Exceisior'20 veilig, WRW nog lang niet SPQMT BEC laat naast Hollandiaan pia overklast DUS Animo toch ie sterk voor WF VFC gelukkiger dan Fortuna Beslissende treffer mlt in de eerste minuut SVDPW KRIJGT TE WEINIG MAANDAG 13 MAART 1978 Excslsior-doelman Van Veen redt. Schiedam Op een door de druilerige regen zacht cn glad geworden speelveld van Excel- sior'30 op sportpark „Thurlede" wist de thuisclub in zijn be langrijke duel tegen het Brieise WRW zich het best aan te passen. Door met 1—0 te win nen is het derde klas- sersehap van de Schie dammers veilig ge steld. terwijl WRW de degradatie nog maar nauwelijks kan ontlo pen. Excelsior'20-trainer Aad Bier huizen kon na het laatste fluitsignaal van de goed lei dende scheidsrechter Stikke- lorum opgelucht ademhalen. Maar toch niet meer dan een grijns tevoorschijn toveren toen hij zijn pupillen met een handdruk feliciteerde met de overwinning na een niet zo'n best gespeelde wedstrijd. „Het resultaat was vandaag het be langrijkste", was het excuus dat de trainer hanteerde toen het bedenkelijke spelpeil werd aangeroerd. „Er zijn en kele spelers geblesseerd <sn dit kan alleen door hard werken gecompenseerd worden. En hard werken, dat hebben de jongens vandaag toch wel ge- rtiian". Toch beloofde het begin van de wedstrijd erg veel aan het publiek, dat nog maar nauwe lijks had plaats genomen, ioen het alweer overeind moest om een doelpunt van Excelsior te begroeten. John Kloppers was de maker, die uit een gave voorzet van de snelle Fred Clarijs de bal echter een wanhopig vallende WRW-doelman Theo van de Meer kopte. Een belangrijk doelpunt zo bleek later. „Op een snelle score had ik bij de jongens aangedrongen om dat ook vorige week WRW tegen De Hollandiaan een snelle achterstand te verwer ken kreeg. Ik hoopte, dat de kater nog niet uitgewerkt zou zijn", vertelde Aad Bierhui zen. Ogenschijnlijk leek WRW 'zich niets van deze tegenslag aan te trekken en werd met goede aanvallen met in de hoofdrol Hans Mosterdijk en Bas van de Velden de Excel- sior-verdediging opgezocht Tdaar door gebrek aan fanta- sie strandden deze goede be doelingen al op een sterk Schiedams middenveld, waar Wim Rademaker en Frank Woutersen bergen werk ver zetten. Het vele opdringen van WRW was niet geheel risicoloos omdat het counterende Excel sior via Peter van der Hoe ven en John Kloppers de Brieise verdediging dwong om attent te blijven. Zo ver diende een hard schot van Peter van der Hoeven beter lot dan tegen de paal te be landen. Na rust hetzelfde spelbeeld met een erg veel aan de bal zijnd WRW, dat geen kans zag om de sterke Schiedamse verde diging open te breken. Er werd wel geprobeerd om van uit de tweede lijn te schieten maar aan de zuiverheid bleek veel te mankeren zodat Excel- sior-doelman Jan van Veen het niet al te moeilijk kreeg. „In een fase van de wedstrijd dat er op balbezit gespeeld moet worden, mis ik een spe ler als Martin de Vette. Nu bleef het bij tijd en wijle wat chaotisch uitverdedigen, zon der veel overleg", verduide lijkte Aad Bierhuizen. Voor WRW interim-trainer Nico dc Bruijn bleef er niets an ders over om alles op de aan val te gooien. Met de wissels Anton van de Stelt en Piet Postema voor Nico Heijmaas en Jos Passenier werd gepro beerd om nog meer pressie uit te oefenen, zonder succes zodat met het eindsignaal van scheidsrechter Stikkelo- rum een eind kwam aan een wat teleurstellende wed strijd, die aan het aanwezige publiek weinig kijkgenot ver schafte. WRW-trainer Nico de Bruijn: „Een gelijkspel zou het beste resultaat zijn geweest. En ge zien het feit, dat wij het meest aan de bal zijn geweest, had er zelfs een overwinning inge zeten". Ook stond deze trainer verbaasd over het gebrek aan felheid en inzet van zijn spe lers. „Als je deze ploeg ziet spelen, dan denkt men niet aan een elftal dat in degrada tienood verkeert", zei hij Schiedam Een bijzonder sterk spelend SVDPW beeft met de 0—0 tegen kampioenspretendent Bolnes in feite niet gekregen wat het verdiende. In een bijzonder goed gespeeld duel onder de uitstekende leiding van scheidsrechter Hannsen hebben beide teams de punten gedeeld door een doelpuntloos gelijkspel. Karei van de Burg had Albert Smit verdrongen en speelde ais rechterspits een goede partij voetbal. Ook zijn medespelers deden niet voor heru onder. Bolnes, naar Schiedam gereisd om tot een gelijkspel te komen, demonstreerde dat overduidelijk met het verdedigende voetbal Doelman Karei Bras, het betrouwbare sluitstuk van SVDPW, heeft dan ook besiist geen moeilijke middag gehad. In de eerste helft was de mooiste kans voor Karei van de Burg, maar uit zijn schot ging de bal net over. Na de thee waren hei de Schiedammers die overduidelijk sterker bleken dan de gasten, maar toen bleek dat de doelman van Bolnes, De Koning, zijn mannetje wel stond en aan hem hebben de bezoekers dan ook de puntenverdeling te danken. Hij verrichte tot twee maal toe- schitterende reddingen bij akties van Chris Verwiel. AnimoWF 2—0. De kans op de titel heeft WF niet meer in eigen handen. Het verloor gisteren geheel onnodig van de naaste concurrent Animo. Voor de rust hebben de Schiedammers het beste van het spel gehad en schoten van o.a. Verhaal en de al heel snel voor Ben van der Berg ingevallen Siem van Loenen hadden een beter lot verdiend. Daarbij werd een glaszuiver doelpunt van Jan Verdam tot een ieders verbazing (zelfs de grensrechter hield zijn vlag omlaag), afgekeurd wegens buitenspel. Een minuut voor de rust kwam er een counter van Animo en dat betekende een doelpunt 1-O. Na de thee trachtte WF pressievoetbal te spelen. Dat lukte wel. maar het gevolg was dal Animo, bij weer een uitval, tot 2—0 kwam. Zeven minuten voor tijd had alles nog anders kunnen lopen indien Hans Klein met een strafschop had gemist. De doelman stopte het leer. Er was niets meer aan te doen. V?F moest genoegen nemen met een nederlaag en moet nu afwachten wat andere gegadigden voor de titei in de laatste vier wedstrijden gaan doen. FCN—DESV 2—0. Zonder de geschorste Krijgsman en de geblesseerde Peter Friede- nch (gescheurde enkelbanden) heeft FCN twee kostbare winst punten binnen gehaald op DESV. De inzet van FCN is beloond met een overwinning van 20. De eerste helft werd afgesloten met een voorsprong van 1—0 door een doelpunt van Arie van der Windt na een inzet van Rien Schaap. Na de rust klaarde Alex Chow het om haast een onmogelijke bal van de lijn te halen. Er volgde een voorzet en via Martin Schaap was het Ger Gouweleeuw die met een droge knal FCN definitief naar de volle winst knalde DOZ—Schiedamse Boys 2—0. Na de knappe overwinning van 2—0 op DOZ weet Schiedamse Boys zich veilig. Op een totaal onbespeelbaar veld, onbegrijpelijk dat de wedstrijd met werd afgelast, sloot De Boys de eerste helft af met een voorsprong van I—0, door een doelpunt van Kriescner na een combinatie met Nico Doef. Ook na de rusi kwamen er kansen voor De Boys, maar eerst een kwartier voor tijd kon de overwinning door de ingevallen Harry Stiefel veilig worden gesteld. Dilettant—SFC 0—7. De nieuwe sporttassen van „De Amstelbron" hebben SFC gisteren geluk gebracht. Met niet minder dan 7—0 won het de uitwedstrijd tegen Dilettant en zet daarmede de opmars naar de KNVB voort Onder de uitstekende leiding van de heer Beenhakker werd het een sportief duel, waarin SFC na een tien minuten de leiding kon nemen middels een verdediger van de thuisclub, Nog voor de rust werd het 0—2 door Rien Broere die een vrije schop van Weeda in kon koppen. Na de thee was het al tn de eerste minuut dat Kouwenhoven zijn ploeg op 0—3 kon brengen. Ondanks alles gaf de thuisclub goed partij maar het kon toch niet verhinderen dat SFC in de 20e minuut uitliep tot 0—4 door Krien van Gerven Doelman Korpel moest toen een keer in aküe komen bij een strafschop en kweet zich uitstekend van zijn taak. Bob Weedc na een kombmatie met Kouwenhoven scoorde ft—5 en vjjF minuten later zeifs 06. Van Gerven zorgde tenslotte na een kombmatie met Liekendiek voor de eindstand, 07. STRAFSCHOP BESLIST DERBY Vlaardingen Fortuna en VFC streden met open vizier wanneer het om de aanval ging, Daarbij werd het verdedigend degelijk gehouden om „de nul" te handha ven. Twee ploegen die de punten om zich veilig te stellen hard nodig hadden. Dat waren Fortuna en VFC die elkaar op het ve!d van eerstgenoemde ontmoetten. VFC kwam door een 0-1 zege ais winnaar tevoorschijn. De einduitslag had 0-0 of 1-1 moeten zijn. Want de strafsehop die VFC de volle winst bracht was voor de thuisclub bijzonder ongelukkig. En als arbiter Meijer na de thee een handsbal aan VFC-zijde niet over het hoofd had getzien dan hadden beide equipes toch nog gelijk kunnen eindigen. Want dat was de enige juiste uitslag geweest in een tweegevecht dat gelijkwaardig was. Scheidsrechter Meijer gaf na afloop als uitleg dat hij het handsgeval niet had gezien. Fortuna kreeg daardoor niet waar het recht op had en krijgt het in de komende wed strijden dan ook nog noeilijk om zich definitief veilig te stellen. VFC trainer Wolter Bos kreeg bij de warming up de mededeling van midden velder Ger Pijl dat een blessu re hem zo dwars zat dat hij niet kon spelen. Dat beteken de een wissel en een omzet ting in de ploeg. Rob Jansen was zijn vervanger. Noodge dwongen moest Bos Leen Boon in de spits zetten. Boon kreeg in deze partij weinig kans om tot slagen te komen. Henk Uitert of in laatste in stantie Han Vercauteren wa ren hem de baas. Ook bleek in deze plaatselijke confrontatie al gauw dat de beide aanvalslmies machte loos waren. Het moeilijk sco ren in deze competitie is daar niet vreemd aan. Trainer Bos daarover: „Je moet roeien met de riemen die je hebt Mijn materiaal van specifieke* voorhoedespelers is dus door de blessures, Dat wTeekt zich iedere wedstrijd weer. Zo heb ik ongetrainde Harrie Schui ten weer in de ploeg gezet om te proberen de stootkracht te vergroten. Dat het niet is ge lukt is zijn schuld natuurlijk niet. Hel was echt een strijd om de punten en geluk moet dan meezitten. En dat was het krijgen van een strafsehop en het benutten daarvan". Voor cefenmeester Cees van den Bosch van Fortuna was de nederlaag natuurlijk te leurstellend. Hij daarover: .Met de strafschop kan ik dam nog vrede hebben maar de strafschop die ons is onthou den had wel de verdiende ge lijkmaker kunnen betekenen. En zeker gezien de gelijk waardigheid in het optreden van beide partijen. De aanval is daarbij een probleem. Sco ren is een uitzondering". Voordat VFC in de 35e- minuut zijn eerste strafschop kon ne men was er weinig spectacu lairs gebeurd in het eerste hoofdstuk. VFC was wat meer in de aanval maar het spel golfde in dit hoofdstuk op en neer. Het accent lag op een versterkt middenveld en resoluut handelen was het motto. Het veldspel was niet onaardig maar de aanvalslinies kwa men veelal met verder dan de zestienmeterlijn. Han Vercou- teren van de thuisclub maakte bij een aandringende VFC po ging staande bij de doelpaal hands en een penalty was het gevolg. John van Fesum be nutte deze maar een VFC-spe- ler was te vroeg toegelopen. „Overnemen", besliste de ar biter. Nu faalde van Fessum, Nog geen minuut later was het wederom strafschop m het Fortuna doel. In een po ging van Vercouteren en Ui tert om een VFC inzet te ke ren werd hands gemaakt. Aanvoerder Pim van der Burg maakte toen geen fout en VFC leidde: 0-1. Na de thee ging het Initiatief van Fortuna uit Het drukte, wel maar verder dan een bal op de lat van Hans van Os kwam het niet In de counter was VFC niet ongevaarlijk. Hel bleef 0-1 toen de scheids rechter het handsgeval in het VFC strafschopgebied niet zag, Vlaardingen De ontmoeting tussen De Hollandiaan en BEC was een strijd tussen twee technisch goede en hardwerkende ploegen. De 1-1 einduitslag gaf de verhou ding dan ook heel goed weer. Dat de Vlaardingse formatie op de ranglijst een voor sprong van lien punten heeft op de Delftse ploeg was ia het veld nauwelijks te mer ken. De Hollandiaan trainer Hans Renirie stak dit dan ook na 1 afloop niet onder stoelen of banken door op te merken: 1 „Onbegrijpelijk dat dit BEC zo laag staat op de ranglijst, ze hebben een kei van een ploeg met veel jong talent". De wedstrijd had van het begin tot het eindsignaal een span- nend verloop en de ruim 550 toeschouwerd hebben een aantrekkelijk en spannend duel voorgeschoteld gekregen. Feest bij De Hollandiaan na de eerste treffer. De thuisclub kreeg al in de eerste minuut een reeele sco ringskans maar Rob Maat knalde hard in het zijnet. De zelfde speler bracht enkele minuten later de bal op vanuit de achterlijn en soleerde tot vlak voor het BEC-doel. Op tijd gaf hij toen af aan Peter van der Waal maar zijn schot werd keurig gestopt door de betrouwbare BEC-doelman Karry van Veen. Na de eerste tien minuten nam de Delftse ploeg het initiatief over en kreeg De Hollandiaan verdediging het erg moeilijk. Eerst kopte Chris Treling goed in na een vrije schop van Frans van Velzen. Vervol gens werd een hard schot van Adrie van der Weerd keurig door Hollandiaan doelman Bert Groen gestopt. Na een kwartier was Arthur Alberts laatste man van De Hollandiaan Cees Stam al ge passeerd toen deze daarna Al berts onderuit haalde wat Stam terecht een boeking op leverde van de goed leidende scheidsrechter Stevense. Na een half uur spelen kopte Fred Moerman voor De Hol landiaan tegen de staander. BEC-doelman Harry van Veen pakte de bal echter op achter de doellijn en dat was scheidsrechter Stevense met ontgaan en resoluut kende bij een doelpunt toe: 1-0. Eerlijk bekende De Hollandiaan trai ner: „Met dat doelpunt in de eerste helft kwamen wij tegen de verhouding op een voor sprong". Kort voor rust trapte Frans van Velzen geheel onnodig de bal weg en kreeg hiervoor eveneens een boeking. Ook in de tweede helft bleef het een aantrekkelijk duel en was er a! weer na drie minuten sen satie toen een harde inzet van Peter van der Waal door aan voerder Jan Olsüsoorn van de doellijn werd weggewerkt Ook aan de andere kant kwa men er weer volop kansen BEC had echter niet veel suc ces toen de gehele Vlaar- dmgse verdediging voor ver meend buitenspel bleef staan en Martin van der Bos vrij kon doorgaan, fn laatste in stantie speelde hij de bal iets te ver voor zich uit en kon doelman Bert Groen redden. In de twintigste minuut kreeg ook BEC-speler Adne van der Weerd een boeking wegens hel opzettelijk onderuit halen van een tegenstander BEC bleef doorgaan om tot een beter resultaat te komen en wisselde Jack de Graaf m voor Aad van Delden T:en minuten voor tijd kreeg BEC dan eindelijk loon naar wer ken Arthur Alberts schoot hard m. doelman Bert Groen liet de bal glippen en invaller Aad van Deldc-n was er snel bij om de bal in het net te deponeren- 1-1 Hierna was de Strijd gestreden en beide ploe gen kregen wat hun toekwam één punt uit een levendig duel BEC-trainer Peter Hoc-i was ui teraard een gelukkig man na afloop- „Als je bij de koploper op bezoek gaat en je pakt éen punt dan is dat toch geweldig Het was een leuke pot voor het publiek en een geweldige wedstrijd Ik blijf echter vol houden dat wij de meeste kansen hebben gehad" Gouda Olympia-DHS 3-0, een klein v/onder, gezien de resultaten van Olympia dit seizoen en de hoger klassering van DH3 op de ranglijst. Maar voor diegenen, die de wedstrijd gezien hebben is deze uitslag 'helemaal niet zo verwonderlijk. Olympia overklaste de Schiedamse forma tie volledig. Er werd gebikkeld, goed gecombineerd en 90 minuten geconcentreerd gevoetbald. DHS, dat bekend staat als een aanvallende en snelle ploeg kwam niet in haar spel en creëerde bijna geen kansen. De Goudse achterhoede met Vincent Govers als grote or ganisator gaf de DHS-voor- hoede met Piet Roozen, Mar tin Ortemessen en Kees van Kraiingen geen schijn van kans. Het middenveld beheersten de Gouwenaars gedurende de he le wedstrijd. Voorin was het Bart van de Leeuw, die voort durend het zijn tegenstanders lastig maakte. Maar ook Her man den Haag maakte zich als linksbuiten volledig waar en tegenstander Holster had geen greep op zijn acties. Voor iedere centimeter werd geknokt. Geen duel werd ver- meden. Het Goudse publiek kon sinds een lange tijd de kelen weer eens schor schreeuwen. Zonder de nog niet geheel fitte Arie van der Berg en Wim Lugt kende Olympia maar een weg en dat was richting keeper Jos Sparla. De eerste keer, dat Olympia gevaarlijk werd was meteen raak. Gemt Boogaard zette met een knap pe bwegmg twee DHS-spelers op het verkeerde been en kreeg een vrij veld voor zich. Doelman Sparla reageerde at tent, maar moest wel hands maken. Nauwelijks stond de muur opgesteld of Herman den Haag vuurde af. Zijn schot suisde langs de DHS- muur en ook de Schiedamse doelman kon er niets meer aan doen. Olympia kon voor de eerste maal juichen. 1-0. DHS was duidelijk aangesla gen en Olympia kreeg kans op kans. Bart van de Leeuw kwam vrij voor Sparla, maar week te ver uit naar rechts, zodat deze kans verloren ging. Gemt Boogaard schoot in kansrijke positie hoog over. DHS, dat spaarzaam counterde werd toch nog even gevaar lijk. Jan Kerssemeyer kwam alleen voor Van Elleswijk, maar doordat de Olympia- doelman goed uit zijn doel door Jan Volwerk kwam, voorkwam hij een doelpunt. Verder kreeg Koos van Elleswijk. die sinds enige tijd getraind wordt door de ex-FC-den Haag-keeper Ton Thie in die eerste helft geen gervaariijk werk meer. Voor rust besliste Olympia de wedstrijd. Een corner van Gerrit Boogaard werd goed verlengd door Cor Palsgraaf, die de bal voor hel doel bracht Bart van de Leeuw o Olympia-spits Bart van der Leeuw wordt de voet dwars gezet door een DHS- er. stond daar helemaal vrij en scoorde met hel hoofd: 2-0 DHS leek in die tweede helft terug le komen. Piel Roozen kopte net naast, maar daarna had de ploeg van trainer Huub Lenz de wedstrijd weer in handen. Gerrit Bogaard leek te gaan scoren, maar schoot naast. Even later had Bogaard ook geen geluk, toen hij rommelend door de DHS- verdediging ging- Zijn schot smoorde en ook de toestor mende Herman den Haag zag zijn schot gekeerd door Spar la. Roland van der Ban had meer succes. Na een pass van Bo gaard zette hij vier tegenstan ders op het verkeerde been om vervolgens alleen voor de keeper te verschijnen. Hij aar zelde niet en schoot de bal onder de vallende Schiedamse doelman heen in het net. Da* betekende een 3-0 voorsprong en dat is lang met meer ge beurd. Aanstaande zondag rrioet Olympia tegen Blauw Zwart spelen en ^trijd is van groot b "He Gouwenaars.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7