SPORT Vlaardingen nauwelijks in gevaar SVV moddert maar wat aan».. I Evergreen: nog één punt Grote deelname nationaal scMetk&mpioeii schap Kerssemeyer: uitstekende indruk Dieptepunt tegen Dordrecht: 3-1 Bretir in Parijs- Roubaix Hemty Drop: 2 50ste DONDERDAG 6 APRIL 1978 VD/S C/WW 5 giimiuiiiimiirniuiuiitiiiiimnimiilimniiiiiiaiiuiiiniiiiiimiiiniinnniiniiUBiuiintiiinBiimmiimiiiinmimiununraiiHiiiiinmininiutium Schiedam - De kans dat DHS-speler Jan Kersse meyer volgend seizoen bij NAC zal spelen Is groot. De verdediger speelde de- je week met het C-team van de eredivisieclub mee tegen Moerse Boys en liet een uitstekende Indruk achter. Trainer Hans Dor- jee, die alleen de eerste heirt toekeek, heeft de Schiedammer andermaal uitgenodigd voor een wed strijd. Dat zal komende- dinsdag zijn wanneer het C-team van NAC in het kader van een nederlaag serie in Breda speelt tegen Madese Boys. Diezelfde avond nog zal een beslis sing genomen worden of Kerssemeyer wel of niet naar Breda zal verhuizen. tiiiiifiiimtiiNDNmiiiiMiniiHimmiiimrmjiiimiiimiiHimiHniiiiHiitniiiniuimiiniiiMniniiiiiiiMumiiiiiiiimiiumimiiiiiiiitiiiiHiiimfiiiiri Het vijftiende gelijke spel Vlaardingen Het vijftiende gelijke spel van FC Vlaardingen (wederom 0-0) is tegen Eindhoven geen moment in gevaar geweest. De Brabanders mochten eerder blij zijn, dat Predrag Drapic voor rust tot tweemaal toe verzuimde de Vlaardingers aan een verdiende voorsprong te helpen. Met vaak verrassend voetbal dwong FC Vlaardingen de formatie van Rinus Goosens bij herhaling tot verdedigen, zonder overigens dat er werd ges coord. Hoofdschuddend verliet daar- om Theo Laseroms ontgoo cheld voor de zoveelste maal het sportpark. „Een koninkrijk voor een schutter", riep hij uit „We spelen aanvallend voetbal, zelfs met vier man, we krijgen vele kansen en toch wordt er niet gescoord." De kans is nu groot geworden dat de Vlaar- dingse trainer het buitenland gaat opzoeken voor een echte spits. Hij: „Zo kan het niet langer. Met een vent erbij die kan scoren, draaien we volledig mee in de top. „Gisteravond liet FC Vlaardingen andermaal zien, dat het achter en in het midden goed in elkaar zit. Zon- der Dick Beek, nog steeds ge schorst, Cees Bouman, Johnnie Jansen en Wim Tijl. moest Eindhoven regelmatig aan de noodrem trekken. FC Vlaardingen was bij tijd en wijle heer en meester. Maar alleen tot de zestien meterlijn, daarna ging het helemaal fout. Paul Vork zag geen enkele maal kans om te overheersen, daarom werd hij - eveneens omdat hij last van zijn maag had - snel gewisseld. FC Vlaardingen kon aanval- door Bas van den Berg lend nog zoveel indruK maken, op beslissende momenten was het een muis die brulde. De eerste kwam al na tien minu ten, toen Molendijk op rechts enkele Brabanders passeerde en Paul Vork een vrijwel niet te missen kans gaf. Na ruim een half uur ontstond er een identieke situatie, ditmaal via Predrag Drapic, maar de Joe goslaaf bewees duidelijk dat hij als spits bij FC Vlaardingen aan het etnd van zijn mogelijk heden is. In het eerste seizoen kwam hij nog tot zo'n veertien goals, maar dit seizoen maakt hij er niets van. Spits De derde uitgespeelde kans ontstond vijf minuten voor rust, toen andermaal Drapic een solo van Danny Molendijk om zeep hielp. Laseroms te recht: „Wie ik ook opstel, we scoren niet. Dc enige mogelijk heid voor bet volgende seizoen Is een spits uit het buitenland. Zo kan ik niet verder gaan." Niettemin was het duel, alt hans voor rust, bij vlagen aan trekkelijk. Hoewel de frustatie van het niet kunnen scoren na rust diep doorwerkte. Toen was het in feite gedaan met bet overwicht. e Duel om cfe bal Eindhoven, dat bitter teleur stelde, kon enkele malen via Uitblinker Lambert Kreekels mdruk ma ken, maar geen enkele maal kwam het doel van Peter Eike lenboom onder druk te staan. Laseroms na afloop lachend: „De Eik was niet eens vuil." Maar ook realistisch: „Als je zoveel sterker bent en niet scoort, werkt dat frustrerend." Verschillende spelers lieten daarom al snel het hoofd han gen. Een uitzondering betrof Frans Stans, die opmerkelijk genoeg een van de uitblinkers was. Laseroms: „Hij verraste mij ook, vooral zijn passes waren sterk." Eenmaal kwam FC Vlaardingen goed weg, toen Peppels een kopbal afleverde die de lat trof. Voor de rest was het on"eg"ipehjk dat Eindhoven ai aan 36 goals was gekomen. Boudewijns moest zijn plaats nog afstaan aan Frans Fiers, maar dat deed mets aan het gelijke spel af Bij FC Vlaardingen speelde Joop van Dop een sterke wedstrijd- Maar wie niet! De één raakt sneller gefrustreerd dan de an der. En daar moet FC Vlaar dingen zich tegen wapenen. Met een nieuwe spits Asvion heeft nog kans op promotie Schiedam/VIaardingen/Maassluis - De standaardteams van de hockeyverenigingen in het Waterweggebied gaan aanstaande zondag de voorlaatste competitie-dag in. Voor enkele teams zal de beslissing kunnen vallen over het al of niet promoveren of degraderen. De Asvlon-he- ren gaan naar Gorinchem om aan de Arkelse Dijk de strijd tegen Rapid aan te binden. De mannen uit Schiedam zul len moeten winnen om nog eni ge hoop te behouden op een misstap van koploper Rotter dam. De achterstand van twee punten is beslist met onover brugbaar. Als Asvion namelijk twee punten meer haalt uit de resterende wedstrijden dan Rotterdam dan zal een beslis singswedstrijd moeten uitma ken wie er volgend jaar in de eerste klas uit zal komen. De wedstrijd begint evenals de andere heren-wedstrijden om 14.30 uur. De heren van Evergreen kun nen bij het behalen van een gelijkspel al zeker zijn van promotie naar de derde klasse. De mannen die vorig jaar net naast de promotie grepen heb ben nu alle kans om te promo veren. Het wisselvallige Bleis- wijk is zo goed als uitgescha keld voor de hoogste eer en zal dus zonder zorgen aan de wed strijd kunnen beginnen. Of de mannen van coach Jan Pijpers het ene belangrijke punt zul len halen zal zondag aan de, Sportlaan in Bleiswijk blijken (14.30 uur). Bij de dames-wedstrijd tussen Spirit en Pollux zal de beslis sing vallen wie er volgend jaar een klasse lager spelen moet. Alleen bij een gelijkspel wordt de beslissing uitgesteld naar volgende week. Winner» de da mes van Spirit dan staan de dames van coach Jan van der Pluym met drie punten voor op Pollux en deze punten zijn in de resterende wedstrijd niet meer in te halen. Winnen de dames van coach Petri dan staan ze een punt vóór. Theore tisch kunnen ze dan nog inge haald worden, maar de wed strijd tegen Asvion zal met zo maar gewonnen worden door Spint zodat de dames van Spi nt vrijwel zeker degraderen. De heren van Pollux zitten ook in een lastige boek. Mo menteel staan ze op de voor laatste plaats. Deze plaats ech ter betekent het spelen van degradatie-wedstrijden. Zon dag moeten de heren tegen het reeds gedegradeerde Zand- voort en de week daarop tegen Te Werve uit Den Haag, In Den Haag beeft de ploeg van coach Siliakis ranet 2-3 kunnen winnen. Er is dus nog volop hoop dat Pollux het zal kun nen halen en hun plaats over zal kunnen dragen aan concur rent VCL. Hetzelfde VCL dat zondag bij Spirit te gast is. De heren van Spirit kunnen niet meer berei ken dan een eventuele tweede plaats zodat ze erg vrij kunnen spelen. De dames van Asvion spelen tegen het tweede geplaatste Leonidas. Of de equipe van Guus Stdver Leonidas voor het kampioenschap kan uit schakelen zal zondag blijken. Asvion dat zorgeloos kan spe len zal een licht voordeel heb ben tegenover het zeker ner veus startende Leonidas. De wedstrijd begint op Thurlede evenals de andere dameswed strijden om 12.00 uur. De dames van Evergreen ten slotte kunnen naar Bleiswijk gaan om het herenteam te steu nen want ze hoeven met in actie te komen dit weekend. Moment uit de wedstrijd FC Oord rech t—SVV Schiedam Het zal wel altijd een raadsel blijven wat de spelers van SW de laatste weken mankeert. Na de wanvertoning tegen Wageningen en de slechte eerste helft tegen Heerenveen bereikte de Visser-for matie gisteren haar dieptepunt in de wedstrijd tegen het laaggeplaatste FC Dordrecht. SW verloor onbe nullig maar verdiend met 3-1. Verdiend omdat geen van de spelers zich realiseerde waar hij mee bezig was. Ongeïnspi reerd maar vooral op lagere schoolvoetbai-niveau werd twee keer drie kwartier „aan gerommeld". Buiten de enige treffer van Cor Huigen viel dan ook weinig of niets posi tiefs te constateren. SW mod derde maar wat aan maar deed dal zonder zich ook maar één moment te schamen. Schiedam Voor de Schïe- damse profwieiremier Jan Breur staat weer een drukke week met zware wedstrijden voor de deur. Zondag gaat bij van start ia de altijd zware ronde van Vlaanderen over 240 kilometer. Dan vervolgens dinsdag Gent-Wevelgem, ook een lastige wedstrijd voor de renners. Als sluitstuk van de zware wedstrijden volgt op zondag 16 april Parijs-Rou- baix, die vooral in de laatste negentig kilometers zwaar Is daar zij dan door de hel van het Noorden gaat. Voor Breur, die twee weken geleden een zware val maakte op de Kemmelberg in België, een moeilijke week, die. als hij daar goede uitslagen weet te behalen, een flinke stimulans voor de rest van het seizoen zal zijn. Qefenprogram DVO '32 Vlaardingen In grote lijnen heeft de voetbalvereniging DVO '32 zijn oefenprogramma vastgesteld. Op zaterdag 5 au gustus wordt al begonnen, maar het staat nog niet vast wie de tegenstander is. Don derdag 10 augustus komen de beide elftalten van VDL naar de Marathonweg, terwijl voor zaterdag 12 augustus nog een tegenstander wordt gezocht. Op dinsdag 15 augustus komt Transvalia met twee elftallen, en zaterdag 19 augustus gaat de selectie van DVO '32 naar ODIN. Op donderdag 24 au gustus spelen de zwartwitten op eigen veld tegen NNPV en voor zaterdag 26 augustus staat er voor de selectie een ontmoeting tegen een combi natie van Zuidland op het pro gramma. tikte waar maar liefst zeven SVV-ers rustig toekeken hoe Van der Linden nu wel doel treffend uithaalde: 1-0. Pïm Visser boos: „Niemand kwam op bet idee om die vent af te dekken. Hij had alle tijd om zijn hoek te kiezen. Daar snap ik niets van." Het Dordtse feest duurde wel geteld tien minuten. Want op slag van rust werd Huigen nou door Martijn Verwaaijen Voor Pim Visser waarschijn lijk om wanhopig van te wor den. Temeer daar het ook voor hem onbegrijpelijk is wat er nou aan de hand is. Visser: „ik weet het ook niet meer. Niets klopte, niets lokte. Op dit mo ment zou ik echt niet weten wat ik er aan moet doen. Het is triest" Toch was de start overtuigend. Want nauwelijks waren er vier minuten gespeeld toen Rinus Steenbergen voor O-l had moe ten zorgen. De lange captain ontweek knap de buitenspeival. Let doelman Rijkens kansloos maar schoot voor open doel tegen de paal. Steenbergen la ter: „Niet te geloven. Ik ben er helemaal door maar raak die bal verkeerd. Waardoor je hem zo tegen de paal ziet stuiten. Ik kon op dat moment wel door de grond gaan." SW had waarschijnlijk toen het idee dat het „kat-in-het- bakkie" was. Speelde daar ook naar en maakte totaal niet ge bruik van de verwarring die bij Dordrecht heerste ais de bui tenspeival werd opengetrok ken, Visser: „Normaal gespro ken profiteer je dan zeker van de snelheid van Come Huigen. Dat werd niet of nauwelijks gedaan." De waarschuwing van de thuis club kwam na 23 minuten, spe len toen Eddy van der Most erg veel moeite had met een kop bal van Van der linden. En kort daarna kansloos was maar Evers knalde op de lat. Maar de Schiedammers trok ken zich er weinig van aan. Hetgeen na 35 minuten spelen fataal werd. Het was Warner die een vrije trap het strafschopgebied ja wel goed in de diepte aange speeld, De snelle spits passeer de andermaal doelman Rijkens om de bal nog net op tijd het doel in te schuiven: 1-ï. Na rust, toen Wim Mulder zijn rentree vierde ten koste van Aad van der Vlist, was het al niet beter. SVV bleef volhar den in het nonchalante spel waarbij de intelligentie daalde tot het nulpunt. Dat FC Dord recht daar pas na een half uur spelen van profiteerde zal al tijd wel onbegrijpelijk blijven. Toen was het echter Dubbeld die uit een vrije trap ongehin derd in kon koppen. Dat de hard werkende Jan Khjnjan vijf minuten voor het einde van 25 meter een vrije trap achter Van der Most schoot (waarom stond er geen muur?) was alleen leuk voor de mensen die wel bereid waren tot het einde te wachten. Het waren er weinig FC Dordrecht: Rijkens, Den Arend (Dekker). Warner. Klin kenberg, Van der Bijl, Klijn- jan, Ooms, Evers, Dubbeld, Van der Linden en Bijl. SW: Van der Most, Corver, Steenbergen, Van Dijk, Den Tuinder, Van der Vlist (Mul der), Merrelaar, Zoetmulder, De Haan, Peitsman, Huigen (Kreft). Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 500. Maasland Maasland staalde komende weken in de belangstel ling van de schietsport, waat op de banen van de schietvereni ging Maasland wordt het nationaal kampioenschap Klein Kali ber Geweer (KKG) verschoten. Voor deelname hieraan blijkt de belangstelling enorm groot te zijn, Zo zeer zelfs, dat de organiserende Maaslandse vereniging tot uitbreiding van het aantal wedstrijddagen moest overgaan. Tot dusver gaven zich reeds 66 verenigingen op, een aantal dat nog wel tot zeventig zal stijgen. Dat betekent dat op de 12 meter-banen zo'n 650 schutters in actie komen. Daarbij zijn ook dames en junioren, waarover afzonderlijke klassen zijn inge deeld. De wedstrijden zijn gisteravond geopend en duren tot eind april. De officiële opening werd verricht door Maaslands burgemeester J, van den Brink, met het lossen van het eerste schot Het werden echter twee schoten, omdat de eerste geen doel trof. Onder applaus van de talrijke aanwezigen richtte de burgemeester de tweede keer beter. Maaslands eerste burger verwachtte, dat de onderlinge rivaliteit en sportiviteit zou bijdragen tot goede prestaties. „Waarbij ik hoop dat onze Maaslandse vrienden zich aan het nationale peil zullen optrekken". SV Maasland-voorzitter A Korpe! was verheugd, dat dit natio naal kampioenschap in de pas totaal verbouwde accommodatie van zijn vereniging kon plaatsvinden. „Bij mijn weten is er m Maasland nog nooit een nationale wedstrijd gehouden, in welke sport dan ook". Ook voorzitter Korpel rekende op een sportief verloop, „waarbij het niet uitmaakt of er korps D of H wordt geschoten. Een D-schutter vecht net zo goed voor zijn punten", aldus Korpel. De prijsuitreiking van het kampioenschap vindt op 19 mei aanstaande plaats. Vlaardingen Voor HVO klinkt zaterdag het uur van de waarheid tegen Lisser Boys. fo dat duel zullen de oranjehem- öen moeten laten blijken vol gend seizoen weer derde klas te willen spelen. Maasdijk—-'s- Gravenzande en Koudekerk DOTO zijn eveneens van groot belang. Vooraf zal Henny Drop van HVO worden gehuldigd in verband met het spelen van zijn 250ste wedstrijd. Aanvang van de wedstrijd 16.15 uur. Zwemwed - strijden Vlaardingen Zaterdag 3 april worden weer de jaarlijk se zwemwedstrijden gehouden voor de Vlaardingse school jeugd. Vanaf zeven uur 's avonds worden er in het Koïpabad verschiilende series van zowel jongens als meisjes in de leeftijden van twaalf tot vijftien jaar vemvomraen. De tien snelsten van de series gaan over naar de halve fina les, waarvan daar weer de vijf snelsten voor de finales uitko men. Aan het slot van deze zwemavond wordt er voor elke groep een tien maa) vijfen twintig meter estafette gehou den. Kanibanen Alle grote tafeltenniseven- ementen „Europese" en „Nederlandse" zitten er weer op Eén groot spektakel staat ons nog te wachten Kantbalien bedoelt het Phoe nix Try-out tournooi Maar liefst 270 deelnemers hebben zich aangemeld. Delft spande de kroon met 5 inschrijvin- I gen!/ Op maandag 15 mei 1 (tweede pinksterdag) staat de sporthaJ Brasserskade boJ van de tafels (32) en spelers. Ook valt er dan te genieten van toptafeJtenms. noemen we alleen maar de namen van Anne en Jan Vlieg of die van Hans hingen en Jaap van Spanje. Allemaal namen om die dag de sporthal met een bezoek te vereren, dat doet Kantbalien ook. Op dinsdag IS april houdt DVC voor alle leden een kol- dertournooi. Mogen we de organisatoren van dit dolle» gekke-dwaze „pi-po" festijn geloven dan staat de leden heel wat te wachten. Kant balien lacht zich een deuk maar verklapt niets.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5