5PMT Johan Onink weer op kop De manier van werken bij PPSC spreekt me aan Kansen voor MY C-dames mips Geen verplaatsing toegangshek'" Harga gedegradeerd Jeugd in selectie Van Hassel naar GTB voor en REDELIJK HERSTEL SPORTRAAD ACHTER ABY1ES HVO Om Schiedamse damtitel msaBBBEaBmsBsmMnm Piet de Wolf begint aan zijn twaalfde club tl DONDERDAG 23 FEBRUARI 1978 VD/SC/ww 6 Schiedam Het wil in het damkampioenschap van Schiedam de laatste weken niet erg vlotten met het uitspelen van alle partijen. Zo werden er in de vijfde ronde ïn de A-groep maar drie van de zes partijen gespeeld. Johan Onink, de oudste deelnemer in de hoofdgroep, maakte van deze gelegenheid gebruik door stug door te gaan met nnen en weer op kop te komen, samen met Wim Vrijland. Onink kreeg weer alle ruimte van Dirk van Schaik en nam meteen het initiatief door een forse aanvalsstand op te zetten. Dirk van Schaik probeerde hiertegen vanuit de omsingeling te storen, maar dat lukte maar gedeeltelijk. Uiteindelijk drukte Onink door naar winst. Wim Vrijland had het heel wat gemakke lijker. Tegenstander Nico Knoops wil maar met leren van zijn fouten, en probeert iedere keer weer met een zeer riskante opzet zijn partij uit te spelen. Ook tegen titelverdediger Vrijland maakte hij het zichzelf veel te moeilijk, waardoor hij uiteindelijk zichzelf in een verloren stand manoevreerde. De derde (en laatste) partij m de hoofdgroep was die tussen Leen Lijklema (wit) en Peter Lansbergen. Beiden stonden gebjk met vijf punten. Na een opening m het half gesloten klassiek genre, kregen beide spelers in het middenspel een ver vooruit geschoven voorpost. Dit kostte Lansbergen echter wel een stuk Toen bovendien bleek dat de voorpost van Lijklema we! naar dam zou kunnen gaan en die van Lansbergen niet, was de uitslag snel bekend. Winst voor Lijklema, die zich hiermee in de kop groep speelde. In groep B 1 zijn de kaarten bijna geschud. Peter Bakker kwam op de eerste plaats door zelf te winnen van Henk Habermehl, terwijl Piet Meinster op remise werd gehouden door Cees den Br. tn groep B 2 is er meer spanning. Joop van det Schalk w«. enige te winnen waardoor hij op kop kwam. In groep C ^jn er twee duidelijke kcplopers. Risseemv. die alle partijen nog gewonnen heeft en De Rond. Schiedam Eigenlijk is het helemaal niet verwonderlijk dat PPSC juist Piet de Wolf koos ais opvolger voor Hans Kostense* Sinds vijf jaar is de relatie tussen beide partijen uitstekend. De oorzaak: De Wolf loste de problemen op die bij „PP" waren ontstaan na het afleggen van Siiiakis. Pe oefenmeester, toen al gecontracteerd door III ON, nam er een zaterdagclxib bij. En hield sindsdien geregeld contact met PPSC. „Twee factoren hebben in mijn beslissing meegesproken", zegt de nu 56-jarige oefen- meester. „In de eerste plaats ben ik door mijn werk gebon den aan bepaalde beperkin gen Ik heb samen met mijn vtouw hel beheer van het buf fet van de Rotterdamse Zeil vereniging en moet dus veel in het weekeinde werken Daardoor moest ik wel een club hier in de buurt hebben. Den Haag of zelfs Gouda zou al te ver zijn". Contact „De tweede factor", zegt hij, „is het feit dat ik sinds ik vijf jaar geleden PPSC trainde, een enonn fijn contact heb De belangrijke wedstrijd in de eerste klasse B van de micro- korfbalcompetitie tussen Har- ga en OSCR is na een enerve rende strijd in 38 geëindigd, waardoor Harga, samen met Rozenburg, uit deze klasse de gradeert Harga trad aan met veel invallers, maar slaagde er niettemin in de balans niet alleen lange tijd vast te hou den, maar zelfs twee minuten voor tijd door Freek Veer met 7—6 voor te komen. Deze voorsprong ging toch nog ver loren (7—7). maar nogmaals leek het of Harga het zou redden, toen Jan Erkelens er ïn de 30e minuut 37 van maakte. Maar in de extra-tijd die scheidsrechter bijtrok for ceerde OSCR een strafworp, waaruit het tenslotte 3—8 werd en Harga dus gedegra deerd was. Schiedam Vier jeugdspelers in de leef Lijd van 13 en 14 jaar spelen morgenavond in Kelle- voetsluis een voorwedstnjd zaalvoetbal. De spelers zijn B. van der Gaag (SW), W. Berg werf/ (Zwaluwen), D. Schewe (Martuut) en J. Garcia (Excel sior Maassluis). Na de wed strijd van de regio-jeugd en een. wedstrijd van de regio- Rotterdam (met Piet Romeijn) zal de interland Nederland- Belgie worden gespeeld. Schiedam GTB is in principe tot een accoord gekomen met Aad van Hassel als nieuwe trainer. Van Hassel, die nu het Rotterdamse Aeolus on der zijn hoede heeft, volgt Wout van Meteren op bij de RVE-club. Van Hassel is geen onbekende in Schiedam. Hij was tot voor kort eerste elf talspeler van FCN'66 en trainde die club ook. Hij is in het bezit van het D-diplo- ma maar heeft zich opgege ven voor de C-cursus. De overeenkomst moet alleen nog bekrachtigd worden door het volledige bestuur maar men verwacht daar geen pro blemen over. Hij zal ook Aeo lus blijven trainen. Kortgele den tekende de trainer daar voor twee jaar bij. gehouden met die club. Meer dere malen hebben we vriendschappelijk tegen el kaar gespeeld. De omgang en de manier van werken sprak door Marlijn Verwaaijen me enorm aan. Dus was de keuze helemaal niet moei lijk". De benoeming is met inspraak van de spelers tot stand geko men. Iets wat steeds meer wordt toegepast. De Wolf er over: „Ergens is dat natuur lijk juist. Al moet het met te ver gaan. Het is wel terjcht dat de spelers zich uitspreken over een bepaald type trainer. Het is in de eerste plaats goed voor de samenwerking, en ten tweede betekent het dat de meesten ook direct vertrou wen hebben in zo'n man". Piet de Wolf verwisselt het zon dagvoetbal voor dat op zater dag. Een gunstige wissel? De Wolf: „Het maakt niet zoveel uit. Gezien mijn werkzaam heden helemaal niet. Eerst moest Ik de zondag vrijma ken, nu dus zaterdag. En mocht PPSC inderdaad pro moveren naar de eerste klas geloof ik niet dat het reizen gebleven" W°": "Hêt C°ntaCt met PPSC is alSijd 90ed moeilijkheden op zal leveren. Gezien de protesten wat be treft de indeling zal die ook dit jaar wel weer regionaal zijn". Dat De Wolf het huidige zater dagvoetbal niet kent is geen probleem. Hij: „Het maakt al lemaal niets uit. Als je in een andere klasse terechtkomt ga ja als trainer automatisch in formatie inwinnen bij ande ren. Dat is gebruikelijk. Na tuurlijk is het belangrijk dat Vïaardingen Met ingang van donderdag 9 maart wor den er elke week sportïnstui- ven gehouden voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten. Deze zijn opgezet op initiatief van de Stichting Samenwerk ing Sociaal-Pedagogische Zorg West Zuid-Holland on de gemeente Vïaardingen. Voor 8 tot 17-jarigen in de sportzaal van het dagverblijf De Woutershof aan de Broek polderweg 250 van 18.00-18.45 uur. Voc 18-jarigen en ouder in de sportzaal bij het Casimir College aan de Claudius Civi- luslaan van 20.00 tot 21.00 uur. Voor lichamelijk gehandicap ten van alle leeftijden wordt de sportinstuif gehouden in de sportzaal bij het Casimir Col lege van 20.00 tot 21.00 uur. Vier beroepskrachten zijn be last met de leiding van de sportinstuiven. Het ligt in de bedoeling deze leiding over te dragen aan vrijwilligers, die nu al ter assistentie gevraagd worden. Geïnteresseerden om als vrij- williger(ster) te helpen, kun nen zich nu al opgeven op het stadhuis, Westnieuwiand 6 te Vïaardingen bij de ambtenaar sportieve recreatie, Max van der Does, telefoon 355838 toe stel 164. Ook kan men terecht bij: Hen- ny Mijnsbergen, Middelbroek- weg 10, Naaldwijk, telefoon 01740-26375, Vïaardingen Schiedam Met uitzondering van de wedstrijd Volley'68 Meteoor, die morgen avond in Vïaardingen wordt gespeeld, speelt het hele volleybalgebeuren zich deze week buiten de regio af. Het damesteam van MVC moet zaterdag in Apeldoorn tegen Altemo aantreden. Na de knappe prestatie van' afgelopen week tegen koploper Vaibovol, een goede gelegenheid voor de Maassluisen om weer eens punten te verzamelen. Altemo staat met twee punten minder dan MVC op de voorlaat ste plaats en moet dus te kloppen zijn. Voor de dames van Passage Morgenavond spelen de heren wordt het in Wassenaar erg moeilijk. Maar waarom zullen de Schiedamsen de stunt van# afgelopen zaterdag niet her-' halen. Ook AV'40 leek op pa pier te sterk voor Passage, maar werd toch met een ne derlaag naar huis gestuurd. Leski staat met 25 punten vrijwel veilig, en daarom zit de mogelijkheid tot een ver rassing er opnieuw ui. De Sehiedamse dames hebben acht punten achterstand op Van Santen III dat op dit moment veilig staat Met nog zes wedstrijden te spelen is de kans op behoud in theorie nog steeds aanwezig. Het damesteam van Volley'68 speelt zaterdag in Papend- recht tegen Flits. Het wordt eentonig maar ook Flits bjkt met m staat om het de pupil len van coach Cees Zevenber gen erg moeilijk te maken. van Volley'68 als eniga stan daardteam uit het Waterweg gebied thuis. Om kwart over acht wordt Meteoor in de Vlaardmgse sporthal ver wacht. Meteoor staat op een gedeelde vierde plaats en is een gevaarlijke tegenstander die de Vlaardmgers opnieuw tot een topprestatie kan dwin gen. Volley lijkt echter sterk genoeg om ook deze wedstrijd tut een goed einde te brengen. De heren van Passage VCJ gaan zaterdag naar Rotter dam om daar tegen G. de Lange aan te treden. De Rot terdammers staan op de voor laatste plaats, zodat Passage ook nu een reele kans op de volle winst heeft o Het onberekenbare Pas- sage/VCJ weer in staat om te stunten je je tegenstanders gaat ken nen. Al moet je er geen over dreven waarde aan hechten vind ik". De lijst van clubs die Piet de Wolf tot nu toe heeft „versle ten" Is aanzienlijk. DCL, Feyenoord, AZ'67, de KNVB jeugdselectie, FC Zaanstreek, Tubantla, Cambuur en Fortu- na Vïaardingen in eerste in stantie. De trainer: „Na die rondrit door Nederland wilde ik me weer omschakelen naar de maatschappij. Tenslotte was ik al die tijd full-prof geweest". De rij amateurclubs was min der. Twee jaar Hl ON (waarbij één jaar PPSC), een' jaar RIOS, één jaar De Spartaan, weer twee jaar HION en nu dus PPSC. En duidelijk om schakeling dus na het betaal de voetbal. De Wolf: „Je moet in dat geval je maatstaven gaan verleggen. Waar ik het meest tegen opzag was de op komst bij de training. Bij het betaalde voetbal was dat uite raard geen probleem. Maar bij de amateurs was je volle dig afhankelijk van de bereid heid van de groep". „Het is uiteindelijk op een klei ne uitzondering na enorm meegevallen", blikt hij terug. „Bij HION en PPSC ging het erg goed. Alleen De Spartaan leverde wat problemen op. Daar bad ik op dinsdag maar de helft van het eerste elftal. Dat gaat frustrerend werken. Wat dat betreft zie ik het bij PPSC wel zitten. Want dat is een club die daar wel wat aan doet lijkt mij". Q De handbalvereniging Um- tas ziet af van de aanschaf van een blessure-laagop het hal/verharde veld Dit omdat die maar liefst 5000 gulden gaat kosten en de garantie van het veld slechts twee of di-ie jaar is. Unitas gaat nu op zoek naar een andere oplossing O Wel hoopt men bij die ver eniging dat aan het begin "an hetveldsei2oen een nieuwe bakoven geplaatst zal worden Zodat er eindelijk eens lekke re frikandellen, kroketten en patat gegeten kan worden. Q Op de ranglijst aller tijden van de cricketafdeling van Ex- celsior'20 staat Koos Osterholt op alle drie de onderdelen bo venaanLegendarische JCoos scoorde in totaal 8827 runs nam 1511 wickets en was goed voor 162 vangballen. Het ziet er voorlopig met naar uitdat iemand in staat is hem te ver beteren Q Ursus gaat ook dit jaar spe len om de G. H. Huigenbokaal In de ncdcrlaagsene, die ge speeld wordt op 9, 16. 23 en 30 mei, zijn de tegenstanders bekerhouder TOGBHelle- voetsluis, Fortuna Vïaardin gen en PPSC. Q Gezien de slechte weers omstandigheden beeft de boe- keyvereniging Evergreen geen opstellingen in de weekbrief gezet. Mocht het hockeypro- gramma toch doorgaan, dan zal de technische commissie iedereen telefonisch bsnadere- n. Q De leden van de water sportvereniging in Maasland zijn in principe met tegen een fusie met de Westlandse wa tersportvereniging. Wel wil een groot deel de zekerheid hebben, dat de aanlegplaatsen niet volledig door Westlanders bezet zal worden. De leden die toch tegen de fusie zijn, wor den wèl verzocht vóór 5 maart contact op te nemen inet de secretaris, de heer A. Roza (teL 16662). O GS heeft de goedkeuring voor de bouw van het hand- balcomplex van De Ifolland- iaan weer met een maand uit gesteld. Oorzaak; dat college heeft nog onvoldoende inzicht in de adviezen. Uiterlijk 6 maart valt nu de beslissing. O Honkbalclub VS Holy krijgt geen subsidie voor uit breiding van de kantine. Wè/ kan het eventueel beschikken over houten delen die afkom stig zijn van het binnenkort af te breken clubhuis van de av. Fortuna. Om de honkbalclub toch financieel te helpen, be hoort een garantie of geldle ning niet tot de onmogelijkhe den. O De Vlaardingse Sportraad zet vraagtekens bij het ver zoek van de voetbalvereni ging Vïaardingen om op het nieuwe complex Broekpolder reclameteksten op de lichtin stallatie te mogen aanbren gen. Eerder protesteerde de VRSR tegen een hoogspan ningsleiding, omdat die pol der een zuiver recreatieve be stemming heeft. B. en w. heb ben volgende maand hierover het laatste woord Numansdorp De volleybal- sters van Shell spoelden de belangrijke wedstrijd tegen Rust Wat/Apollo. Shell, dat de laatste tijd met blessures kampte en daardoor erg onze ker speelde, heeft zich m deze wedstrijd goed hersteld. Wel moesten de Vlaardmgse da mes met 3-0 aan Rust Wat laten, maar het vertoonde spel en de setstanden geven aan dat het herstel zich heeft doorgezet. Nog steeds zonder Ingrid Maltha, waarvoor Car- la Kerssemeyer speelde, bleef Shell de thuisclub goed vol gen. Toch bleek Rust Wat op beslissende momenten net iets sterker en moesten de bezoek sters met tweemaal 15-12 m de eerste twee en 16-14 m de derde set opnieuw zonder punten naar huis. Vïaardingen Het dagelijks bestuur van de VRSR is er niet van overtuigd, dat door een verplaatsing van de ingang van de voetbalvereniging HVO, de klachten van de bewoners van de Zwanensingel zouden zijn opgelost. Bovendien meent het college, dat een dergelijke ingreep grote financiële offers zou gaan vergen, terwijl het er tevens van overtuigd is, dat de voetbalvereniging er zelf alles aan heeft gedaan om zijn leden te overtuigen op de daarvoor bestemde plek te parkeren, HVO neeft dat zelfs, toen er klachten kwamen van de bewoners van die Zwanensingel, via oproepen in de weekbrief gedaan en met zonder resultaat. In een brief aan het dagelijks bestuur van de Vlaardmgse sportraad nam de zaterdagclub duidelijke stelling tegen de klachten van die bewoners. Het bestuur schreef onder andere, dat aan de zijde van de Zwanensingel, waaraan het sportpark van HVO gelegen is, ai enkele jaren een parkeerverbod bestaat. „De oorzaak van deze door enkele bewoners naar voren gebrachte grieven, vindt zijn oorsprong in het feit, dat zij de bestaande parkeerkommen voor hun woningen vrij willen houden voor hun eigen auto's. „Zij hebben dit middels heftige bewoordingen al eerder aan ons kenbaar" gemaakt en ori2e medewerking ver zocht", aldus de brief van HVO". De voetbalvereniging waarschuwde verder voor de consequenties, die aan ver plaatsing van de hoofdingang zouden kleven. 1. Volgens KNVB-voorschnften zullen de bijvelden 2 en 3 van een deugdelijke veld afscheiding moeten worden voorzien, om dat de toegang nu via deze twee velden gerealiseerd moet worden. Verlichting 2. Vanaf de nieuwe ingang zullen looppaden via de velden Z en 3 naar de clubaccommodatïe aangelegd moeten worden, die, gezien de grotere afstand, voorzien dienen te worden van een goede verlichting. 3. Het bestaande entreehokje, gebouwd op een vaste fundering, zal verplaatst moeten worden 4. De bestaande fietsenstalling achter het clubgebouw zal eveneens verplaatst moeten worden, waarvoor een deel van het parkeerterrein vrijgemaakt zal moeten worden. 5. In verband met de bezorging van leveranciers en de bereikbaarheid bij eventuele camaliteiten, dient het club gebouw via de aan te leggen tegelpaden door GG en GD en brandweer bereikbaar te zijn. Hier kan naar onze mening van worden afgeweken indien de bestaande toe gang voor deze calamiteiten gehandhaafd blijft. 6. De op de parkeerplaats staande patatzaak zal verplaatst moeten worden, omdat deze gesitueerd is op de plaats waar de nieuwe entree het beste gerealiseerd kan worden. 7. Tot slot schreef HVO, dat door een verplaatsing van de bestaande toegang de veiligheid van het clubgebouw m mindere mate verzekerd is. De assuradeuren zullen door ons geraadpleegd worden. Een eventuele verhoging van de premies is daardoor niet uitgesloten. HVO merkte tot slot op, dat zij zich niet aan de indruk kon onttrekken, dat, nu enkele bewoners van de Zwanensingel hun bezwa ren tegen de aanleg van het tennispark Hoogendijk onge grond hebben zien worden, zij hun grieven verlegd hebben en nu „botvieren" op HVO. Het college van Ben W heeft intussen de adviezen van de raadscommissie verkeer en vervoer en die van de Sportraad binnen. De eerste wil de ontwikkelingen af wachten, terwijl de Sportraad duidelijk „nee", zegt, omdat zij er van overtuigd is, dat HVO cr zelf veel aan heeft gedaan op het parkeerprobleem mee te helpen verminde ren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6