De Zwerver teveel voor PPSC Rozenburg bezegelt lot HBSS SPORT ASWH-Excelsior M: binnen vijf minuten beslist VLAARDINGS KAMPIOENSCHAP SATELLIIT-VFG RKWIK-HOLLANDIAAN Satelliet bedwingt Maluku Na zege op Hoekse Boys Naaldwijk houdt kans in eigen hand 'Sv/.> fQ&*Md# A*fiv4"5 Kinderdijk Be felheid die De Zwerver aan de dag legde m de strijd om lijfsbehoud kostte PPSC de vierde achtereenvolgen de nederlaag. Met dezelfde inzet als vorige week tegen SSS vochten de Kinderdijkers zich opnieuw naar de overwinning. Verdiend noemde PPSC-trai- ner Hans Kostense het succes van De Zwerver. „Wat PPSC hier heeft laten zien leek ner gens op. De ploeg wist vooruit dat het een geladen tegenstan der zou aantreffen. Maar waar was de vechtlust bij ons?" Toch was het echt niet zo dat de Schiedammers het hun gast heren cadeau hebben gegeven. Hun aanvalslinie was echter volkomen machteloos. Doelrij- pe kansen heeft PPSC nauwe lijks gehad. Het waren er vol gens Joop Sindorff, trainer van De Zwerver, twee geweest. „Daar tegenover heeft De Zwerver vijfmaal een goede scoringskans gehad. Er is kei hard gewerkt door iedereen zonder uitblinkers. Ja, het was wel verdiend." De Dordtenaar, die (evenals Kostense bij PPSC) aan zijn laatste seizoen bij Zwerver be zig is, vervolgde schertsend; „Let ook op het grote wonder bij ons. Twee jaar geleden werd uit nood Wim Blonk in de ploeg gehaald en De Zwer ver won toen zes keer achter elkaar. Vorige week is hij weer teruggehaald en prompt zijn het met hem erbij twee over winningen geworden." Lange middenvelder Wim Blonk hoorde het glunderend aan. Hij is geen technicus, mar een breker. Passend in een elf tal dat voor de punten moet knokken. Zijn kopbal uit een corner van Pleun de Paauw, die rakelings over de lat ging. was eigenlijk het enige wapenfeit van de thuisclub in de eerste helft. De enige keer dat PPSC voor de rust gevaarlijk werd resulteer de ook in een kopbal van Nico de Vries. De bal ging net voor langs. Meer succes met de „kop" had 20 minuten in de tweede hnelft good-old Gerrit Lodder van De Zwerver, Hij kreeg een vrije trap van Henk Stout haanzuiver aangespeeld en via zijn haar liet hij het leer zuiver in de verste hoek ver-, dwijnen (1—0). Vergeten was de dolgelukkige Lodder de boe king die hij vlak voor half-time van goed leidende schneids- rechter J. J. 't Lam uit Nieuw- land had gekregen wegens een „revanche" toen hij een tik kreeg. Omdat Lodder dit sei zoen al meer is geboekt kan het hem een paar wedstrijden kos ten. door Krijn v.d. Werken PPSC heeft er nog wel het een en ander aan gedaan om de achterstand ongedaan te ma ken. Rob Hoogendam en Peter v.d. Hoek werden ingezet voor Tom v.d. landen en Wout van Vuren. De nog altijd sublieme verdedi ger Piet van Veen ging ir. de aanval opereren. De Schiedam mers kwamen niet verder dan één schot op de lat van Nico de Vries. De terugkaatsende baf knalde Aad Goedendorp in 't zijnet. Moeilijkheden waren er overigens weinig voor de betrouwbare Zwerver-doelman KLaas de Jong. Daarentegen kwam zijn collega John Ver- ingmeijer een paar maal goed weg bij uitvallen van De Zwer ver. Toen iedereen dacht dat Nico van Steenis de zege voor Zwerver ging veilig stellen mikte hij na een lange rush net naast de paal. Terwijl mooie staaltjes voetbal zeldzaam ble ven vergoedde de spanning veel voor de 400 toeschouwers. Met ex-setniprof Pleun de Paauw, die begreep dat hij achter het hardst nodig was, en libero Peter y.d. Spoel als ster ke figuren, bedwong De Zwer ver het wanhoopsoffensief van PPSC, waarbij geen spits te bekennen viel. \BVERTENTIEl SPONSOR: JUWELIER FREDERIKS HOOGSTRAAT 211 !n het kader van dit toernooi zijn voor de voorrondes vastgesteld: dinsdag 25 aprif '32-TSB woensdag 26 aprii VLMRD5NGEN-CI0N donderdag 27 april FOÜTOA-SUNUGHT dinsdag 2 mei mmwsH-MW Aanvangstijden: 18.45 uur. Oe loting van de kwartfinales wordt verricht na afloop van de wedstrijd Zwaiuwen-HVO. Cape Lie aan den IJssel Een gehandicapt Satelliet heeft Ma luku in bedwang kunnen hou den in het duel om het algeme ne kampioenschap van de eer ste klasse RVB. Maluku geloof de het wel. Elftalleider Rob Nanuru: „Er zijn een paar spe lers bij, die de motivatie niet meer op kunnen brengen". Daardoor heeft Satelliet de be ste kansen op het kampioen schap, want het 00 gelijke Charles Heiharia heeft steun nodig van een Satelliet- speler. spel biedt goede perspectieven voor de thuiswedstrijd. In de beginfase liet Satelliet Aad Otto (links) passeert Hoekse Boys-doelman Theo Hooidonk: 2-1. Naaldwijk De beslissing in de vierde klasse A gaat zaterdag vallen. De Za nd's van Naaldwijk hielden de kans in eigen hand door in de derby tegen Hoekse Boys met 2-1 te zegevieren. Aan gezien Die Haghe met 1-0 de baas bleef over Monster, is de wedstrijd Naald wijk-Die Haghe van eminent belang. De Hagenaars staan 1 punt voor..... Tegen Hoekse Boys heeft Naaldwijk het vooral in de beginfase zeer moeilijk gehad. Hoekse Boys, dank zij een voor treffelijke eindsprint <12 punten uit de laatste 7 wedstrijden) opgeklommen tot de middenmoot, was beslist niet van plan om Naaldwijk een gemakkelijke iruddag te bezorgen. In het eerste half uur werd Naaldwijk bij vlagen zelfs helemaal weggespeeld. Naaldwijk-trai ner Henk Denkers over die beginfase: „We hadden afgesproken dat we wat behoudend zouden beginnen. We wilden ons niet over de kop lopen. Bovendien speelde Hoekse Boys toen erg sterk". Naaldwijk, weer met Aad Otto, kon niet in het ritme komen. De zenuwen over heersten, terwijl de Boys vrijuit voetbal den. Na 15 minuten werd het dan ook zeer verdiend 0-1. Na een combinatie tussen Ron Seliers (in de rust vervangen door Hans Bossehieter) en Cees van der Pol rondde Tom van der Pijl erg be heerst af. Hoekse Boys hield Naaldwijk in de tang en had geen geluk toen een kopbal van Seliers net naast ging. Een beetje onverwacht kwam Naald wijk in de 30ste minuut op 1-1. Toon Verbeek nam weer eens zo'n merkwaar dig indraaiende corner, Aad Otto ver lengde de bal en omdat doelman Theo Hooidonk verzuimde in te grijpen kon Leo Voogt moeiteloos inkoppen. door Kees Bentvelzen uit was. Tien minuten voor de rust kwam Naaldwijk zelfs op 2-1, Een enor me uittrap van Daaf Lievaart bereikte de geheel vrijstaande Leo Voogt die hard inschoot Terecht wilde de goed leidende arbiter A. M Brussaard (al zullen sommige Hoekse supporters het daar niet mee eens zijn) niets van bui tenspel weten. Naaldwijk bleef kansen creëren, maar de lat stond twee maal Het betekende wèl het keerpunt van de wedstrijd. Plotseling liepen de combina ties bij Naaldwijk wèl en het leek of de fut er bij Hoekse Boys een beetje in de weg {schot van Henk Boers en kopbal Aad Otto). Klaas Honders kreeg ook nog een knappe mogelijkheid, maar schoot over. -.In de tweede helft was Naaldwijk over geschakeld op een meer verdedigend 4-4-2-systeem. Daardoor had Hoekse Boys wel steeds een veldoverwicht, maar verder dan een keihard schot (gered door Lievaart) van Van der Pijl kwam men niet. Ook Naaldwijk kwam met verder dan een knal van Honders (gestopt door Hooidonk). Wel kreeg Aad Otto nog een officiële waarschuwing. Nadat Ben Wever grof was neergelegd (speelde overigens een sterke partij) door Daan van der Schild, duwde Otto de Hoekenaar stevig tegen het gras. Otto: „Stom, maar dat was natuurlijk wel een behoorlijke overtreding van die kerel". zich op de vleugels ven-assen door het opkomen van de Ca- pelse verdedigers. Dick Patira- - ne met name kreeg ale vrijheid op rechts en uit één van die acties kwam David Tuhumury vrij voor keeper Jan Kramer,- maar hij miste voor open doel. Satelliet kreeg wat meer vat op het spel. Vanuit een versterkt middenveld werd geprobeerd de twee spitsen Harry Hartog en Sam Hendriks aan het werk te zetten. De pass moest in de meeste gevallen komen van aanvoerder Hans Voets, die tussen de aanval en het mid denveld pendelde. De Vlaardingers kregen wat kansen door Dries Voogts, Marc van der Sijs en Joop - Mosmans, maar Maluku-keeper Martin Latukolan kwam niet in moeilijkheden. Tegen het einde van de eerste helft wisselde-, Henk Latuheru al. Martin Mai- nasse kwam in de plaats van David Tuhumury. De tweede helft gaf geen beter voetbal te zien. Satelliet toonde meer inzet, waardoor de wed strijd wat harder werd. Maluku had het daar moeilijk mee en vergat zelf te voeballen. In plaats van 1-2 combinaties langs de grond, werd de bal hoog in het strafschopgebied geplaatst waar de lange Jan Kramer geen enkele moeite mee had. Het enige Capeïse gevaar werd gesticht door schoten uit de tweede lijn van Hans Teterissa en Daan Koïanus. Satelliet kon wat meer op de aanval gaan spelen en zich een aantal goede kansen scheppen. Een vrije trap van Harrie Har tog kon net onder de lat wegge tikt worden door de Capelse keeper en Hans Voets' kopbal was enkele centimeters te hoog. Latuheru bracht nog Ed dy Patti in het veld voor de geblesseerde Charlie Hetharie, maar deze kon toch ook niets positief, bijdragen. Satelliet kwam nog dicht bij de overwinning door een schot van Harry Hartog, maar één van de Capelse verdedigers stond op de goede plaats en kon de bal van de doellijn trap- pen. Maluku blijkt kwetsbaar, als de spelbepalende spelers het af laten weten. Er zijn nog 'geen spehers die het over kun nen nemen. Met deze speelin- stelling kunnen zij het algeme- ne kampioenschap wel verge- ten. MAANDAG 24 APRIL 1978 VD/SC/WW 4. I ««■■MMMIlMUliUilllIIIIIIIWtflMB Schiedam HBSS moest win nen van Rozenburg om nog een kans te hebben degradatie te ontlopen. De start van de Schiedammers was veelbelo vend. Een snelle voorsprong van de thuïsspelende ploeg werd echter binnen een kwar tier omgebogen tot een 1-2 voorsprong voor Rozenburg, waarmee de eindstand bereik' was. HBSS deed er van alles aan nog terug te komen, maar het houtwerk en een fout van scheidsrechter Van Dam maakten de degradatie voor HBSS een feit rlBSS nam m ck vijfde minuut le leiding, toen een schot van Peter Boon via de rug van Jan Piepenbroek van nchting ver inderde en onhoudbaar voor ioelman Jan Harteveit m de oovenhoek verdween. Binnen rijf minuten maakte Rozen burg gelijk. Cees van Veen ■copte de bal door naar Francis Janse, die met een hard schot /ia de vuisten van Cees Ver lam en de onderkant van de at doelpuntte. In de zeventien- ie minuut hoefde Cees van Veen alleen maar „ja" te knik ten op een hoge voorzet van -echts door Ton de Groot. De aal zat stijf onder de lat en Zees Verdam was voor de .weede maal geslagen: 1-2. De aatste vijf minuten van de eer ste helft kwam HBSS met schoten uit de tweede lijn een oaar maal gevaarlijk terug. Met name Rob van Hemen vuurde een paar goede schoten af. Na de rust speelde HBSS „alles af niets". Rozenburg-trainer Maarten van der Zwan: „In de ïerste twintig minuten is deze wedstrijd in feite beslist. HBSS oleef komen na hun voor sprong, waardoor wij de ruim- -J2 kregen. Toen we echter voorstonden moest HBSS ko men". De Schiedammers gin gen massaal naar voren. Zo was laatste man Henk Scharlo Herhaaldelijk in de spits te vin den. was dat ook het geval". Lies Kardol twijfelde in elk geval geen moment en scoorde. Zeker was wel dat Excelsior M de uitgangspositie niet meer in eigen hand had. De Maas- sluise formatie heeft zieh sinds kort met Heerjansdam en NSW in de top genesteld. Door de deling echter bleef de afstand onveranderd. Voor ASWH, dat de laatste wedstrijden erg sterk terug kwam en vooral aanvallend veel aan Leen Rijnenburg te danken heeft, is het zeker dat door Martijn Verwaaijer» de ploeg in de tweede klasse blijft Terecht overigens want dit is één van dié ploegen die evenals Excelsior proberen te allen tijde voetbal te spelen. Al sprak Leen Admiraal dat wat ASWH betreft toch tegen. De vertrekkende oefenmees- ter: „Wij hebben ons ook nu weer teveel laten intimideren, We missen nog de routine om dit te accepteren, daardoor ha len we onszelf uit ons spel. Waarbij ik ook wel moet zeg gen dat we in deze wedstrijd vooral Dick Verburg (geschor st) misten. Hij verzorgt het stoorwerk uitstekend. Nu bleef de bal teveel hangen". Dat ASWH en Excelsior een puntendeling overeen kwamen *5 was in feite met meer dan te recht. Vooral ook omdat eens temeer bleek hoeveel moeite - men heeft met scoren. Dat bei de trainers overigens niet te vreden waren was eveneens te- j recht... Cees van Veen scoort voor Rozenburg het tweede doelpunt en laat de HBSS-verdediging het nakijken. Houtwerk Een schot van Rob van Hemen kwam via de handen van doel man Jan Harteveit en de on derkant van de lat in het veld terug. Fn dezelfde periode slo'-g Ed Euser binnen de lij nen naar de bal. „Hoekschop" besliste scheidsrechter Van Dam. HBSS kende even later weer geen geluk, toen Bas van de Leije van tien meter af op de bovenkant van de lat schoot. De offensieve speelwijze van HBSS hield wel in, dat Rozen burg volop de kans kreeg met snelle uitvallen gevaar te stich ten. Cees Verdam voorkwam met een paar fraaie reddingen een grotere voorsprong. Cees Verdam: „Rozenburg heeft een beweeglijke voorhoede. Als ze de counters benutten, dan ver liezen we met zeker vier doel punten verschil". Tom Gunter, de - jeugdige uitblinker bij HBSS: „Het is wel zonde met zo'n elftal te moeten degrade ren, vooral omdat we de laatste wedstrijden aardig wat punten hebben gepakt. De scheids rechter heeft ons in deze wed strijd wel een strafschop ont houden". Bij Rozenburg werd Francis Janse wegens een bles sure vervangen door Vincent Baglio. Hendrik Ido Ambacht Vijf sensationeel verlopen minuten hebben de wed strijd ASWH-Excelsior M bepaald. Toen ook werden beide doelpunten bepaald waardoor de eindstand i-1 werd. Een stand waarmee zeker Excelsior-trainer Leen Admiraal niet tevre den was. Al concludeerde Leo van Graafeiland na afloop dat er veel meer in had gezeten. „Bij het begin had ik voor een gelijkspel getekend", zei de ASWH-oefenmeester, „maar nu ben ik niet tevreden, vooral de achterhoede van Excelsior viel me tegen". Maar ook collega Leen Admiraal was zeker niet content. Hij: „We hebben erg veel last van de scheidsrechter (Van Oetelen) gehad. Deze man was in mijn ogen een thuisflui- ter". Leen Admiraal doelde daarbij vooral op de treffer die ASWH tien minuten voor tijd scoorde. Die ontstond toen Ferry Groe- neweg niet goed terugspeelde waardoor invaller Joop Jacobs kon onderscheppen. Met de hand of niet werd niet duide lijk maar in elk geval tikte Jacobs de bal over doelman Roel-Jan Abbas heen om daar na rustig in te tikken: 1-0. Was Admiraal boos over de dubieuze gelijkmaker, Leo van Graafeiland was dat over de strafschop die Excelsior kreeg. „Volkomen onterecht. Geert Wielenga maakte wel hands maar hij zegt zelf dat het bui ten het strafschopgebied was. En voor zover ik het kon zien

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4