SCHIEDAMSCHE COURANT Tóch antenneverbod bij kabeltelevisie Vei foreding Beneluxtiiimel zal veel groen kosten Bouwplan voor Bacbplein dreigt te duur te worden 'Primair aan landbouw denken' Damhert baart tweeling Weinig kans op lagere huur Bezwaarschrift Rijkswaterstaat tegen structuurplan Onderzoek naar woningen voor alleenstaanden MsÊM Vermoedelijk polio-geval in Schiedam Bepaling in strijd met het recht op vrije informatie" Voor politie en brandweer: Veel waterschade In Maassluis: Rietje Konings geen ijscovrouw Kraakster weer in nood iffft8 Pill Minister over Midden-Delfland: Dinsdag 27 juni 1978- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 288091 - redactie 262566 klarhtcndienst 144144 103de jaargang no. 26116—4 PAGINA'S. SCHIEDAM EN KETHEL 3imilinilll!M!ItlllE!!llltlltiltl Unieke gebeurtenis Het Maaslandse iter- s g teakaznp heelt een a 5 unieke uitbreiding on- s dergaan. Eén van de acht damherten is moeder geworden van een welgeschapen tweeling. Zonder meer i een grote zeldzaam- hei d. Voorzitter J. Voogt van de stichting hertenkamp zegt zelfs: g g „Een tweeling is in de H bertenwereid een 1 unieke staak, in ieder S geval in een park". Moeder ea kroost ma- --- ken bet uitstekend, al is de tweeling wat kieiner dan hertjes bij 3 1 de geboorte plegen te g -nj'n. Iiiiiiuiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiliiiiiiiiiiiininiiia Schiedam Van een polio-ge val is vermoedelijk ook in Schiedam sprake. Het gaat om een 15-jarige jongen, die in het Nolet-riekenhws is opgeno men. De jongen vertoont geen verlammingsverschijnselen en volgens rijn verplegers is pas over een dag of twee te zeggen of het werkelijk om polio gaat De jongen was niet tegen de kinderziekte ingeënt. „Door omstandigheden was dat Het is pertinent niet zo, dat vacci natie taboe was, om gods dienstige redenen", aldus de informatie van Nolet Bij het vermoedelijke polio-geval, dat vorig week in Vlaardingen ontdekt werd een 12-jarige meisje, was dat wel het geval. Vlaardingen Het college van B en W van Vlaardingen wil toch een antenneverbod instellen bij de aanleg van de centrale antenneinrichting (CAI). De raad wordt voorgesteld een bepaling op te nemen in de bouwveror dening waarin de aanwezigheid van een antenne op het dak wordt verboden bij een woning dat op minder dan een afstand van twintig meter van een aansluiting op de CAI ligt. In de praktijk betekent dit, dat alleen enkele boerderijen en bungalows in Holy van het an tenneverbod worden uitgezon derd. De antennes van andere wonin gen moeten krachtens de nieu we bepaling van het dak wor den verwijderd. De bepaling is te vergelijken met de regeling die bij flats in Holy wordt toe gepast Daar mogen geen ande re antennes op de daken wor den geplaatst naast de gemeen schappelijke antenne waarop alle bewoners van de betrok ken flat zijn aangesloten. De Vlaardingse werkgroep van de Consumentenbond is ver ontwaardigd over deze gang van zaken. Voorzitter Bob Vlaskamp noemt de bepaling in strijd met het verdrag van Rome inzake het recht op vrije informatie. Bovendien is het in strijd met de op 7 april van het vorige jaar aangehouden motie van de raad waarin werd ge steld dat geen gebruik zou wor den gemaakt van het principe van het antenneverbod. Zo verklaart Bob Vlaskamp zelf met behulp van zijn eigen antenne Engeland 2, 3, en 4 te kunnen ontvangen. Deze zen ders staan niet op het net van de CAI. Alleen Engeland 2 kan straks worden beluisterd, ech ter zonder de kwaliteit van de FM-band. „als ik mijn antenne moet verwijderen wordt mij dus het recht van ontvangst van deze zenders ontnomen", concludeert hij. De werkgroep van de consu mentenbond, die een vertegen woordiger in de commissie heeft voor aangelegenheden inzake de kabeltelevisie, zal Vlaardingen Verbreding van de Beneiuxtunne! gaat veel groen kosten. Dit bleek gisteravond uit mededelin gen van wethouder B. Goudriaan tij dens de commissievergadering stads ontwikkeling. Bas Goudriaan maakte in deze vergadering bekend, dat er bij het college van b en w een bezwaar schrift was binnengekomen, inge diend door Rijkswaterstaat, en wei van de directie Zuid-Holland te Rijs wijk, tegen het structuurplan van de gemeente Vlaardingen zoals dat er nu ligt". De strekking van het be zwaarschrift komt, volgens Bas 1 Goudriaan, hier op neer dat in het structuur plan onvoldoende rekening zou zijn gehouden met de eventuele verbreding van de Beneluxtunnel. Goud riaan: „Als die verbrediog er komt, betekent dat, dat een fiks gedeelte van het Shelipark „De Vijfsluizen" alsmede een stuk van het Nieuwlandpark orage- Nieuwbouw aan de Landstraat Vlaardingen „We zullen in de toekomst de criteria voor wat nu eigenlijk wo ningwetwoningen zijn eens duchtig moeten gaan her zien. Moet sociale woning bouw alleen maar 20 goed koop mogelijk, of zijn er misschien ook andere crite ria?" Commentaar van wethouder Goudriaan, tijdens de commis sievergadering stadsontwikke ling gisterenavond, op vragen van de heren H. Versluys en N. Niemvstraten in verband met de nieuw te bouwen woningen aan de Landstraat in de Vette- noordsepolder. Uit plannen, ontwikkeld door de architect van de afdeling stadsontwikke ling van het stadhuis, is geble ken dat de huurprijzen voor die woningen veel te hoog uit komen naar de 2in van de VOP-bewoners: 450 gulden, Wethouder B. Goudriaan ziet weinig mogelijkheden die prijs alsnog naar omlaag te krijgen. Op de suggestie van de heer N. Nieuwstraten de architect 2ijn huiswerk over te laten doen en de nieuwbouw aan de Land- straat te integreren met die op het Lamoenterrein, zodat de ui teindelijke huurprijs toch zo'n 100 gulden lager zal komen te liggen, ging Goudriaan hoege naamd niet in. Hars Versluys merkte voorts nog op dat het huidige plan een „uitgekleed" is en volgens hem beslist voor revisie in aanmer king komt. ploegd zal moeten wor den". Het college van b en w heeft het bezwaarschrift inmiddels ongegrond ver klaard. Rijkswaterstaat heeft al eerder van haar verbre dingsplannen gedaan. Vorig jaar zag het er echter niet naar uit dat er op korte termijn een tweede buis naast de huidige tunnel zou komen. Maar uit het be zwaarschrift blijkt nu dat die plannen geenszins de ijskast zijn ingegaan. In te gendeel: Rijkswaterstaat speelt serieus met de ge dachte van verbreding. De nieuwe loevoersweg naai de tweede tunnelbuis zal ze ker een strook van 50 meter breed uit de groenvoorzie ning opslokken. Aldus Goudriaan. Vlaardingen - Enorme water schade on' jiond toen in een woning aan de Lepelaarsingel een vaatwasmachme op volle toeren de woning blank had gezet De hoofdbewoonster. J. v.d. S., had haar woning verla ten terwijl de machine nog aanstond. Juist op het moment dat er niemand thuis was, schoot de tcevoerslang van de wasmachine af en stroomde het huis vol Buren alarmeer den de brandweer, die tenslotte de woning binnendrong en de kraan dicht draaide. De schade wordt geraamd op 12.000 gul den. De betrokken bewoners zijn verzekerd. Schiedam Het opvallende plan van de SSN Bouwmaat schappij voor 59 woningen op het Bachplein dreigt te duur te worden om er straks ook politie en brandweer onder te kunnen brengen. De gemeente zai daarom de eis stellen direct met de feitelijke bouw te starten, als de gronduitgifte heeft plaatsgevonden. Gisteravond is dat „hard" ge maakt tijdens de vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Omdat er sprake is van uitsluitend koop woningen (25 in de premiesec tor en 34 in de vrije sector), 20U het best kunnen zijn dat de ruimte voor bijzondere doe leinden in de exploitatie straks niet haalbaar is, zo brachten Aad Wiegman (PvdA) en Riet Taverne (CDA) naar voren. Die bijzondere doeleinden zijn de politiepost en de brandweer-, kazerne, die op de twee onder ste van de in totaal zes bouwla gen moeten komen. Zo staat het in het bestemmingsplan Ketbel; de bedoeling is om ncodwinkelcentrum Prélude te slopen, nu de middenstand vandaar is overgegaan naar het Hof van Spaïand. De ge meente zai de twee onderste bouwlagen voor politie en brandweer afhuren. Vooral Wiegman vreest echter, dat het tamelijk ingewikkelde en ambitieuze plan in de hand werkt, dat de huur voor de gemeente te hoog wordt. Ook de CDA-vrouw legde daar een nadruk op. Vreemd vond rij, dat aan woningen in de vrije sector is gedacht: „Ais je een huis van ?o'n prijs koopt, 192 mille is niet niks, dan is het weinig aantrekkelijk om het geloei van politie en brandweer onder je te hebben en de herrie van een winkelcentrum en wijkcentrum achter je". Gustaaf Schaap, hoofd van de afdeling stadsontwikkeling, reageerde daarop door te zeg gen dat kantoorruimte voor po litie en brandweer nooit haal baar zal zijn. financieel gezien, als daarboven woningwetwo ningen moeten komen. Wethou der Chris Zijdeveld merkte snedig op, dat het juist zo'n veilig gevoel zal geven als een rijke huiseigenaar de politie onder rich zal weten. Het gaat om een bouwplan met rondingen, hoekjes en een vrij lange gevel wand, die onderbro ken wordt door een doorgang naar het toekomstige wijkcen trum. In de globale schets is ruimte voor 12 tweekamerwo ningen, 29 driekamer-, 9 vier- kamer- en 9 vijfkamerwonin gen. Maassluis Wethouder X A. Hummelen heeft vorige week in Maassluis de „Stuurgroep huisvesting alleenstaanden en twee persoonshuishoudens" geïnstalleerd. De taak van de groep is het college van B en W te adviseren in de problemen over huisvesting van deze be volkingsgroepen. Om een juist overzicht te krij gen in de behoefte aan wonin gen voor de alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens hebben Intomarkt bv en Stad en Landschap een onderzoek ingesteld waarbij 843 vraag gesprekken werden gevoerd. De uitslag van het onderzoek wordt begin volgende maand verwacht. In de stuurgroep zijn de vol gende organisaties vertegen- woordigei: Algemene Woning stichting Maassluis, Jongeren Overleg Orgaan Maassluis, Stichting Dienstverlening voor bejaarden. Stichting Sa menlevingsopbouw Maassluis, Commissie Hulpverlening Buitenlandse Werknemers Maassluis, Maassluise Vrou wenraad, Federatie Neder landse Vakbeweging, Christe lijk Nationaal Vakverbond, Nederlandse Vereniging tot integratie van homoseksuali teit COC, Gemeentelijk Wo ningbedrijf, Gemeentelijke Sociale Dienst en de Hoofdaf deling Stadsontwikkeling ter gemeentesecretarie. De voor zitter van de stuurgroep is wethouder Hummelen. zich derhalve tegen het voor stel verzetten. Volgens wethouder IJbrand van der Velden loopt het alle maal niet zo'n vaart: „Het gaat hier om een normale modelver ordening. Er is geen sprake van. dat we als gemeente straks de jacht openen tegen antennes. Voor de bewoners van flats in Holy geldt het an tenneverbod al jaren". En over het principe van het verbod wat volgens Van der Veldens eigen uitspraken van een jaar geleden niet zou worden inge steld: „Ach man, om over prin- cipes te kletsen is een typisch Nederlandse mentaliteit. We la ten heus wel ruimte over voor individuele gevallen, die naar allerlei buitenlandse zenders willen luisteren en daar voor een antenne op het dak nodig hebben. Daar voor is juist de commissie kabeltelevisie in het leven geroepen. Die bekijkt de zaak". Op de vraag hoe de commissie dan voor enkele radio-ama teurs die toestemming kan verlenen, hetgeen straks in strijd is met de bouwverorde ning, weet de wethouder geen ander antwoord op dan: .Ach, we zijn geen heiligen. Als je precies gaat leven naar de let ter van de wet dan kan je beter je huis niet meer uitko men". Schiedam Medewerkers van Stichting Lentefeest mogen op straat geen ijs gaan verkopen. Burgemeester en wethouders hebben het verzoek daartoe af gewezen. Vóór het clubhuis wilde voor zitster Rietje Konings op dins dag, woensdag, donderdag en vrijdag in een kraampje con sumptie-ijs aan de man bren gen om geld binnen te krijgen voor de stichting, die zich be zighoudt met invaliden. De stand bij de doorbraak op de Broersvest zou echter op nog geen honderd meter af stand komen van ijssalon La Venezia nabij de Passage, Het college van b. en w. vindt dat ongezonde concurrentie. Schiedam Sjaan Boekee rit weer in de zorgen. De kraak ster van de conciërgewoning boven wijkcentrum Nieuw- Iand op het Dr Wibautplein woont met haar drie kinderen nog steeds in een leeg huis. Haar spulletjes staan nog steeds in Rotterdam-Zuid waarvandaan zij vluchtte van wege haar stug drinkende man. Daar loopt vrijdag de huur af, zegt zij, en dat betekent: ver huizing van het meubilair naar Nieuwland. „Dat wordt een dure grap," heeft rij gisteren tegen burge meester Arie Lems gezegd, „want u had mij een ander huis beloofd, binnen een paar dagen, omdat de woning waar ik nu rit voor een conciërge vrij moet, en dat betekent dat ik dan straks wéér moet ver huizen". Actievoerder Henk de Veld werpt zich op als getuige: „Lems heeft een paar weken geloden inderdaad gezegd, dat er binnen een week een ander huis voor mevreuw Boekee zou komen. Er schijnt ook aan ge werkt worden bij huisvesting, maar volgens mij bestaat er een intern conflictje tussen huisvesting en de burgemees ter. Laatstgenoemde was gisteren onbereikbaar: na rijn drukke spreekuur moest hij meteen al een vergadering bijwonen. Schiedam Als versiering wordt binnenkort op de Maas boulevard een antieke ijsbre kersteven geplaatst. Het negen meter lange gevaarte krijgt de gemeente in bruikleen van het Maritiem Museum in Botter dam. y,;- Minister Beelaerts van Blokland (rechts) overhandigt de voor-ztttershamer aan drs. Borgman Den Haag De minister van volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening, jhr. mr, Beel aerts-van Blokland, vindt dat er bij de reconstructie van Midden-Delfland in de eerste plaats aan de landbouw ge dacht moet worden. De be windsman zei dat gistermid dag in het provinciehuis toen hij de commissie reconstructie Midden-Delfland installeerde. Op de tweede plaats komt in Midden-Delfland, volgens de minister, de recreatie. Er is rijns inziens een geïntegreerde aanpak van het gebied nodig. Een aanpak waarin een sterke verweving van belangen plaats vindt Daarom is het daar moeilijker plannen dan in an dere gebieden. Beelaerts-van Blokland zei het* niet te betreuren dat het van de grond komen van Midden- Delfland zo lang heeft ge duurd, omdat daardoor de vruchten kunnen worden ge plukt van het grotere natuur historische inricht dat er nu is. Gedeputeerde drs. J. Borgman» voorzitter van de commissie, vond van de lange voorberei ding een voordeel, dat nu in ieder geval het streekplan Zuid-Ho Hand-west gereed is. Nu kwam het er volgens hem op aan een begin te maken, voordat de vakanties beginnen. Een afronding van het werk van de commissie verwacht Borgman echter niet dan over een vier jaar. Daarna verwacht hij dat er nog tien jaar heen gaan met de uitvoering.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 1