9PORT René de Roer niet serieus genoeg bij boogaard staat u er gekSeurd op Philips DWS-danies terug naar afdeling Van .Kesteren leidt Walter weer eerste Holy kampioen. g^7«»5j!5o Phet De fflmsamBfflBggssBBBam Verjonging dringend noodzakelijk Korenbeurs te sterk ^SSSSSSBSSSÊSm Daarom kopen zoveel mensen een kleuren televisie bij boogaard. Omdat ze weten dat ze dan goede voorlichting en service krijgen. De boogaard technische dienst met een team gespecialiseerde kleuren t.v. monteurs staat voor u klaar (als u voor 9 uur belt komt hij dezelfde dag nog langs). En dan natuurlijk nog de snelle levering, met installeren en afstellen, wat allemaal gratis is. De boogaard verrassend lage prijs gaat nooit ten koste van voorlichting, kwaliteiten service. Sportagenda olbeeld66cmJ1°a;oraf SeSalvootvideo AdviespriisZ145 bij eOOGftAP-0 slechts m l„-uNDACi 29 xviJ^l iJu VD'SCAVW u ROTTERDAM Evenals vori ge week speelde René de Boer een zeer belangrijke rol in de Zuidholiandse wielercompeti tie. Evenals toen stond ook nn zijn rol ter discussie. Speelt hij maar wat, of beseft hij echt niet dat zijn demarrages té opzichtig zijn om ook maar enige kans van slagen te heb ben. Over één ding is iedereen het eens. De Vlaardinger rijdt het hardst van allemaal. Hij beult op kop van de groep, rafelt het rennersveld uiteen en is ge woonlijk ook de aanstichter van de beslissende ontsnap ping. Eigenlijk hoort hij natio nals te rijden en zich niet te „verlagen" tot deze clubkoer- sen. Als hij dan toch besluit bij deze wedstrijden aan te treden, waarom dan niet een wervelen de show? Hij begon van start af meteen het tempo voor de toen nog uitgebreide groep te dicteren. Daarna ontsnapte hij, werd te ruggepakt en ging meteen weer aan de haal. Nu in gezelschap van Dik van Kesteren en Her man Soek. Ook de Hoekse ren ner Sebrechts en Cees Vonk sloten nog aan, maar voor de anderen was het gat te groot geworden. René de Boer beulde op kop en demarreerde, maar dat ge beurde zo doorzichtig dat hij er niet in slaagde weg te blijven. Wél moest Sebrechts afhaken. Voor hem ging hel te hard op het weer heerlijk bobbelige parkoers. Het peloton werd op een ronde gezet en de spurt moest voor een uitslag zorgen. Hoewel De Boer nu wel volle dig meespurtte. en dit beslist met slecht deed, moest hij de zege toch aan Cees Vonk laten. Ook Dik van Kesteren bleef hem nog voor, zodat het een echte Pedaalriddersdag werd, want ook de plaatsen vier en vijf waren voor de organiseren de vereniging. Uitslagen Uitslag A-klasse: 1. C. Vonk (P), 2. D. v. Kesteren (P), 3. B. de Boer (C), 4. R Soek (P), 5. A Blok (P), 6. A. Sebrechts (HR), 7. L. Michielsen (P), 8. C, Solieveld (C), 9. Ooyen (HR), 10. J, Franken (P), 11. N. Fille- kes (C), 12. P. Onck (O, 13. P. v. Wijk (S), 14. F. v.d. Gaag (C), 15, P. v.d. Feest (HR). Btj de nieuwelingen was Cou reurrenner Ruud Chnstoffels oppermachtig Slager werd tweede. De Vïaardingers Van der Lugt en Van der Touw eindigden op een resp. derde en vierde plaats. Erik Meijer won de 14-jangen-koers, terwijl Rolf Wittekoek het bij de 10-11- jarigen net met kon redden tegen Hoekse renner Van der Pelt en tweede werd. Vlaardingen De wielercom- peütie die de Vlaardingse ren nersclub De Coureur organi seert, blijkt nóg meer aan te slaan dan vorig jaar. Lag het gemiddelde toen op 30 renners, nu ïs dat getal ruim 50. In de laatste rit slaagde Dik van Kesteren erin de leiding van Vlaardinger Martin Drop over te nemen door te zegevieren in de spurt van de kopgroep. Dat hij nu bovenaan staat heeft hij zeker ook te danken aan een hardwerkende Wim Liebrechts die Van Kesteren en Orgers als het ware op sleep touw nam. Daarvan werden clubgenoot Peter Heijster en Wim van der Burgh nog het slachtoffer, daar zij het hoge tempo niet meer wisten bij te benen. Jan van Geest won de spurt van de achtervolgers voor Martin Drop, die daarmee net één punt te kort kwant om nog mede aan de leiding te blijven. Uitslag laatste rit: 1. D. van Kesteren, 2. W. Liebrechts, 3. D. Orgers, 4. P. Heijster, 5. W. v.d. Burgh, 6. J, van Geest, 7, M. Drop, 8. E. Wittekoek, 9. R. Liebrechts. 10. H. Kaptein. In liet totaalklassement na drie ritten leidt Van Kesteren met 13 punten voor Drop (14) en Heijster (20). 9 Walter weer niet te houden. Vlaardingen Walter van Ross urn heeft voor de tweede achtereenvolgende maal de Succesloop over elf kilometer op zijn naam gebracht. Alleen in de eerste ronde door het Beatrixpark had de Vlaar- dingse militair last van club- genoot Marius de S nay er, maar in de tweede ronde liet hij iedereen zijn hielen zien. Veel atleten aan deze geslaagde loop van de Schïedamse korf balvereniging hadden last van de warmte. De tijd van Walter van Rossmn was 35.23. De Snayer klokte als tweede 36,22 en het Metro-trio was com pleet met de binnenkomst van Kalf van Kas teren, die er 39.35 over deed. Delft Het dameshandbal- team van DWS uit Schiedam is gedegradeerd uit de regiona le tweede klasse B. Evenals in de zaalcompetitie moest ook nu een beslissingswedstrijd de doorslag geven. Het Wate- ringse Velo bleek te sterk te zijn voor de Scbiedamse da mes en dat betekent dat DWS terugkeert naar de afdeling Botterdam. Voor de dames van DWS besef ten dat de wedstrijd begonnen was stonden ze al met 01 achter, want binnen vijftien se conden bad Velo al een gat in dë DWS-venjtediging gevonden. De Schiedamse ploeg was hier door echter niet aangeslagen. In de daarop volgende aanval was het Ellie Viergever die de gelijkmaker scoorde. Diezelfde ójteelster bezorgde DWS na een £&htal minuten een 2—1 voor sprong» en het zag er toen naar uit dat DWS deze voorsprong zou kunnen behouden en uit bouwen. Daarna bleek echter dat de Schiedamse verdediging te veel gaten vertoonde en dat de verdedigsters te laat de af- standschutsters aanpakten. In de bende minuut buitte Velo zo'n gat in de verdediging goed uit en de stand was weer gelijk. Het spel was in deze eerste helft van beide kanten niet be paald hoogstaand, maar lang zamerhand kwam wel tot uit drukking dat Velo iets meer stootkracht had in de aanval. Vooral de lïnkeropbouwspeel- ster van de Wateringse dames h'ad een krachtig schot en het was toch wel opvallend, dat zij meerdere malen ongestoord voor een schot kon aanleggen. Het was dan ook niet verwon derlijk dat na twintig minuten spelen de stand 2—5 in het voordeel van Velo was. Verlies Op dat moment werd er een DWS-speclster voor twee mi nuten naar de kant verwezen en Velo wist met deze over macht de stand op 2—6 te brengen via een strafworp. Vlak voor rust kreeg DWS nog de kans om iets dichterbij te komen, maar een break-out werd naast het doel geworpen. Dit betekende dat de ruststand met 2—6 in het voordeel van Velo was. Na de rust begon DWS erg goed. Al vrij snel na het begin kreeg DWS een strafworp toe gewezen, omdat een DWS- speelster bij een schot op het doel aan haar arm werd ge trokken. Ellie Viergever belast te zich met het nemen van de worp en zij bracht haar ploeg weer iets dichterbij. In de ze vende minuut liep Velo toch weer uit, doordat een verdedig ster op de hoek foutief uitstap te. Toen begreep men bij de Schiedamse dames dat er iets gedaan moest worden om nog een kans te hebben en het tem po werd opgeschroefd. Het wa ren achtereenvolgens Linda Koom gevel en Mar ja de Bie die de stand terug brachten tot 57. Een onoplettendheid in de verdediging betekende daarna echter 58. Knokken DWS kreeg toen wederom een strafworp te nemen, maar deze werd te onzuiver ingeschoten en de doelvrouwe van Velo kon de bal eenvoudig stoppen. De Schiedamse dames bleven echter „knokken" voor hun kans en tijdens een veldmeer- derheid konden zij Velo tot op een doelpunt naderen: 7—8. De Westlandse dames lieten echter niet toe dat DWS gelijk kon maken en liepen door twee doelpunten van hun uitblink ster zelfs nog uit tot 710. Het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidreehters maakte de degradatie van de DWS-da- mes definitief. Deze degradatie betekent het einde van een slecht seizoen van de DWS-dames Zij degra deerden ook in de zaal en het wordt nu toch wel noodzakelijk dat dit team verjongd wordt, zodat het damesteam binnen enkele jaren weer kan uitko men in de regionale klasse. Schiedam In de „Koopmans beurs" te Schiedam werd afge lopen zaterdag de jaarlijkse stedenontraoeting Rotterdam- Schiedam gehouden. Het Rot terdamse team bestond voor die gelegenheid geheel uit het Korenbeurs-trio Lingen, Van den Ham en Van den Broek, want Rotterdam zelf kan geen sterk team leveren. Van enige spanning is er in deze ontmoe ting geen sprake geweest. Het Schiedamse trio was veel te sterk voor de Antwerpse ploeg, die bestond uit Erik van Brikken, Luc Driessen en Frank Heylen. Het werd een duidelijke Schie- 1 damse overwinning van 8—2. Hans van den Broek bleef on geslagen en won al zijn partij en. Hans Lingen en Bert van den Ham verloren ieder een partij, louter vanwege het ont breken van concentratie. Lin- o DWS te snel op achterstand. Schiedam/Vlaardingen De meest opmerkelijke uitslag in dit tennisweekeinde was de 7-1 zege van het eerste team van Holy dat door dit resultaat kampioen is geworden. Op merkelijk omdat de Vlaar- dingse club in twee jaar tijd steeg van de vierde naar de tweede klas. Over twee weken speelt Holy in Vlaardingen één promotie-wedstrijd tegen Ra pid uit Nijmegen, f^e wed strijd begint om 10.00 uur. Het team van Holy bestond giste ren uit Paul van der Berg, Arno van Vught (invaller voor Sjaak van Toor), Elly van Ber gen Walraven, Andrea Kwak kel en Ingrid Koppe. Teleurstelling bij VLTC dat aan een zege op Plaswijck ge noeg had voor het kampioen schap. Tegen hei Rotterdamse team echter werd een 5-3 ne derlaag geleden zodat het kam pioenschap alsnog naar Plas wijck ging. Het eerste team van Quick Maassluis zag de wed strijd tegen Toeg 4 halverwege' gestaakt. Hetgeen overigens! gen invloed meer had op het resultaat want toen al was Quick gedegradeerd. Quick zal volgend jaar uitkomen in de derde klasse. ROVS was vorige week al kampioen geworden waardoor de wedstrijd tegen O verdam met meer van belang was Uitslagen tenruscompetitie Tweede klasse: Holy-Sobri 7-1, Toeg 4-Be Quick M gestaakt. Maas-Victoria 4 4-4' Derde klasse: Vlaardingen-Ae- ronauten 5-3. Vierde klasse: Los Bigotes-Kie- viten 3 1-7, ROVS-Overdam 4-4, Maas 4-Plaswijck 4 3-5, Plas wijck 3-Vlaardingen 2 5-3, Westvoorne 2- Maas 3 6-2, Rhoon 2-Holy 3 8-Ö, Holy 2-Maasland 2 8-0. TSF-Graven- zande 2-6, Be Quick M 2-Thor RW 8 5-3. gen liet een punt aan Van Brik ken en Van den Ham aan Hey len. Volgend jaar wordt de ont moeting weer gespeeld, maar dan weer in Antwerpen. In ai de eerder gespeelde ontmoetin gen was de Rotterdamse ploeg over het algemeen veel te sterk e Hans Lingen toch een keer verlies Maandag: Vergadering VSV, clubhuis Viandenstraat, 20 uur- Schools port dag op „De Vijf- sluizen". Holy-Sint Lodewijk (ds), Zwaluwenlaan, 19 uur. 2wijndrecht-Spint (ds). SZC- waterpolotoernooi, Groenoord, 1915 uur. Bowlingteams by Musis Sacrum. L. Haven, 20 uur. Dinsdag: VS Holy.Storks (ne derlaagserie), Z wal. laan, 19 uur Thunderbiids 2-Sehiedam (hs). Vergadering NOAD, Koopmansbeurs, 20.30 uur. Ur- sus-TOGB, Harga, 19 uur. St. Lodewijk-Holy (ds). i Woensdag: Birds-Sehiedam (hs). Sunlight-VFC (finale Vlaard. kamp), bij HVO aan Zwanensingel, 19.30 uur. Groe- noord-Thunderbirds (hs), Ke- thel, 19 uur. Demonstralie LVT bij Fortuna, Mar.weg, 19 uur. Donderdag: Opening vissei- zoen. Schoolsportdag bij av. Fortuna, Mar.weg. Vergadering Satelliet, Kethelweg, 20 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6