Parkeerprobleem oplossen met parkeerbewij s" „Nog dit jaar bouwen ia Woudhoek-Noord" Korter waehten hij lichten Broersvest Goede huisvesting hoofdlijn van beleid Te hard Wethouder Zijdeveld blijft optimistisch: Kapitein redt ruziënde vrouw uit water il§ygi SGP-neslor in bloemen Zwartrijders betrapt „Randweg Zuid komt er niet" I Installatie wordt eindelijk aangepast: VVD Maassluis komt met uniek plan: 9 Verkiezingsprogramma CDA: Partij bestaat 60 jaar SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 25 april 1978, ONAFHANKELIJK DAC.BLAD ,103de jaargang no. 26074 _4 pagina's Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtondienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Aan de lange wachttijden bij de verkeer slichten op de hoek van de Broersvest en de Huis te Kivierweg wordt over enige tijd eindelijk iets gedaan* De installatie wordt aangepast. De raadscommissie voor ruim telijke ordening is daar gister avond reeds mee akkoord ge gaan. In het plan, dat nog moet worden goedgekeurd door de gemeenteraad, kunnen alle overste ekbe wegingen ononder broken plaatsvinden. Het om vat het wijzigen van de be staande drie-fasige regeling in een twee-fasige met een fase ten behoeve van het verkeer op de Broersvest met een zogehe ten voorstart voor het parallele (brom) fiets- en voetgangers verkeer en nog een fase voor al het verkeer op de Huis te Rïviereweg en het oversteken de voetgangers- en (brom)fiets- verkeer over de Broersvest, Het conflict zoals de technici op het stadskantoor dat noe men tussen rechts en linksafslaande voertuigen met rechtdoorgaande (brom)fietsers en voetgangers aan de oostzij de van de Broersvest wordt, mede gelet op de voorstart, toe laatbaar geacht. Deze aanpassingen nabij de ruïne zijn volgens de dienst gemeentewerken gewenst in verband met de lange wachttij den welke zijn ontstaan door de afsluiting van de Lange Kerkstraat voor gemotoriseerd verkeer. Met het plan is ook de politie reeds akkoord gegaan. Gisteravond ging alleen raad slid Piet Poot niet akkoord. Het voorstel, dat deel uit maakt van een groter plan omtrent de verkeerslichten in de stad beti telde de CDA-er als zeer onge lukkig en ingewikkeld. Het PPR-lid betwijfelde het op de openbare bijeenkomst of men sen die slecht ter been zijn de oversteek in een keer kunnen gaan maken Dat zou Herman Noordegraaf zijn gebleken uit een steekproef die hij express slecht lopend bij een aantal lichten heeft genomen. In het wagenkwartiertje voor af drong het bestuur van de bewonersvereniging Schiedam- Centrum aan op een betere bewegwijzering in plaats van geld te besteden aan verkeer slichten. Tevens pleitte men voor een aantal voorzieningen waardoor scholiertjes tussen vier en zes uur 's middags vei liger over straat kunnen. Ver- keersdeskundige Hans van de Vlist: „Met betere bewegwijze ring wordt niet de wachttijd bij de lichten bekort. Naast de maatregelen kan dat voorstel echter wel bekeken worden". De zaak van veiligheid van jeugdige voetgangers heeft vol gens wethouder Chris Zijde veld reeds de aandacht. VlaardingcnDe polillie heeft donderdagmorgen tien maal proces verbaal moeten opmaken tegen automobilisten en een motorrijder die het niet zo nauw namen met de snel heidsbeperking In de Tweede van Leyden Gaelstraat. De snelheden varieerden van 51 tot 62 kilometer per uur. De straat wordt deze maanden overbelast door zwaar vracht verkeer dat van en naar de Koningin Wilhelmtnahaven moet in verband met de werk zaamheden aldaar. In verband hiermee heeft de raad besloten tijdelijk een maximum snel heid van 30 kilometer te doen laten gelden. PARKEERBEWIJS li 980,198 ll Maassluis Het parkeerpro bleem in de Maassluise bin nenstad kan volgens de WD worden opgelost door het in voeren van zogenaamde par keerbewijzen. Deze moeten dan tegen betaling verkrijg baar zijn bij de VVV, secre tarie, politie en winkeliers. Voorts ziet deze partij nog mogelijkheden om het be schikbare aantal parkeer plaatsen enigszins uit te breiden. De twee voorstellen zijn uit gewerkt in een rapport dat is toegezonden aan b. en w. van Maassluis. Kopieën ervan Het (toekomstige?) parkeerbewijs zijn inmiddels verzonden aan de Consumentenbond in Den Haag en de plaatselijke mid denstandsverenigingen. Het invoeren van parkeerbewij zen zou, althans wat ons land betreft, uniek zijn, Alleen in Oostenrijk en Israël wordt met dit systeem gewerkt. Volgens raadslid Leen de Zeeuw, de man die het rap port heeft opgesteld, met suc ces. Het is volgens hem de moeite waard de mogelijk heid van invoering van het parkeerbewijs te bestuderen. Er zouden drie soorten par keerbewijzen moeten komen: De man achter het plan: Leen de Zeeuw blauwe, met een parkeerduur van een half uur, groene van een uur en rode tot maxi maal anderhalf uur. De prijs, van het parkeerbewijs moet afhankelijk zijn van de tijds duur. Op het bewijs staan alle maanden van het jaar, 31 dagen, en 24 uren. Wil ie mand op dinsdag 25 april om" 16.00 uur parkeren op een daartoe aangegeven parkeer plaats, dan behoeven alleen de maand, de dag en het uur van die dag te worden aange streept De bon moet zicht baar op de voorruit worden geplaatst, zodat de parkeer wachter een en ander kan controleren. Wie langer wil parkeren zal eerst een nieuw bonnetje moeten plakken- /aanbrengen op de ruit. Het systeem zou gelden voor de Markt, de Nieuwstraat en de Marelstraat. Volgens de heer De Zeeuw zijn de investeringen ten be hoeve van dit systeem mini maal, terwijl die bij de invoe ring van parkeermeters rond de 40.000 gulden liggen. Dit bedrag is gebaseerd op de aanschaf van 80 parkeerme ters.-Volgens de VVD'er be hoeft men ook niet bang te zijn voor vernielzucht en plunderingen van de casset tes. Bovendien kan bij invoe ring van parkeerbewijzen de parkeerwachter worden be taald uit de verkoop van de kaarten. Gezien de lage in vesteringen kan het systeem zich zelf bedruipen. En dat kan volgens de WD niet worden gezegd van parkecr- schijven, die immers uitgaan van „gratis" parkeren. Wat de uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen in de binnenstad betreft het vol gende. Deze kan aldus De Zeeuw worden gevonden door het voetpad in de Art hur van Schendelstraat onge veer een meter in noordelijke richting te verplaatsen. Hier bij behoeven slechts enkele struiken tc worden weggeno men, terwijl de tuin van het Dienstencentrum De Vliet daarvan geen nadelige gevol gen behoeft te ondervinden. Voorts moet aan de zuidzijde van de Zuidvliet een opstaan de rand worden aangebracht van circa 20 centimeter. Zo wel aan de Van Schendel straat als de Zuidvliet zou dan haaks op de rijbaan ge parkeerd kunnen worden. Vlaardingen „Een goede huisvesting voor de minst draagkrachtigen blijft een hoofdlijn van het beleid". Dit schrijft het Vlaardingse CDA in haar verkiezingspro gramma „Samen Verantwoordelijk". De Christendemo craten stellen dat er op moet worden toegezien dat de sociale woningbouw werkelijk ten goede komt aan dege nen voor wie hij is bedoeld. De individuele huursubsidie zal daaraan mede moeten bijdragen. Verder dient het tiijen woning- het verkrijgen van een hypo- bezit in de beschutte sfeer te theek dient uit te breiden, worden gestimuleerd, waar- ..Ruimtelijke ordening maakt voor de gemeente de normen deel uit van het beleid, dat van de gemeentegarantie voor gericht is op het verkrijgen van Vlaardisgen - Na een ruzie met baar vriend sprong de 35-jarige Vlaardingse GJ. zij bet beschonken - van het Westerhoofd. Na de duik werd zij uit het water gehaald door de ka pitein van een sleepboot, die zijn schip ervoor stil moest leggen. Vrijwel direct na de ge slaagde reddingsactie werd zij voor onderzoek naar het Hoiy-Ziekenhu/s overgebracht, Opname bleek niet nodig. De ruzie is trouwens bijge legd. een zo goed mogelijk leefkli maat voor de bevolking in zijn geheel. Daarbij dient voorrang gegeven te worden aan de be volkingsgroepen. die een ach terstand hebben", zo staat in „Samen Verantwoordelijk". Voor de Christendemocraten van V2aardingen betekent dit, dat prioriteit gegeven moet worden aan stadsvernieuwing met een hoogwaardig woonmi- lieu voor iedereen. Gestreefd moet worden naar een hoge woondichtheid, waarin klein schaligheid in de wijk een gro te rol speelt, „in die zin, dat men de menselijke maat als uitgangspunt moet nemen." Voor wat het onderwerp finan ciën betreft meent het CDA. dat bij de aanvang van de raadsperiode voor de komende vier jaar er voldoende ruimte ter beschikking is om een eigen beleid te voeren. Daarom moe ten belastingverhogingen zo veel mogelijk worden verme den. De onroerendgoed-belas- ting is al maximaal, zo vindt het CDA. Ten einde de burger zoveel mo gelijk bij het bestuur van de stad te betrekken, pleit „Samen Verantwoordelijk" voor het houden van enquêtes en refe renda onder de bevolking naast de al bestaande vormen van inspraak en medezeggen- „Die vlakte ligt te schreeu wen om heima chines", zei wethouder Zij develd eens over de binnen stad. Voor Woudhoek- Noord gaat die uitspraak vol gens hem ook op. Schiedam „Na de zomervakantie gaat de eerste paal voor Woudhoek-Noord de grond in". Ondanks alle tegenspoed, die hij ondervindt, deed wethouder Chris Zijdeveld gisteren deze opzienbarende uit spraak. „Nog dit jaar gaan wij in Noord bouwen", zei hij opti mistisch. Zijn voorspelling is des te meer opmerkelijk, om dat gedeputeerde staten van Zuid-Holland juist begin deze maand nog lieten weten dat Schiedam met woningbouw niet vooruit mag lopen op de behandeling van het aanzienlij ke aantal bezwaarschriften, dat bij de provincie ligt tegen het bestemmingsplan voor Woud hoek-Noord. Het college van GS liet weten dat artikel 19 van de wet ruim telijke ordening niet mag wor den toegepast, waardoor Schie dam nog niet kan starten met uitvoering van een eerste deel- plan (Hoorn), zoals Zijdeveld gewenst had. In augustus wordt in Den Haag een hoorzitting gehouden over de bezwaarschriften. Hoewel hogere overheden nooit zoveel haast lijken te maken met ge meentelijke besluiten die in eerste instantie door de provin cie goedgekeurd dienen te wor den, rekent de wethouder voor stadsontwikkeling op een spoe dige uitspraak van GS. „Ik ga ervan uit, dat wij gelijk hebben en ook gelijk krijgen", zei hij in het stadskantoor. „Het 20U onverantwoord zijn voorbij te gaan aan het elke maand stij gende aantal woningzoekenden in de Rijnmond en in Schie dam". Formeel moeten GS uiterlijk een jaar, nadat het bestem mingsplan door de gemeente raad is vastgesteld (in het ge val van Woudhoek-Noord was dat eind november), een uit spraak doen. Zijdeveld rekent echter op een beslissing kort na de hoorzitting; .Misschien wordt in de randgebieden van Woud hoek iets in het bestem mingsplan gewijzigd, maar dat raakt het betreffende deelplan niet, dus na het oordeel kunnen wij dan toch daarmee begin nen. Alleen via de wet Arob (administratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen, redac tie) kan dan nog iets worden opgehouden, maar dat is in een paar weken uitgevochten. Ik reken echt op een snelle afwik keling". Over het feit, dat GS artikel 19 niet willen toepassen, zegt de wethouder: „Mijn inschatting is, dat GS niet het verwijt wil den krijgen: jullie zijn al ak koord, voordat de hoorzitting heeft plaatsgevonden. Formeel zou dat verwijt onterecht zijn geweest. Maar het is nogal een gevoelige zaak, dus heb ik be grip voor die handelswijze". dniiiniiiiiiiiiiiimiiiiiiiini, f i De nestor van de Vlaar dingse SGP - de 85-jarige Vlaardinger de heer M. den .4dmrant - werd gis teravond door raadslid Rieusvelt en de voorzitter van de plaatselijke afde ling Drs. G.E. op 't Boft in de bloemetjes gezet. De man is namelijk grond legger van de Vlaardingse Staatkundig Gereformeer de Partij, die gisteren als landelijke partij 60 jaar be stond. De heer Admirant is in de periode van 1925 tot 1953 23 jaar raadslid geweest in Vlaar dingen. Schiedam In de tram zijn gisteren vijf Rotterdammers betrapt bij het zwartrijden. Controleurs van de RET ont dekten ze in lijn 1, op Schie dams grondgebied. Een proces verbaal kregen de 39-jarige V. Y., de 20-jarige N. Y. en zijn 16-jarige broer V. de 15-ja rige L. W. en de 18-jarige F. B. Zijdeveld nu zeer beslist: Schiedam Duidelijker dan in het verleden heeft wethou der voor stadsontwikkeling Chris Zijdeveld zich uitgelaten over de Zuidelijke Randweg. „Dat ding komt er niet", zei hij gisteren in het stadskan toor. Zijn harde uitspraak over de randweg kwam juist op het moment, dat bewonersverem- ging Schiedam-Zuid bekend maakte dat aanstaande don derdag een discuss ie-avond plaatsvindt over deze verkeer sproblematiek. De vereniging spreekt zich fel uit tegen een sluiproute of een randweg om de Gorzen heen, voor verkeer tussen Vlaardingen en Rotter dam, langs industrieterreinen, omdat een dergelijke verkeers ader een onaanvaardbare af scheiding zou betekenen tussen de wijk en ondermeer de Maasboulevard en zwembad Zuid. De discussie-avond begint don derdag om acht uur in het schoolgebouw aan de Zwarte- waalsestraat 16. De bewoners- A!s het kar- Wt wei geklaard IS b'i de tensluis, moe ten volgens Zijdeveld ook maatregelen zijn genomen tegen sluip- verkeer. vereniging heeft politieke par tijen en de dienst gemeente werken uitgenodigd. Herinnerd wordt aan een oude uitspraak van wethouder Zij- develd, die maandag 13 maart nog eens in onze krant werd aangehaald: „Die v.reg komt er met, als hu met strikt noodza kelijk blijkt". De bewonersver- ernging vindt die opmerking te vaag: „Daarmee kan je alle kanten op". Gisteren liet Zijdeveld zich met meer stelligheid uit dan in 19*74: „Hij komt er niet- Ik ben niet van plan op wat voor wijze dan ook aan zo'n weg mee te werken. Intern bestaat daarover bij ons geen enkel misverstand. Het is zelfs zo, dat, ais straks de werkzaamhe den rond de Buitensluit klaar zijn en de nieuwe brug in ge bruik wordt genomen, dan ook tegelijk maatregelen moeten zijn genomen om het sluipver- keer tegen te gaan". Zijdeveld wijst er wel op, dat twee „poten" van de Zuidelijke Randweg worden aangelegd (voor het industriegebied rond Gusto en voor de industrie aan de kant van Wüton-Fijenuord), maar dat daartussen geen goe de verbinding mag komen die aantrekkelijk is voor verkeer. ,,Wel een zogenaamde weer standsverbinding", zegt hij. „En daarbij kan je denken aan drempels, allerhande verbods borden, versmallingen, stukken' voor eenrichtingverkeer enzo voorts".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 1