SCHEDAMSCHE COURANT Consumentenbond oneens over CAÏ-informatie Broékpolderhos(je ■Mi Goiidriaaii komt VOP tegemoet Zeven kinderen gewond bij verkeersongeluk Inbraak V&B. opgelost Nieuwe studio vol belangstellenden Veli Baïli wint marathon QJC-gebouw naar Palenveld? Verontruste bewoners vormen bewoners - commissie Man valt uit verhuiswagen f Jw Maasshuse winkeliers bezetten parkeer plaatsen Stroonmitval na ontploffing Bejaarde mm mrnm IPiP Hond bijt konijnen dood Busje rijdt water in Maandag 17 april 1978 ONAFHANKELIJK DAGBLAD _103de jaargang no. 26068- 6 pagina's Broers vost 3 - telefoon :«d mini str.it te 268091 - red.ietie 262566 - kljelitendienst 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL De Turkse winnaar hartelijk toegejuicht Maassluis De negende aflevering van de Wesüand-marathon kende één uitgesproken winnaar, de Turk Veli Balli. Hij vestigde, aangemoedigd door een grote groep gastarbeiders, gelijk ook een nieuw baanrecord!: 2.16.11. De eerste Nederlandse vertegenwoordiger, Cor Vriend, eindigde op vier seconden, terwijl verder de tijd van Johan Kijne (ruim 2.28) tot de verbeelding sprak. De marathon, dwars door Europa's groentetuin, bende zowel bij de start als finish in Maassluis-West flinke belangstelling. Vlaardingen - Wethouder Bas Goudman gaat onderzoeken of het nieuwe OJC-onderkomen gebouwd kan worden op het terrein langs de Vettenoordsekade In plaats van aan de Zomer straat. Hiermee komt hij de bewoners uit dc Vlaardingse Vettenoordse- polder, die geen woningbouw langs de Vettenoordsekade willen - op het zogenaamde palenveldje - voor een flink deel tegemoet. De wijkgroep VOP lanceerde deze week een plan, waarin de toekomstige behuizing voor het open jongeren centrum op het omstreden palenveldje zou moeten komen, zodat er woningen voor de VOP aan de Zomerstraat gebouwd kunnen worden. Goudriaan zegde in een specia le commissievergadering voor stadsontwikkeling, die geheel gewijd was aan de VOP-zaak. toe overleg te zuilen voeren met het OJC en de aannemer die de opdracht voor de bouw heeft gekregen. Voorwaarde: eventuele veran deringen van de plannen mo gen echter van de commissie alleen doorgang vinden als de Vlaardingen - Verontruste be woners van de Holysïngel gaan zich naar aanleiding van aanwijzingen over huurverho ging en verkoop van de flats tussen de Dïllenburgsingel en de Frederik Hendriklaan ver enigen in een buurtcommissie. De oprichtingsvergadering wordt deze week gehouden. Initiatiefnemers Rob en Eis Lingmont hebben hiertoe be sloten na het artikel „Veront rusting aan Holysïngel" in onze krant van dinsdag 11 april. De twee^ VI aar dingers vrezen dat, zodra de flats op 1 mei in handen zijn van ASB Beleg gingsmaatschappij BV, alle be woners een nieuw huurcon- trakt krijgen aangeboden met veel hogere huren 503,90 per maand), de leeggekomen flats zullen worden verkocht voor ongeveer 127 mille. De huidige bewoners zal verzocht worden tot aankoop van hun flat. Vóór men door de maatschap pij m Den Haag voor het blok wordt gesteld willen de bewo ners van de Holysïngel infor maties inwinnen over hun rechten. OJC er mee akkoord gaat en de er met te veel vertraging m de bouw van het pand komt. Wethouder Goudriaan had voor de vergadering al kontakt gehad met zijn collega Rien Bovenberg, die verantwoorde lijk is voor de bouw van het OJC. Bovenberg zou volgens Goudnaan's woorden niet af wijzend hebben gereageerd op het plan uit de VOP. Voor de bewoners zijn de te bouwen woningen op het pa lenveldje onaanvaardbaar van wege de ligging. Ze zouden vlak naast een was serij, tegenover haringwerken- de bedrijven en naast hoge mu ren van de Lijnbaanhallen ko men te wonen. Bovendien zou gelet op het geringe aantal {14 huizen) de huur ook hoger uit vallen. Vanavond brengt Goudriaan in de gewone commissievergade ring voor stadsontwikkeling verslag uit van zijn poging, V laardingen/Schieda- m De consumenten bond heeft bezwaren te gen de manier waarop de Centrale Antenne In stallatie in Schiedam en Vlaardingcn wordt aan gelegd. De werkgroep Vlaardingen van de bond stelt, dat er nau welijks rekening is ge houden met de rechten die een toekomstig abonnee heeft. Hoewel er twee vertegenwoor digers van de consumenten-or ganisatie in de Vlaardingse ge meentelijke commissie van de CAI hebben gezeten, verwijt de werkgroep de gemeente dat er niet naar hen geluisterd is bij het samenstellen van een voor lichtingsfolder. „De folder is daardoor zeer mager en naar onze smaak on volledig" aldus de heer Sloot van de consumentenbond- gaardingen desgevraagd. Hij voegt er aan toe: „We hebben driemaal gepoogd de tekst te laten veranderen. Alledrie de keren zijn de teksten in de prullenmand terecht geko men". De bond vindt het onjuist dat er informatie ontbreekt over zaken als een tweede aanslui ting in één huis, toekomstige ontvangstmogelijkheden en daarmee verband houdende kosten. Bij de consumenten bond gaat het ook niet door de beugel dat zeventig Vlaar dingse woningen met op de CAI worden aangesloten om dat dat „superonrendabel" is. „We krijgen op die manier een slechte voorlichtingsfolder'* al dus de heer Sloot. In Schiedam zijn al verschillen de kleinere wooneenheden aan gesloten op de CAI - zoals in: Schiedam-West en Groenoord. De voorzitter van de Vlaar dingse commissie kabeltelevi sie, wethouder IJsbrand van der Velden, sprak de aanval van de consumentenbond te gen. „We zijn eensgezind uit elkaar gegaan - er waren geen moeilijkheden zoals de werk groep van de consumenten bond nu ventileert", aldus de wethouder. Schiedam Bij het verhulzen heeft de 65-jarige C. J. P- zater dagmiddag een hersenschud ding en een hoofdwond opgelo pen. De Schiedammer die naar het Bachplein wilde, is opge nomen in het Gemeentehuis. De man was voor zijn oude woning aan de KLaas Kater- straat uit de verhuiswagen ge vallen, Vlaardingen Tegen de twaalfhonderd Vlaardin- gers hebben zaterdagoch- tend een boompjt geplant in de Broekpolder De gemeente had de be volking' daartoe uitgeno digd om tegen betaling van het symbolische be drag van één gulden ei genhandig een boom te planten in het toekomsti ge Broekpolderbos. Parachutisten van de Rot terdamse springclub, The Flying Dutchman, land den op het braakliggende terrein met de eerste boompjes. V laar dingers in alle leef tijdsgroepen hebben de spade in de grond gesto ken om een begin te ma ken van een bos van 2 hectare. De gemeente had speciaal voor deze gele genheid journalisten, die werkzaam zijn of zijn ge weest in Vlaardingen, uit genodigd om ook een boom op te zettenZie ook pagina 3. Maassluis De gemeenteamb tenaren van Maassluis hebben vanmorgen een stukje verder moeten lopen dan gebruike lijk. De winkeliers van de Maassluise binnenstad, ver enigd in de winkeliersvereni ging Dc Lantaren, hebben van nacht alle parkeerplaatsen rond de gemeentesecretarie aan deGovert van Wijnkade bezet In totaal rond de zestig ambte naren, onder wie burgemeester Theo van Dijke, moesten een andere parkeerplaats zoeken. De politie verleende daarbij de helpende hand. Alle auto's van de winkeliers waren voor zien van grote affiches waarop de problemen stonden waar mee zij te kampen hebben. Met hun stille actie willen de win keliers bereiken dat er nu eindelijk eens wat wordt ge daan aan de parkeerproblemen in de binnenstad. In de loop van de morgen hebben de win keliers een petitie aan de bur gemeester aangeboden. Schiedam Na een ontplof fing in een transformatorhuis je heeft vrijdagmiddag een groot deel van Nieuwland zon der stroom gezeten De oorzaak was een fout van de gemeentelijk technische be drijven. Ambtenaren van deze dienst waren bezig met een hoogspanningskabel op het moment dat dat niet kon. Hier door ontstond er een ontplof fing in het transformatorhuisje achter De Blijhof aan de Bur gemeester Honnerïage Grete- laan, dat van binnen helemaal zwart geblakerd werd. De gea larmeerde brandweer behoefde niet in aktie te komen. Schiedam De 82-jarige Schiedamse H. B. K. is m Nieuwland het slachtoffer ge worden van een geraffineerde zakkenroller. De politie zoekt getuigen van dit voorval. Op de Mgr. Nolenslaan, nabij de Dr. Kuyperlaan, werd de vrouw vrijdag om half twaalf aangesproken door een man die vroeg of ze zich niet goed voelde. Terwijl hij dit vroeg hield hij haar bezorgd vast. Na zijn vertrek bemerkte de be jaarde dat zij haar portemon nee met driehonderd gulden miste. Vlaardingen De inbraak die op maandag 3 april in het warenhuis van. Vroom en Dreesmann aan het Vlaardingse Veerplein werd gepleegd is opgelost. Reeds enkele dagen na de diefstal werd de 21-jarige J. W. aangehouden. Hij bekende de inbraak alleen te hebben gepleegd. Uit het onderzoek kwam echter vast te staan dat hij de inbraak onmogelijk alleen gepleegd kon hebben. De politie heeft nu ook twee medever dachten, de 27-jarige C. W. de G- en de 17-jarige K. M. B., beide uit Vlaardingen aangehouden. De diefstal werd in de vroege ochtenduren gepleegd. De inbrekers kwamen het waren huis binnen door een ruit te vermelen Juist op het moment dat zij de buit voornamelijk bestaande uit dure horloges ter waarde van 32-duxzend gulden - naar buiten wilden bren gen werden 2ij in hun werk gestooid. De daders wisten te ontsnappen, maar zagen geen kans meer de tassen met gestolen waar mee te nemen. Schiedam Honderden oud-luisteraars en belangstellende Schiedammers hebben zaterdagmiddag de nieuwe studio van de ziekenomroep Schiedam (ZOS) bezocht. Een feestelijk gebeuren dat werd opgeluisterd door onder andere de Rijnmond band en, in de Korte Haven, vlak voor de deur dus, de zeekadetten. Om twee uur werd de opening verricht: een daad waarvoor de heer Goudriaan was uitgenodigd - niet de Vlaardingse wethouder, maar, zoals Z OS-voorzitter Theo Borgstrom het omschreef. „De lieve oude man die sinds 1968 zijn kelderruimte en toilet aan de dr. Kuyperlaan ter beschikking stelde voor de medewerkers van de omroep, die vandaar de uitzendingen verzorgde. Als openingshandeling onthulde F. A. Goudriaan een stalen esculaap, (het symbool van de Griekse god der geneeskunst) die in de ontvangstruimte komt te hangen er die is vervaardigd door Schiedammer Kooy, de vader van een van de medewerksters van de ziekenomroep. Schiedam Een herdershond heeft in Schiedam-West vier konijnen doodgebeten. De konijnen liepen rond in een soort kinderboerderijtje achter Huize Frankeland aan de St. Liduinastraat, Beheerder W. N. S. heeft inmiddels bij de politie aangifte gedaan. De eigenaar van de hond is echter onbe kend. Maasland Een busje met jeugdige korfballers van bet Maaslandse ODO is zaterdag avond in Schipluiden van dc weg geraakt en vervolgens in een drie meter lager liggende sloot gestort Daarbij zijn ze ven korfballers gewond ge raakt, van wie één ernstig. Na het ongeluk kwam een groot scheepse reddingsactie op gang. Met drie ambulances zijn de gewonden naar Delftse ziekenhuizen overgebracht. De 12-jarige Philip Stolk is me teen geopereerd, maar ver keert niet in levensgevaar. Het ongeval gebeurde om streeks half zeven op de Gaag- weg, toen de Maaslandse chauffeur P.K. in een bocht een tegenligger schampte. In het busje zat het aspiranten 5-team van ODO, dat in Delft een wedstrijd had gespeeld. Het busje raakte door de aan rijding van de weg, reed nog een eind door de berm en bot ste vervolgens tegen een brug. Drie meter lager kwam het busje in de sloot terecht, waar het nog gedeeltelijk kantelde. De bestuurder zette als eerste de reddingsactie van de negen jeugdleden in. Totaal over stuur moest ook hij even later met een van de drie ambulan ces naar het ziekenhuis wor den gebracht. Van de tien in zittenden, werden er zeven naar ziekenhuizen in Delft overgebracht. Drie inzittenden konden meteen na het ongeval naar huis. Na behandelingen konden la ter nog twee inzittenden naar huis, waaronder ook de chauf feur, Behalve de ernstig ge wonde Philip Stolk verblijven ook Marko Eikelenboom, Joke van Barneveldt, Arjen Sonne- veld en Alex Taal nog in het ziekenhuis. Zij hebben onder meer gebroken ribben, een her senschudding en kneuzingen opgelopen. Een aantal van hen komt naar verwachting deze week weer naar huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 1