitspraak gedaan over een aantal officiële waarschuwingen. Daarbij waren drie spelers en trainer Rob Jacobs betrokken. De zwaarste straf kreeg Paul Nijs, die in de wedstrijd tegen Wilhelmus uit het veld werd gestuurd. Hij zal vier wedstrijden moeten missen. In die wedstrijd tegen Wilhel mus vielen trouwens de mees te straffen. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor scheidsrechter Van der Leek. De Leidenaar had een off day, waarvan zowel DHS als Wilhelmus de dupe werden. Van DHS werd Nijs eruit ge stuurd, terwijl Karei Does burg en trainer Jacobs een officiële waarschuwing kre gen. Een-zelfde straf was er ook voor Wilhelmus-aanvoer- der Dick Kolstee. Vanwege de uiterst dubieuze rol van arbi ter Van der Leek had DHS om een mondelinge behande ling verzocht Twee weken na het voorkomen van de grote DHS-afvaardi- ging, heeft de commissie de strafmaten bekend gemaakt. De straffen iogen er niet om- Vier wedstrijden voor Paul Nijs, twee voor Karei Does burg, terwijl Rob Jacobs er met een berisping bet beste af kwam. Ook de straf van Gerard van der Pluym, die tegen HOV een waarschuwing opliep, werd meteen bekend-ge- maakt. De middenvelder is voor één wedstrijd geschorst W dhelin us-aanvoerd er Kol stee hooft ook twee wedstrij den gekregen. Het uit het veld sturen van Nijs was totaal ten onrechte. In het bepalen van de straf heeft de commissie echter ook zijn officiële waar schuwing tegen DBGC be trokken. Bovendien had Nijs nogeen voorwaardelijke straf. Juist vanwege het optreden van arbiter Van der Leek, zijn de straffen bij DKS hard aange komen. Trainer Rob Jacobs: „Het blijkt nu toch weer, dat de KNVB de scheidsrechter de hand boven het hoofd houdt", De inbreng van de vrijwillig naar de voorko ming meegereisde rappor teur, blijkt geen invloed te hebben gehad- Jacobs: „Nijs is wegens natrappen er uit gestuurd. Nu staat er echter in de brief wegens duwen van een tegenstander. Daar kan je nooit het veld voor uit gestuurd worden". Duidelijk is derhalve, dat de voorwaar delijke straf en de officiële waarschuwing erbij betrok ken zijn. DHS, met nog tien wedstrijden te spelen koploper in IB, kan het gemis van de geschorste spelers wel opvangen. „Al wordt het in dit stadium van de competitie een kwalijke zaak", aldus Jacobs. „Die laatste tien wedstrijden willen we namelijk ailes geven. Ik zeg niet dat we kampioen worden, maar we kunnen wel hoog eindigen", De DHS-oefenmeester heeft nog enkele alternatieven voor een gewijzigd elftal achter de hand. „In de spits mis ik nu wel Doesburg en Nijs, maar we hebben nog Kees van Kra lingen. Met Piet Roozen en Martin van Oortmerssen heb ben we dan nog een zeer ac ceptabele voorhoede. Op het middenveld, waarvoor Van der Pluym na één wed strijd al weer beschikbaar is, ziet Jacobs ook mogelijkhe den. Ais tenminste de liesbles sure van Hans Schop snel ge nezen is. Jacobs is daarover optimistisch, en in dat ver band kwamen de twee voet- balloze zondagen goed uit „Eventueel kan ik ook Jan Ker- bof nog opschuiven naar de mïddenlinie, die er dan met Nol Roozen en Schop ook mag wezen". In de achterste lijn heeft Jacobs dan de be schikking over Herman van Gogh en Ferrie Holster. Wellicht heeft hij zelfs beide invallers nodig, want door verhuizing moest Hennie Sla tijdelijk afhaken, Ferrie Hol ster heeft echter al bewezen een betrouwbare laatste man te kunnen zijn. Al met al zit Jacobs niet zo erg over de schorsingen in. „Al had ik liever zelf die vier wedstrijden gehad in plaats van een spe ler. Want al breng je nu nog een sterk elftal op de been, ik zit nu toch wel aan het eind van m'n latijn. Er mag nu niets meer gebeuren, want dan komen we toch een beetje in de problemen te zitten". Tt Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan orga niseert GSS een aantal toernooien. Afhankelijk van het verloop van de competitie, is een neder laagserie gepland op l, 4 8,11,15,18 en 22 april. Een week later is er een groot veteranen toernooi. De dames van Demos gaan bewijzen dat er in Schiedam nog steeds plaats is voor damesvoet bal. Met het wegvallen van DRZ is er nu alleen Demos over. Daarom kan het ini tiatief van Demos worden toegejuicht Op 4 mei heb ben deze Schiedamse da mes overigens al bun eigen jaarlijks toernooi, O De prestatieloop van Schiedam staat centraal op zaterdag 11 maart. De af. standen zijn 3 1/2, 6, 8 2/2 en 16 kilometer. Vanaf 12 uur die dag kan men in de cantine op Harga inschrij- ven. Ar ie Verlinde, voor zitter DB Schiedamse Sportraad, geeft bet start- schot. De SV en HV Schiedam, die dze prestatieloop al weer voor de vierde wyiat organiseert, bestaat dit jaar zeventig jaar. Daarom wacht de volhouders op za terdag 11 maart een aardi ge attentie. In het kader van de nieuwbouwplannen verga dert de voetbalvereniging WF vrijdagavond 3 maart in de cantibe op Harga. Het is van groot belang dat iedereen komt, omdat er een belangrijke beslissing moet worden genomen. Asvion heeft veel waar dering voor het experi ment van concurrent Spi rit, die met een vjjfentwin- tigtal trainers een trai- nïngsweekeinde hebben georganiseerd. Asvion zegt er bij, dat Spirit wél twee maal zoveel jeugdleden heeft. .Niettemin", aldus de club van Thurlede", is het aantal enthousiastel- lingen bij ons dun ge zaaid". De sofibalsters van Schiedam beginnen op de eerste zondag in maart al met het oefenprogramma. De wedstrijden gaat onder andere tegen Capac, Storks, UVV, HCAW, Pin- quins en Twins. Vlaardingen Onder de twin tig geslaagden bij de Vlaar dingse Zwem Club bevonden zich twee cursisten van S jaar. Dat waren mevrouw A Vlug-Van der Kruit en de heer J. Vlug, die onder goed keuring van de examencom missie, bestaande uit de beer Van der Kaa en dc dames Maas-Van Opstal en Van Heyst, de test aflegden. De geslaagden' Marian Albers, Ant. Beveren, Bastiaan Beve- ren, Je van der Borden-Caste- lijnse, Dirk Brouwer, Wil de Bruijn, J. van Dijk-De Ridder, Sylvia de Geus. 4nt. de Key- zer-Eijkelenboom, Lucy Kor net, Trudy Mulders-Van der Ende, Wil Prent, Ada Rooden- burg-Van Gelderen, Adriana Vlug-Van der Kruit, Jacob Vlug. B-diploma: J. van Leeuwen- Loef, P. Peterbroers, L. Potl- ger, B. Riemen en A. Verhey- Van Eijk. Vlaardingen Het bestuur van de korfbalclub Spirit stelt op de jaarvergadering, komende vrijdag, yoor om zich als lid aan te melden van de CJV Liefde en Vrede- Op de bij eenkomst zullen de leden daarover een toelichting krij gen. Een exploitatietekort vorig jaar maakt het noodzakelijk, dat de contributies moeten wor den opgetrokken. De voorstel len zijn: 13, per maand voor senioren, 10,- voor junioren, 6,- voor aspiranten en pupil len, 7,- voor rustende leden en 23,- voor echtparen. In het bestuur zijn mevrouw A> Verburg-Noels en de heer A. van der Krans aftredend, maar stellen zich herkiesbaar- De bijeenkomst is komende vrijdag om 20 uur in de canti ne van het complex aan de Geert Grootelaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4