Je ïi va Heel tachtig J SLSLTT In museum Maassluis: Beiaard concert De Creedsingers zijn met te weinig voor een prik Sandwich SnTsManVeopir Midnite Records: prima 2e elpee Vals duizendje voor benzine Baas gezocht Signalement: Zendingsdag Lunchconcert Maassluis tn de reeks van 2omeravondconcerien wordt morgenavond van acht tot ne gen uur in de toren van de Grote Kerk van Maassluis het negende beiaardconeert gege- ywv Gastspeler is Gert Olden- neuving, stads beiaardier van Zutphen en Lochem. Hij werd in 1946 geboren in Coevorden en kreeg zijn muzi kale opleiding aan het Utrechts conservatorium. Voor het prak tijkdiploma studeerde hij in Amersfoort bij Peter Bakker. ^.°r'S jaar behaalde hij zijn diploma in het beiaardspel. Hij 's lid van de Adviescommissie v"an de Nederlandse Klokken spel Vereniging. Schiedam Vanavond begin nen de Creedsingers aan eer nieuw seizoen. In gebouw De Wilgenburg achter de Singel kerk zal wekelijks een nieuw repertoire met eigentijdse, geestelijke liederen doorgeno men worden - mc;.ar er is één probleem, vilgens voorzitter Jan Meulendij^ rlWij hebben dringend behoefte aan wat nieuwe leden", zegt hij. „Dat is de oorzaak van een natuurlijk verloop. Er zijn ver huizingen geweest van enkele leden, er waren gezinsuitbrei dingen waardoor bij sommigen minder lijd overbleef voor het koor, en ook hebben wij ons destijds nu eenmaal gesteld dat leden zo ongeveer tussen de 17 en de 30 jaar moeten zijn, en enkelen zijn inmiddels wat ou der geworden. Zo komt het, dat wij nu hard sopranen nodig hebben, ook alten, tenoren en bassen". Minder Creedsingers dan an ders zingen derhalve vanavond in de zaal achter de Singelkerk, waar van acht tot tien uur meestal gerepeteerd wordt. Die wekelijkse zangavonden resul teren doorgaans in tamelijk veel concerten, meer dan bij de meeste andere Sehiedamse ko ren gebruikelijk is. Vooral in huize Frankeland en de kapel van het Nolelziekenhuis zijn de Creedsingers veel te horen, en ook is hun geestelijke muziek bekend van Schiedam Zingt, het jaarlijkse korenfestijn in de Grote Kerk, Wie interesse heeft, kan elke woensdagavond langskomen in Do Wilgenburg of het secreta riaat bellen: 265170. Het nieuwe repertoire zal speciaal op de Sehiedamse bejaardentehuizen zijn afgestemd. Schiedam Op de Rotterdam- sedijk is de 36-jarige S.C., ex ploitant van het benzinestation vlakbij de Grensflat, afgezet voor „een rooie rug". Bij de politie heeft hij van het bedrog aangifte gedaan. Begin deze week was een man bij hem komen tanken, die daarvoor 54 gulden moest betalen maar die alleen maar duizendjes bij zich had. Bij het opmaken van de kas, de ochtend daarna, rees echter het vermoeden dat het bankbiljet vals was en dat klopte- Vlaardingen Donderdag 3 augustus bestaat er weer de gelegenheid zuigelingen koste loos te laten inenten. Het gaat om inentingen tegen difterie kinkhoest-tetanus en poliomye litis voor zuigelingen op de leeftijd van 3, 4 en 5 maanden en bovendien kinderen tussen dellen 14 maanden. De injec ties zullen gegeven worden ten huize van de Vlaardingse huis artsen tussen half twee en twee uur 's middags. Ouders van kinderen die gebo ren zijn in 1974 worden er te vens aan herinnerd dat dit jaar deze kleuters voor herinenting in aanmerking komen. In september 1979 wordt er bovendien de mogelijkheid ge geven kinderen geboren 1974, 1975, 1976 en januari tot en met juli 1977 in te laten enten tegen mazelen. Voor deze injecties moet men zich een dag van tevoren aanmelden bij de inentingsadministratie, Mo- 7. art Ia an 9, Vlaardingen, tel. 353500. Schiedam De 23-jarige auto monteur F.J.H. C. uit Schie dam is maandag met zijn auto „gesandwicht". Rijdend op de Laan van BoFes wilde C. zich naar de rechter rijstrook bege ven om rechtsaf de Eduard van Beynumlaan in te slaan. Voor het rode stoplicht stond een bus waar C. zijn auto achter plaatste. Een vrachtauto, be stuurd door de 44-jarige A. D„ had waarschijnlijk het rode verkeerslicht niet opgemerkt en botste met een flinke vaart op de personenwagen, die op zijn beurt tegen de bus schoot. Het gevolg: een kleinere perso nenauto (total-loss), motorscha- de voor de bus en een paar deukjes voor de vrachtauto; niemand raakte gewond. naam; Panda; ras: Ierse setter; geslacht: manne lijk; leeftijd: 2 jaar; kleur: rood; beharing: lang. door Peter van den Hout Deze keer weer eens een vertegenwoordiger van de grote groep van setters en met name de Ierse setter. Een enorm populair ras dat het niet in de laatste plaats heeft te danken aan zijn fraaie uiterlijk. Het is een prachtig ge zicht om een Ierse setter in volle vaart te zien ren nen. Daar tegenover staal dat misschien veel men sen bij het zien van een Ierse setter zullen zeggen "daar loopt weer zo'n ze nuwachtig beest'1. Het moet gezegd worden dat veel Ierse setters vrij ner veus zijn, maar dit ligt beslist niet altijd aan de hond. Meestal ligt de schuld bij het ge2in waar de hond wordt verzorgd. Men moet namelijk be denken dat een setter een jachthond van nature is die dus veel bewegings vrijheid nodig heeft. Krijgt het dier dit niet dan zal hij zich in huis als een nerveus en springerig dier gedragen. Kan het dier echter bui ten al zijn energie kwijt dan is ook de Ierse setter een rustige en gemakke lijke huishond die men beslist wel mee op vïsitie kan nemen. Wil men dus een hond aanschaffen maar, weet men van te voren dat het uitlaten blijft bij 3 korte wande lingen per dag dan moet men beslist niet aan een setter of aan een andere hond beginnen die van nature veel beweging no dig heeft. Voor iemand die echter wel tijd heeft is een Ierse setter een grandioze hond. Ook Pan da is het slachtoffer ge worden van het niet we ten wat een setter ver langt. De mensen hadden er achteraf te weinig tijd voor. Panda heeft al een aantal bazen gehad en toch is het een vrij rustige hond gebleven, die beslist niet mensenschuw gewor den is. Panda is pas twee jaar en went dus best nog wel aan een nieuwe baas. Het is alleen te hopen dat dat dan zijn 'ware' baas wordt. Volgens zijn vorige baas gaat Panda graag mee met de auto en kan hij goed met kinderen over weg. Als Panda dus ge noeg aandacht krijgt wordt het beslist een ge zellige huisgenoot waar men veel plezier aan kan beleven. Naast Panda zit er nog een onbedorven bouvier van 2 jaar ge naamd Wendy, die het ook niet al te gemakkelijk heeft gehad. De hond van vorige week zit er ook nog met daarnaast nog een aantal basta ardjes. Op de kattenafdeling zit ten 2 mooie schildpadpoe zen van 3 1/2 maand en nog een moederpoes met haar zoom Naast de hon den en katten zitten er ook nog 2 schildpadden die beide gevonden zijn. Ook voor deze dieren is een nieuwe baas welkom. Voor men echter aan zo'n dier begint moet men zich eerst even verdiepen in de eet- en leefgewoontes van zo'n dier. Salomé Schiedam Come to the Mu sic is het openingsnummer van de tweede door de Sehiedamse platenmaatschappij Midnite Records uitgegeven langspeel plaat. (De eerste was Dread locks dread van Big Youth) De elpee heet Ishian People en is gemaakt door de gelijknamige groep, een zevenmansformatie, die zich toelegt op het maken van „echte" reggae-muziek. Echte reggae in tegenstelling tot die reggae, waar door radio VlaardingenDit jaar houdt de gereformeerde Zcndings- bond haar zendingsdag in het bos bij Driebergen. Datum: drie augustus. Wie mee wil kan 2ich opgeven bij dominee J. Wieman, tel. 341899. Er rijdt speciaal voor deze gelegenheid een bus vanuit Vlaardingen. Vlaardingen Aad Zoutendijk bespedt morgen het orgel van de Grote Kerk in Vlaardingen. Hij speelt werken van Pachel- bel (Ciacona in C), Bach (Von Gott will ich nicht lassen/Nun komm der Heiden Heiland} en Buxtehude (Toccata en fuga in Het concert wordt gegeven van 12.45-13.15 uur. en televisie veel aandach aan wordt besteed, maar die zo commercieel is dat het weinig meer met reggae te maken heeft. Met het titelnummer is tevens het grote streven aan te duiden van de eigenaar van Midnite Records op het Broersveld, Roy Lemmer, die meer belang stelling wil krijgen in Neder land voor de echte reggae. Hij doet dat onder andere door het uitgeven van de „goede" pla ten, die bij de op commercie ingestelde grote platenmaat schappijen geen aandacht krij gen en door het organiseren van concerten in Schiedam en andere steden van ons land. De nieuwe elpee is opgenomen in Toronto, wal op het eerste gezicht een nogal ongewone plaats is voor het opnemen van reggae-muziek. In Toronto ech ter wonen duizenden Westindi- sche emigranten, die naast hun schamele huisraad ook een ei gen cultuur en (dus) een eigen muziek meenamen: de reggae. Glashelder Voor de produktie van de plaat tekende David Clayton-Tho mas, de man die destijds met Blood Sweat and Tears zulke grote successen had en van wie je dus mag verwachten dat er iets goeds uit de bus komt. Die verwachting wordt op de plaat niet beschaamd; het werkje is uitstekend geprodu ceerd, de muziek staat er glas helder op. In tegenstelling tot reggae-fans. Slechts drie van de acht nummers zullen voor dezelfde buitenstaander een beetje eentonig aandoen; Hold on. Inflation en Mighty War rior. Dat wil niet zeggen dat het slepende ritme van de reg gae niet in de andere nummers terugkeert, maar in die num mers wordt dat ritme afgewis seld met duidelijke invloeden uit andere muzieksoorten, waarbij vooral de funk-in vloed opvalt; vooral in de intro's van de nummers is die invloed vaak te merken. Door het afwisselende karakter van de plaat zullen behalve de doorgewinterde reggae-liefheb- bers ook muziekliefhebbers, die niet in die categorie zijn onder te brengen, de plaat de moeite wel waard vinden. Hoe wel er weinig spectaculair nieuws op de plaat te vinden is, is de kwaliteit van de mu ziek stukken hoger dan het 20 overgewaardeerde top-veertig werk Ondanks die hogere kwaliteit zullen de verkoopcij fers waarschijnlijk toch niet aan de hoge kant liggen; ge woon vanwege de geringe be langstelling die voor deze werkjes bij de media bestaat. Het is voor de Ishian People misschien jammer dat de pla tenmaatschappij, die de distri butie voor Europa verzorgt, Midnite Records heet en geen Polydor, Festival De eerste single door Midnite Records uitgebracht was Fire in a Trenchlown van Owen Gray. Diezelfde Owen Gray komt naar Nederland. Hij be zoekt onder andere Amster dam, Groningen en Rotterdam. Zondag 13 augustus treedt hij op in de kleine zaal van de Doelen ter gelegenheid van een groot reggae-festival. Behalve Owen Gray zijn daar ook te bewonderen: Rico en Keith Hudson. Een film over Jamai ca, de bakermat van de reggae, completeert het festival in Rot terdam. Het gebeuren wordt georganiseerd door Roots Mu sic International Promotions, een organisatie die probeert het Nederlandse publiek ken nis te laten maken met minder bekende artiesten uit de reg gae-m U2iekwereld Kaarten voor dit derde door Roots georganiseerde festival zijn in voorverkoop verkrijg baar aan de kassa van de Doe len, bij Dankers in Rotterdam, bij Correct in Rotterdam, bij het bespreekbureau van het Rotterdamsch Nieuwsblad in Rotterdam, bij de Free-record- i shop in Schiedam, bij het win keltje van Midnite Records in Schiedam en bij Plato in Vlaar dingen, Behalve bij de kassa van de Doelen en bij het be spreekbureau van het Rotter damsch Nieuwsblad is bij de bovenstaande adressen ook de piaat van de Ishian People ver krijgbaar. Het reggae-festival in Rotterdam begint zondag 13 augustus om 14.30 uur en de toegangsprijs is vijftien gulden. Le Rousilion uit 1958 „Reggae" Roy Lemmer met „zijn" nieuwste. veel platen is de elpee van Ishian People sober gehouden, het aantal studio-muzikanten bleef beperkt tot zes; drie bla zers er een uit drie dames be staand zangkoortje. Doordat die extra bezetting zo beperkt bleef, rijst het vermoeden dat Ishian People ook live redelijk uit de voeten kan. Op elke kant van de elpee staan vier nummers. Het eerste nummer van kant één heet, zoals al eerder gezegd: Come to the Music, een nummer dat ook de niet-reggae fans wel zal aanspreken. Alsof het erom ge daan is, is dat ook bij het eerste nummer van kant twee het geval; Let the Rhythm Roll. Lijkt reggae voor buitenstaan ders vaak nogal eentonig (alle nummers schijnen immers op elkaar te lijken); bij de elpee van Ishian People is dat niet het geval. De muziek biedt ge noeg afwisseling, ook voor niet- Maassluis De tentoon stelling van verzamelde werken van de Haagse kunstenaar Jan van Heel in het museum van Maassluis kan geslaagd worden genoemd. Zowel in opzet, aantrekkelijk heid als in mate van be langstelling. Verschil lende werken hebben in middels een afnemer ge vonden. Het Maassluise museum kan zich de bezitter noemen van de grootste collectie van Jan van Heel. In 1970 schonk de Delftse kunstverzamelaar Jac. de Vries het museum veertig werken waarvan vele van Jan van Heel. De wijze waarop het mu seum de kunststukken in be heer nam deed de schilder drie jaar later zelf besluiten een schenking te doen van maar liefst 143 werken. Later ont ving het museum meer van zijn echtgenote mevrouw M. C. van Heel-Poort. Ter ere van zijn tachtigste ver jaardag besloot het museum tot het houden van een ten toonstelling, geheel aan Jan van Heel gewijd. Deze munt bepaald uit door zeer compleet U> zijn. De bezoeker krijgt een goed beeld van de schilder en zijn werk. Het oudste schilderij is een werk uit 1935, een zelf portret, het nieuwste schilderij is er een van dit jaar. Langs de grote wand van het museum op de eerste verdieping hangen de werken vanaf 1950 tot he den. Zo naast elkaar krijgt de bezoeker een goede indruk van de ontwikkeling, die Jan van Heel als kunstenaar de laatste pak weg 25 jaar onderging. Op merkelijk is de vitaliteit van Jan van Heel, die na een men senleven lang schilderen ver der zoekt naar nieuwe stijlen, nieuwe kleuren en vooral een voud. De prijzen van de schilderijen van de verkooptentoonstelling variëren van twee- tot zeven duizend gulden, de gouaches van 550 tot 950 gulden waarop de koper 20 procent subsidie krijgt. De tentoonstelling loopt op z'n eind, tol en met zondag. Dan volgt een expositie met werk van Roel Ben dijk uit Am- merstol met bronsplastieken en kleurhoogdrukken en droge- naald etsen van Luuk Scholten uit Doorn. Deze tentoonstelling wordt op vrijdag 11 augustus door Luuk Scholten geopend met een diavoorstelling om acht uur 's avonds.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3