SPORT Geslaagde test van Diane MSR VDL en JOHNNY MEIJER KOMT IN VORM Groenoord bekert 1 9~ Goud voor estafetteploeg van VZC praat over verlichting recreatie Ingrid van Balen steelt de show WIJ HEBBEN [GEZORGD VOOR EEN SHOWROOM MET VELE HONDERDEN SOORTEN WANDTEGELS EN PLAVUIZEN U HOEFT MAAR A TE KIEZEN W zeg maar mer tegen muys&roggef mms»li 7 mm Dinphy Wesdorp: de eerste Wielrennen &>*y V V WJÉP Itó- Oefen programma Demos Ir n n» ui.soiJAG 20 j ui\i iyva VD/SC/WW 4 Rotterdam Na de „testcase" beant woordde Diane Edelijn gisteravond zelf de vraag, of haar conditie al toereikend is om een snelle 400 vrij te zwemmen. Daar was geen twijfel over mogelijk! Met tussentijden rond de 1.10 stapte de 18-jari- ge Vlaardingse blij uit het water. Dat laatste omdat zij voor het eerst dit seizoen een geslaagde „negatief split" had toege past. Anders gezegd: de tweede helft van haar race over de 400 sneller ging. In totaal klokte zij gisteravond in bad West 4.41.4, een uiterst snelle tijd, waaraan ook Lilian van Westen van De Devel debet was, die de VLaardingse tot de 300 meter kon bijhouden. Diane zelf: „Er stond geen en kele dwang van Peter de Visser achter, de trainer bij wie ik in Almelo stage loop. Ik wilde gewoon uittesten hoe ik er bij stond. Dat is aardig gelukt, dacht ik zo". Tot aan de wereldkampioenschappen in augustus blijft Diane Edelijn onder de hoede van de Almelose trainer, aDeen zal zij een week vóór de NK in Amersfoort aan de echte sprinttraining beginnen. Ge woon omdat de tijden op de NK belangrijk zijn voor het halen van de limiet voor de WK Triomf Op de 400 vrij voor dames klokte Irene van der Laan, die zich steeds meer als een lange afstandszwemster ontwikkelt, 4.52.4 en dat was een derde plaats. Bij de meis jes geboren in '63 was er eveneens sprake van een dubbele triomf. Anneke van der Ende kwam uit op 4.54, wat zilver inhield, en collega Irma Voorham maakte een tijd van 4.57.8, en dat was goed voor brons. Bij de jongens geboren in '63 maakte Marcel Blomsteel de op één na snelste tijd, door Bas van den Berg namelijk 4.45 en bleef daarmee ruim schoots achter kringkampioen Robin van Manen van ZPB/Unico, die in 4.33.9 finish te. Op de rugslag kwam dezelfde Marcel Blomsteel niet verder dan de vierde plaats in 2.41.7. Hier werd wederom Robin van Manen kampioen in 2.32. Frits Jan Edelijn bleef op de 200 rug voor heren latere winnaar Wilhelm van Leerdam goed vol gen met zijn tijd van 2.25.9. De tijd van de zwemmer van De Lans in gh was 2,21.9. Estafette Op de estafette 4 x 100 vrij dames werd VZC glansrijk winnaar in 4.24. Met Diane Edelijn als startzwemster kwamen de Vlaardingers aan een voorsprong, die zij niet meer afstonden. Irma Voorham en Anneke van der Ende konden zelfs de voorsprong vergroten, terwijl Conny Boer-Buys, als vierde en laatste zwemster, als eerste mocht aantikken. De tijd van de 27-jarige Vlaardingse was nog altijd 1.08. Op de tweede plaats kwam hier zwemclub Rotterdam in 4.28 en brons was er voor ZPB/Unico in 4.29.1. Bij de heren werd VZC achtste en laatste in 4.16.1. Hier werd de ploeg van ZPB/Unico kringkampioen. Op de derde avond van de ZRO-zwemkam- pioenschappen kon eindelijk het eerste kringrecord worden begroet. Die kwam op naam van Jan Peter Eiksman van De Lansingh, die de 400 vrij voor jongens onder de 10 jaar aflegde in 5.30 en daar mee het oude record van Rob van der Meer van De Devel overnam. Diane Edelijn test Maassluis De Maassluise sport- e" recreatieraad, die vanavond voor het laatst in de oude samenstelling bij een komt, buigt rich over een verzoek van de voetbal vereniging VDL om een veldveriichting rondom het eerste veld n te leggen. Bij voorbaat is het advies al, dat het plaatsen ervan in overleg moeten gaan met gemeentewerken. De toestemming yan de MSR staat los van het vrijwel zeker door Vol aan te vra gen verzoek om suferidie. Een ander punt is een tijd schema voor het bespelen van de nieuwe hockeyvelden in de Steendijkpolder. Voor zo ver de klimatologische omstandigheden geen roet in het eten gooien, moeten de Velden in september vol gend jaar klaar rijm De werkgroep recreatie heeft voorts een aantal vra gen in petto: A Recreatie- strook langs de Nieuwe Wa terweg. De toegang bij de in aanleg zijnde tunnel onder de spoorbaan berijdbaar maken voor invaliden wa gens, en het pad langs dq Waterweg (van Poortersha- ven tol het Schanshoofd) toegankelijk maken voor het rubriek. Een andere zaak is de trim baan. „De huidige trimtoe- steilen", aldus de werkgroep recreatie", die nodig aan re paratie toe zijn, moeten niet opgeknapt worden, maar vervangen worden door meer moderne üïxntoestel- len". Ten behoeve van allerhande recreatieve en kindorvakan- tie-activïteiten pleit de werk groep voor een mobiele ge luidsinstallatie, die middels een imperial op een perso nenauto kan worden ge plaatst. De bijeenkomst in de conferentiekamer van het gemeente-secretarie begint om 19-30 uur. VL AARDINGEN Johnny Meijer rook zijn kans. In een alles-of-niels-poging maalde hij wild slingerend het zware verzet rond. Zijn tegenstrever in de eindsprint, de met flinke beenspieren uitgeruste René de Boer, leek gelijk op te gaan met 2ijn jongere clubmakker. Meijer wilde deze kans op rijn eerste zege echter ten volle benutten en leek nog wat ex tra PK in zijn bagage te heb- ben. De Boer zag het hopeloze van de onderneming in en gaf de strijd een vijftigmeter voor de finish op. Johnny Meijer ging voor het eerst dit seizoen als winnaar over de meet en kon bovendien terugzien op een bijzonder geslaagde wed strijd. Natuurlijk was het weer René de Boer die de wedstrijd zijn gezicht gaf. Na rustig de eerste schermutselingen te hebben af gewacht schoof hij naar voren en zette zich op kop van de groep. Dit resulteerde in een flinke leegloop aan de staart van het peloton en had tenslot te een vier man sterke kop groep tengevolge. Johnny Meij er, Dik van Kesteren, Henk van den Bergh en René de Boer leken de dans van de grauwe middelmaat te ontspringen, maar Henk van den Bergh zak te na een inzinking terug in de groep. Ook het overgebleven trio bleef niet intacl doordat Van Keste ren met pech te kampen kreeg en tenslotte ook in het peloton terug moest keren. De Boer en Meijer gingen eendrachtig sa menwerkend zo krachtig door dat de groep uiteindelijk op een beschamende ronde ach terstand werd gezet. Peter Onck slaagde er nog wel in die ronde achterstand een drie ronden te rekken, maar moest tenslotte toch buigen voor het straffe tempo van de achtervol gers. Snelste Voor het einddue! lieten de beide koplopers zich weer te rugzakken uit de groep, waar na Meijer toesloeg. Ook de der de plaats bleek voor een Vlaardinger gereserveerd. Ed Wittekoek bleek de snelste van de groep en bleef Pedaalridder Dik van Kesteren ruim voor. Ilockse renner Cees Sebrechts dacht nog bij de eerste vijf te kunnen eindigen, maar Anne Schouten verwees hem onver biddelijk naar een zesde klas sering. Uitslag A-klasse: I. J. Meijer fC), 2. R. de Boer (C), 3. E. Wittekoek (C), 4. D. van Keste ren CP), 5. A. Schouten (C), 6. C. Sebrechts (HR), 7. H. Soek (P). 8. C. Solleveid (C), 9. M. FUlekes (Q, 10. H. v.d. Vaart (C), 11. P. Onck (C), 12. A Blak CP), 13. P. van der Feest (HR), 14. J. Meijer (P), 15, P. Ooijen (HR). De winnaars bij de jeugd wa ren Ruud Bouwman bij de 8- 9-jarigen en Rolf Wittekoek bij de 10- 11-jarigen. Erik Meijer won de strijd bij de 14-jarigen, terwijl Arie van der Lught nieuwelingen-winnaar werd voor Ferrie van der Touw. fngrid van Balen onbevangen Hoek van Holland De kleine 14 jaar oude Ingrid van Balen stal de show bij de Hoekse tenniskampioenschappen. Met onbevangen spel wist zij geplaatste speelsters opzij te zetten en overtuigend de finale te bereiken. Daar echter stuitte zij op Frederique Winkeler, de titelhoudster van vorig jaar, die niet van plan was zich van de troon te laten stoten. Hetgeen ook niet gebeurde. In de finale kwam er een einde aan het wondertje van Ingrid en Frederique pakte voor de tweede achtereenvolgende keer de titel in het parktoernooi van de Lawn Tennisclub Hoek van Holland. Vlaardingen/Schicdam Groenoord is één van de 16 honkbal clubs die deelneemt aan de landelijke bekercompetitie. De Schiedammers, die het als benjamin in de tweede klasse bij verrassing erg goed doen, zijn ingedeeld in groep C, samen met IEVÏS, Kinesis Birds en het Haagse VUC. Groenoord speelt zijn eerste wedstrijd woensdag 28 juni tegen de Delftse Birds. Woensdag 5 juli komen de Schiedammers in actie tegen HMS. Dit duel is in Kethel om 19.30 uur. De overige tweedeklasers, die meedoen, rijn: groep A: BSCU, Met. Twins, Geldrop en Den Bosch. Groep B: Onze Gezellen, Volewijckers. DVH en Ministerpark. En de laatste groep: Bloe- mendaal, Herons, Heiloo en.Cromtigers. Na de voorronden spelen op de woensdagen 19 en 26 juli de nummers één tegen elkaar. De bekerkampioenen van de tweede klasse heeft het recht, doch niet de plicht, deel te nemen aan de bekercompetitie voor de eersteklassers. Deze competitie start direct na afloop van de normale competitie, waarschijnlijk op 29 en 30 juli en 5 en 6 augustus. GROENOORD.een van de 16. JÉ®"'" Misschien iets minder specta culair, maar zeker niet minder verdiend, wist Menno Bouma in het heren enkelspel wel voor een verrassing te zorgen. Hij schakelde namelijk titelhouder Dick Ravestein in de finale uit en mag zodoende de beker voor een jaar in rijn bezit hou den. In de A-groep van het parktoernooi kwamen toch weer dezelfde namen terug. Nadat vorig jaar de jeugd al voor een definitieve doorbraak had gezorgd, bleven de jonge ren ook nu het strijdperk be heersen, ook al omdat gevestig de namen uit het recente verle den min of meer vrijwillig wa- j Onze "tegeltuin" liegt er niet om. De mooiste en meest eksklusieve tegels die u zich maar kunt voorstellen, j Honderden mogelijkheden te kust en te keur. En betaalbaar jj* (ïustowug 39. Rotterdam l grens Schiedam) tel. 10-730011. Openingstijden dagelijks van 9-17 u. zaterdags van IU-I6 u» ren teruggetreden naar de B of C-groep. In het heren enkelspel wist Menno Bouma dus Dick Raves tein te verslaan en behield Fre derique Winkeler bij de dames haar titel na winst op Ingrid van Balen. Dick Ravestein wist met partner Rob Durleijn in het heren dubbelspel toch nog revanche te nemen door Menno Bouma en Bert Ouwens naar het tweede plan te verwijzen. In het dames dubbelspel moest trouwens ook Frederique Win keler met Anita van Duijn ge noegen nemen met een tweede plaats, omdat Petra van der Wel en Marjan van Nieuwkerk de sterks ten waren. Het ge mengd dubbel ging naar het koppel Frederique Winkeler en Menno Bouma die Petra van der Wel en Dick Ravestein de baas konden blijven. Schiedam Afdelings eerste klasser Demos heeft zo goed als zijn oefenprogramma rond. Op 2 augustus beginnen de Schiedammers met een uit wedstrijd tegen Moordrecht Op 13 augustus volgt de eerste thuiswedstrijd tegen Nado-V en op 16 augustus reizen de Schiedammers naar Rockanje. Voor 20 augustus staat een thuisontmoeting tegen Zwart Wit op het programma, terwijl dat voor 23 augustus Rijswijk- se Boys uit is. Op 27 augustus volgt tenslotte Slikkerveer uit. lOfH .de m® indt; i aan Sc tiiedam/Vl aardingen Scbiedamse Dinphy Wes dorp heeft in Berlicum (Friesland) haar eerste overwinning bij de dames weten te behalen. Ook ve teraan Jan van Geest (Coureur) wist te winnen en wel in de ronde van de Betje lVolffstraat (Den Haag), verder werd hij in Honselersdijk 12e en derde in de ronde van de Waal haven. Aad van Asten (junior) zat na rijn blessures ook weer op de fiets en dit resulteer de in een 13e plaats in Honselersdijk en een vijfde in Vugbt, Veteraan Sjaak Koevermans werd in Oud* Beijerland derde met club genoot Richard Meeldijk op de elfde plek. Deze wist in Alls ter li tz een vijfde plaats te bezetten. Ook Ma- nus Brinkman (Schiedam) weet niet van ophouden en werd vijfde op de Waalha ven. Laatste in de uitsla genlijst is nieuweling Cri- stoffels (Coureur met een negende plaats in Hil va renbeek en een tiende op de Zalmplaat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4